בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחכה לתגובה של ROOONNII

=D

^מעקב .

ABLOM!

זמנים אפלים. קרן אור בצורת הומור

רוני אתה באמת משווה מרצה אונברסיטה לרב?

עבור משפחה עם מעל ל3 ילדים, 7 אלף זה משכורת רעב. אני לא חושב שמישהו מהם היה יכול להחזיק עם משכורת כזו בלי לשלוח גם את אשתו לעבוד (ובהחלט סביר שהיא מקבלת יותר). אפילו קשה להחזיק עם כזו משכורת (ואתה צריך אם אתה גר בישוב עם פחות מ10 אלף תושבים).

אז שהאישה תעבוד, ושידעו לתכנן את המשפחה. רבאק אם הוא כזה חכם ש"מעמדו" הוא רב הוא אמור לדעת להתנהל עם השנורקל שלו.ושיתנזר אפילו...

ותאמין או לא היום אפשר להסתדר עם 11K בתור משפחה. לא שזה טוב אבל אפשר. והמצב שלנו הוא שיש עשרות אם לא מאות משפחות בעלות תא כלכלי של 15K ומעלה ויושבות במינוס. אבל זה כבר נושא אחר של לדעת לנהל כסף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לדון על זה שכמה רבנים מסכנים קיבלו תוספת במשכורת? לא עדיף לשורש העניין? לזה שבכלל לדת אין מקום בממשלת ישראל?החרדים הם כמו ערבים:

הם לא רוצים שאנחנו, גולשי המחשב בשבת נתקיים כאן בארץ.

הם מוגנים ע"י כוח עליון, החרדים ע"י "ערך הדת לעם היהודי" והערבים ע"י דעת קהל מדינות העולם, ככה שהממשלה פשוט לא יכולה לצאת נגדם.

שניהם משתמשים במדינה אבל מסרבים להכיר בקיומה (רק החרדים בנקודה הספציפית הזו).

שניהם מנהלים כלכלה שחורה.

שניהם סגורים בפני עצמם, ואבוי אם יהודי ציוני יכנס לשכונה של אחד מהם לבד.

לשניהם יש את החוקים שלהם ואנחנו מאולצים להתחשב לוהשמע להם.

שניהם מפולגים לקבוצות בינם לבין עצמם.

שניהם עוברים על החוק באופן קבוע.

שניהם מאמינים באותו אלוהים.

האם הערבים מקבלים את אותו כוח שלטוני כמו הדתיים? לא... מעניין....

ABLOM!

זמנים אפלים. קרן אור בצורת הומור

ABLOM YESHO KAKOI....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף חרדי לא מחפש לרצוח אותך.

לעומת זאת יש יותר מוסלמים ממספר היהודים בעולם שיהיו שמחים להזדמנות לרצוח אותך.

חמור מאוד שאתה מבולבל עד כדי כך שאתה לא מסוגל לראות הבדל בין כלום להמון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף חרדי לא מחפש לרצוח אותך.

לעומת זאת יש יותר מוסלמים ממספר היהודים בעולם שיהיו שמחים להזדמנות לרצוח אותך.

חמור מאוד שאתה מבולבל עד כדי כך שאתה לא מסוגל לראות הבדל בין כלום להמון.

זה שיש שוני בינהם לא אומר שאסור לי להשוות, זה בסה"כ הכל אומר שאין חפיפה ב100%.

אלה אם כן אתה טוען שההבדל בכוחות בשלטון בין הדתיים לחרדים נובע מכך שערבים קיצוניים רוצים להרוג אותנו בזמן שחרדים קיצוניים חושבים שלא מגיעה לנו מדינה (ואם להתייחס שניה לתמונה הגדולה אז חזרה לגלות יכולה להחזיר אותנו למצב דומה לזה של מלמחמת העולם השניה ואז יוצא שהחרדים כן יגרמו למוות טרגי) וחושבים שאנחנו חוטאים ולכן אם משהו יקרה לנו הם לא ירימו אצבע, ואם אפילו קבוצה מבינהם תצא נגדנו זה יהיה "רצון האל להעניש את החוטאים".

מוסלמים רוצים לטבוח בנו, בני דת משה רצו לטבוח באחרים (ועשו זאת... ), לשניהם דם על היידים באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הוזה.

אז בעצם בכל פעם שאין לך תשובה אתה משתמש באוצר המילים העשיר שלך כדי לכתוב תגובת טרולינג (חוץ מהפעם הזו, ציפיתי ממך למשהו יותר עסיסי....), הציניות שנוזלת ממך לא ממש נותנת לי מציירת תמנוה חיובית, אתה ממורמר, אתה לא מרוצה מכלום. הבנו.

כל הכבוד, אתה יכול לנצח את רוב האנשים בקרב מילים, אבל בסופו של היום אתה עצוב ובודד וזה אוכל אותך מבפנים. מעניין אותי אם אם יש במטרת חייך יותר מהפחד מהמוות.

מצטער שהתגובה שלי יצאה קצת יותר ארוכה משלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל כאן ארט צודק בכל מילה (גם השתיים האחרונות). אני יכול להבין השוואה בין מידת האסבורד בשתי השקפות העולם (חרדים קיצוניים ומוסלמים קיצוניים), אבל כאן הדמיון נגמר. אף חרדי לא טוען שצריך להרוג חילונים כי הם חילונים, בעוד שכל ערבי שאשכרה קרא את הקוראן יודע שצריך להרוג יהודים כי הם יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו טעות לעשות הכללה על קבוצות גדולות כמו חרדים או ערבים ואני בטוח שיש מגוון דיעות שונות בכל קבוצה.

הראיית מציאות הפשטנית שלכם היא ילדותית.

בכל מקרה הקשר לנושא הדיון הזה הוא קלוש.

העיקרון הוא שצריך להפריד את המדינה מהדת כי זה לא דמוקרטי, ולכן לא צריך להיות תפקיד שממומן ע"י המדינה כמו רב עיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל כאן ארט צודק בכל מילה (גם השתיים האחרונות). אני יכול להבין השוואה בין מידת האסבורד בשתי השקפות העולם (חרדים קיצוניים ומוסלמים קיצוניים), אבל כאן הדמיון נגמר. אף חרדי לא טוען שצריך להרוג חילונים כי הם חילונים, בעוד שכל ערבי שאשכרה קרא את הקוראן יודע שצריך להרוג יהודים כי הם יהודים.

כן זה נכון, והרשה לי לחזור על דבריי- הם חושבים שאנחנו חוטאים, אלוהים מעניש את החוטאים, לכן במידה ויקרה לנו משהו זה יהיה די לרוחם (אם הם מאמינים אמיתיים כמובן). מבחינתי זה לא כל כך רחוק מלבצע את העברה בעצמם.

ומה אם שאר אזרחי הארץ שאינם יהודים? אם הם דתיים אז יש להרוג אותם. ככה כתוב בתנ"ך, כדי שחלילה לא נתבולל.

אלה שרוצים לפגוע במדינה לא צריכים להיות חלק מאלה שקובעים ומשפיעים. והתבססות של חברה מודרנית על כללים של חברה פרימיטיבית זו פגיעה.

זו טעות לעשות הכללה על קבוצות גדולות כמו חרדים או ערבים ואני בטוח שיש מגוון דיעות שונות בכל קבוצה.

העיקרון הוא שצריך להפריד את המדינה מהדת כי זה לא דמוקרטי, ולכן לא צריך להיות תפקיד שממומן ע"י המדינה כמו רב עיר.

כי בשביל שזה לא יהיה פשטני ומוכלל תגובה של פורום צריכה להפוך למאמר מדעי, ואם אשכולות כאלו יהפכו למאגרים של מאמרים אז שאלוהים יעזור לי.

האם ראית אותי איפשהו מכליל את כל הערבים תחת רעיון אחד?

ולגבי החרדים- זה היה מכוון יותר לאדיאולגיה ולהתנהלות של החברה שהם מאמינים שצריכה להיות, ולא אליהם עצמם.

וזה שצריך להפריד את הדת מהמדינה זה הטיעון המקורי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפרדת דת וממשל אני מסכים.

הכללות הם לא טעות.

ראיית המציאות פשטנית אינה ילדותית.

זה נכון שלא כל ילד (וגם לא כל מבוגר) יכולים להבין את מורכבות המציאות, ועלולים להתבלבל ע"י הכללות.

אבל יותר ממה שהכללות אינן מדויקות, התעלמות מהכלל היא טעות גדולה.

כדי לנהל שיח לעניין אי אפשר לעצור ולהזכיר כל משפט שני שיש גם יוצאים מן הכלל ולא כולם כך וכך.

אחרת דברים יראו כך:

http://www.youtube.com/watch?v=wVoQ5jde1yQ&feature=related

בפרק קודם:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...