קניתי דירה... [יעוץ לגבי קולנוע ביתי] - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי דירה... [יעוץ לגבי קולנוע ביתי]

B.D.B

Recommended Posts

אז ככה, קניתי דירה מקבלן. התרד הזה, בתקווה, ישמש אותי ליעוץ, החל משלב התשתית עד לשלב הסופי של קניית ציוד.

כרגע עדיין לא הגיעו לקומה שלי, אבל צריך את כל התכנון שיהיה מראש.

התיכנון הוא כרגע למערכת 5.0, כאשר הקדמיים הם רצפתיים full range ומדפיים אחוריים. בכל אופן זה עוד מוקדם מידי, כרגע אני בשלב של תכנון התשתית.

רשת קווית כבר ברשימה, וכמובן גם תשתית לרמקולים האחוריים דרך הרצפה. כרגע השאלה היא האם למקם שקע של רמקלים (אני מניח RCA?) במרכז הקיר האחורי ומשם למשוך כבל לכל או להעביר ישירות לכל צינור שרשורי עם זוג פתוח? או משהו אחר?

וגם באיזה גובה מהרצפה צריך למקם את האחוריים?

בנוסף חשבתי לשמור אופציה למקרן. איזה חיבור כדי לעשות שיהיה כמה שיותר עמיד לעתיד (future proof), קומפוננט, VGA, DVI, HDMI? והאם כדאי למקום אותו (את השקע) בתקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עדיף צינור, לשדרוג \ שינוי עתידי

לפני כשנתיים סגרנו מרפסת בבית לחדר, הכנו את הצינורות בקיר

לאחר מכן שהחלטנו על מערכת מסוימת, השחלנו את הכבלים בלי בעיה :) (עם כבל ברזל קשיח)

אתה יכול למזג את שתי הרמקוליים האחוריים באמצעות צינור אחד, ועוד צינור אחד לכיוון המערכת עצמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייעוץ ותכנון מערכות בבית רצוי לבצע יחד עם איש מקצוע העוסק בתחום.

בהתכתבות אתה תקבל הרבה דעות מאנשים אחרים אך לא כולם יודעים מהם החוקים ומהן הדרישות של מערכות שונות. שלב התשתיות מאוד חשוב, לא פחות חשוב מבחירת ציוד קצה והתקנה על ידי בעל מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצינות? לאף אחד אין איזה רעיונות, עצות, הצעות?

G-Media, לפי תיק העבודות שלך אתה עובד באיזור המרכז, אני גר בצפון (הדירה בק.ביאליק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כן. צריך להתייעץ עם בעל מקצוע, יש כאלה שיתנו לך את היעוץ חינם.

לגבי אחוריים; הגובה המומלץ הוא גובה האוזן. אך ניתן להרים אותם עד התקרה. עדיף שני שקעים בקיר, אחד ליד כל רמקול. וזה שקע בננה, לא RCA. עדיף קופסת גוויס.

לגבי מקרן; תלוי בגובה ומבנה החדר. כרגע החיבור ההגיוני היחיד הוא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחבר עצמו קוראים RCA (על שם החברה שהמציאה אותו) זה לא משנה אם אתה משתמש בו לוידאו (קומפוזיט, קומפוננט) או אודיו (סטריאו אנלוגי, PCM [קואקסיל]). אלא אם התכוונת למחבר אחר בכלל.

מה זה קופסת גוויס?

ברור ש- זה מה ששלוט בשוק *כרגע*. השאלה אם לא עדיף לסלול עכשיו גם חיבור אנלוגי למקרה שמשהו יחליף את בעתיד, כמו שקורה עכשיו עם DVI. אומנם זה לא ממש בעיה כי ו-DVI הם תואמים, אבל באותה מידה Display Port היה יכול להחליף את DVI ותשתית קיימת הייתה הופכת ללא שימושית.

האם ניתן להתקין על הנמכת תקרה (תקרת גבס)? כרגע אני עוד יכול לבטל אותה (ולחסוך כמה אלפים על הדרך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי. לרמקולים לא משתמשים בחיבור RCA, אלא בחיבור בננה 4 מ"מ. אני יכול לתת לינק אם צריך.

HDMI שולט כרגע, ואתה יכול גם להתחבר איתו עם מתאם לדיספליפורט. ברור שאתה לא יכול לחזות איזה מחבר יהיה בעתיד, ולכן אין דבר חכם לומר בנושא.

יש זרועות למקרן גם לתקרה מונמכת כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצינות? לאף אחד אין איזה רעיונות, עצות, הצעות?

G-Media, לפי תיק העבודות שלך אתה עובד באיזור המרכז, אני גר בצפון (הדירה בק.ביאליק).

כל עוד את לא בחו"ל או באילת זו לא בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ישבתי אתמול עם החשמאלי. מעבר לחשמל מה שהוא נותן זה רק תעלות. כלומר, אם אני רוצה שקע של אודיו לכל רמקול אני צריך לעשות את זה בעצמי אחר כך, כנ"ל לגבי שקע \ Component למקרן. הוא גם טוען שלא תהייה אופציה לחבר את המקרן בהנמכת תקרה בגלל התעלות של המזגן. האם יש זרועות שיוצאות מהקיר? (ההנמכת תקרה היא רק 30~ ס"מ גובה ופחות מחצי מטר רוחב לאורך כל הקיר האחורי של הסלון)

לגבי התעלה למקרן, הוא שאל איזה עובי אני צריך אותה. האם כבל \ Component שמשמש לתשתית זהה לכבל רגיל? כלומר כולל את הבליטות (הפילטר) בסוף ואותו עובי של ראשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרבית הכבלים מכילים את הפילטר, לכן לרוב צינור קוברה הוא עדיף.

במידה ולא תכין עכשיו את הצנרת לרמקולים, לחצוב לאחר מסירת הבית יהיה לא כלכלי ויעלה כמה אלפי שקלים.

הובלת פרויקט שמכיל הרבה פרמטרים, עבודה מול קבלן, ביקורת שטח, ייעוץ בהכנת תשתיות מומלץ מאוד לבצע יחד עם יש מקצוע. לבד ללא הבנה יהיו הרבה תקלות בהתקנת המערכת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאתה לא תצטרך עובי / רוחב של יותר מ 4 ס"מ. בכל מקרה תעביר שמה רק כבל HDMI אחד בלבד (נכון?) שיחובר ישירות לרסיבר שיעשה Upscale לכל שאר האינפוטים.

בעניין האחוריים - אני ממליץ על תעלה שתעבור מתחת לרצפה עם צינור שרשורי, ואח"כ לסגור את זה עם מחבר בננה בתוך הטיח, בדומה למה שעשיתי פה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=518959.msg4435459#msg4435459

תוכל להמשיך לעבור על הת'ראד אולי תקבל גם רעיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להעביר לאחוריים עשיתי גם בסלון וגם בחדר עבודה\מחשב. לקדמיים לא העברתי כי בחדר מחשב זה מיותר (וגם אפשר לעשות אח"כ כי זה בלוקים) ובסלון הכיוון הוא לרצפתיים אז אני לא יודע אם יש בכלל טעם, מה גם שזה די יקר. בסלון אפילו הגדלתי ראש ואני מבצע ניקוז של הרמקולים בנקודה משותפת בקיר האחורי ו-"קשר" לקיר הקידמי (תעלה משותפת) ככה שיהיה ניתן לסובב את הסלון ב-180 מעלות אם ארצה בעתיד.

למקרן חשבתי אולי לעביר גם Component ליתר ביטחון אם בעתיד (נגיד עוד 10 שנים) לא ישתמשו יותר ב-.

זה די קריטי לי כרגע לדעת אם יש זרועות קיר למקרן (בניגוד למהתקרה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...