למה אני לא אקנה מכשיר מבוסס אנדרואיד - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אני לא אקנה מכשיר מבוסס אנדרואיד

lev-27

Recommended Posts

ארט ושאר חברים,

אני מבין את ההתלהבות מ-CM7 - רום טוב מאוד, אבל מניסיוני ישנם רומים טובים הרבה יותר (לפחות עבור ה-nexus s), וקצת דפדוף ב-xda developers, ועוד קצת זמן של התקנות ומשחקים יאפשרו לכם למצוא את הרום האידיאלי עבורכם. לי לקח שבועיים למצוא את רום הג'ינג'רברד המועדף עלי (oxygen) וכמה ימים למצוא את רום ה-ICS המועדף עלי (codename android).

חסרונו של ה-CM7 זה שהוא *מפוצץ* בפיצ'רים - שהם מצוינים, אבל לא תמיד רצויים ולפעמים מעיקים ומכבידים, ומניסיוני הוא גם לא היה הכי יציב בעולם (בוודאי שלא גרסאות ה-nightly). אחד החסרונות הגדולים שלו, לטעמי, הוא ה-launcher. עם כל הכבוד ל-ADW, שהוא מצוין, אני לא כל כך אוהב launcherים צד שלישי כי הם מאוד מכבידים ואני דווקא מעדיף את ה-launcher המקורי של גוגל (ובוודאי בגרסה 4).

מקריאה בין השורות אני מבין שהוא "תוקף" את (למשל, כל נושא עדכון האפליקציות הבעייתי יחסית בiOS לעומת הפשטות באנדרואיד)..

דן,

אחת הבעיות בעדכוני גרסאות "לא רשמיות" זה - או יותר נכון, החיסרון שלהם, ואז המפתחים מאלתרים. פתרון מקובל הוא, למשל, לקחת מטלפונים אחרים עם צ'יפסט זהה אך מעודכן יותר, כמו שעושים המפתחים של ה-SGS מתוך העדכונים של הנקסוס S, אבל זה לא תמיד עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מהנסיון שלי למדתי את הדבר הבא-

רומים מפוצצים פיצ'רים זה נחמד, אבל תמיד יותר בעייתי.

עדיף לחפש את הרומים המינימליסטיים. הם תמיד יגיעו עם כל פונקציות הבסיס מגרסאות המקור של המכשיר+איזה צ'ופר או 2, וגם יעבדו מהר בטירוף, ויציב. זה עדיף על רומים מפוצצי פיצ'רים אבל איטיים ובעיתיים יותר.

במקרה של ה SGS, יש אחד שנקרא F1 לג'ינג'רברד, אחד אחר בשם gamers rom, ול ICS יש ICSGS.

כולם לא כוללים כ"כ הרבה פיצ'רים, אבל במקרה של 2 הרומים של ג'ינג'רברד- הם כוללים את touchwiz 4, שהוא שדרוג ענק מעל 3 שכלול במקור.

אז גם מקבלים רום מהיר יותר מהמקורי, וגם שדרוג לחווית השימוש.

הנקודה היא שקיים רום כזה לכל מכשיר, רק צריך לחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, מה ההגדרה שלך בכלל לחווית שימוש?

עיצוב יפה? תתקין לאנצ'ר אחר או שתתקין ICS - שזה שיפור מדהים לעומת ה-2.3.

מהירות תגובה? הייתה מצוינת ב-2.3.X ורק השתפרה ב-ICS, ואני על מכשיר חד ליבתי עם 384 מגה ראם?

האם האייפון מאפשר לי להתקין איזה אפליקציה שבא לי בלי לפרוץ את המכשיר? את האפשרות לעשות עם המכשיר מה שאני רוצה? אני יכול לעבוד מול המחשב בצורה פשוטה ונוחה בלי תוכנות מכבידות?

פעם לאייפון היו את כל היתרונות האלה, אבל הימים האלה לקראת הסוף. הוא לא יותר יציב, הוא לא מגיב יותר טוב, המסך שלו כבר מזמן לא הכי טוב בשוק (צפיפות פיקסלים זה לא הכל) וכו' וכו' וכו'.

נכון - קצת יותר פשוטה (אבל גם גוגל עשו התקדמות עצומה ב-ICS), אבל לא משו שאי אפשר להתרגל אליו בקלות.

למעשה, היתרון הכי גדול של היום זה שהוא מוצר "מגניב", טרנדי, אנשים רוצים אותו לא בהכרח כי הוא טוב יותר, אלא כי הוא אביזר אופנה. התוצאה הישירה זה שכל האפליקציות יוצאות קודם כל לאייפון ורק אח"כ, ורק בצורה חלקית, עוברות לאנדרואיד (וזאת למרות שיש הרבה יותר מכשירי אנדרואיד מאשר מכשירי , בארה"ב ובכל שאר העולם).

שלא תבין לא נכון - האייפון מכשיר מצוין ובהחלט הייתי ממליץ עליו (במיוחד לאנשים קצת פחות טכניים, וגם זה בעיקר כי ICS עדיין לא נפוצה), אבל לאט לאט כל הדברים הקטנים שהפכו אותו ליותר טוב מאנדרואיד, נעלמים.

לא הם לא.

אולי אלה שניסית היו כבדים.

אני משתמש כבר הרבה זמן ב go launcher והוא מעולה. בטח יותר טוב מזה המקורי של .

ניסיתי רק את המומלצים. GO LAUNCHER, LAUNCHER PRO ו-ADW. שלושתם היו נהדרים, אבל העלו לי את צריכת הזיכרון (ראם) ב-20 מ"ב בערך, ולצערי החיסרון הגדול של הנקסוס S הוא חוס בראם.

בנוסף, אני מאוד אוהב את הלאנצ'ר המקורי, במיוחד ב-ICS, ובמיוחד אחרי מספר מודיפיקציות קטנות שהוא עבר ברום שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נכנס לויכוח הזה. השתמשתי באנדרואיד והשתמשתי ב-. אם היום הייתי צריך לרכוש מכשיר חדש זה היה אייפון. לדעתי לאנדרואיד אין חווית שימוש מצד אחד ומצד שני גוגל צריכה להציב סטנדרטים יותר מחמירים ליצרניות'. לדעתי המתחרה האמיתית ל- תגיע מבית , אבל זה כבר נושא לדיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן אכנס לדיון הזה, אין ספק שבכל הקשור לעידכוני מערכת, ואורך חיי מוצר אנדרואיד כרגע מפסידה בענק לאפל והאייפונים שלהם.

אתה מדברים על זה שה-3GS אולי לא קיבל סירי וצילום , אבל הוא כן מקבל תשומת לב רישמית מהחברה, עידכונים שוטפים ואמיתיים, ועובדה שהוא בן יותר משנתיים ומציע חווית משתמש יציבה, איכותית ושפשוט מריצה הכל.

לעומת זאת בן שנתיים ויותר הוא כיום במקרה הטוב בדיחה עצובה שתקועה כנראה על גרסא 2.1 רישמית במקרה הטוב הקיצוני. אין ספק שבחווית משתמש (וכן, חווית משתמש זה לא רק לאונצ'ר יפה ופיצ'ר מפגר כזה או אחר) הכוללת גם תמיכה רישמית מהחברה (כן זה גם חווית משתמש, וחלק גדול ממנה, משהו שאף יצירנית אנרואיד פשוט לא הבינה עדיין) מנצחת בענק.

בסופו של יום 3GS כיום הוא מכונה שעובדת חלק, מעודכן ויציב, ואנדרואיד מאותה תקופה הוא במקרה הטוב מכשיר מקרטע ומיושן.

אולי עכשיו עם ה-ICS יהיה יישור הקו המיוחל, אבל עם היחס המזלזל של החברות קשה לי לראות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שנכון ללפני שנתיים האנדרויד עוד לא היה מוצר מלוטש כמו היום אז קצת קשה להשוות את ה-iphone3G (כאשר בזמנו אין עוררין על עליונותו).

מעניין איך דואגת למשתמשי הלינוקס ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אזרוק לכם הערה ;D

הDESIRE HD, מכשיר בן כמעט שנה וחצי, יקבל עוד מעט עדכון לICS

HTC HD2, מכשיר בן שנתיים ו-3 מקבל עדכון ל ICS ;D

מי שרוצה הבטחה לעדכונים, תקנו developer phone ואל תתקרבו לטלפון של אף יצרן אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HTC HD2, מכשיר בן שנתיים ו-3 מקבל עדכון ל ICS ;D

מי שרוצה הבטחה לעדכונים, תקנו developer phone ואל תתקרבו לטלפון של אף יצרן אחר.

אני מתכוון רשמי שזה מה שדיברו פה בגדול, פורטים יהיו בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל זה אפילו יותר חמור ממה שהמחקר מציג, כי האייפון הוא סמל סטטוס וכי יש מבחר הרבה יותר גדול של מכשירי אנדרויד.

דוגמה לכך - 4 שנקנה עם יציאתו בארץ (לפני כשנה וחצי) שווה בשוק היד השניה סביב ה-2000 שח,

בהשוואה לסמסונג גלקסי S שנמכר בארץ לפני כשנה ושווה היום 1000 שח בשוק היד השניה במקרה הטוב.

הסיבה הנוספת שיכולה להסביר את זה, ביקוש גדול יותר למכשירי בשוק יד2 בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...