נמאס לי מהחרדים! - עמוד 25 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

בקיצור אי אפשר לחיות ביחד חילונים ודתיים.

אלו יכולים להקים ישובים חרדים, ואלו יכולים להקים ישובים חילונים.

ובערים הראשיות ובממשלה? הקצנה בין העמדות ומלחמה בלתי נמנעת באופק על צביונה של העיר והמדינה.

החרדים יוצרים אויבים חדשים גם מקרב קבוצות חילוניות ומסורתיות שהצביעו למפלגות כמו שס.

המרכז יצטמטם, הקוטבים יגדלו.

כמו שהדתיים רוצים הדרת חילונים גם החילונים רוצים הדרת דתיים.

כי כמו שכתוב בכותרת, נמאס!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

איך אומרת סבתא שלי, קישטה!

קישטה מהממשלה, קישטה מהרשויות המקומיות, קישטה מהשכונה, קישטה מהרחוב, קישטה מהבניין.

וצאו לי כבר מהחניה קיבינימט, אני לא חניה ציבורית של הבניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

'אלעד' היא עיר ולא כפר. יש עוד ערים -'בני-ברק'. 'ביתר עלית', 'מודעין עלית' וכו'.. .

פתאום מה שיוצא מאלי ישי זה אמת כי זה משחק באינטרסים של חלקכם פה וכן ארגוני חופש מדת :bash: . הרי תמיד אמרו שהוא שקרן אבל עכשיו זה אמת. :yelclap:

מקצועות חול נלמדים בביתי הספר החרדים (ולא מדבר על כמה שמנסים שלא ללמד ) היסודיים. פשוט הממשלה רוצה עוד יותר לבוגרים ויותר ברמה .

אכן זה התערבות בחינוך החרדי -כל אדם ראשי לשלוח את בנו לאן שהוא חפץ. ואם כבר יש ישיבות המציעות לימודי חול גבוהים עם לימוד ישבתי -מי שרוצה לשלוח את בנו לשם -יכול.

יש גם מכללות שנועדו לחרדים -מי שרוצה מוזמן. ויש בדרך הזאת גם הצלחה רבה.

מעניין אם הציבור החרדי היה שולט ורוב בארץ ,היה מחליט שחייבים ללמד בביתי הספר הממלאכתי גמרא ,משנה וכדו'.. (רק בשביל ידע יהודי )הרי אתם היתם קמים וצועקים לא. :yelclap: אבל הקוריאני דווקא מעונין

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=853390

:hi:

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין אבל משהו קטן רוני?

מצד אחד יש אנשים בחברה הדתית שרוצים ללכת לעבוד, רוצים לעשות תואר (אחוז נמוך אבל עדיין גדל) אבל הם מגלים מכשול פשוט... החינוך הבסיסי שלהם סובל וחוסר עצום, מתמטיקה, אנגלית... דברים שכל ילד חילוני יודע לפחות ברמה בסיסית ילד דתי לא למד מעולם

וכשהוא רוצה ללכת לעבודה או ללימודים הוא מגלה שבגלל חוסר כזה הוא חייב להשלים המון ידע

אף אחד לא אומר לבתי ספר דתיים לא ללמד חומר מסויים, אבל צריך שיהיה בסיס אחיד...

לגבי בתי ספר חילוניים... אולי לא למדתי גמרא ומשנה וכו אבל את הבגרות שלי בתנך עשיתי, למה? כי משרד החינוך הפך את זה למקצוע חובה

לגבי הקוריאני, לא פעם ראשונה שאתה מפרסם את הלינק הזה... זה לא מוסיף הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: איזה אינטרס יש לאלי ישי להגיד דברים שיפגעו באנשים שבוחרים אותו?

וצא מנקודת הנחה, שאוכלוסיית הערים כגון בני ברק ואלעד, מורכבת גם מהרבה מאוד דתיים רגילים, זאת אומרת שומרי מצוות ופחות שמרניים שכן עושים וכן לומדים ועובדים כרגיל וכן חיים בגישה של איש איש באמונתו יחיה.

כשמתכוונים לעיר חרדית, אומרים עיר שיהיו בה אך ורק חרדים מהסוג שלא מסתדר עם החילונים, שרוצה נשים צנועות ברחובות, שחיי על חשבון המדינה ולא תורם כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פעמיים שאני מגיב כך או אחרת שכן תלוי באדם העומד מולך

אולי איתך אפשר לשוחח. אבל יש כאן חבר'ה שלא ,מכיוון שהם ממלא רוצים את הקרע בין הציבורים. ישר כל מה שאני כותב ואכתוב זה לא נכון או לא יודע מה כי זה אני כתבתי. אתה חושב שזה קל להגיב פה? אתה חושב שהיייתי בכלל מגיב פה אם לא הייתי באתר הזה ממלא (מחשבים .משחקים ) ?.

בדף בפייסבוק של 'חרדים נעים להכיר' הראתי לאתאיסטאים מתונים את האשכול הזה -הם בעצמם אמרו גועל נפש .

אתה חושב שחילוניים רבים זוכרים ממה שלמדו? במיוחד שרבים לא צריכים את זה .

מלמדים בביתי הספר היסודיים החרדים מקצועות חול. איאפשר לומר שלא יודעים חשבון בסיסי (אגב בלימוד הגמרא זה דבר חובה ) .

אבל אתה מבין שבממשלה רוצים יותר ,למה? שיהיה להם יותר קל להשתלב בעבודות בשוק הגבוה. על כך הציבור החרדי לא מעוניין להכניס זאת לישיבות (הקטנות /גדולות ) שכן זאת תופעה שתפגע ברוחניות ויהיה גל ללימוד החול ולמקצועות - בקיצר בדיוק כמו שקרה בדתי לאומי.

יש מכללות חרדיות העושות מחינה של אנגלית ,חשבון וכדו'.. לפני לימוד אקדמי (שגם מתנהל באותה מכללה ) - יש שם הצלחה רבה.

צריך להבין שאסור לתקוף את הציבור החרדי אם רוצים לשנות שם משהו אלא צריך לבוא בנועם -כי בעצם הם מפחדים מדברים שבעתיד יכולים לגרום רעה - ראה למשל את הציבור הדתי לאומי- יש שם בכלל רבנים בדרגת בקיאותו של הרב עובדיה יוסף? אין .

אז אני לא רואה רע בישיבות המלמדים רק דברי קודש ומי שמעוניין ספציפי ללמוד מקצוע אקדמאי יכול לפנות את עצמו למקום כזה-ולהצליח כמו רבים.

אם אתה שואל אותי על תנ"ך בבית ספר מלאכתי ,אז הייתי אומר שעדיף שלא היו מלמדים,מהצד שאיך שמלמדים .

אבל התעלמת מהנקודה. אם היה כאן רוב חרדי והיה מחייב את הציבור החילוני המועט כן ללמוד גמרא ומשנה (איך יהודי לא ידע את ספרות עמו- שכל העולם משבח ) ... אז מה? לא היה זעקה של לא!?,ועל איזו סיבה בדיוק?יש להם טעם חזק? או רק בגלל שזה קשור ליהדות .

.................

................

ORrrr

בני ברק דתים לאומיים? אתה טועה, 99 אחוז חרדים. אלעד? 80 אחוז חרדים.

אם יצא לך לראות את הלניק שפירסמתי על ביקורו של הנשיא שמעון פרס באלעד ואת דבריו מהכרות שלו -הוא עצמו אמר שיש אחוז גדול בציבור החרדי של העיר שמתגייס וכו'.

ציינתי גם שכל חבר שלי (שהנו חרדי )אתגייס אחר שהתחתן- כי רובם עובדים וחלק לומדים למשל הנדסת תוכנה וכו'.

הקבוצה הקיצונית בבית שמש אינם הולכים לבחירות אינם לוקחים כסף מהמדינה וכו'. אתה מבין שאתה טועה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%94%D7%A8%D7%9F

אבל אכן יכול להיות שבעסקנין בחרדים הללו אז זאת בעיה בעיר שכזאת.אך מדוע כל מיני ארגונים של חופש מדת" פתאום " קמים ואומרים "אבל תמיד אמרתם שבציבור החרדי יש גם אחוז נכבד שעובד".

אבל לדברייך.רגע אלי ישי דיבר על הקיצוניים הללו שממלא לא לוקחים שקל מהמדינה ורוצים חיים נבדלים (אפילו משאר החרדים ) . :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתאום מה שיוצא מאלי ישי זה אמת כי זה משחק באינטרסים של חלקכם פה וכן ארגוני חופש מדת :bash: . הרי תמיד אמרו שהוא שקרן אבל עכשיו זה אמת. :yelclap:

גם שקרנים מדי פעם אומרים אמת, אני מניח שכששואלים אותו איך קוראים לו, הוא לא עונה בריז'יט ברדו,

אלא אלי ישי.

לכן גם כשקרן פתולוגי, שרוכב על כנפי השכינה באוחזו ספר תנ"ך בשביל להרוויח לעצמו שררה, ממון ושליטה,

מדי פעם הוא פולט אמיתות. תקרא לזה תעוקות מצפון, תקרא לזה פליטות פרואידיניות, תקרא לזה התגלות האל דרך דבריו,

זה לא משנה. שגם אם הוא לא היה אומר את זה, זה היה נכון, זה יהיה נכון וזה נכון בהווה.

בני ברק דתים לאומיים? אתה טועה, 99 אחוז חרדים. אלעד? 80 אחוז חרדים.

אם יצא לך לראות את הלניק שפירסמתי על ביקורו של הנשיא שמעון פרס באלעד ואת דבריו מהכרות שלו -הוא עצמו אמר שיש אחוז גדול בציבור החרדי של העיר שמתגייס וכו'.

אם יצא לך לראות את אלעד ובני-ברק, המקומות האלה נראים כמו מזבלה אחת ענקית.

זבל ברחובות, מבנים לא מטופחים ובגדול, איזור שנראה כאחרי הפגזה של נאטו בלב טריפולי.

מעניין אם הציבור החרדי היה שולט ורוב בארץ ,היה מחליט שחייבים ללמד בביתי הספר הממלאכתי גמרא ,משנה וכדו'.. (רק בשביל ידע יהודי )הרי אתם היתם קמים וצועקים לא. :yelclap: אבל הקוריאני דווקא מעונין

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=853390

:hi:

שבוע טוב.

א. וואו, חבורה של קוריאנים הסיקו מסקנה שגוייה, אכן הישג.

ב. אני לא רואה את הקוריאנים מבטלים את שאר המקצועות בשביל זה,

כולה מתעניינים.

אתה באמת מספיק דביל בשביל לא להבין את זה?

נו טוב, זה בטח הרקע החילוני שלך שגורם ליכולות האנליטיות וההסקות הלוגיות

להיות ברמה של ילד בכיתה ד', אולי אם היית גם מתחנך כחרדי ולא רק חוזר בתשובה ומתחזה לאחד כזה,

היית מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ציינתי כמה פעמיים שאני מתגורר שם. "אבל רגע זה לא ספיק הרי כל מה שרוני אומר צריך לבדוק " כי אנחנו (חלק פה ) הרי לא מאמינים לכל אדם דתי באשר הוא. אבל במקרה הספציפי של אלי ישי אנחנו מאמינים בני מאמינים דווקא :smile1:

דדי איפה אתה? ביקרת באלעד. אבל רגע יש גם 'ויקי'

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%A2%D7%93

"בשנת 2009 זכתה אלעד בפרס חמשת כוכבי היופי מטעם המועצה לישראל יפה לשנה זו, ובנוסף קיבלה "מגן עשור הצטיינות", על עשור שנים רצופות של זכייה בפרס היוקרתי:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הוא טעה על אלעד זאת אומרת שבכלל לא ביקר לא בה ולא בבני ברק - אלא פשוט מתנגח בכל דבר המוצג בו דת/ים .

בני-ברק היא עיר עם מבנים לפני קום המדינה :silly: ועם צפיפות נוראה -מה יש לצפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם תל אביב היא עיר עם מבנים מלפני קום המדינה ועם צפיפות נוראית..

אני חושב שאפשר להתחיל בכך שהתושבים בבני ברק ילמדו ללכת על המדרכות ולחצות כביש רק במעברי חצייה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בכל מקום בתל אביב (ובמקומות שכן אז גם נראת על הפנים - הייתי בשכונת התקוה ועוד ..וגם לראות את כל הסודנים שם ,באמת חשבתי שאני נמצא בארץ זרה )וגם אין אותה צפיפות (בני-אדם ומבנים ) כבני-ברק ,לפעמיים אפשר לראות שאיך בכלל הצליחו לדחוף איזה בנין בודד וחדש.לגרום במצב כזה ללכת רק על המדרכות זאת עבודה קשה :silly: .

אבל רגע יש בכלל בעיר ניקיון עירוני? הרי אלה חרדים.

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%91%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A8%D7%A7.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ליד התחנה המרכזית אבל הבעיה בבני ברק זה שאין שם שום השקעה ציבורית או פרטית בגינון ונוף, אין תיאטראות ואין בריכות, אין כלום. הכל לצרכי מגורים, ישיבות ובתי כנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...