קניתי דירה... [יעוץ לגבי קולנוע ביתי] - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי דירה... [יעוץ לגבי קולנוע ביתי]

B.D.B

Recommended Posts

מן הסתם חדר עבודה / מחשב או סלון זה לא ממש משנה, העיקרון זהה.

אם כבר לא ישתמשו בעתיד ב , תיהיה בטוח ש Component כבר מזמן יהיה קבור (ולא בקיר שלך!) גם כן :)

במידה וזה יהיה תקן חדש שיחליף, המקרן שתרכוש בכל מקרה לא יתמוך פה לכן זה לא משנה. אתה יכול לקחת תעלה של 8 על 6, ככה שיהיה לך מספיק מקום גם ל , קומפוננט ועוד כבל אקסטרה. אל תשכח גם להעביר תעלה נפרדת לכבל חשמל.

זרוע קיר למקרן במקרה שלך נשמע לי קצת הזוי, קודם כל זה יהיה נורא מכוער שחתיכת ברזל תעבור לך מהקיר עד אמצע הסלון, ואני גם לא בטוח שזה אפשרי (יהיה מאמץ גזירה ענקי על הקיר).

כל זה בהנחה שאתה מתכוון למקם את המקרן במרכז החלל, ולא קרוב לקיר, כי אז אתה יכול להשתמש בזה:

http://www.amperel.co.il/products/78496

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה לשים את המקרן במרכז החדר? הרוחב של הסלון (הסלון מסודר לרוחב) הוא, למיטב זכרוני, 4.3 מטר. המשטח הקרנה יפתח מהתיקרה ויכס את הטלויזיה והמקרן יהיה מחובר לקיר האחורי מתחת להנמכת תקרה. נטו המקרן יהיה ממוקם כ-40 ס"מ מהתיקרה וכ-3.5-4 מטר ממשטח ההקרנה.

אני לא בטוח שאתה צודק לגבי Component. תמיד תהיה גם כניסה אנלוגית, מכל הכניסות האנלוגיות אני חושב ש-Component יש לו הכי הרבה סיכוי לשרוד את מבחן הזמן, מאחר ואני לא רואה מישהו מוציא פורמט אנלוגי חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מתמצא במקרנים, אבל אם אתה יכול להתקין את המקרן בקיר האחורי אז סבבה :)

צירפתי קישור לזרוע שניתן להתקין על הקיר, ואני בטוח שיש עוד כאלו.

בנוגע לקומפוננט:

בכל מקרה תעביר שמה רק כבל אחד בלבד (נכון?) שיחובר ישירות לרסיבר שיעשה Upscale לכל שאר האינפוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלנו יש זרוע כזאת מחוברת לקיר, עובד אחלה(עם פנסוניק AE700 - קצת יותר משלוש וחצי קילו).

מבחינת צינורות להשחלה, אצלנו יש צינורות של 2 ס"מ(בערך) לרמקולים וצינור של 5 ס"מ למקרן(יש בתוכו כרגע גם ׁHDMI, גם אס-ווידאו וגם VGA, בעיקר בגלל שימוש ברסיבר קצת מיושן ושדרוגים של חלקים מהמערכת לאורך זמן).

יכול להיות שזה קצת אובר-קיל במצב הנוכחי של הטכנולוגיות בתחום, אבל עדיף ללכת על בטוח מלהסתבך בעתיד..

לטעמי, ברוב המקרים שקעים זה מיותר, אצלנו אין אפילו שקע אחד - הרמקולים האחוריים תלויים מעל לחורים בקיר ומסתירים אותם. למקרן גם יש חור עם כיסוי חלקי שממנו יוצאים הכבלים.

מציע לך לא לתלות את המסך מהתקרה, אפילו עם הנמכה של 30-40 ס"מ זה עדיין די גבוה, ויש פתרונות אחרים(גם אם אתה מתכוון שהוא יפתח לפני הטלוויזיה). גם במקרה הזה יש אצלנו פתרון די יפה.

אם תרצה אני יכול להעלות של כול העסק.

נ.ב לדעתי לשים את המקרן על מדף זה יותר אסטתי(ואפשר לבנות גם קופסא שתסתיר אותו כמעט לגמרי), אבל צריך להתחשב ביכולת הטלת תמונה של המקרן - בחלק מהמקרנים זה לא ילך יותר מדי טוב אם המסך נמוך וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדף זה לא אופציה כי המקרן במידה ומותקן עילית צריך להיות הפוך.

האיזור של ההנמכת תקרה הוא רק בחלק האחורי של הסלון בשביל אויר. באיזור של המשטח הקרנה אין הנמכת תקרה.

זה שמשטח ההקרנה נפתח מהתקרה לא אומר שאני חייב לכוון לשם את המקרן. אני יכול לכוון את המקרן לגובה אמצע החדר.

אשמח לתמונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשים אותו לא הפוך, על הרגליות שלו. אם התמונה הפוכה אז אפשר תוכנתית להפוך את זה.

נגיד ושמתי אותו לא הפוך, באיזה גובה ניתן צריך להניח אותו?

איזה פתרון תוכנתי יש בשביל להפוך את התמונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשים אותו לא הפוך, על הרגליות שלו. אם התמונה הפוכה אז אפשר תוכנתית להפוך את זה.

זה לא קשור לתמונה הפוכה או לא, זה קשור לאופטיקה של המקרן.

offset.gif

למקרנים יש בדרך כלל offset של בין 90% ל-110%. גם אם תהפוך את התמונה וממש לא צריך תוכנה, זה מובנה במקרן, ותכוון את המקרן בזווית התמונה תתעוות מאוד ויהיה צריך לתקן עם keystone מה שיוריד את האיכות דרסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אומר הקיזוז הזה?

העדשה לא עגולה לגמרי, ז"א שלא תהיה שום בעיה לשים "על הצד הנכון" ולהפוך את התמונה וזהו?

בשביל זה רשמתי לך את מה השאלות כי אני דיי בטוח שאין לך תשובות... אם אינך עוסק בתחום ולא בקיא בנושא התקנת מקרן, אל תבלבל את הפותח השרשור...

עדשה עגולה רק לצורך הגדלת התמונה... מנגנון אופטי שבתוך המקרן מקרין תמונה בצורה מסוימת (שמשתנה בין מקרן למקרן אבל העיקרון דומה)

במקרני קולנוע מקצועים מרכז התמונה זהו מרכז העדשה, במרבית המקרנים האופסט נע בין 80 ל100 אחוז (כפי שהסבירו לך בתמונה למעלה).

במקרנים מסוימים יש אפשרות SHIFT של העדשה לצורך הקרנה של תמונה במגבלות המקום עם 0 אחוז פגיעה.

בכל מקרן יש אפשרות להפוך את התמונה כך שאם אתה מניח את המקרן על הרגליות שלו אתה צריך להניח אותו על הרצפה או מקסימום על השולחן קפה בשביל להקרין תמונה שמרכזה בגובה עיניים... אופציה נוספת היא להתקים הפוך על התקרה, ככה התמונה עדיין תשאר (במרבית המקרים) באותו מקום אך ההיפוך נעשה במקרן עצמו ללא צורך בהתערבות אחרת של מחשב\נגן\ ממיר וכו'...

במקרים מסוימים כאשר מרכז העדשה לא יכול להיות במרכז המסך או שצריך פיזית לעלות\להוריד את התמונה משתמשים בקיסטון. דבר זה אינו מומלץ כי אתה דחיסה אגרסיבית דיגיטלית לתמונה, דבר שמשפיע על איכות התמונה (למעשה מתבצעת חלוקה של הפיקסלים לחצי ודחיסת תמונה) שעל איכות במקרני קולנו קשה לוותר. במקרני מצגות בחדרי ישיבות דבר פחות נראה לעין לכן במרבית מקרני מצגות הקיסטון יכול להיגע עד ל30 אחוז מהתמונה (שזה המון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ז"א שהמקרנים שאני מדבר עליהם (כאלו שמקרינים בצורה "ישרה" ולא במשולש ישר זווית) הם מקצועיים ונמצאים בשימוש של בתי בד"כ?

לפתוח הדיון - האם ישנה אופציה לשים אותו על הרגליות בגובה נמוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל זה דבילי כי הוא צריך להיות בגובה הספה פחות או יותר ואז הוא תופס מקום ישיבה (כי אם מישהו ישב זה יסתיר את ההקרנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל זה דבילי כי הוא צריך להיות בגובה הספה פחות או יותר ואז הוא תופס מקום ישיבה (כי אם מישהו ישב זה יסתיר את ההקרנה).

אלא אם כן אתה בונה חדר ייעודי ואתה לא רוצה לתקוע את המקרן על התקרה...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...