זקןק למפרט מחשב לגיימינג , מקסימום ביצועים מינימום מחיר 2.5K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקןק למפרט מחשב לגיימינג , מקסימום ביצועים מינימום מחיר 2.5K

Fir3DragoN

Recommended Posts

^

ניתוח מעניין מאוד ואפשרי בהחלט לרזולוציית המסך שלו, אבל זה בהחלט לא "מקסימום ביצועים למינימום מחיר" בגיימינג.

זה אולי "מקסימום תמורה למחיר לטווח ארוך" וגם זה תלוי במחיר המעבד+לוח.

אין ספק שאם ניתן להמתין עם קניית הכרטיס עד שדרוג המסך זה מצויין, אבל אני בספק אם לגיימינג במשחקים כבדים הליבה המובנית תספק, גם ברזולוציות שלו.

אולי בינתיים כרטיס יד שניה זול? השאלה מתי מתוכנן השדרוג של המסך...

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/21335/cat/34

ועדיף:

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/21414/cat/34

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/21139/cat/34

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/21642/cat/34

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חחח שיגעתם אותי לגמרי....

אתם יותר מבלבלים אותי מעוזרים :s05: :s05: :s05:

אם לא הבנתם נכון אני רוצה להפעיל משחקים על הגדרות גבוהות...

כנראה אם המסך שלי קטן ולא HD... אז אני באמת לא צריך כרטיס מסך מטורף...

למרות שלדעתי כרטיס המסך שאני לוקח כרגע הוא למסך שלי אך אני מתכוון לקנות מסך עוד 4 חודשים בערך ככה שאם אני אקנה עכשיו כרטיס מסך משומש.. או חלש יותר אז אני אצטרך להחליף אותו עוד 4 חודשים גם כן כי אני מתכוון להמשיך להפעיל על הגדרות גבוהות. בתקווה לשנה הקרובה לפחות...

עוד שנה אלוהים גדול.. אסביר לכם רקע כללי כרגע אני משוחרר כבר חודש, עוד מעט אני מתחיל לעבוד בעבודה שתכניס לי משכורת גבוהה יחסית.. משתמש במענק הצבאי שלי לקנות את המחשב .. שהמענק עומד על 9200..

מוכן להשתמש רק ב3000 ש"ח לשדרוג כללי של המחשב. עוד שנה אני מתכוון לקנות עוד כרטיס מסך זהה וכנראה גם מעבד חזק יותר לכן אני צריך תמיכה של הלוח אם. ולאופי פיתוחי הטכנולוגיות הבאים. לוח אם מתכוון לשמור לפחות לשנה שנתיים.

כה שאם אני לוקח ספק 550W אני מאמין שהוא יספיק לי לCF עתידי. וצריך לוח אם תומך.

לגבי התושבות לזכרונות אני צריך 4 גם לשדרוג עתידי אם המערכות העתידיות ידרשו.

המחשב הולך להיות רק למשחקים ... יש לי עוד מחשבים בבית אז ככה שאני מקדיש תמחשב הזה למשחקים בלבד... כרגע התקציב שלי מצומצם לשדרוג כה גדול. אך התמיכה לשדרוג מחייבת.

אם אני הולך על [table] [tr] [td] FX-4100B 3.6Ghz 95Watt 4 AM3+ BOX[/td][/tr][/table]

כמה זה יתאים לדרישות שלי כרגע ללא אובר קלוק? מבחינת המחיר זה מתאים למרובע ליבות. בהמשך תהייה תמיכה יותר במרובעי ליבות וגם למשושים כמה אתם ממליצים לי על המעבד הזה לעומת הi3-2120

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל CF אתה צריך גם לוח אם יקר וגם ספק יקר. את הכסף הזה אתה יכול לשמור לקניית כרטיס בודד עדיף יחד עם שדרוג המסך.

בחודשים הקרובים יוצאת סדרה HD7XXX של וגם ליין חדש של - ככל הנראה כרטיס בודד כזה עוד 4-5 חודשים יהיה משתלם הרבה יותר מ-CF שתעשה.

ה-HD4830 המשומש ב-275 ש"ח יספיק לך בהחלט בינתיים על המסך שלך ולא כל כך כואב "לזרוק"אותו אח"כ. מקסימום תמכור אותו אז ב-50 ש"ח פחות.

אז כבר תהיה לך משכורת ראויה ותוכל להחליט כמה אתה משקיע, לפי ההכנסה שלך והדגמים שיהיו זמינים אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אבל זה בהחלט לא "מקסימום ביצועים למינימום מחיר" בגיימינג.

אני לא מסכים איתך, אבל לא משנה כי גם ככה Fir3DragoN אומר עכשיו שהוא בכלל מעוניין בהגדרות גבוהות (לא זה מה שנאמר בהתחלת הדיון).

עוד שנה אני מתכוון לקנות עוד כרטיס מסך זהה וכנראה גם מעבד חזק יותר לכן אני צריך תמיכה של הלוח אם. ולאופי פיתוחי הטכנולוגיות הבאים. לוח אם מתכוון לשמור לפחות לשנה שנתיים.

זה לא קשור לנושא הדיון אבל זאת לדעתי גישה מוטעית לגמרי.

1. למה בכלל מערך מרובה כרטיסים לאור חסרונותיו היחסיים? אפשר לקבל חווית משחק מלאה באמצעות כרטיס גרפי בודד וכשהוא כבר לא מספיק עדיף להחליף אותו באחד עדכני (על כל המשתמע מכך מבחינת יעילות אנרגטית ותמיכה בטכנולוגיות חדשות) ולא להוסיף לו עוד אחד "מיושן". כל זה מקבל משנה תוקף כשאתה לא מתכוון להתחיל להשתמש במערך שכזה כבר מההתחלה או לכל היותר זמן קצר לאחר קניית המערכת.

2. אם אתה קונה מערכת מתאימה היום אין שום סיבה בעולם שתצטרך לשדרג אותה בעוד שנה. אין שום הגיון בלקנות מערכת ביניים בכוונה לשדרגה בעוד שנה.

3. אופק שדרוג לרכיבי ליבה זה משהו שיפה על הנייר, בפועל למעט כרטיס גרפי הוא כמעט שלא מעשי. כאמור, אם אתה קונה מערכת מאוזנת ומשתלמת לצרכים שלך אין שום סיבה שתצטרך להחליף אותה בטווח של שנה שנתיים ואפילו שלוש (מקסימים אם קורה משהו בלתי צפוי אז לשדרג כרטיס גרפי או לבצע OC) כל עוד השימושים שלשמם היא נקנתה לא משתנים.

אז ההמלצה שלי לך היא לשנות גישה. אל תחפש מערכת ביניים שאותה אתה בונה כבר עכשיו טלאי על טלאי ועוד מתכוון להוסיף טלאים בעתיד (שלא בטוח תוכל). אלא קנה מערכת משתלמת ומאזונת גם אם זה אומר שעכשיו תצטרך להשקיע קצת יותר.

לגבי הכרטיס הגרפי אין לך ברירה. או שאתה קונה כרטיס שיתאים לרזולוציה גבוהה יותר או "מבזבז" חלק מיכולתיו במשך 4 חודשים עד להחלפת המסך. או שאתה מתפשר עכשיו על ההגדרות והרזולוציה במשך 4 חודשים כדי לא לקנות סתם כרטיס ביניים. באותה מידה, אם אתה יכול תחכה כבר בכלל עם המערכת 4 חודשים עד שתצבור כסף. אולי פלטפורמת Ivy Bridge והדור הבא של מעבדי ה-APU של שצפויים לצאת באזור הזמן הזה יציעו לך פתרונות משתלמים יותר.

ההמלצה השנייה שלי, תהיה ממוקד יותר ואל תתפזר. אתה מצד אחד מכתיב תקציב מוגבל עם אילוצים (הכונן הקשיח), ומצד שני לדעתי לא מפרש נכונה את הדרישות מהמערכת שאמורה להתאים לשימושים שלך תוך שאתה מנסה גם לנחש את העתיד (כמה תוכנות ידרשו לדוגמה, מערך מרובה כרטיסים בטווח של שנה). אז אני ממליץ לך לא לנסות לנחש את העתיד. אי אפשר בחומרה להתכונן לעתיד ולא משנה כמה כסף או מחשבה תשקיע.

תהיה ממוקד, תקנה את המערכת המשתלמת ביותר לטווח הזמן הנוכחי עבורך, כשהצפי היחיד לעתיד הוא שדרוג המסך וכאן עליך לעשות שיקול מחושב של עלות-תועלת-חוויית שימוש במהלך ארבעת החודשים האלה ולקבל החלטה בהתאם. אם יש יותר מדי נעלמים ומשתנים כרגע, תדחה את קניית המערכת עד שהדברים יהיו יותר ברורים (ואז גם יהיה יותר תקציב, מחירי הכווננים הקשיחים אולי יתחילו לרדת ועוד כהנה וכהנה דברים שייתכן שיקרו עד אז). אם אין אפשרות לדחות את קניית המערכת כי אתה חייב אותה עכשיו, תחליט איפה אתה מתפשר וקנה את המערכת המאוזנת ביותר. בבוא היום כשהיא כבר לא תספיק (וכל מערכת מאוזנת שתקנה היום תספיק לך ליותר משנה) תחליף אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D קודם כל תודה רבה רבה על התגובות והיחס!!!!

מאוד מרוצה מכם תודה רבה חבר'ה.

דבר שני.

מה אתם אומרים על :AMD FX-4100B 3.6Ghz 95Watt 4 AM3+ BOX

כמה זה יתאים לדרישות שלי כרגע ללא אובר קלוק? מבחינת המחיר זה מתאים למרובע ליבות. בהמשך תהייה תמיכה יותר במרובעי ליבות וגם למשושים כמה אתם ממליצים לי על המעבד הזה לעומת הi3-2120

אתם צודקים בהחלט.... אבל קשה לי לוותר ככה על 6870 במחיר כזה מציאה..... :-[

היות והסדרה 7XXX יוצאת בחודשים הקרובים אני יודע שתהייה ירידה במחירים אבל כבר מצאתי 6870 במחיר מציאה של פחות 100 שקל. כבר נותן לי הנחה מסויימת אני בטוח שאם תהייה ירידת מחירים בהמשך אז לא בשמיים אולי ארוויח עוד 100 שקל..

ככה ש100 שקל לחודשיים שלוש זה לא ביג דיל...

אני גם לא יודע מה יהיה יכול להיות שכשאני אזמין מחשב חדש אז אני אראה שאני לא רוצה לחכות ל4 חודשים לקנות את המסך ואני אלך על זה עכשיו בכל זאת יש היום מסכים בכולה 600 שקל לגיימינג...

לכן חשוב לי להוציא את המירב מה2500 שאני משקיע על מערכת חדשה... יכול להיות שאני אוותר לחודש חודשיים הקרובים על דיסק קשיח שזה יסדר לי את הבעיה.. למרות ש80G זה לחוץ בהחלט אין מה לדבר... היה לי דיסק קשיח של 500GB שהיה מפוצץ והוא נהרס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על :AMD FX-4100B 3.6Ghz 95Watt 4 AM3+ BOX

פחות משתלם מה- i3-2xxx לשימושים שלך, אלא אם כן אתה תבצע לו OC.

הוא לא מעבד מרובע ליבות, מדובר בארכיטקטורה חדשה שניתן להגדירה בגדול (ובאופן שהוא לא הכי מדויק) כמעבד כפול ליבה עם 4 נימים (כמו ה- i3 פחות או יותר). בנוסף אין לו גם ליבה גרפית מובנית (שזה לדעתי רק יתרון כגיבוי או לצורך הסבת המערכת בעתיד לשימושים שאינם משחקים) ומחירו כמעט זהה לזה של ה- i3 ולכן הוא פחות משתלם.

זאת יש היום מסכים בכולה 600 שקל לגיימינג...

אין כזה דבר מסך לגיימינג (או לצורך העניין לכל שימוש אחר), כל מסך מתאים לכל שימוש. בחירת מסך צריך לעשות לפי שיקולים אחרים.

לגבי כל השאר, תעשה את השיקולים שלך לגבי מה לקנות, אם לקנות ומתי. רק תהיה ממוקד, אל תנסה לתכנן לעתיד (תמיכה של משחקים בריבוי ליבות, כמות וכדומה) ואל תנסה לתכנן עכישו מערכת ביניים שבעוד שנה תנסה לשדרג אותה טלאי על טלאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Fir3DragoN, הבעייה שלך היא שאתה הולך להחליף מסך רק עוד ארבעה חודשים.

מצד אחד, כרטיס מסך חזק היום יתבזבז למשך ארבעה חודשים כל עוד אתה עם המסך הקטן.

מצד שני כרטיס מסך זמני יהווה מבחינתך בזבוז כסף או שאתה לא מוכן לקנות אחד בעוד ארבעה חודשים?

ומצד שלישי כרטיס מסך מובנה שיחסוך בכלל את העלויות לא יאפשר לך לשחק על הגדרות גבוהות

למעשה, אלה האפשרויות שלך, ותצטרך להחליט היכן להתפשר. אם אתה הולך לעבוד ולהרוויח כסף, אין שום סיבה שלא תשתמש בכספי המענק

הצבאי לקניית מחשב + מסך נורמאליים כעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, אלה האפשרויות שלך, ותצטרך להחליט היכן להתפשר. אם אתה הולך לעבוד ולהרוויח כסף, אין שום סיבה שלא תשתמש בכספי המענק

הצבאי לקניית מחשב + מסך נורמאליים כעת.

חחח יש עוד דברים חוץ מקניית מחשב...

יש לך מסך להמליץ לי במחיר של 500 שקל?

קשה לי לוותר על הכרטיס מסך... הפשרה היא לתקציב לא לכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר מסך לגיימינג (או לצורך העניין לכל שימוש אחר), כל מסך מתאים לכל שימוש. בחירת מסך צריך לעשות לפי שיקולים אחרים.

בוודאי ובוודאי שיש - לגיימינג נטו יש הרבה פחות חשיבות לאיכות הפאנל ואיכות טקסט ולכן הפשרה על מסך זול מבוסס TN הגיונית בהרבה.

לשימוש ממושך מול טקסט לא הייתי ממליץ לעשות כזו פשרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב את הסיווג הזה של רכיבי חומרה ובייחוד התקני קלט/פלט לקטגוריות "נוקשות" מכיוון שכל התקן שכזה מאפשר את כל השימושים והבחירה בו צריכה להעשות על-פי מכלול שיקולים רחב ואישי יותר המגדיר את חוויית השימוש הרצויה (לא תמיד כל מה שרוצים אפשרי במסגרת האילוצים או בכלל, אבל אפשר בדרך כלל להגיע קרוב מספיק).

במשפט הנ"ל התכוונתי להגיד שאין כזה דבר מסך לשימוש X מכיוון שהמסך לא מוסיף ולא גורע מהיכולת של חומרת המחשב עצמה. לכן ההגדרה של מסך לשימוש מסוים היא לדעתי שגויה ואף מטעה מכיוון שאין מסך "מיוחד" רק למשחקים, מסך אחר שמיוחד רק למדיה וכן הלאה. יש אולי (כי זה סובייקטיבי) מכלול של תכונות שהופכות מסך מסוים ליותר מתאים לשימוש מסוים, אבל זה לא שהוא לא יכול לשמש גם לשימושים אחרים ולהיות טוב עבורם.

ציינתי בסוף המשפט שאותו ציטטת שאת בחירת המסך צריך לעשות לפי שיקולים אחרים, ביניהם סוג הפאנל, בעיות ידועות של לאגים ומריחות אם ישנן, דרישה לתכונות ארגונומיות ועוד, וכל זה בשקלול מסגרת התקציב והשימושים.

אני אפילו אוסיף על כך ואגיד שלדעתי התקני קלט/פלט וסביבת העבודה הם הדבר הראשון שצריך להשקיע בו ומשם להמשיך לבחירת שאר החומרה במסגרת התקציב והדרישות. מעבד, כרטיס גרפי, הם רכיבים "שקופים" למשתמש. הם יושבים במארז והמשתמש לא בא איתם במגע. אני אפילו מכנה אותם רכיבים "מתכלים" משום שלכל אחד מהם אורך חיי שירות מוגבל ולפעמים אף קצוב. לעומת זאת לאורך כל שעות עבודתו עם המערכת המשתמש בא במגע ישיר עם התקני הקלט פלט אך למרות זאת הנטיה הרווחת היא "לרדוף" אחרי עוד כמה מגה-הרצים במעבד או בכרטיס הגרפי או אחרי "מפרט טכני" של רכיבים אחרים במערכת למרות שבפועל אין להם משמעות גדולה (הרבה פעמים אין להם משמעות בכלל), ולחסוך ולהתפשר דווקא בהתקני הקלט/פלט וסביבת העבודה. לא רק שההתקנים ורכיבי הציוד האלה הם אלה שאיתם המשתמש בא במגע יום-יומי ולאורך כל שעות העבודה, אלא שהשקעה בפריט איכותי שכזה היא לרוב משתלמת הרבה יותר כי אורך חיי השירות של הרכיבים האלה גדול מזה של חומרת הליבה והם יכולים להמשיך לשרת את המשתמש נאמנה לאורך מספר מערכות ושדרוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

התייחסתי לגישה לנושא באופן כללי כפי שאני רואה את הדברים.

אם אתה שואל לדעתי, עדיף לך להשקיע במסך כמה שיותר איכותי בחתך רוחב. אם מתפשרים בגלל תקציב מגובל, אז שלא כל הפשרות יהיו על חשבון הציוד ההיקפ בלבד כי גם לו צריך לייחס את החשיבות ראויה לו, גם אם זה אומר לחכות עם הקנייה של המסך מספר חודשים עד שיהיה לך יותר תקציב. אם להכניס דברים להקשר מלא יותר, כיום מסך שניתן להגדיר כ"איכותי" (ארגונומי ומבוסס פאנל . המילה איכותי היא במרכאות משום שהרגישות לנושא והחשיבות של הדברים משתנה בין משתמשים שונים וזה לא מדד אובייקטיבי) עולה כ-1000 ש"ח, כך שאפילו ההפרש במחיר לעומת מסך TN הגנרי ביותר בגודל וברזולוציה דומים הוא לא עד-כדי כך גדול (20-25% בדרך כלל אם אתה מדברים על מסכי 1920x1080) יחסית לתמורה האפשרית.

תחשוב על זה שמול המסך תשב כל זמן עבודתך עם המחשב. אז על סוג הפאנל וחשיבותו אפשר להתווכח אבל לדעתי התכונות הארגונומיות שוות לבדן את ההפרש הכספי. רוב מסכי ה-TN ניצבים על רגלית נמוכה יחסית ומאפשרים רק הטיה לאחור. מסך שתוכל למקם בגובה העיניים בהתאם לסביבת העבודה שלךה ולמבנה גופך הוא כל כך הרבה יותר נוח לעבודה לדעתי. כמו רוב המשתמשים אתה מוציא יחסית הרבה כסף על רכיבי הליבה, אז גם אם תבחר בסוף במסך "זול", מכיוון שמבחינתך לא צריך יותר, לפחות תוודא שהבחירה נעשית משיקולם עניינים ושתקבל את חווית השימוש שלה אתה מצפה, ולא כי רדפת אחרי עוד כמה FPS במשחקים או כי "הסתנוורת" מעוד איזה גרף במבחן ביצועים מקושקש ובגלל זה התפשרת על הרכיבים שחשובים לא פחות אם כי לא זוכים ל"תהילה" ואצל רוב המשתמשים נלקחים כמובן מאליו (עכבר זה עכבר, מקלדת זה מקלדת ומסך זה מסך, כולם שווים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ביותר... פשוט אני לא יודע מה אני מפסיד עד שאין לי את זה.. כרגע יש לי מסך פשוט LCD 17" 1:1400 מראה לך תטכנולוגיה רזולוצית מסך היא 1280X1024 אז אני לא מכיר בהבדל... לא רציתי ולא יחסתי חשיבות לגודל המסך....

היות וזה מספיק לי ... וגם עכשיו אם אני לוקח מסך רחב .. אז אני רוצה לקחת 20-21 רק בגלל שאני לא ארגיש דביל ...

כי ה17-18 אינץ מספיקים לי בהחלט...

ולגבי עכבר ומקלדת אני לא יודע מה לומר לך לגבי זה...... יש לי מקלדת פשוטה ביותר ועכבר משחקים בינוני.. שנוחים לי מאוד...

בגלל זה ציוד היקפי נשמע לי דבר שולי...

אבל אתה צודק לגבי חווית המשתמש...

כולה אני רוצה מסך שלא יעשה בעיות, פשוט שמתאים לרזולוציות גבוהות...

אתה רואה שהתקציב שלי מאוד מוגבל אני לא יכול להוסיף עוד 1000 שקל בשביל מסך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שנוח לך עם הציוד שברשותך.

מסך 17" מספק אותך לגמרי אבל זה לא אומר שלא תתלהב ברגע שתשחק מול מסך 23".

אני בטוח שגם אתה תתלהב אם תשחק מול מסך 46"

אתה מסכים איתי שיש הבדל קטן בין 21 ל23? 2 אינץ שזה 6 ס"מ בערך ...

תאמת שזה לא מה שמלהיב אותי.. מלהיב אותי הטקסטורה האיכות... נכון שזה מאוד קשור, אבל האם יהיה לי הבדל משמעותי בין מסך של 21 אינץ לבין 23 אינץ באיכות? ששניהם על אותה רזולוציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...