לאומי מבטל את "שני מיליון סיבות טובות" - בגלל "שלום עכשיו" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאומי מבטל את "שני מיליון סיבות טובות" - בגלל "שלום עכשיו"

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל הבעיה היא שדווקא "אם תרצו" עמדה בתנאי התחרות - לפחות לא פחות מכמה מתמודדות נוספות. מה מציק לי?

1. של"אם תרצו" אמנם יש שיוך פוליטי לימין, אך לא למפלגה כלשהי. מטרתה המוצהרת היא "קידום הציונות", מטרה שלפי תקנון התחרות מקנה לה זכות להשתתף.

2. שבין המתמודדות ניתן היה למצוא גם את "התנועה לאיכות השלטון". אם "אם תרצו" פוליטיים מדי עבור התחרות, אזי גם הם.

3. שהמתלוננים העיקריים, תנועת "שלום עכשיו", בעצמם רשומים ברשם העמותות כעמותה חינוכית ולא פוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה במדינה שלנו...

הימין אומרים משהו בצורה דמוקרטית (הרי יש סיבה לכך ש"אם תרצו" הייתה מקום 2 ברשימה ולא "התנועה לאיכות השלטון") - פאשיסטים או נאצים (כן כן, קראו טוקבקים ב- ynet, ימנים כבר מזמן מכונים נאצים).

השמאל באמת סותמים פיות (הייתה הצבעה דמוקרטית, הם לא אהבו את התוצאות אז התחילו לשבור את הכלים) ופוגעים בצורה כספית ישירה במדינת (במקרה הזה 600 אלף ש"ח שלא יגיעו לעמותות) - דמוקרטיה ונאורות.

מה שמצחיק, זה שאם תשאלו שמאלני ממוצע ברחוב מה זה פאשיזם - הוא מתחיל לגמגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הבעיה היא שדווקא "אם תרצו" עמדה בתנאי התחרות - לפחות לא פחות מכמה מתמודדות נוספות. מה מציק לי?

אתה רוצה להגיד לי שאם תרצו היא לא תנועה פוליטית? היא תנועה פוליטית בדיוק כמו שלום עכשיו, ובטח ובטח יותר מהתנועה לאיכות השלטון, שעיקר ההתעסקות שלה היא לא בדברים של ימין או שמאל. למרות שאני מסכים שגם הם לא היו אמורים להתמודד.

עצוב שבגלל פוליטיקה עכשיו יהיו 2 מליון שח פחות שילכו לאנשים נזקקים.

גועל נפש.

השני מיליון שקל מחולקים בסופו של דבר בין כל העמותות, התחרות בוטלה, אבל הכסף עדיין מחולק.

ובכל מקרה, התחרות הזאת מגעילה, זה פשוט גועל נפש לשלוח מתנדבים בעמותות להתחנן ללייקים כאילו שהם מתמודדים בתוכנית ריאלטי וכל זה בשביל מאית אחוז מהרווח השנתי של הבנק זה פשוט קמפיין מגעיל, או במילותיו של יובל דרור שני מיליון סיבות להקיא על בנק לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם, אותי מקומם במיוחד המשפט הזה:

מתוך שני מיליון השקלים שהבנק הבטיח לתרום לעמותות, כ-1.4 מיליון שקל ישמשו כעת לכיסוי הוצאות העמותות שהשתתפו בתחרות

1.4 מיליון שקל ל"כיסוי הוצאות על השתתפות בתחרות" ?? מה??

התחרות היא להתחנן ללייקים בפייסבוק! איך בדיוק הם הגיעו ל-1.4 מיליון שקל?!

נשמע כמו ערוץ 1. מלא מאפיונרים בתפקידים פיקטיביים שמקבלים משכורות עתק על כלום. בערוץ 1 זה על חשבון הציבור, ב"עמותות" האלה זה על חשבון הפראיירים שתורמים להם.

אני מניח שאת זה אתם כבר מכירים:

amutot.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה במדינה שלנו...

הימין אומרים משהו בצורה דמוקרטית (הרי יש סיבה לכך ש"אם תרצו" הייתה מקום 2 ברשימה ולא "התנועה לאיכות השלטון") - פאשיסטים או נאצים (כן כן, קראו טוקבקים ב- ynet, ימנים כבר מזמן מכונים נאצים).

בלי להתייחס ספציפית למקרה הנ"ל (אינני משוגע על קיצוניים משני הצדדים..), אני חושב שאתה מראה רק צד אחד של המטבע. באותה המידה, על כל פיפס שמוציא שמאלני מהפה תוקפים אותו ואת ה"סמול הסהרורי".

אני גם חושב שהרבה אנשים מפספסים את הרעיון שעלינו להיות ערים לא רק לאיך הרעיון הועלה על הפרק או יצא לפועל (בכלים דמוקרטיים) אלא גם לתוכנו. וכאן יש בעיה. אין זה משנה אם אתה ימני או שמאלני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסכים שיש הבדל בין שמאל סהרורי לנאצים/פאשיסטים?

כמו כן, כנס לכתבות בכל העיתונים בארץ ותספור כמה תראה מכל אחד מהם.

אח"כ אני גם ממליץ לך לראות כמה אנשים הצביעו לאיזה מפלגה ותראה שהמפלגות הסופר שמאלניות תוקפות את הימין כאילו שהימין הוא מיעוט זניח באוכלוסיה שמאכל אותה מבפנים ומקים מחנות השמדה לשמאלנים, שופטים ועיתונאים.

אגב, לא ראיתם אנשים במועל יד בהפגנות השמאל האחרונות? כי יש מלא ברשת.

לא ראית את הבחור שהתחפש להיטלר?

חפשו קצת ברשת (עדיף באתרים שהם לא ynet או הארץ כי שם שוכחים לפרסם כתבות על השחיתויות של בייניש, על לימור לבנת ועל שמאלנים בהפגנות שעומדים במועל יד לאור יום במרכז ת"א).

אגב, ברור שצריך להסתכל גם על תוכן הרעיון שמועלה על הפרק, אבל כשהשמאל מציג כ-ל הצעת חוק ימנית כפאשיסטית-נאציסטית-סתימת פיות מבלי לבדוק בכלל מה קורה בארצות האחרות בעולם, אנשים (כמוני למשל) מפסיקים להתייחס לכל מה שמאלנים אומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שאם תרצו היא לא תנועה פוליטית? היא תנועה פוליטית בדיוק כמו שלום עכשיו, ובטח ובטח יותר מהתנועה לאיכות השלטון, שעיקר ההתעסקות שלה היא לא בדברים של ימין או שמאל. למרות שאני מסכים שגם הם לא היו אמורים להתמודד.

ההגדרה ל"פוליטית" היא מאוד רחבה. אם הכוונה לשיוך מפלגתי מסויים, הרי שאף עמותה המשתתפת בתחרות אינה פוליטית. אם הכוונה לכל עמותה המנסה לשנות את המדיניות בתחום מסויים הרי שחצי מהתנועות שהשתתפו בתחרות פוליטיות.

אבל אתה יודע מה הנקודה הכי מקוממת? המטרה המוצהרת (ובפועל) של "אם תרצו" היא קידום ערכי הציונות ומאבק בדה-לגיטימציה של , בעיקר בקרב צעירים. לפיכך, מי שמכנה את התנועה "פוליטית" ו"נגד השמאל", מודה בכך בעצם שהשמאל לא שותף למטרות הללו, ואולי אף להיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והשמאל זועק שהימין סותם פיות.

השמאל לצערי עדיין שולט בעמדות מפתח ומנסה כל הזמן להשליט את עצמו בכח.

"היו בחירות? הימין נבחר? so what?! בית המשפט בידינו, התקשורת בידינו, השליטה בידינו."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...