** בזק בינלאומי סיימה את פריסת כבל התקשורת האופטי מישראל לאירופה - עמוד 10 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** בזק בינלאומי סיימה את פריסת כבל התקשורת האופטי מישראל לאירופה

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 635
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש ממה לחשוש שדברים "יסתבכו", אבל שום דבר שלא ניתן לסדר אם יש לך קצת זמן פנוי וקצת עקשנות.

ביליתי עם התמיכה היום קרוב לשעה וביקשתי לנסות לאפשר ולבטל את הגיימר, בכל אחת מהפעמים, בכדי לראות מה קורה עם הכתובות.

תחילה ביקשתי לשדרג את חבילת הגלישה ל 20 מביט ויצרתי קשר עם התמיכה הטכנית בכדי שיהיו איתי בשיחת וועידה ביחד עם שירות הלקוחות בעת שינוי החבילה, רק בכדי לוודא שאני לא מאבד את ניתוב ה PNGN הכ"כ חיוני.

בשלב מסויים התומך שהיה איתנו התייאש וירד מהקו (WIN!), המוקדנית בשירות הלקוחות אכלה קצת עם עדכון פרטי החבילה (תהליך של קרוב ל 50 דקות), אבל בסופו של דבר הצליחה להגדיר את הכל כמו שצריך, אך הניתוב של ה PNGN נעלם (כמו שחשבתי).

סיימתי את השיחה בנועם עם אותה מוקדנית אדיבה והרמתי טלפון פעם נוספת לתמיכה וביקשתי שיחזירו לי את ניתוב ה PNGN ש"אבד" עם שדרוג החבילה.

התומך הראשון אכל סרט ואוטומאטית זרק לי (בלי ממש להבין ככל הנראה למה התכוונתי) שהוא רואה שה PNGN מוגדר אצלי בחבילה ותוך 24-48 שעות הניתוב יחזור בעצמו.

לא אהבתי את התשובה הזו וביקשתי שיעביר אותי למוקדן אחר, שטען שאע"פי שאסור להם לעשות את זה, הוא יעשה זאת עבורי ויחזיר לי את ניתוב ה PNGN. התנתקתי והתחברתי מחדש וקיבלתי כתובת 31.168 עם DG שהולם לגיימר.

בשלב זה שאלתי את המוקדן אם הוא יכול לבטל לרגע את ניתוב הגיימר, אני אתנתק ואתחבר ואראה מה קורה - הפלא ופלא, ה DG השתנה ל 31.168.

ביקשתי שיחזיר את הגיימר. ללא שום בעיה, לאחר ניתוק וחיבור מחדש, ה DG השתנה חזרה ל 212.179.37.1. כתובת חיצונית 31.168, כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, גם חלקם לא. :cool2:

אבל ייאמר לזכות כולם, חוץ מהתומך הראשון שענה בפעם השניה שהתקשרתי למוקד הטכני שמיהר לחזלש אותי, שהיו אדיבים ושמחו לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, גם חלקם לא. :cool2:

אבל ייאמר לזכות כולם, חוץ מהתומך הראשון שענה בפעם השניה שהתקשרתי למוקד הטכני שמיהר לחזלש אותי, שהיו אדיבים ושמחו לעזור.

כן, בלי עין הרע כולם היו אצלי בסדר עד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטעים.

עליתי בצ'אט על אותו הנציג מקודם, הסברתי לו את הבעיה והוא נזכר שהוא טיפל אבל הוא יבדוק שוב.

ואז הוא אמר שהוא רואה בהגדרות שהכל תקין.

ואז הוא רשם... "סליחה, טעות שלי". ובהמשך, "טעיתי בהגדרה, תנסה עכשיו".

ועכשיו יש לי IP ב- 31.168.160 עם DG של 212.179.37.1.

תודה לכם ותודה לנציג שבאמת בדק ותיקן את הטעות שלו (אני חושב שזה מצב נדיר עוד יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. בכבל של בזב"ל הרבה יותר ארוך ולכן חייב להיות מוגבר, הכבל של טמרס קצר ולכן לא צריך (אם באמת אין בו). זה לא אומר שום דבר על הטכנולוגיה.

נכון לגבי השנים הקרובות. אבל אני חושב שזה כן אומר על יכולת השידרוג של הכבל.

כדי לשדרג רוחב פס של כבל אופטי, יש צורך לשדרג את ציוד הקצה למודל חדש, אשר דוחס יותר נתונים באותו כבל. כך ניתן להכפיל שוב ושוב את רוחב הפס כששיפורים טכנלוגיים מושגים.

את הכבל של מד נאוטילוס, הם לא יכלו לשדרג, מכיון שהם לא יכלו להחליף את המשחזרים (repeaters) ששקועים בתחתית הים לאורך הכבל. וכדי לשדרג מהירות, יש צורך להחליף גם אותם.

אני חושב שלכבל של בינלואמי ישנם מגבלות דומות.

כן, זה לא אומר דבר לגבי השנים הקרובות, אבל זה כן אומר לגבי העתיד היותר רחוק, (5-10 שנים) על חוסר היכולת של בב"ל לשדרג את הכבל. ולעומת זאת, היכולת של טמרס לשדרג משמעותית, ובכך לשלוט באופן מוחלט על השוק, וזאת במידה ולא יכנס מתחרה חדש עד אז.

אגב, נראה לי שמישהו התבלבל בהמרה בין ביטים לבייטים: לפי מה שנאמר לי, רוחב הפס של טמרס יהיה "רק" 5.25Tbps ולא 42Tbps.

מה? איך אפשרי להתבלבל כאשר בנושאי תקשורת נתונים תמיד מדברים במונח ביט. אם כבר, אם התבלבלו לכיוון בייט, אז הקו הוא 8 מונים מהיר יותר - 336Tbps

אגב, הכבל של טמרס מורכב מ 6 גידים אופטיים. ולכן ההבדל ברוחב הפס מול בינלאומי שלהם זה גיד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי פספסתי וסליחה על הבורות, אני פשוט לא מוצא בחיפוש בגוגל: איפה רואים את הDEFAULT GATEWAY מאחורי ראוטר? מאחר וכאשר אני מסתכל בIPCONFIG מופיע הDG של הראוטר (10.0.0...) ולא כמו שציינתם כאן. גם לא מצאתי תנתון בנתב שלי (2760).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחייג דרך המודם אז אתה רואה את זה בעמוד הראשי של המודם, אם בראוטר אז בראוטר, ואם במחשב אז בעזרת IPCONFIG.

ד"א אני חושב שהכי עדיף לתת למודם להתחבר גם אם יש לך ראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטעים.

עליתי בצ'אט על אותו הנציג מקודם, הסברתי לו את הבעיה והוא נזכר שהוא טיפל אבל הוא יבדוק שוב.

ואז הוא אמר שהוא רואה בהגדרות שהכל תקין.

ואז הוא רשם... "סליחה, טעות שלי". ובהמשך, "טעיתי בהגדרה, תנסה עכשיו".

ועכשיו יש לי IP ב- 31.168.160 עם DG של 212.179.37.1.

תודה לכם ותודה לנציג שבאמת בדק ותיקן את הטעות שלו (אני חושב שזה מצב נדיר עוד יותר).

ניסיתי גם נציג טלפוני וגם בצ'אט

הם ממשיכים להתעקש שהכל אצלי תקין

והDG הוא בסגר גמור :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחייג דרך המודם אז אתה רואה את זה בעמוד הראשי של המודם, אם בראוטר אז בראוטר, ואם במחשב אז בעזרת IPCONFIG.

ד"א אני חושב שהכי עדיף לתת למודם להתחבר גם אם יש לך ראוטר.

אני מניח שהתכוונת אליי, אז ככה, המודם הוא גם הראוטר זה הDLINK 2760. בעמוד הראשי של הראוטר/מודם בDG רשום PPP0 וIPCONFIG רשום 10.0.0.138. איפה בדיוק אתם רואים את ה212.179... הזה?

אגב האייפי מתחיל ב31.168

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...