בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בוא נראה...

רב בישוב קטן, של עד 10,000 תושבים, המשתכר היום 7,200 שקל ברוטו,

השכר הממוצע נכון לתחילת השנה עומד על 8,503~8,619 ש"ח לפי ביטוח לאומי

כלומר הרב מקבל קצת יותר מ1000 ש"ח פחות מהממוצע שרבים אחרים לא מגיעים עליו...

השכר מינימום עומד על 4,100.00 ש"ח, כלומר הרב מקבל 3100 מעל המינימום (1000 שח פחות מלהיות כפול)

תהרוג אותי רוני, אבל תסביר לי מה לעזזל עושה רב עיר של ישוב קטן שמגיע לו לקבל הכפלה בשכר? על מנת שהשכר שלו יהיה פי 2 מהממוצע ופי 4 מהמינימום?

עזוב שיש עוד בעיה קטנה... התקציב לשכר שלהם מגיע מהמועצות ומהערים, לא מהממשלה = זה פוגע ישירות באנשים שחיים באותם ערים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני צריך להרוויח יותר ממנו גם לפני עליית המחיר של ה18 אלף (בערך ) לרב בעיר גדולה - טוב שכחתי יותר שכר אינו אומר עיסוק קשה יותר (נשאל את האתיופי המנקה אצלנו בסופר -העובד 15 שעות :) ). מגיע להם עלייה משמעותית -רק על פי מעמדם וכן זה לא פשוט להיות רב עיר -לימוד של שנים וידע מקיף צריך.

כל בכירי העירייה משתכרים טוב,למה שרבני עיר לא?

פשוט בדיחה שרק איפה שיש סממן דתי מסתכלים בזכוכית מגדלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נכנסת לנושא של "אולי כי לפני כן לא הרוויחו טוב למעמדם." אני ממשיך משם

רב עיר, הוא לא עובד עירייה עד כמה שאני יודע... אז אין טעם להשוות בינהם

אנא הסבר לאלו מאיתנו שלא בקיאים בנושא... מה עושה בפועל רב עיר

פשוט בדיחה שרק איפה שיש סממן דתי מסתכלים בזכוכית מגדלת.

אני די בטוח שפה אין סממן דתי, אבל אולי אני טועה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4184675,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovlאם הוא מקבל את המשכורת מהעירייה אז הוא לא עובד עירייה?בכל אופן זה לא העניין העיקרי.

כבר ציינתי קושי אינו אומר שכר רב יותר . עובדים פשוטים עובדים בדרך כלל קשה יותר ומשתכרים פחות.

לרב עיר יש לימוד של שנים וכן על פי מעמדו יש לו לקבל שכר נאה כמו כל בעל מעמד.

לגבי הלינק לחברת החשמל אני לא מכוון לחדשות אלא לפורום,משום מה יש כאלה (אני לא אומר כל אחד אלא יותר לאנטי) יותר קל להצביע איפה שיש סממן דתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שפה אין סממן דתי, אבל אולי אני טועה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4184675,00.html

נראה לי שצריך להפריד פה בין שני דברים:

1. העובדה שלקבוצות מסויימות של אנשים יש משכורות גבוהות מדי, ועדיין מקבלים העלאה נאה בשכר, כאן יכול להיות מקום לביקורת לא חשוב על מי מדובר.

2. העובדה שברגע שהאנשים המדוברים שייכים למגזר הדתי/חרדי (למרות שמדובר ב120 איש בסך הכל) מיד נעשה שיוך לציבור הדתי/חרדי כולו (שהופך אותם ל"עלוקות" ומנצלי כספי ציבור, ומה לא), אתה לא רואה שמדברים על "החילונים האלה" (או כל קבוצה אחרת) בהקשר של משכורות חברת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את התקציב למשכורת שלו הוא מקבל מהעיריה ומהמועצה... זה לא הופך אותו לעובד שלהם

ושוב, אתה יכול להסתכל בתגובות ישנות שלי... אני מצביע גם על חילוניים (חברת חשמל) כאמור, אני לא מפלה לרעה אף אחד

ועדיין... מה רב עיר עושה?

אני מבין שבעבור לימוד ABC מגיע לאנשים שכר גבוהה יותר, אבל מה הוא עושה בפועל שמגיע לו השכר הזה?

מבטיח שיש לך עוד אנשים שלמדו כמוהו אבל לא מקבלים שכר כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשה להבין ?

לכל עיר צריך רב ראשי שלו נותנים מעמד של כבוד כנציג הרשמי של אלוהים.

הוא אומר לכולם מה מותר ומה אסור להם לעשות.

ומברך את כולם שיזכו להגיע למעמדו, אם לא בעולם הזה אז בעולם הבא, שם כולם יכולים להיות רב ראשי ולקבל משכורת גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רב ראשי זה מגוון גדול של כל מיני תפקידים. ועיקר הוא להיות אוזן לציבור, לכולם -ואין לזה שעות (על פי הגמרא צריך לשאוף להיות עבד לציבור ). וכל נושא הדת:כל שאלה הלכתית ציבורת והן פרטית .וכן נושא מערך הכשרות, טהרת המשפה וכן סידור המקוואות., נישואין ,עירוב ,בתי -כנסיות וכן הלאה.. ..תפקיד הרב שכל המערכות יתפקדו כהלכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלית שכר הרבנים בתקופה כזאת זה רק טינופת אחת מכמה שהיו לאחרונה

גם שכר חברי הכנסת עלה וגם בכירים בחברה עם חוב של 60 מיליארד שקל או דולר -לא זוכר וזה למרות שהיא מונופול והרוב המוחץ של האזרחים

חייב את השרותים שלה ...

ואז מעלים לנו ארנונה \חשמל\דלק וזה למרות המחאה

אני מקווה שהעם הזה יפעל מעבר לפורומים באינטרנט

בעניין הרבנים עצמם -הבעיה הגדולה שהדת היא חלק מהשלטון בארץ ולא מופרדת מימנו

יש הרבה דתים שמוכנים לשלם על שרותי הדת שלהם ולדעתי ככה זה צריך להיות מתוקצב ולא על גב כל האזרחים

ובמיוחד הרוב החילוני\כיפות סרוגות שלא מקבל תיקצובי בטלנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אתה מדבר על לימודים, איזה לימודים הוא למד בדיוק? יש סף קבלה ללהיות "רב עיר"? בגרות? דיפלומה כלשהי? תאור ראשון?

אתה נראה כמזלזל אבל אלו למודים קשים מאוד וכן אינם נפסקים אף פעם שכן תמיד מתחדשים ותמיד צריך לחזור ולשנן - שהרי כל היום אתה נשאל.

וחוץ מזה לא רק ידע ובקיאות צריך(הסמכה מהרבנות ),כל רב חייב להיסמך ע"י תלמיד חכם המוכר ומקובל ע"י רבני ישראל,המכיר את ערכיותו-מידותיו ומרחב ידיעותיו התורניות של תלמידו ומוצא אותו ראוי לכהן כרב בישראל.

http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Sherut/Takanon/Perek1B/Darga/Erech/Bogrim.htm

........................

קרירין:

גם חילונים משתמשים ברב העיר. כמו נישואין כשרות למסעדות ועסקים וכו'.. ואפילו שאלות . ישנו דוגמה של התוכנית 'שאלת רב 'ועולים חילונים על הקו בשביל לשאול .

ואם נילך בגישה שלך אז גם חרדי לא ישלם לשום תיקצוב שלא לרוחו. מר קרירין כך לא מתנהלת מדינה. אל אף שהחרדים יקבלו הרבה יותר אם יתנו להם רק מהמיסים שלהם- שכחת כמה חרדים יש מהמעמד הגבוה (לב לבייב וכו'. )והמיסים שלהם עולים על אלפים ממעמד הביניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל כל מה שאני שומע זה בלה בלה בלה לא צריך בכלל השכלה כלשהי על מנת להיות עובד מדינה ולקבל כאלה סכומים :kopfpatsch: :kopfpatsch: ואח"כ אומרים איפה הצדק החברתי ולאן הולך הכסף, ביזיון]![/u

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...