לאומי מבטל את "שני מיליון סיבות טובות" - בגלל "שלום עכשיו" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאומי מבטל את "שני מיליון סיבות טובות" - בגלל "שלום עכשיו"

MiniMizer

Recommended Posts

זו ההגדרה של ציונות לפי תפיסתך. לתפיסתי הציונות היא ביסוס בית ליהודי כל העולם בארץ ישראל (ועוד כל מיני דברים שלא רלוונטיים לדיון), וזה ממש לא חייב להיות ארץ ישראל השלמה או הגדה המערבית או WHAT SO EVER.

זיקה לארץ ישראל היא ממש לא בהכרח שטחי הגדה המערבית בהם, להזכירך, חיים כמה מיליוני ערבים ויש שם המון אתרים נוצרים ומוסלמים פרט לאתרים היהודים ההיסטוריים. אתה יכול לטעון שאי החזרתם מוצדקת מתנאים בטחוניים, אבל אתה לא יכול לטעון באופן אבסולוטי שהעברת השטחים האלו בורה מלאה לפלסטינאים נוגדת את עקרון הציונות.

צדק חברתי זה לא ציונות גם כן, לתפיסתך, אך להזכריך, חלק גדול מהציונים שעלו לכאן בעליות הראשונות היו קומוניסטים (ע"ע קיבוץ), כך שערך השוויון החברתי היה מאוד משמעותי בציונות. אתה לא חייב להאמין בכך, אחרים כן.

זה מאוד פשוט, כל מי שמנסה לנכס לעצמו את ההגדרה של ציונות טועה ובגדול, כי אין הגדרה אחת יבשה למה זה ציונות. אולי אם תקרא את הערך בויקיפדיה על זרמים בציונות תבין את מה שאני מנסה להגיד. אני אחסוך לך אפילו את החיפוש:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA

אמנם הערך מדבר יותר על זרמים שהיו יותר רלוונטיים בעת הקמת המדינה, אבל אני רק מנסה לגרום לך להבין שכל אחד יכול לפרש את המונח ציונות בצורה שונה בהתאם לתפיסת עולמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקיצור אירגון שמאלני קטן המצייר את עצמו כאירגון לא פוליטי גרם לביטול אירוע בגלל ריב פוליטי עם אירגון ימני קטן שמצייר את עצמו לא פוליטי.

ומנע תרומת 2 מיליון שקל מעמותה גדולה שעוזרת לנזקקים וב100% אינה פוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%96%D7%9D

רק מוכיח שוב שהשמאלני הממוצע שצועק נאצים ופאשיסטים לא יודע מה זה בכלל.

הבהרת הבנק לגבי הסעיף שאתה מדבר עליו:

תקנון הפרויקט קובע כי עמותות "בעלות מטרות פוליטיות" לא יורשו להשתתף בפרויקט. זאת מתוך כוונה מראש, שלא לאפשר לעמותות המזוהות בבירור עם מפלגה מסוימת לאסוף כספים לצורך מימון פעילות המפלגה. התקנון אינו מאפשר לנו לפסול את השתתפותה של עמותה שאינה תומכת במפלגה כלשהי ואף מגדירה את עצמה כפעילה חוץ מפלגתית וחוץ פרלמנטרית. מעורבות של עמותה בהליכי חקיקה, כחלק אחד מפעילותה, אינו מהווה סיבה מספקת על מנת לקבוע כי העמותה אינה עומדת בתנאי הסף".

ואני לא מותח ביקורת על הבנק, כמו שציינתי כבר פעמיים, אני מותח ביקורת על שלום עכשיו שהעדיפו שאף אגודה לא תקבל כסף מאשר שאגודה ימנית לכאורה תקבל אחוז קטן מאד מהכסף (מקום 2 לא מקבל הרבה בכלל).

ואתה מוכן להסביר לי מה פוליטי בהגדרה של הציונות לפי "אם תרצו"?

למעשה, אני אפילו לא מוצא הגדרה שלהם לציונות חוץ מהטענה שירושליים צריכה להיות בירת (והם אפילו לא מציינים אם מדובר בי-ם השלמה או חלק ממנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%96%D7%9D

רק מוכיח שוב שהשמאלני הממוצע שצועק נאצים ופאשיסטים לא יודע מה זה בכלל.

השמאל לא צועק נאציזם, השמאל צועק פאשיזם, שזו אידיאולגיה ששמה את המדינה לפני הפרט, והפרט חייב לשרת את המדינה (רק בצורה מאוד מאוד קיצונית).

ואני לא מותח ביקורת על הבנק, כמו שציינתי כבר פעמיים, אני מותח ביקורת על שלום עכשיו שהעדיפו שאף אגודה לא תקבל כסף מאשר שאגודה ימנית לכאורה תקבל אחוז קטן מאד מהכסף (מקום 2 לא מקבל הרבה בכלל).

גם אני לא בדיוק מתלהב ממה ששלום עכשיו עשו (כן, אני שמאלני, אבל תתפלא - אפשר להיות שמאלני, ציוני ולא להסכים עם עמותות כמו שלום עכשיו או קיצוניות ממנה), אבל עובדה שבנק לאומי כן מצא בעייתיות איתם (בוא נגיד שהבנק לא היה קורס אם יריב אופנהיימר וכמה מאות פעילי שלום עכשיו היו עוזבים אותו.. אפילו אם החשבון של שלום עכשיו היה מוחזק בו והם היו מעבירים אותו בנק, הוא לא היה נפגע יותר מידי).

ואתה מוכן להסביר לי מה פוליטי בהגדרה של הציונות לפי "אם תרצו"?

למעשה, אני אפילו לא מוצא הגדרה שלהם לציונות חוץ מהטענה שירושליים צריכה להיות בירת (והם אפילו לא מציינים אם מדובר בי-ם השלמה או חלק ממנה).

לא אמרתי שום דבר נגד תפיסת הציונות שלהם, טענתי שזו עמותה בעלת שאיפות פוליטיות-מדיניות, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו ההגדרה של ציונות לפי תפיסתך. לתפיסתי הציונות היא ביסוס בית ליהודי כל העולם בארץ (ועוד כל מיני דברים שלא רלוונטיים לדיון), וזה ממש לא חייב להיות ארץ השלמה או הגדה המערבית או WHAT SO EVER.

זיקה לארץ היא ממש לא בהכרח שטחי הגדה המערבית בהם, להזכירך, חיים כמה מיליוני ערבים ויש שם המון אתרים נוצרים ומוסלמים פרט לאתרים היהודים ההיסטוריים. אתה יכול לטעון שאי החזרתם מוצדקת מתנאים בטחוניים, אבל אתה לא יכול לטעון באופן אבסולוטי שהעברת השטחים האלו בורה מלאה לפלסטינאים נוגדת את עקרון הציונות.

הסיבה לוותר על השטחים משחקת תפקיד מאוד חשוב כאן (כמו שכבר אמרתי, אגב, ופשוט התעלמת באלגנטיות). אם אתה רוצה להחזיר אותם בשביל לשמור על הרוב היהודי או גבולות ברי הגנה, המניע שלך יכול להיות ציונות (אם כי לדעתי האישית זה עדיין טמטום). לעומת זאת, אם אתה רוצה להחזירם מסיבות "מוסריות" בלבד, ציונות זה לא, לא משנה כמה אתה משחק עם ההגדרה. לא מדובר בדעה, כשם ש"כלב הוא חתול" אינה דעה. השמאל הלאומי מרבה להשתמש במינוח "שטחים כבושים". לא קשה לעשות 1+1 ולהבין מה המניעים שלהם. לא מספיק שהם עצמם חושבים שהם ציונים, בשביל להפוך אותם לכאלה.

השמאל לא צועק נאציזם, השמאל צועק פאשיזם, שזו אידיאולגיה ששמה את המדינה לפני הפרט, והפרט חייב לשרת את המדינה (רק בצורה מאוד מאוד קיצונית).

פאשייזם הוא רק הגזמה בשימת המדינה מעל הפרט. מה שמעניין הוא שדווקא השמאל ממוחה בשימת משהו מעל הפרט, רק ששם זה אידאולוגיה ולא המדינה. "שלום" פיקטיבי ככל שיהיה חשוב מחיי אדם, "צדק" חשוב מספיק בשביל להרוס בית על גבעה שוממת לה אין דורשים אחרים, "דמוקרטיה" חשובה יותר מלתת לעם לומר את דברו, "פלורליזם" חשוב יותר מלתת במה לדעות מגוונות באופן שוויוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא מונע מבנק לאומי לתרום את 2 מיליון השקלים הללו, גם בלי תחרות מטומטמת בין עמותות.

אמת, אבל היכן יחסי הציבור?

אבל הבעיה היא שדווקא "אם תרצו" עמדה בתנאי התחרות - לפחות לא פחות מכמה מתמודדות נוספות. מה מציק לי?

1. של"אם תרצו" אמנם יש שיוך פוליטי לימין, אך לא למפלגה כלשהי. מטרתה המוצהרת היא "קידום הציונות", מטרה שלפי תקנון התחרות מקנה לה זכות להשתתף.

2. שבין המתמודדות ניתן היה למצוא גם את "התנועה לאיכות השלטון". אם "אם תרצו" פוליטיים מדי עבור התחרות, אזי גם הם.

3. שהמתלוננים העיקריים, תנועת "שלום עכשיו", בעצמם רשומים ברשם העמותות כעמותה חינוכית ולא פוליטית.

אבל לא עמדה בתנאי התחרות, אלא אם תטען כי פעילות לקידום מטרות פוליטיות של הימין הקיצוני/עמוק (?) הם פעולות ללא קשר לנטיה פוליטית.

1. אם הטיעון של מטרה מוצהרת הוא טעיון מתאים, אז למה רק של "אם תרצו" ולא גם של "שלום עכשיו"?

תנועת "אם תרצו" לא צריכה להיות משוייכת למפלגה כלשהי כי שגם "שלום עכשיו" לא משוייכת למפלגה מסוימת, כדי להיות מוגדרת כפעילה למטרות פוליטיות ופועלת לקידום ולהשפעה על מציאות פוליטית.

2. אכן מאד מוזר למצוא בקידום איכות ויושרה של פעולות השלטון (כל שלטון) הגדרה של פעילות פוליטית לצד זה או אחר. דווקא נדמה לי שגם בין כמה וכמה אנשי שמאל מובהקים וגם בין כמה וכמה אנשי ימין מובהקים יש אחידות דעים לצורך בכך. ההתנגדות היא לרוב אצל מי שרואה בכל ביקורת על פעולתו כפעילות פוליטית או שנאה לשמה, בהתעלם מנושא הפעולות עצמו. או אצל מי שרואה בחוסר איכות ויושרה של שלטון דרך לגטימית לביסוס שלטון.

3. ראה סעיף 1.

וכפי שניתן להבין מדברי נציגי התנועות, תנועת "שלום עכשיו" כלל לא השתתפה בדיוק מסיבות של הכרה בהיותה פועלת למטרות של השפעה על מדיניות. נצי "אם תרצו" לא שלל זאת אלא טען שאופי פעולתו ומהות דעות הפוליטיות של תנועתו מכשירות אותה בכל מקרה. מה שמוכיח את הצידוק בהשתתפות התנועה לאיכות השלטון....

אם לאמץ את הגישה והעמדתה העולות מהודעתך, ניתן לטעון כי גם עמותת "לתת" היא עמותה פוליטית שמאלנית, שהרי ראשיה התבטאו בעבר על הצורך שהממשלה תקיים בטחון תזונתי וחברתי וכי כל פעולתם לא היתה נדרשת, אם הממשלה היתה מקיימת חובות אלו. אז אם הם העבירו ביקורת על מדיניות כלכלית-חברתית של הממשלה ותפיסתו של העומד בראשה, וטענו שבשנים האחרונות כתוצאה ממדיניות זו רבו והתרבו הנזקקים לשירותיהם, הרי זו עמותה פוליטית שמאלנית שאין לה זכות קיום. נכון? ומה עם עמותה דומה של חב"ד שפעיליה טוענים, כעמדת תנועה זו, לדעה ימנית מוקצנת ביחס לערבים אבל טוענים אותו הדבר כמו ה"שמאלנים" לעיל בהתיחס להיבטים הכלכליים-חברתיים של הממשלה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחתול:

לאומי בעצמם טענו (אתה יכול לראות את הציטוט המדוייק שלהם באחת התגובות הקודמות שלי) שאם תרצו עומדת בתקנון. אם הם קבעו את התקנון והם טוענים שהיא עומדת בו - אז היא עומדת בו.

אתה יכול לתת לי דוגמאות לאיך "אם תרצו" מקדמת פעילויות ימניות/ימניות עמוקות?

עיינתי באתר שלהם וקראתי על פעילויות שהם עשו ואני כימני יחסית (למרות שאני מעדיף לא לשייך את עצמי בצורה מוחלטת לאף צד) פשוט לא מוצא שום דבר ימני בהם.

ושוב, מה הבעיה שלאומי עשו את זה בשביל יחסי ציבור? זה עדיין יותר ממה שכל אדם אחר בישראל עשה (חוץ מאנשים בודדים מאד שתרמו יותר).

ליואב:

רק פה בדיון מישהו אמר ש"אם תרצו" הם "עוד לא" נאצים.

דבר שני, כנס קצת לרוטר ותראה של שמאלנים עומדים בהפגנות בת"א במועל יד וחלקם אפילו מחופשים להיטלר (עם השפם והכל).

כמו כן, אני ממליץ לך לקרוא טוקבקים ב- ynet.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחתול:

לאומי בעצמם טענו (אתה יכול לראות את הציטוט המדוייק שלהם באחת התגובות הקודמות שלי) שאם תרצו עומדת בתקנון. אם הם קבעו את התקנון והם טוענים שהיא עומדת בו - אז היא עומדת בו.

אתה יכול לתת לי דוגמאות לאיך "אם תרצו" מקדמת פעילויות ימניות/ימניות עמוקות?

עיינתי באתר שלהם וקראתי על פעילויות שהם עשו ואני כימני יחסית (למרות שאני מעדיף לא לשייך את עצמי בצורה מוחלטת לאף צד) פשוט לא מוצא שום דבר ימני בהם.

ושוב, מה הבעיה שלאומי עשו את זה בשביל יחסי ציבור? זה עדיין יותר ממה שכל אדם אחר בישראל עשה (חוץ מאנשים בודדים מאד שתרמו יותר).

נציג לאומי שהתראיין בטמבלויזיה (השמאלנית?) אמר שאכן יש בפעילותה משום פעילות פוליטית מובהקת, לכן החליטו בהנהלה לסגת מכל הסיפור.

אם צריך להסביר לך כיצד מטרת פעילותם בפועל מנותקת מפעילות פוליטית במציאות חיינו .................

נו באמת. כמעט כמו לטעון שפעילת "שלום עכשיו" מנותקת מפעילות פוליטית ואין בה רצון להשפיע על סדר היום המדיני וכו'.......

אין לי בעיה שעשו זאת בתוך מסע יחסי ציבור. זה חלק מניהול העסקים, רק שכאן את ה"אחריות חברתית של ארגונים עיסקיים" הפכו בעיקר ליחסי ציבור שלהם. רק שיהיה ברור מדוע לא עשו בסתר, בלי כל כך הרבה פירסום עצמי, כמו לדוגמא מה שעושה אחד מבעלי ההון הידועים של המדינה בעבור תושבי קרית שמונה רק בלי כל הרעש והצילצולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לוותר על השטחים משחקת תפקיד מאוד חשוב כאן (כמו שכבר אמרתי, אגב, ופשוט התעלמת באלגנטיות). אם אתה רוצה להחזיר אותם בשביל לשמור על הרוב היהודי או גבולות ברי הגנה, המניע שלך יכול להיות ציונות (אם כי לדעתי האישית זה עדיין טמטום). לעומת זאת, אם אתה רוצה להחזירם מסיבות "מוסריות" בלבד, ציונות זה לא, לא משנה כמה אתה משחק עם ההגדרה. לא מדובר בדעה, כשם ש"כלב הוא חתול" אינה דעה. השמאל הלאומי מרבה להשתמש במינוח "שטחים כבושים". לא קשה לעשות 1+1 ולהבין מה המניעים שלהם. לא מספיק שהם עצמם חושבים שהם ציונים, בשביל להפוך אותם לכאלה.

להחזיר אותם מסיבות מוסריות זה לא ציוני כי אתה החלטת ככה, לא אבסולוטית (כאמור, אין הגדרה לציונות. גם מר"ץ הם מפלגה ציונית לא פחות מהליכוד, זה שאתה לא מסכים עם זה לא הופך את זה ללא נכון). בכל מקרה, לא בא לי להכנס לנושא הזה ספציפית כי זה לגמרי חריגה מגבולות הדיון.

פאשייזם הוא רק הגזמה בשימת המדינה מעל הפרט. מה שמעניין הוא שדווקא השמאל ממוחה בשימת משהו מעל הפרט, רק ששם זה אידאולוגיה ולא המדינה. "שלום" פיקטיבי ככל שיהיה חשוב מחיי אדם, "צדק" חשוב מספיק בשביל להרוס בית על גבעה שוממת לה אין דורשים אחרים, "דמוקרטיה" חשובה יותר מלתת לעם לומר את דברו, "פלורליזם" חשוב יותר מלתת במה לדעות מגוונות באופן שוויוני...

והימין קורא לשמאלנים בוגדים, נאצים, רוצחים וכו'

זה חלק מהמלחמה הפסיכולוגית והלא פסיכולוגית בין המחנות, בכל אחד מהצדדים יש שמץ מן האמת אבל לא יותר מכך.

ליואב:

רק פה בדיון מישהו אמר ש"אם תרצו" הם "עוד לא" נאצים.

דבר שני, כנס קצת לרוטר ותראה של שמאלנים עומדים בהפגנות בת"א במועל יד וחלקם אפילו מחופשים להיטלר (עם השפם והכל).

כמו כן, אני ממליץ לך לקרוא טוקבקים ב- ynet.

1. אז אותו מישהו מדבר שטויות. ממה שאני רואה מי שמאמץ את כינוי הגנאי "נאצים" הם פעילי ימין קיצוני וחרדים שמדברים ככה אל החיילים, אבל נו מילא.

2. רוטר, אכן אתר (פורום) נייטרלי. עם זאת, אני אשמח ללינקים.

3. טוןקבקים הזויים בYNET (ובשאר האתרים) יש לכל אחד מהמחנות הפוליטיים, אני מקווה שכבר למדת לא לייחס להם חשיבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האגודות שם פוליטיות, שהרי גם תנו לחיות לחיות מנסים לקדם חוקים מסוימים. עם זאת, שלום עכשיו, אם תרצו ועוד כמה עמותות שם הינן פוליטיות מהכיוון המדיני הכ"כ רגיש ואני חושב שבנק לאומי היה צריך לסרב לקבל את כולם.

הרי בינינו, מטרת התחרות הייתה לקדם עמותות חברתיות, איזה פעילות חברתית יש לשלום עכשיו או אם תרצו שמצדיקה תרומה כ"כ גדולה?

אכן, או ל "אם תרצו". כל פעילות חברתית היא פעילות במשמעות של המדיניות המקומית וניתן להגדירה כקשורה פוליטית. גם התנועה למניעת קטיפת פרחי בר או למניעת תאונות דרכים. בכל זאצת יש הבדל בין תנועות לפעילות במשמעות המדינית, במיוחד בהקשר של הגישה לערבים או לשטחי יו"ש וגם למדיניות חוץ של , לבין גופים העוסקים בסיוע לבעלי חיים או לאיסוף לנזקקים.

ובמאמר מאד מוסגר: בקשר לאחרונים כבר שמעתי דעה כי כולם שמאלנים שונאי ביבי כי בעצם פעילותם יש אמירה כאילו הממשלה הזו לא טובה לעניים ולא עוזרת לרווחת העניים. ואנחנו כבר שמענו (אם הזכירו כאן טוקבקים אבל גם בפלטפורמות יותר רציניות) שגם בביטוח הלאומי יושבים שמאלנים ששונאים את ביבי ולכן הוציאו דו"ח שמספר העניים עולה ורוב המצטרפים למעגל הזה הם אנשים עובדים, בניגוד לדמגוגיה על ה"בטלנים" שלא רוצים לעבוד.

לתרום לקבצן מנה פלאפל בתחנה מרכזית הרבה יותר מועיל מלתרום 2 מיליון לעאלק עמותות האלה

מצטרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה מאז שיש ארגונים שעבורם "ציונות" זו מילה גסה.

מאז שאנשים מסוימים "לקחו בעלות" והגדירות מחדש את המושג, תוך השמצת כל מי שלא תומך בדעתם כאילו "פוסט ציוני". זה מה שנקרא זילות הציונות והפחתת המושג והערך לזנות פוליטית, שעשו אלו שחושבים שיש קשר בין ריקודים על הגבעות תוך פגיעה במדינה לבין ציונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, תנועה שמקדמת ציונות (ובעלת זיקה לימין, לפי השמאל) היא פוליטית, ותנועה שבאה לשנות סדרי שלטון היא לא פוליטית? חתול, איבדת אותי לגמרי. שקרן היה כל שמאלני ושקרן נשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, תנועה שמקדמת ציונות (ובעלת זיקה לימין, לפי השמאל) היא פוליטית, ותנועה שבאה לשנות סדרי שלטון היא לא פוליטית? חתול, איבדת אותי לגמרי. שקרן היה כל שמאלני ושקרן נשאר.

לא איבדתי אותך אלא פשוט בגישה שלך יש בעיה לחשוב קצת לרוחב, קצת מעבר לדוגמה (ו"ו חלומה). השנאה שלך מעוורת אותך. אבל תודה שהוכחת את הטיעון שלי על בסיס תפיסת המציאות של הימין שכולם שקרנים אם דעתם שונה. מכאן ברור גם מקור הנטיה להגדיר "שמאלני שקרן אויב בוגד" מי שטוען כלפי גישה או מדיניות של מי מאנשי הימין, בלי קשר לנושא הדיון. כי כל שמאלני הוא שקרן וכל מתנגד לדעה או למעשה של אנשי ימין (וככל שקיצוני כן ייטב) הוא שמאלני. מכאן שהמסקנה המעגלית ברורה.

ולשאלת הגדרת הציונות גם היא נושא חשוב, ואין קשר בין ציונות לבין מה שעושים ממנה מופרעי הימין על גבעות השומרון (בכוונה דוגמא קיצונית כדי להדגיש. שים לב שאני משתמש במונח שומרון ויהודה ולא "השטחים הכבושים", מה שקצת יסתור את ההגדרה שלך אותי כשמאלני קיצוני ועוד מרגליות כמו מניאק בוגד מזדיין עם ערפאת, אם כבר מצטטים טוקבקים בYNET).

מימוש ערכי ציונות אינו בהתפרעות כלפי חילי צה"ל שמבצעים הוראות ממשלה. מימוש ערכי ציונות יש הרבה יותר למשל בתשובה שנתתי לחיילת שלי, כאשר טענה שהיא מבזבזת שנתיים סתם בעבודה שלא תורמת לה ולקידומה האישי מאום, ולא קיבלה דבר מהמדינה. היא "סתם" מלחימה ועוד צריכה לעשות תורנות נקיון. הסברתי לה כי היא לא מבזבזת ולא נותנת אלא מחזירה חוב בשל העובדה כי גדלה כאן 18 שנה ולא הרביצו לה אף פעם בבית הספר בתוספת הכינוי ZYDOWKA. (בפולנית: יהודונת, כינוי גנאי ליהודיה).

אבל אני כמובן שמאלני קיצוני (שמאלה מיוסי ביילין שהוא בכלל בוגד שונא ורוצה ממש רוצה ומייחל לחורבנה, לפי הגדרת בית מדרש הימין דהיום). ולמי שלא כל כך מבין - זה בציניות לשיקוף איך שמצטיירת עמדתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...