Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2? - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2?

-LosNir-

Recommended Posts

בעניין הזה אתה צודק, זה לא היה בראש סדר העדיפויות שלי וחבל. אבל מה שקרה קרה.

נכון, מה שקרה קרה, ותלמד לשאת בתוצאות של הדברים שאתה עושה (או לא עושה).

אני לא אומר לך שאתה צריך לוותר, וכן יש טעם ללחוץ ולנסות להשיג איזושהי פשרה, אבל הגישה שלך של "הם הבטיחו לי והם חייבים לי וזה לא מוגבל בזמן והם עכשיו מתנערים מההבטחה שלהם!!!" היא חצופה. ומגוחכת.

לפי הגישה שלך, גם אם היית בא עוד 3 שנים הם עדיין היו חייבים לתת לך 600 ש"ח על הגרוטאה הזאת? ואם היית בא עוד 10 שנים?

מה שהיית צריך לעשות זה לשלוח להם את הלוח באותו רגע (כמה זה עולה? 20 ש"ח? אני מאמין שהם אפילו היו יכולים לשלוח לך שליח על חשבונם שיאסוף אותו, אם אתה גר באיזור המרכז והוא במילא עובר בסביבה) ואז - כן - היית יכול לשמור את הזיכוי הזה גם 10 שנים.

אבל כשאתה שומר את הלוח אצלך, לא מאפשר להם להזדכות עליו מול הספק שלהם (ואתה לא מטומטם, ברור לך שהם חנות ולא היצרן עצמו ולכן הם מזדכים עליו מול מישהו אחר) ואז פתאום מתעורר אחרי כמעט שנה (!) כשהפלטפורמה הזאת כבר מתה לחלוטין - ומצפה לקבל זיכוי במחיר של לפני שנה?

אתה עושה את זה גם במכוניות?

בא לסוכנות ומבקש לעשות טרייד-אין, מקבל הצעת מחיר לזיכוי על המכונית הקיימת שלך, ואז מגיע אחרי 10 חודשים ומצפה לקבל את אותו זיכוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהחלט לא 10 אלא, "רק" 6 חודשים, עדיין הרבה אבל בטח שלא שנה.

חוץ מזה - אני לא מצפה לזיכוי של 670 ש"ח או אפילו 600.

לדעתי זיכוי של 450-500 ש"ח משקף ירידת ערך נורמטיבית, בהתחשב בעובדה שלוח מקביל וקצת יותר מתקדם נמכר זיגזג ב 620 ש"ח.

ואז - כן - היית יכול לשמור את הזיכוי הזה גם 10 שנים.

בהחלט לא. גם לזיכוי יש תוקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההתעקשות שלך לזיכוי.

לפני חודשיים הגעתי לRSM עם מחשב של חבר שנקנה שם בינואר השנה שהכיל גם את הP67A-UD3 B2

היות והחבר גר בירושלים לא יצאה הזדמנות להחליף את הלוח.

הגעתי לRSM וחליפו לי לאותו לוח בידיוק עם B3 .

לך לחנות ושיחליפו לך לB3 או שלחלופין תעבוד עם הלוח הזה ואם תיהיה לך תקלה בשנתיים וקצת שנשארו לאחריות תוכל להחליפו.

הבעיה בבקר SATA לא תהרוס לך את הכוננים הקשיחים או המידע עליהם - פשוט הלוח יפסיק לזהות אותם וכשזה יוחלף ללוח חדש הכל ישמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אם הלוח באמת יוחלף ל B3, אני לא מבין איך זיכוי יכול להוות בעיה: החנות מקבלת לוח חדש, סגור בקופסא, שניתן למכור הלאה לצרכן אחר מבלי לספוג שום הפסד כספי. אני מקבל זיכוי על הלוח, ובוחר אחד אחר. אין לי בעיה אפילו לקבל זיכוי מופחת ב 10% על מנת "לכסות" על אובדן ערך, למרות שזה בהחלט לא הכרחי.

ב. בנוסף לסעיף א' - קיבלתי הבטחה אישית וכתובה מתומר רינות שהלוח יוחלף. זה פשוט לא מקובל שהחנות תשים פס על מה שנאמר ללקוח.

נ.ב. אני מודע לכך שהסיכוי לכך שתיהיה לי בעיה עם B2 הוא "קלוש", אבל: א. כבר קראתי דיווחים על משתמשים שנתקלו בעיות עם פורטים של SATA3Gb/s ב. אני צריך את מלוא הפורטים (כ- 6/7 התקני SATA) ג. הכי חשוב, אני צריך את אפשרות ה SRT שקיימת אך ורק ב Z68 - במיוחד אחרי שכבר רכשתי 2 כונני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט לא. גם לזיכוי יש תוקף.

אם הזיכוי הוא כספי, אין סיבה שיהיה לו תוקף. הערך של הכסף לא (באמת) משתנה. לא מדובר על תקופות של 20 ו-30 שנה.

בכל מקרה לא באמת התכוונתי ל"נצח" אלא לתקופה המדוברת. שנה ואפילו יותר אבל מין הסתם במסגרת ההיגיון הרי אי אפשר לצפות מחנות שתמשיך לפעול ולזכור זיכויים לנצח.

זיכוי עם תוקף קצר יחסית של חודשים בודדים קורה רק ברשתות גדולות שמחלקות הרבה זיכויים כאלה, והן פשוט מקוות להרוויח על זה שחלק מהלקוחות ישכחו אותם כנראה.

לדעתי זיכוי של 450-500 ש"ח משקף ירידת ערך נורמטיבית

בכל הנוגע למעבדים/לוחות אם במחשבים, ירידת הערך היא של כמעט 100% ברגע שיוצא הדור הבא. אף אחד לא יקנה את הדור הקודם, בשום מחיר זול ככל שיהיה.

בהחלט לא 10 אלא, "רק" 6 חודשים, עדיין הרבה אבל בטח שלא שנה.

אז בוא תגיד לי אתה - איפה עובר הגבול?

אתה חושב שבתקופה של 6 חודשים אין ירידת ערך של 100% למוצרי מחשב? אם אני קונה היום לוח אם ומחר מוציאים עם צ'יפסט חדש - אתה חושב שהלוח שלי יהיה שווה אותו דבר בעוד חצי שנה? לדעתי הוא יהיה שווה אפס ש"ח בשוק, כי אף אחד לא באמת יקנה כאלה לוחות יותר. גם יהיה לי קשה מאוד למכור אותו ביד שניה, אלא אם אני אפול על מישהו שבמקרה נהרס לו הלוח והוא מחפש אופציית תיקון זולה.

אבל נניח ש-6 חודשים זה בסדר. מתי זה מפסיק להיות בסדר? 10 חודשים? 15 חודשים? 24 חודשים? 36 חודשים? כמה?

שוב, לפי הגישה שלך שחזרת עליה כמה פעמים - ההבטחה היא כביכול "בלי הגבלת זמן". זה נשמע לך סביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100% ירידת ערך? תגיד, בתור מנהל ראשי אתה בכלל יודע מה הולך באתר שאתה אמור לנהל? מעבדים ולוחות אם משומשים נמכרים כמו לחמניות חמות ב-Tradezone. חנויות ממשיכות למכור חלקים מיושנים יחסית כי תמיד יש לקוחות שמעדיפים להחליף רק לוח אם או רק או רק מעבד מאשר להוציא אלפי שקלים על מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, דווקא התכוונתי ל-100%.

מחיר של יד שניה הוא לא רלוונטי אדון לב היקר, כי חנויות (לפחות כל אלה שאני מכיר) לא מוכרות ציוד יד שניה.

מכיוון שהבחור מצפה מהחנות לספק לו זיכוי, הרי שהערך של בן 10 חודשים עבור החנות הוא 0 ש"ח עגול ויפה. הם לא יצליחו למכור את הלוח הזה היום לאף אחד.

זאת כמובן התיאוריה תוך התעלמות מהנושא של הבאג בערכת השבבים וה-recall וכו'. שזאת הסיבה היחידה של פותח הדיון שבגללה הוא יכול לשמור על אופטימיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שאף אחד לא ישלם 700 ש"ח על P67 כשיצאו לוחות אם 7X, אבל 200-300 ש"ח בהחלט כן.

אני אישית קיבלתי עשרות מיילים כשמכרתי P43 ומעבד E7400. חומרה בת שנתיים. ביקשתי אם אני זוכר נכון 60% פחות מהמחיר ששילמתי בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...