בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשביל מה יש כסף? בשביל משכורות לרבני ערים

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה ההשכלה שנדרשת כדי להיות ראש עיר, ומה בעצם העבודה שהוא עושה?

מה ההשכלה שנדרשת כדי להיות חבר כנסת, והאם כמות הזמן שהוא "עובד" מצדיקה משכורת בכלל? (יש להם פגרה רוב הזמן, וגם בשאר הם לא בדיוק עובדים קשה או עושים משהו מועיל לדעתי)

מה ממלא את היום של מנכ"ל חברת חשמל? על איזו עבודה משמלמים לו משכורת (מלבד העיסוק של "להיות מנכ"ל")?

גם כשהיו פה דיונים על המשכורות של הנ"ל (ואחרים), לא ראיתי שהיה מישהו שהתלונן על מה בעצם הם עושים ואם זה מצדיק משכורת בכלל, כל הדיון היה על המשכורת הגבוהה. ברגע שמדובר על רבנים, מיד עולה השאלה למה שיקבלו בכלל משכורת ומי צריך אותם. הסיבה היא בבירור העובדה שהם דתיים ומסמלים בעיניכם את הדת, וההתנגדות האוטומטית לכל דבר שקשור לדת גם בלי להבין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ :xyxthumbs:

............

אתה כותב 'הוא בלי השכלה' . אבל יש לו השכלה- היכן שבאמת צריך לעיסוקו.

אתה בסך הכל נופל על קטנות כי ממלא לא איכפת לך אם יהיה רב עיר או שלא. אתה צריך באמת להסתכל שמחוייב להיות ,שהרי כמו שציינתי יש ענייני כשרות ונישואין וכו'..

אולי לך שוב זה לא איכפת אבל מרבית היהודים בישראל לא רק שמאמינים אלא גם אוכלים כשר ורוצים חתונה כשרה וכן הלאה.. עד עניינים פרטיים.

לסבל או לעובד ניקיון אין שום השכלה בעלת תעודות . ושכר אינו נמדד על ידי קושי.אל אף שעבודה כרב עיר אינה פשוטה וסובבת בשעות ללא שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonizaf... נחזור לטענה המקורית שלי, זה לא השכר... זה האחוז שבו הוא קפץ

גם פוליטיקאים כשמשנים לעצמם משכורת (והם עושים את זה לא פעם) עושים משהו פשוט ומעלים בכמה אחוזים, לא כמו במקרה של הרבנים

רוני...

רב עיר עושה את כל זה? וגם לומד? מאיפה יש לו את הזמן ::)

אני יודע... מזה שבפועל הוא אולי מפקח על הנושאים הללו ולא עושה זאת בעצמו... או שאני טועה?

קבורה = קדישא, שזה ביזיון בפני עצמו (אנשים, אתם מודעים לזה שקבורה צריכה להיות בחינם?)

נישואין = גם משהו נחמד שרב אמור לתת בתור שרות "חינם" כל איש נשוי יגיד לכם שזה לא הסיפור, אני מבטיח לך שרב העיר לא עושה את זה

יעוץ = אני מניח שהמושג רב שכונה ורב קהילה מוכר לך.... רוב האנשים לא מגיעים לרמה של רב עיר ולכן אני מניח שכמות הפניות אליו לא כזאת גדולה

כשרות = לא בשביל זה יש את כל גופי הכשרות שמנפיקים בפועל את התעודות ושמים משגיחי כשרות מיותרים בכל חור (וכן, הם מיותרים... לקבל כסף על לא לעשות כלום חוץ מלהיות נוכח רוב הזמן)

משום מה אני יודע שלכל סוגייה שהעלת יש "רב" משלה או אחראי אחר... לא רב העיר, כאמור... הוא החוליה העליונה בשרשרת הזאת, אבל בטח שלא כל השרשרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חילונים משתמשים ברב העיר. כמו נישואין כשרות למסעדות ועסקים וכו'.. ואפילו שאלות . ישנו דוגמה של התוכנית 'שאלת רב 'ועולים חילונים על הקו בשביל לשאול .ואם נילך בגישה שלך אז גם חרדי לא ישלם לשום תיקצוב שלא לרוחו. מר קרירין כך לא מתנהלת מדינה. אל אף שהחרדים יקבלו הרבה יותר אם יתנו להם רק מהמיסים שלהם- שכחת כמה חרדים יש מהמעמד הגבוה (לב לבייב וכו'. )והמיסים שלהם עולים על אלפים ממעמד הביניים.

אתה צוחק נכון ?

קודם כל את רוב האנשים שרוצים להתחתן בארץ מחיבים להתחתן ברבנות כדי להכיר בזה בכלל

שנית על רוב השרותים האלו משלמים בכל מקרה

תעודת כשרות לדוגמה מחיבת משגיח שזה לא בדיוק זול לעסק קטן

בחתונות ולא משנה מה החוק אומר -הרב מקבל "תרומה" וזה לא בדיוק בפיקוח

אז חלק מהרבנים באמת משתמשים בזה למטרות טובות ולא דוחפים לכיס וחלק בכלל לא לוקחים כסף

אבל הרבה מאוד כן לוקחים

לא קשור לפה בדיוק אבל גם חברת קדישא זה סוג של מונפול בארץ -ויש הרבה כמוני שהיו מעדיפים פיתרון זול ושלא תופס מקום במותם כמו לדוגמה שריפה

עכשיו אני לא רק נגד הרבנים כמו שאמרתי הם חלק מהטינופת מבחינתי אבל יש הרבה בכירים בממשל שטינופת מבחינתי שהם חילונים

כולל הבכירים ביותר ביבי\ברק\ליבני\פרס\ליברמן\הבכירים בנמל \הבכירים בחברת החשמל\וחלק מהטיקונים\ועוד ועוד

יש מספיק טפילים פה מבחינתי שקוברים את מעמד הבינים

בעניין תשלום לשרותי דת -מבחינתי שזה יהיה כמו כל עסק אחר עם החוקים הרגילים ומי שרוצה ישלם

אבל שיהיו אפשרויות אחרות גם לדוגמית חתונה אזרחית

מבחינתי המדינה צריכה להחזיק מערך שרותי דת מצומצמת ביותר רק למיעוטי יכולת

כמו שיש סנגוריה ציבורית מצומצמת

במערך הציבורי הזה של שרותי דת המשכורות צריכות להיות צנועות יחסית ולא לא בגלל שזה שרותי דת אלה בגלל שבאופן כללי

ככה אני חושב שהמדינה צריכה ליתנהל בשרותים דומים

לדוגמה בסנגוריה הציבורית (מדבר רק על הגנה של מיעוטי יכולת ולא על תביעות שהמדינה עושה) אני חושב שהשכר צריך להיות צנוע

ושרק מי שבאמת מיעוט יכולת לשלם לעורך דין פראטי יפנה לשם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonizaf... נחזור לטענה המקורית שלי, זה לא השכר... זה האחוז שבו הוא קפץ

גם פוליטיקאים כשמשנים לעצמם משכורת (והם עושים את זה לא פעם) עושים משהו פשוט ומעלים בכמה אחוזים, לא כמו במקרה של הרבנים

בזה בערך טמון ההבדל.

הפוליטיקאים יכולים להשפיע ישירות על העלאת המשכורת שלהם (וגם מנכ"לים כנ"ל). למה להם להעלות את המשכורת בהרבה אחוזים בבת אחת ולמשוך המון תשומת לב, בזמן שהם יכולים להעלות אותה מדי פעם ב"קצת" (באחוזים) ואף אחד לא ישים לב?

הרבנים בכלל לא יכולים להשפיע על העלאת המשכורת שלהם, בטח שלא יותר מכל עובד ממוצע. אני לא יודע מי עשה את ההחלטה על העלאת המשכורות הנוכחית, אבל זה בטח לא הרבנים עצמם שדחפו לזה (רובם מן הסתם אפילו לא ידעו שזה הולך לקרות), אלא מן הסתם הפוליטיקאים הדתיים/חרדיים שניסו להשיג עוד משהו לציבור שלהם כדי להצדיק את קיומם (כרגיל).

בכלל, נראה לי לא במקום לטעון על שחיתות לגבי מישהו שעד היום קיבל פחות מהממוצע במשק (שזה לא הרבה בכלל, וקרוב לקו העוני). אם הם היו מקבלים העלאות חדשים לבקרים כמו השאר, כבר מזמן המשכורות שלהם היו ברמה אחרת לגמרי.

זה גם לא הוגן ולא קשור להסתכל על האחוזים ולא על הסכומים, כאשר (נגיד) מנכ"ל שקיבל 45 אלף (אי אפשר לטעון שחסר לו) ומקבל העלאה של "רק" 30% ל60 אלף זה איכשהו בסדר, אבל כשמישהו קיבל פחות מהממוצע במשק, ומעלים לו את המשכורת באופן שהסכום הכולל שהוא מקבל דומה לסכום התוספת של המנכ"ל הנ"ל, אז ברור שהוא מושחת הרבה יותר בגלל אחוזי ההעלאה, נכון?

אם נרחיב את זה הלאה, מי שקיבל עד היום שכר מינימום והעלו לו את המשכורת לממוצע, האם גם זו שחיתות בגלל שהעלו לו את השכר ב100%?

ומה בנוגע למי שקיבל עד היום 500 והיום מקבל אלפיים (תיאורטית, נתעלם לרגע משכר המינימום), העלאה מדהימה של 300%!.. שחיתות במיטבה, הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל, נראה לי לא במקום לטעון על שחיתות לגבי מישהו שעד היום קיבל פחות מהממוצע במשק (שזה לא הרבה בכלל, וקרוב לקו העוני). אם הם היו מקבלים העלאות חדשים לבקרים כמו השאר, כבר מזמן המשכורות שלהם היו ברמה אחרת לגמרי.

:nono: טעות חמורה...

המוצע במשק זה הרבה מעבר למה שרוב האנשים עושים... רוב המדינה עושה מינימום ופחות, וחיה עם זה... רב עיר עשה הרבה מעלה המינימום וקצת מתחת למוצע... אל תעז אפילו להגיד שזה קרוב לקו העוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התעלמת לגמרי מכל שאר הטיעונים שלי, אבל נניח לזה.

עבור משפחה עם מעל ל3 ילדים, 7 אלף זה משכורת רעב. אני לא חושב שמישהו מהם היה יכול להחזיק עם משכורת כזו בלי לשלוח גם את אשתו לעבוד (ובהחלט סביר שהיא מקבלת יותר). אפילו קשה להחזיק עם כזו משכורת (ואתה צריך אם אתה גר בישוב עם פחות מ10 אלף תושבים).

נכון, חלק גדול מהציבור (חסרי השכלה, מובטלים או כאלה שבחרו לעבוד במפעל כדי לא להיות מובטלים) מקבלים שכר מינימום, וזה באמת מעט מאד. אפילו עבור משפחה עם ילד אחד, שכר מינימום יהיה מתחת לקו העוני. הם חיים עם זה, אבל זה לא קל, וגם עם הממוצע זה לא בדיוק חיי מותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ,רב העיר הוא המפקח הגדול. זה לא אומר שהוא צריך להיות נוכח 12 שעות באיזה מפעל בשר בשביל כשרות.. יש תחת ידו מאות עובדים מכל תחומי הדת. וכמו שציינתי שאלות אישיות וכן ציבוריות מופנות אליו באופן זמין וללא שעות מוגדרות.

אכן הוא גם לומד,בלי קשר להיותו רב כל אדם מחיוב בלימוד תורה -כך שהוא לומד מעבר למושגי ההלכה שצריך.

רק לדוגמה: הרב עובדיה לומד כל שעות היום והלילה -ופוליטיקה? אולי רבע שעה משקיע מזמנו שמגיעים אליו.

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%99%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%A3-3.html

......

בכל אופן ידידי אני יכול להמליץ לך על ביקור -לראות בעיניים.. ואז לבוא ולומר עבודה "קלה" .

ואם הגישה שלך אפשר ללכת לכל בעל חברה או מנהל בנק וכו'.. ולציין בפניהם "הפקיד בנק שלך עובד קשה יותר אז מדוע אתה מרוויח פי כמה יותר ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני חזר שוב ושוב על מילת התואר "מעמד".

התואר רב הוא "מעמד".

רב ראשי לא באמת עושה כלום, הוא רק מייצג את היהדות בטקסים.

אין באמת צורך ברב ראשי בכל עיר.

אין צורך שיענה לשאלות.

ואין שום קשר לכשרויות.

לכל בית כנסת יש רב, ולכל ישיבה יש רבנים.

חצי מהחרדים הם רבנים.

ולרבנות יש משרדים ועובדים לכל שטות אפשרית.

התפקיד הוא יצוגי, והמשכורת היא מושחתת.

כל רב שכזה עושה בנוסף לא מעט כסף משירותי דת שהוא מעניק מחוץ ל"תפקידו הציבורי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לדעת ..שיש הקרויים 'רב' בשל העובדה שהם מחנכים בכיתה ד' - דבר החשוב בפני עצמו, ויש הקרויים 'רב' בשל היותם ראשי ישיבות ענקיות, רבנים ראשיים של מקומות שונים וכדו'. לא ניתן לדעת דבר מהתואר "רב", ויש להכיר את האנשים ואת המעמד הפנימי לו הם זוכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...