למה מגעיל אותי להיות אזרח מדינת ישראל - שתפו את דעתכם - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מגעיל אותי להיות אזרח מדינת ישראל - שתפו את דעתכם

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מגעיל אותי שמחירי הדיור פה עולים מעל ומעבר, שהדלק נושק את ה 8 שקל לליטר, שהמס על חדש הוא בערך 120% ואף אחד לא מוכן לעשות אם זה כלום, אבל כשמגלים ש"פסק זמן" של עלית עולה בארץ 3 שקל ובארה"ב 35סנט אז ישר מחאה חברתית ולא קונים יותר פסק זמן כי הרי זה שערוריה שעושים עלינו כסף ואנחנו לא פריירים לשלם יותר על פסק זמן :screwy::kopfpatsch: ??? :facepalm::bash::s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם הקימו מחאה חברתית שחס וחלילה לא יחלבו אותם! כי הרי לא יתכן שנשלם על פסק זמן 200% יותר מאשר בניו ג'רזי, מה אנחנו פראיירים?

אני לא יודע אם זה טוב או לא שאין לי משהוא על השולחן שאני לא צריך כי אחרת הייתי דופק את זה בקיר מרוב עצבים!! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוקבק שראיתי בפורום חי בYNET על הפטור ממסים בקניות באינטרנט (הסיפור לא קשור אלי, אבל זו התנהלות נפוצה של פקידוני המכס):

פורסם כאן (מופיע כעת בתגובה אחרונה מלמטה בעמוד)

נושא : "חויה" מלפני כשעה במכס בירושלים.תאריך : 05/02/12 15:15מחבר/ת : טיפול_זוגי

הזמנתי מארה"ב חלק למחשב בשווי 110dollar2.gif, ועלות המשלוח - עוד כ-50dollar2.gif.

לקח לחבילה בדיוק יום וחצי לצאת את ארה"ב במטוס, ועוד 5 ימים עד שהיא נקלטה כאן במכס בישראל (מכיון שאינני מאמין שהמטוס היה באויר 4 ימים, כנראה מישהו אחר התעצל כאן...).

כשהגיע הזמן להגיע למכס בירושלים, נזכרתי במשחק "חבילה הגיעה" של אפרים קישון.

בפעם הראשונה - הגענו ב-2 דקות ל-2 בצהריים. סוגרים בשתיים. לך הביתה ותבוא פעם אחרת.

(אגב - איזו חברה פרטית בארץ או בעולם יכולה להרשות לעצמה לקבל קהל רק עד 2 בצהריים?...).

הגענו פעם שניה.

מצויידים בכל נייר אפשרי. חשבונית מקורית מארה"ב, קבלה על התשלום על המוצר, קבלה על התשלום למשלוח, הכל.

כל שרציתי היה לשלם את המע"מ כחוק (בלי טובות ובלי פטורים), ולקחת את החבילה.

אבל זה לא עובד כך.

יש בחורה (נדמה לי "חגית") שצריכה לוודא שאין שום דרך לעשות צרות לבן-אדם לפני שמשחררים אותו. צריך לפתוח את החבילה. בבקשה. צריך לבדוק מה זה, ועל מה מדובר, ואם זה באמת חלק למחשב, ומה אתה רוצה לעשות איתו, ואיפה תשתמש בו? וכו' וכו'...

לבסוף היא הצליחה לזרוק אותי משם, עם רשימה של "עמילי מכס" שצריכים להוציא "רשומון יבוא".

למה? ככה.

היא לא תגלה לך את הסוד, שבדיוק מעבר לקיר יושבת פקידת דואר שיכולה לתת לך בדיוק את אותו השירות בלי להתרוצץ ברחבי העיר (ולבוא פעם אחרת...).

"על הדרך", בזמן שאני עומד בתור אני רואה אשה אחרת, שאינה דוברת עברית, שקיבלה חבילה עם כמה חולצות זולות (אני יודע כי כמובן חגית היתה צריכה לפתוח את החבילה ולפזר את תכולתה לעיני כולם...) ו-2 שעונים, כנראה מותגים יקרים ומזוייפים. היתה קבלה בחבילה - על סכום לא גדול.

אני שומע את "חגית" אומרת לזה שעומד לידה - "תשאל אותה אם זה מזוייף. אם היא תגיד שלא - יאללה, לחייב אותה לפי המחירים האמיתיים". האשה, ששאלו אותה אם זה מזוייף, העדיפה כמובן להגיד שלא, וקדימה - לסילוק החבילה ול"בירור" בתוך משרדי המכס. אני לא יודע מה היה הסוף, אבל ראיתי אותה יוצאת אחרי כחצי שעה ובלי החבילה שלה.

לסיכום הביקור, אומרת לי הגברת "חגית" - "כשאני כאן - שר האוצר יכול לישון בשקט".

שוטה מופלגת שכמוה.

הרי כל מה שביקשתי היה לשלם מע"מ וללכת. אין שום דרך בעולם שהיא תוכל לגבות ממני עבור טמיון המדינה יותר מכך, מכיון שאין שום דרך לחייב על המוצר הספציפי הזה יותר ממע"מ. גם היא ידעה זאת.

כל מה שהיא הרויחה הוא לגרום לה לעבוד זמן רב יותר (היא מקבלת משכורת מהמיסים שאתם ואני משלמים), לבזבז לי זמן רב יותר, והעיקר - להוציא את החשק להתעסק שוב איתה ועם שכמותה. (לדוגמא - ע"י משלוח בפעם הבאה עם חברים ובמסלול הירוק, או בדרכים אחרות).

Well Done, חגית. שר האוצר יכול לישון טוב כאשר את שם.

האמיני לי שבשום חברה פרטית לא היית יכולה להחזיק מעמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוקבק אידיוט. ישראלי מצוי שלא רואה שום דבר מעבר לעולמו הצר.

לקח לחבילה בדיוק יום וחצי לצאת את ארה"ב במטוס, ועוד 5 ימים עד שהיא נקלטה כאן במכס בישראל (מכיון שאינני מאמין שהמטוס היה באויר 4 ימים, כנראה מישהו אחר התעצל כאן...).

הוא חי בסרט שימריא מטוס אקספרס VIP רק כדי למסור כמה חבילות בישראל. חבילה עובר מספר תחנות עד שהיא מגיעה לישראל. בדרך כלל המסלול הוא ארצות הברית -> אירופה -> . משלוח אקספרס אמיתי עולה הרבה, הרבה מעל 60$.

לבסוף היא הצליחה לזרוק אותי משם, עם רשימה של "עמילי מכס" שצריכים להוציא "רשומון יבוא".

למה? ככה.

היא לא תגלה לך את הסוד, שבדיוק מעבר לקיר יושבת פקידת דואר שיכולה לתת לך בדיוק את אותו השירות בלי להתרוצץ ברחבי העיר (ולבוא פעם אחרת...).

הוא בסך הכל היה צריך להצהיר שהמוצר לא מיועד לשימוש מסחרי. רשומון יבוא מיועד לעסקים כי הוא מאפשר לקזז מע"מ.

"על הדרך", בזמן שאני עומד בתור אני רואה אשה אחרת, שאינה דוברת עברית, שקיבלה חבילה עם כמה חולצות זולות (אני יודע כי כמובן חגית היתה צריכה לפתוח את החבילה ולפזר את תכולתה לעיני כולם...) ו-2 שעונים, כנראה מותגים יקרים ומזוייפים. היתה קבלה בחבילה - על סכום לא גדול.

אני שומע את "חגית" אומרת לזה שעומד לידה - "תשאל אותה אם זה מזוייף. אם היא תגיד שלא - יאללה, לחייב אותה לפי המחירים האמיתיים". האשה, ששאלו אותה אם זה מזוייף, העדיפה כמובן להגיד שלא, וקדימה - לסילוק החבילה ול"בירור" בתוך משרדי המכס. אני לא יודע מה היה הסוף, אבל ראיתי אותה יוצאת אחרי כחצי שעה ובלי החבילה שלה.

כל הכבוד למכס. אולי היא הזמינה רולקס ב-50,000$ וביקשה לכתוב בחשבונית שמדובר בשעון תוצרת צ'אנג צ'ונג צ'ינה ב-60$? מאיפה הוא יודע? מכס צריך לחקור. העיקר הוא הכי חכם.

Well Done, חגית. שר האוצר יכול לישון טוב כאשר את שם. האמיני לי שבשום חברה פרטית לא היית יכולה להחזיק מעמד.

בקיצור ישראלי קטן, טיפש וממורמר שחושב שהוא יותר חכם מכולם ויודע הכי טוב מה צריך לעשות. לצערי ככה מתנהגים רוב האזרחים במדינה. וזה מה שאני הכי שונא בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, למרות שנראה לי שכאן אתה צודק, פקידים של מוסדות ממשלתיים הם לפעמים אכן אנשים אטומים וחסרי כל אמפתיה או רצון לפשט את התהליך עבור "לקוחותיהם". העניין הוא שאני מתקשה מאוד שלא לקבוע שזו בעיה עולמית ולא ישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שכדי להתקבל לבית הכלא כנראה שאתה צריך לעבור סינון חיובי-זה רק אם אתה מספיק מרושע ואכזרי מגיע לך להתקבל לבתי הכלא. אם עשית משהו שטיפה,לה מוטל בספק, אז חבל על ההתעסקות, הזמן והחוסר מקום שצריך לשמור גם ככה לאנשים שבאמת פשעו.

זה נראה שהמדינה משקיעה במתקני כליאה כמו שאנשים משקיעים כסף בפורנו באינטרנט.

אבל האמת-זה לא הצרה הכי גדולה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...