בבחירת זיכרון למחשב חדש - DDR3 8GB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בבחירת זיכרון למחשב חדש - DDR3 8GB

Beigelman

Recommended Posts

שלום אנשים.

אני מרכיב מחשב חדש ולא יודע בדיוק איזה זיכרון כדאי לבחור. הנה נתוני המעבד ולוח האם.

בסופו של דבר אני חושב ששמונה גיגה יספיקו לי.

[table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]

מעבד: Core i7 2600k

[/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][table][tr][td]

Max Memory Size (dependent on memory type)[/td][/tr][/table][table][tr][td]32 GB[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]

Memory Types[/td][/tr][/table][table][tr][td]DDR3-1066/1333[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]

# of Memory Channels[/td][/tr][/table][table][tr][td]2[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]

Max Memory Bandwidth[/td][/tr][/table][table][tr][td]21 GB/s[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td]

ECC Memory Supported

[/td][/tr][/table][table][tr][td]No[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

לוח אם:P67A-UD4-B3

[table][tr][td]Chipset

• Intel® P67 Express Chipset

[/t][/t][/t][table][tr][td]Memory

• 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory
    * Due to Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB.

• Dual channel memory architecture

• Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules

• Support for non-ECC memory modules

• Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

[/t][/t][/t](Go to GIGABYTE's website for the latest supported memory speeds and memory modules.)אני קצת מתלבט בין שני אלה (נוטה לעבר הראשון):

F3-10666CL7D-8GBRH (4Gx2)

http://www.gskill.com/products.php?index=322

F3-10666CL9D-8GBRL

http://www.gskill.com/products.php?index=233

אם יש אופציות אחרות יותר טובות אשמח לשמוע.

תודה מראש לעוזרים (:[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לזיכרון יש השפעה שולית ביותר על ביצועי המערכת אלא אם אתה חושב לנסות לשבור שיאים בבאנצים כאלה ואחרים.

ככה שקודם כל חשוב שהוא יהיה מחברה אמינה ומוכרת, בנפח טוב ומחיר טוב, כל השאר לא משמעותי.

יש לי ניסיון טוב עם כמה וכמה מודלים של G-skill עוד מ DDR1, ממליץ.

יש לך את אלו עבור 8GB

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8788

ואלו עבור 16GB

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8787

* יש את אותם באותם מחירים ב KSP.

אם אתה צריך 16GB, במחיר הזה, אין שאלה בכלל.

אם אתה רק משחק בתור הדבר הכי כבד שאתה עושה על המחשב, 8GB יהיה מספיק ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית הוסף לה את סוג הזכרון (DDR3) או סוג הפלטפורמה, הנפח הרצוי ומומלץ שגם את השימושים.

לגבי כל השאר אני מסכים עם דבריו של bazar, ואוסיף ואומר שאם הייעוד העיקרי של המערכת הוא משחקים (וכדאי שתפרט מהם השימושים העיקריים במערכת כדי להכניס הכל להקשר המתאים) אז המעבד לא בדיוק משתלם (ולא הכרחי) וכנ"ל הלוח שהוא באופן כללי כנראה לא הבחירה המשתלמת ביותר נכון להיום כשיש לוחות Z68.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוקנה הכותרת.

about:blank -קודם כל תודה שהסבת את תשומת ליבי ללוח אם. זו באמת טעות ואחליף את הלוח אם ללוח עם ערכת שבבים Z68.

מבחינת שימושים אז כל השימושים הכלליים כולל תיכנות ועבודה עם פוטושופ. (כל אחד מדי פעם רוצה לעשות המרה לוידאו וזה לכולם תהליך ארוך).

מבחינת המעבד, בעיקרון אני יודע שאני יכול לקחת בטיפה יותר זול i7 2600 בלי ה k אבל אני אוהב את הרעיון של הoverclocking וקשקונים מעבד מאיביי באמת שטווח רווח כזה הוא לא משמעותי. יכלתי לקחת i5 אבל המחשב הזה ישאר להרבה זמן אז אני רוצה שיהיה מכובד.

bazar -

8 גיגה יספיקו לי ובעתיד אשדרג אם יהיה רצון.

אני לא מבין בזה 100% אבל נקראה לי שהזיכרון הראשון שהבאתי לך (גם של gskill) יותר טוב ממה שאתה הבאת לי. אתה יכול להסתכל שוב ולהבדיל מה יותר טוב?

מה שאני הבאתי:

מה שאתה הבאת:

תודה אחים שלי. מצפה תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שמדובר בזכרונות במתח חריג ונמוך של 1.25 מה שאומר שיהיה לך קשה להוסיף זיכרון בעתיד באם תרצה.

בכל מקרה מה ששי התכוון זה שכדאי לבחון את ה-2500K במקום, מה שיחסוך כמה מאוד שקלים.

זכרונות פשוטים יעשות את העבודה (ויחסכו כמה גרושים) כמו אלה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=8776

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי בלוח האם הזה GA-Z68X-UD3P-B3.

Gil28 -איזה מהם הוא 1.25V? לא הבנתי. מה המתח היותר סטנדרטי.

הזיכרון שbazar הביא לי הוא 1600gh כלומר יותר מהיא ממה שהבאת אתה. עדיף ללכת על המהיר יותר לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני הבאתי:

מה שאתה הבאת:

לאחד יש תיזמונים נמוכים יותר

ולשני (שאני הבאתי) יש תדר גבוהה יותר

בפועל לא תרגיש שום הבדל ואם אתה לא עושה OC לך על הזול מהשניים.

לגבי המתח, תמיד אפשר לתת להם יותר, אין להם בעיה עם 1.5V (יש גרסה עם תיזמונים נמוכים יותר שמקבל 1.6 כסטנדרט)

אם זה בכל זאת מדאיג אותך קח את אלו http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=7840 שמקבלים 1.5 סטנדרטי.

נ.ב

אישית לא כ"כ חובב זיכרונות של קינגסטון, אבל זו רק דעה אישית שלי בגלל ניסיון רע לפני דיי הרבה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת שימושים אז כל השימושים הכלליים כולל תיכנות ועבודה עם פוטושופ. (כל אחד מדי פעם רוצה לעשות המרה לוידאו וזה לכולם תהליך ארוך).

מבחינת המעבד, בעיקרון אני יודע שאני יכול לקחת בטיפה יותר זול i7 2600 בלי ה k אבל אני אוהב את הרעיון של הoverclocking וקשקונים מעבד מאיביי באמת שטווח רווח כזה הוא לא משמעותי. יכלתי לקחת i5 אבל המחשב הזה ישאר להרבה זמן אז אני רוצה שיהיה מכובד.

אם השימושים שלך לא מרוויחים מ-HT באופן שמצדיק את ההפרש במחיר, אז ה-2600 (עם מכפלה פתוחה או בלי) הוא ממש מיותר.

אל תבלבל בין המיתוג של Intel ובין מה שאתה מקבל בפועל. ההבדל העיקרי והמשמעותי ביותר בין ה- i5-2xxx ובין ה- i7-2xxx היא טכנולוגיית ה-HT. אם אתה גם מתכנן OC גבוה אז בכלל לא משתלם לך לקנות את ה- i7 מכיוון שיש סיכוי לא מבוטל שכדי להגיע ליציבות בתדרים גבוהים ובמתח סביר תצטרך לבטל את ה-HT.

לגבי עניין אורך החיים של המערכת. תעשה לעצמך טובה נוספת ואל תיפול בפח של המיתוס הזה שהשקעה בחומרה "חזקה" יותר תגרום למערכת שלך ל"החזיק" יותר זמן. כל דור חומרה מתיישן בדיוק באותה מהירות ובעוד 3-4 שנים מהיום ה- i5-2xxx וה--2xxx יהיו ישנים בדיוק באותה מידה (לא לבלבל את זה אם זה שייתכן שהם בהחלט יספיקו עדיין לצרכים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bazar- הזיכרון הזה שהבאת לא תומך ב Z68 אז הוא לא מתאים

הkingston פועל ב 1600GH והמעבד לא תומך בכזאת מהירות. מקסימום 1300. גם הזיכרון הראשון שאתה נתת עובד ב 1600,

לכן האפשרות שנשארה היא האופציה הראשונה שאני נתתי. F3-10666CL9D-8GBRL

מסכימים?

about:blank- חוץ מה HT ראיתי גם הבדל של 2 מגה בcache לפי דעתי תוספת לא מבוטלת.

אני לא אומר שחומרה חזקה יותר תחזיק יותר זמן, שני הדגמים יתקלקלו אחרי זמן זהה (לצורך העניין) אבל כל עוד הן לא מקולקלים, חומרה חזקה יותר תוכל לתמוך ביישומים עדכניים בצורה יותר אפקטיבית לתקופה ארוכה יותר. שולי, כי ההבדל בביצועים בין המעבדים לא גדול, אבל זו האמת בבסיסה.

בכל אופן, אחרי שבניתי מחשב עלותו יוצאת לי כ 4,600 ש"ח וכבר התכוננתי נפשית לשלם יותר, אז לתת פחות ערך לעניין הכספי, ויותר ערך לאיכות המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להיות בוטה חלילה, אבל כל מה שאמרת על הזכרון בהודעה האחרונה שלך פשוט לא נכון.

1. אין קשר בין תדר המעבד לתדר הזכרון שבו תוכל להשתמש. כל הלוחות P67/Z68 שתקנה יאפשרו לך לעבוד עם זכרון בתדר של 1333/1600 ללא שום בעיה, חלקם אפילו יאפשר לך לעבוד בתדרים גבוהים יותר מבלי להעלות את תדר הבסיס (אך זה מיותר).

2. אין כזה דבר זכרון שמתאים לערכת שבבים אחת ולא לאחרת. כל פלטפורמה שמשתמשת בזכרון תקבל כל זכרון (כאשר תמיד יש סיכוי לחוסר תאימות ובעיות תאימות, אך הסיכוי נמוך מאוד). במקרה הזה הכי יישתלם לך לקנות זכרון בתדר 1333/1600 ותקפיד לקנות במתח עבודה שלא עולה על 1.5V (מגבלת מתח העבודה של בקר הזכרון היא 1.575V אך אין שעובדים באופן "טבעי" במתח הזה ולכן ההמלצה על 1.5V).

חוץ מה HT ראיתי גם הבדל של 2 מגה בcache לפי דעתי תוספת לא מבוטלת.

זה זניח לגמרי (=חסר משמעות). בכלל אין לך מה להתייחס יותר מדי לנתון טכני כזה או אחר במפרט של מעבד. זה לא מעיד כלום על תפקוד המעבד בפועל.

אני לא אומר שחומרה חזקה יותר תחזיק יותר זמן, שני הדגמים יתקלקלו אחרי זמן זהה (לצורך העניין) אבל כל עוד הן לא מקולקלים, חומרה חזקה יותר תוכל לתמוך ביישומים עדכניים בצורה יותר אפקטיבית לתקופה ארוכה יותר. שולי, כי ההבדל בביצועים בין המעבדים לא גדול, אבל זו האמת בבסיסה.

אני לא דיברתי על אורך חיים ממוצע עד תקלה, אני התכוונתי בדיוק למשפט המודגש בציטוט של דבריך. זאת הנחה שהיא לדעתי שגויה מיסודה, בזבזנית מבחינה צרכנית ומיתוס באופן כללי.

אז לתת פחות ערך לעניין הכספי, ויותר ערך לאיכות המפרט.

זה בדיוק מה שמנסים לעשות, להמליץ לך על המערכת המשתלמת ביותר עבורך. אין כזה דבר "איכות" -- כל פלטפורמה שתקנה היא "איכותית" באותה מידה. אתה צריך לבחון ולשאול את עצמך מהי המערכת היותר משתלמת עבורך בהתאם לצרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

חקוק בסלע.

וכל המוסיף - גורע.

בעניין הזה לפחות.

אין פה יישומים חריגים וזוללי משאבים בצורה קיצונית,

( עם כל הכבוד לפוטושופ ), וגם אם יצוצו אי אילו בעתיד,

לא צפויות בעיות בביצועים גם עם המפרט " הרזה ".

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)בחיפוש בגוגל ראיתי אנשים שמספרים שהם גרמו ללוח אם לעבוד עם 1600 למרות שהוא לא תומך בה, ואחרי זמן מה קרתה שקלה שאופיה לא ברור. לכן, אני מעדיף ללכת עם המלצות היצרן על מהירות 1333. אם המעבד באמת תומך ב 1600 למה זה לא מצוין המפרט הטכני שלו?

2) אם מה שאתה אומר נכון, למה ליד המון (ראיתי בעיקר כאלה של g.skill) ישנו נתון " M/B Chipset‎" שלידו מצוינות ערכות שבבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם הלוח שאתה קונה לא תומך בזכרון בתדר 1600 אז אין לך טעם לקנות זכרון בתדר 1600 (לדעתי בכל מקרה אפשר להסתפק בזכרון בתדר 1333). אבל אני כרגע לא זוכר לוח Z68, וכמובן שיכול להיות שאני טועה אני לא מתיימר לזכור בעל-פה את המפרט של כל הלוחות, שלא מאפשר עבודה בתדר 1600.

מה שקראת כנראה מתייחס ל-OC לזכרון (העלאת התדר של הזכרון). OC כשהוא נעשה לא כמו שצריך, או במקרה הזה עם נעשה על-ידי העלאת ה-BCLK (תדר הבסיס) בהחלט יכול לגרום לבעיות יציבות. לעומת זאת OC שנעשה כמו שצריך לא יגרום לבעיות יציבות.

2. זה אלמנט שיווקי/מיתוגי במטרה להקל על קהל המשתמשים ההדיוט להבין איזה זכרון מתאים לו (ובדרך כלל לשלם על זה שכתוב לך על האריזה מתאים ל-X, Y,Z קצת יותר מזכרון מקביל לא ממותג). בנוסף, יצרני הלוחות לא יכולים לבדוק את כל שבבי הזכרון שקיימים בשוק, לכן בדרך כלל נערכת בדיקה של מודולי זכרון מסוימים שזמינים קרוב לרגע ההשקה ולאחר מכן הרשימה לא מתעדכנת בכלל. כך שבאמת אתה לא צריך לייחס לזה חשיבות אלא רק לוודא שאתה קונה זכרון שמתאים לפלטפורמה שלך (כלומר לא זכרון לפלטפורמה שמשתמשת ב-DDR3) ובנפח ובנתונים הרצויים לך.

והנה עוד "סוד" כל ערכות השבבים מסדרה 6 הן זהות (=מדובר באותה ערכת שבבים). ההבדלים בין שלוש ערכות השבבים המובילות לפלטפורמה (H67, P67 ו-Z68) הם מיתוגיים. כך שמה שמתאים לאחת מהן, מתאים (לעיתים במגבלות כפויות מסוימות) גם לאחרות.

עריכה: הגבת בזמן שכתבתי את ההודעה שלי.

תתעלם מזה. מדובר בתמיכה הטבעית ה"רשמית" של בקר הזכרון. ברוב הפלטפורמות התמיכה "הטבעית" נמוכה מחלק מתדרי הזכרונות שאיתן עובדת הפלטפורמה בפועל.

כל עוד לוח האם שלך מאפשר באופן טבעי (על-ידי שינוי מחלק הזכרון) עבודה עם בתדר 1600, לא תהיה לך שום בעיה, אם כי גם לא יהיה לך מזה איזה שהוא רווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...