Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2? - עמוד 8 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2?

-LosNir-

Recommended Posts

בכל מקרה זה ממש חריג לי כיוון שאני שומע על זיגזג רק שבחים.

האם היית מצפה מחנות לתת לך זיכוי על משהו שקנית, 10 חודשים אחרי שקנית אותו? ושנתיים אחרי שקנית? ו-10 שנים אחרי שקנית?

איפה עובר הגבול?

אני לא מזהה פה שום בעיה עם החנות. הבן אדם ישן בעמידה במשך 10 חודשים ופתאום התעורר והתפלא שהעולם לא חיכה לו והמשיך בחיים.

הכותרת של הדיון הזה היא שיקרית ומטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יצרנים שונים מחילים מדיניות שונה באזורים שונים של העולם. כך שלא כל מה שתקף לשוק מסוים (הכוונה בדרך כלל לארה"ב) תקף באופן אוטומטי גם לאזורים אחרים בעולם. כמובן שבמקרה הזה הבסיס נשאר זהה, הלוח יוחלף ולא משנה איפה אתה בעולם, אבל נוהלי ההחלפה (הלוגיסטיקה) ולפעמים גם סוגיות קטנות יותר כמו מתן זיכוי במקום, אפשרות לשדרג לוח וכדומה, אינם בהכרח תקפים בכל העולם. ותכף אתייחס לזה.

לגבי הסירוב למסור את שם הייבואן, אם אכן כך היה (כלומר הייתה בקשה מפורשת והחנות מסרבת), זה באמת קצת מוזר, אבל לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה -- מוזר ולא הכי ברור. חוץ מזה שלא באמת קשה לברר מי הייבואן של מוצר מסוים אם באמת מתכוונים לפנות אליו.

מכיוון שהנושא הגיע לפתרון (הלוח יוחלף ולדברי נציג החנות אפילו יעשה מאמץ לנסות לברר בקשר לזיכוי מסוים) ומכיוון שאנחנו בפורום 'צרכנות', להלן מספר עצות שלי לצרכנות נבונה שקשורת לנושא הדיון:

1. כאשר אתם יודעים מה מגיע לכם, דרשו לקבל אותו. לא מעט פעמים צרכנים לא יודעים בדיוק מה מגיע להם. במקרים שבהם הצרכן כן יודע למה הוא זכאי עליו לדרוש את זה. כמובן שיש לעשות את זה בנימוס (אפילו נימוס תקיף), אבל לא לוותר. אם נקח את המקרה הזה לדוגמה. הלקוח מכיר את התחום ויודע שהוא יכול להחליף את הלוח במסגרת איסוף המוצר מהשוק. במקרה כזה לדעתי הכי פשוט זה ליצור קשר עם החנות ולהגיד "שלום, יש לי פה לוח X ואני מבקש במסגרת האחריות/Recall להחליפו ב-Y עקב Z והייתי רוצה לברר איך להתחיל בתהליך". דוגמה נוספת: נוצרה פה אי הבנה, כצרכן שיודע מה מגיע לו, ברגע שהחנות נותנת תשובה הפוכה או שלא נראית הגיונית צריך להבין שייתכן שיש פה קצר בתקשורת או סתם אי הבנה. נניח שהלקוח הבין בשיחה הראשונה עם החנות שנאמר לו שאין אפשרות להחליף את הלוח. במקרה כזה לא צריך להגיד טוב, ולצאת מהחנות או לנתק את השיחה. אלא בנימוס (ואם צריך גם בנימוס תקיף) להגיד לנציג החנות שאתה יודע דווקא משהו אחר ושתנאי האחריות (ולצורך העניין ה-Recall הוא אחריות) מכתיבים ככה וככה ולבקש שיבדוק שוב.

2. כולנו בני אדם. ייתכן שנציג החנות לא מרוכז בדיוק, לא הבין אתכם (כן, גם אנחנו הלקוחות לפעמים לא ברורים ומקשים להבין מה בדיוק אנחנו רוצים), חסר ידע בנושא הספציפי הזה כי הוא לא מתעסק עם הנושא הזה בשוטף או שסתם נוצר קצר בתקשורת ואי הבנה כמו שקורה לא אחת בין אנשים. צריך תמיד לשאוף לפתור את הסוגייה מול החנות, בייחוד כשלקוחות אנחנו יודעים מה מגיע לנו. מעטים הם המקרים שחנות שיש לה מוניטין סביר עד טוב מתנערת באמת מכל אחריות. להיות מנומסים ועניינים יקדם את הנושא הרבה יותר מכל מיני דיוני תלונה ועצבים.

3. אם וכאשר יש מחלוקת עם החנות לגבי מה מגיע, אפשר ליצור קשר עם היצרן (לפעמים התנאים, כגון תנאי אחריות, מפורטים באתר היצרן). נכון, הלקוח הפרטי צריך לעבוד מול החנות שממנה קנה ולא לכתת רגליו ברחבי וליצור קשר עם היצרן. אבל במקרה של מחלוקת, בעיה שלא מקבלים עליה מענה ברמת נקודת המכירה ו/או הייבואן, היצרן הוא בהחלט כתובת ויכול לספק את התשובה הטובה ביותר. לפעמים, היצרן אפילו יכול לספק פתרון שהחנות/יבואן לא.

4. טעויות קורות גם לאנשים ולחנויות המסורים וההגונים ביותר. חלק בגלל טעויות אנוש וחלק בגלל שגם החנות פועלת בדיוק באותו שוק כמו הצרכן, שוק שבו היא בעצמה תלויה בגופים נוספים ולכן לא תמיד הכל בשליטתה. שירות טוב נמדד לא בכך שקרתה טעות, אלא בניסיון לתקן אותה לשביעות רצון הלקוח וכמה שיותר מהר. תחשבו על עצמכם בפורום. האם כל אחד ממשתתפי וקוראי הדיון פה יכול להגיד שלא הטעה אי-פעם מישהו על-גבי הפורום בתום לב? שלא כתב משהו שאחר כך הבין שהוא לכל הפחות לא הכי מדויק? טעויות קורות, כל עוד הן קורות בתום לב, נעשה ניסיון כנה לתקנן כמה שיותר מהר ולהפיק מהן לקחים כדי שלא יקרו שוב, אי אפשר לבקש יותר ובטח שאין מקום לתלונה.

5. החנת חייבת לספק שירות בהתאם לתנאי האחריות. כל חריגה מהם הוא לשיקול דעתה ואי אפשר באמת לבוא ולצפות ממנה לתפור פתרון ספציפי לכל אחד מהלקוחות רק כי זה נוח לו יותר. במקרה שמציעים לכם זיכוי כספי במזומן או זיכוי לקנייה בחנות שאינו מוגבל לטווח הזמן המיידי, אני ממליץ לקחת את ההצעה (כמובן שמזומן עדיף) במקום. כך תתאפשר לכם הגמישות הגדולה ביותר בנוגע להמשך, כולל קניית דגם שונה של רכיב ואפילו בחנות אחרת. עדיף תמיד לפעול כשהנושא "חם", כך גם בדרך כלל כל הגופים המעורבים (מהיצרן ומטה) יותר גמישים במתן הפתרונות.

6. והערה לסיום לגבי אזרחות טובה ברשת. לי כמשתמש בפורום מאוד מפריע העניין הזה שמכל שטות נפתחים פה דיוני תלונה והתנגחות בחנויות. בדרך כלל כולם אורמים שזאת "רק התייצעות" אבל הדיון מלא בעקיצות מרומזות יותר ופחות, ירידה לפסים אישיים לפעמים והכותרות! אוי הכותרות!, רק הן בעצמן מעידות עד כמה הדיון אינו "התייעצות" (והדיון הזה הוא הוכחה קלאסית). הימים שבהם דיון בפורום משמש ככלי ל"הפחדת" החנות ולמינוף האינטרסים הצרים של הצרכן חולפים מהעולם. די, הרשת מלאה בהם והם כבר לא רציניים. כל אחד צריך לקחת אחריות על מעשיו, וגם לצרכנים יש הרבה יותר אחריות ממה שהם חושבים שיש להם. רוב הדיונים נפתחים בניסיון לערער את המוניטין של החנות (או לאיים איומי סרק בהליכים משפטיים), שמשמשת כמטרה נייחת, בניסיון למנף אינטרסים צרים של אדם יחיד. זה פשוט פשע .

אם נניח רוצים להתייעץ (ושוב, אני לוקח את הדיון הנוכחי כדוגמה בלבד לנושא דיון תיאורטי שכזה) אפשר לפתוח דיון כדי לברר על מה מגיע לך או איך לברר מה מהגיע לך. להציג את הפרטים הבסיסיים ולסכם אותו בשאלה "יש לי לוח B2 האם אני זכאי להחליפו ללוח B3? וזה הכל. גם הדיון הנוכחי (למעט הכותרת וחבל שהוזכר שם החנות) התחיל עוד איכשהו ככה, אבל מהר מאוד התגלה כממש לא כזה.

אל תוותרו על מה שמגיע לכם, תהיו מנומסים אך תקיפים כשצריך ואם באמת אתם לא בטוחים תתייעצו (אני לא יכול להדגיש את המילה הזאת יותר מדי, הדיון הנוכחי לדוגמה רחוק שנות אור מלהיות התייעצות כנה), אבל יחד עם זאת קחו אחריות גם על המעשים שלכם, לפני, במהלך ואחרי הקנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם היית מצפה מחנות לתת לך זיכוי על משהו שקנית, 10 חודשים אחרי שקנית אותו? ושנתיים אחרי שקנית? ו-10 שנים אחרי שקנית?

איפה עובר הגבול?

אני לא מזהה פה שום בעיה עם החנות. הבן אדם ישן בעמידה במשך 10 חודשים ופתאום התעורר והתפלא שהעולם לא חיכה לו והמשיך בחיים.

הכותרת של הדיון הזה היא שיקרית ומטעה.

בוא נשליך את זה על תחום המסכים. קניתי מסך U2311H בדיוק כשהוא יצא. לא פתחתי אותו ולא נגעתי בו. אחרי 9 חודשים פתאום יוצא מסך חדש, U2312HM - אתה חושב שע"פ המקרה שפה הייתי הולך ומבקש זיכוי כדי לשדרג למסך החדש? ממש לא.

אני לא בא לחנות וצועק :funn: :funn: שדרוג שדרוג!!!!! זיכוי זיכוי!!!!!!!! :funn: :funn: סתם כי בא לי וכי אני לקוח ישראלי מגעיל. אם הייתי תקוע עם לוח של / כל הסיפור הזה לא היה קורה. לא היו מציעים לי זיכוי מלכתכילה כי היצרן בכלל לא מאפשר זאת, ובטח שבטח לא הייתי מבקש את זה.

אתה ממשיך לסרב להבין של יש תוכנית החלפה ושדרוג מיוחדת לכל לוחות ה B2. מה שאני שאיני מצליח להוציא מהחנות, זה תשובה לגבי מה תוקפה של התוכנית היום ובישראל.

בנוגע לכותרת - דע דבר אחד: עמדת החנות מרגע פתיחת הדיון ועד היום השתנתה. קצר בתקשורת או לא - ברגע פתיחת הדיון לא הסכימו להחליף ל B3 ולכן הכותרת.

יצרנים שונים מחילים מדיניות שונה באזורים שונים של העולם. כך שלא כל מה שתקף לשוק מסוים (הכוונה בדרך כלל לארה"ב) תקף באופן אוטומטי גם לאזורים אחרים בעולם. כמובן שבמקרה הזה הבסיס נשאר זהה, הלוח יוחלף ולא משנה איפה אתה בעולם, אבל נוהלי ההחלפה (הלוגיסטיקה) ולפעמים גם סוגיות קטנות יותר כמו מתן זיכוי במקום, אפשרות לשדרג לוח וכדומה, אינם בהכרח תקפים בכל העולם. ותכף אתייחס לזה.

לגבי הסירוב למסור את שם הייבואן, אם אכן כך היה (כלומר הייתה בקשה מפורשת והחנות מסרבת), זה באמת קצת מוזר, אבל לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה -- מוזר ולא הכי ברור. חוץ מזה שלא באמת קשה לברר מי הייבואן של מוצר מסוים אם באמת מתכוונים לפנות אליו.

מזה "הבסיס"? יש תוכנית מדוייקת בנוגע ללוחות B2, ובה יש 3 אופציות. א. החלפה ל B3 ב. זיכוי ג. שדרוג. היבואן / זיגזג ממשיכים לשתוק בנוגע למה התוקף של התוכנית היום ובישראל.

בכל אופן - תיהיה בטוח שיצרתי כבר קשר עם היצרן במספר דרכים על מנת לברר את הפרטים.

מכיוון שהנושא הגיע לפתרון (הלוח יוחלף ולדברי נציג החנות אפילו יעשה מאמץ לנסות לברר בקשר לזיכוי מסוים) ומכיוון שאנחנו בפורום 'צרכנות', להלן מספר עצות שלי לצרכנות נבונה שקשורת לנושא הדיון:

עד כמה שאני שמח לפחות לקבל B3 - לא הייתי קורא לזה עדיין פתרון. ראה את התגובה שלי לעמרי.

1. כאשר אתם יודעים מה מגיע לכם, דרשו לקבל אותו. לא מעט פעמים צרכנים לא יודעים בדיוק מה מגיע להם. במקרים שבהם הצרכן כן יודע למה הוא זכאי עליו לדרוש את זה. כמובן שיש לעשות את זה בנימוס (אפילו נימוס תקיף), אבל לא לוותר. אם נקח את המקרה הזה לדוגמה. הלקוח מכיר את התחום ויודע שהוא יכול להחליף את הלוח במסגרת איסוף המוצר מהשוק. במקרה כזה לדעתי הכי פשוט זה ליצור קשר עם החנות ולהגיד "שלום, יש לי פה לוח X ואני מבקש במסגרת האחריות/Recall להחליפו ב-Y עקב Z והייתי רוצה לברר איך להתחיל בתהליך". דוגמה נוספת: נוצרה פה אי הבנה, כצרכן שיודע מה מגיע לו, ברגע שהחנות נותנת תשובה הפוכה או שלא נראית הגיונית צריך להבין שייתכן שיש פה קצר בתקשורת או סתם אי הבנה. נניח שהלקוח הבין בשיחה הראשונה עם החנות שנאמר לו שאין אפשרות להחליף את הלוח. במקרה כזה לא צריך להגיד טוב, ולצאת מהחנות או לנתק את השיחה. אלא בנימוס (ואם צריך גם בנימוס תקיף) להגיד לנציג החנות שאתה יודע דווקא משהו אחר ושתנאי האחריות (ולצורך העניין ה-Recall הוא אחריות) מכתיבים ככה וככה ולבקש שיבדוק שוב.

עד כמה שזה יפה, בפועל לא כולם יודעים מה מגיע להם ובאיזו מסגרת בדיוק הוצע להם אפשרות זיכוי / שדרוג / החלפה.

כשפניתי לחנות - לא הכרתי בכלל את המדיניות של GB בנושא. הייתי צריך לבצע עבודת בלשות רק כדי למצוא את זה.

3. אם וכאשר יש מחלוקת עם החנות לגבי מה מגיע, אפשר ליצור קשר עם היצרן (לפעמים התנאים, כגון תנאי אחריות, מפורטים באתר היצרן). נכון, הלקוח הפרטי צריך לעבוד מול החנות שממנה קנה ולא לכתת רגליו ברחבי וליצור קשר עם היצרן. אבל במקרה של מחלוקת, בעיה שלא מקבלים עליה מענה ברמת נקודת המכירה ו/או הייבואן, היצרן הוא בהחלט כתובת ויכול לספק את התשובה הטובה ביותר. לפעמים, היצרן אפילו יכול לספק פתרון שהחנות/יבואן לא.

ראה תגובה שלי אליך בתחילת ההודעה.

5. החנת חייבת לספק שירות בהתאם לתנאי האחריות. כל חריגה מהם הוא לשיקול דעתה ואי אפשר באמת לבוא ולצפות ממנה לתפור פתרון ספציפי לכל אחד מהלקוחות רק כי זה נוח לו יותר. במקרה שמציעים לכם זיכוי כספי במזומן או זיכוי לקנייה בחנות שאינו מוגבל לטווח הזמן המיידי, אני ממליץ לקחת את ההצעה (כמובן שמזומן עדיף) במקום. כך תתאפשר לכם הגמישות הגדולה ביותר בנוגע להמשך, כולל קניית דגם שונה של רכיב ואפילו בחנות אחרת. עדיף תמיד לפעול כשהנושא "חם", כך גם בדרך כלל כל הגופים המעורבים (מהיצרן ומטה) יותר גמישים במתן הפתרונות.

שוב - ראה את התגובה שלי לעמרי.

6. והערה לסיום לגבי אזרחות טובה ברשת. לי כמשתמש בפורום מאוד מפריע העניין הזה שמכל שטות נפתחים פה דיוני תלונה והתנגחות בחנויות. בדרך כלל כולם אורמים שזאת "רק התייצעות" אבל הדיון מלא בעקיצות מרומזות יותר ופחות, ירידה לפסים אישיים לפעמים והכותרות! אוי הכותרות!, רק הן בעצמן מעידות עד כמה הדיון אינו "התייעצות" (והדיון הזה הוא הוכחה קלאסית). הימים שבהם דיון בפורום משמש ככלי ל"הפחדת" החנות ולמינוף האינטרסים הצרים של הצרכן חולפים מהעולם. די, הרשת מלאה בהם והם כבר לא רציניים. כל אחד צריך לקחת אחריות על מעשיו, וגם לצרכנים יש הרבה יותר אחריות ממה שהם חושבים שיש להם. רוב הדיונים נפתחים בניסיון לערער את המוניטין של החנות (או לאיים איומי סרק בהליכים משפטיים), שמשמשת כמטרה נייחת, בניסיון למנף אינטרסים צרים של אדם יחיד. זה פשוט פשע .

במידה ונפלטו עקיצות / התבטאויות / ירידה לפסים אישיים כנגד החנות ועובדיה - תגיד לי ואשמח לתקן.

בקשר לכותרת - ראה את התגובה שלי לעמרי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נשליך את זה על תחום המסכים. קניתי מסך U2311H בדיוק כשהוא יצא. לא פתחתי אותו ולא נגעתי בו. אחרי 9 חודשים פתאום יוצא מסך חדש, U2312HM - אתה חושב שע"פ המקרה שפה הייתי הולך ומבקש זיכוי כדי לשדרג למסך החדש? ממש לא.

אני לא בא לחנות וצועק :funn: :funn: שדרוג שדרוג!!!!! זיכוי זיכוי!!!!!!!! :funn: :funn: סתם כי בא לי וכי אני לקוח ישראלי מגעיל. אם הייתי תקוע עם לוח של / כל הסיפור הזה לא היה קורה. לא היו מציעים לי זיכוי מלכתכילה כי היצרן בכלל לא מאפשר זאת, ובטח שבטח לא הייתי מבקש את זה.

אתה ממשיך לסרב להבין של יש תוכנית החלפה ושדרוג מיוחדת לכל לוחות ה B2. מה שאני שאיני מצליח להוציא מהחנות, זה תשובה לגבי מה תוקפה של התוכנית היום ובישראל.

בנוגע לכותרת - דע דבר אחד: עמדת החנות מרגע פתיחת הדיון ועד היום השתנתה. קצר בתקשורת או לא - ברגע פתיחת הדיון לא הסכימו להחליף ל B3 ולכן הכותרת.

מזה "הבסיס"? יש תוכנית מדוייקת בנוגע ללוחות B2, ובה יש 3 אופציות. א. החלפה ל B3 ב. זיכוי ג. שדרוג. היבואן / זיגזג ממשיכים לשתוק בנוגע למה התוקף של התוכנית היום ובישראל.

היי ניר,

עמדת החנות לא השתנתה:

אתה דברת עם נציג טלפונית ובקשת לשדרג לוח של חברת Gigabyte ללוח של חברת ASROK ונאמר לך - שנבדוק (אתה גם לא מכחיש את זה, ראה מה שכבתבת בעמוד 10 )

תשובתך היתה בסגנון של - אני מגיע מרחוק, לא רוצה להגיע אליכם פעמיים...

נאמר לך שכדי לבצע כל החלפה שהיא עלינו לשלוח את הלוח ליבואן.

לגבי מדיניות ההחלפות שלנו, ראה תשובתי בעמוד 8 של דיון זה.

התוקף של התוכנית היום ובישראל - תלוי בהחלטת יבואן (זה התוקף!)

אם יש לך עוד שאלות לא ברורות אתה מוזמן לפנות אלינו.

חוץ מזה שאתה מכיר את פבל ותכיף אני שולח אותו להדביק אותך בפבלת ^_^

תודה ויום שמוח וכתום

אורן

הזיגזגים

www.zigzag2000.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, ביקשתי לוח של כי זה בדיוק מה שהיה לכם במלאי באותו היום (כן כן :)). אם יהיה ליבואן פשוט יותר לממש Advanced Replacement מאשר Refund - אז בכיף.

בנוסף, נאמר לי שתבדקו אבל שזה בלתי סביר. אותו דבר לגבי B3.

נ.ב. כשאני אומר "עמדת החנות" הכוונה למה שהובן. קצר בדברים או אי הבנה, בהחלט שלא נאמר לי בפירוש "נחליף לך ל B3" ואני בטוח שאתה יודע את זה. אני לא שקרן.

נ.ב.2 החלטת לספר מי הוא היבואן, או שזה עדיין מידע מסווג?

עריכה:

התוקף של התוכנית היום ובישראל - תלוי בהחלטת יבואן (זה התוקף!)

את זה הבנתי עוד איפשהו בעמודים החד-ספרתיים! מה שתמוהה הוא למה היבואן צריך -לוח פיזית- כדי בכלל לגשת ולטפל בנושא, במקום לקבל מספר סיראלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, ביקשתי לוח של כי זה בדיוק מה שהיה לכם במלאי באותו היום (כן כן :) ). אם יהיה ליבואן פשוט יותר לממש Advanced Replacement מאשר Refund - אז בכיף.

בנוסף, נאמר לי שתבדקו אבל שזה בלתי סביר. אותו דבר לגבי B3.

נ.ב. כשאני אומר "עמדת החנות" הכוונה למה שהובן. קצר בדברים או אי הבנה, בהחלט שלא נאמר לי בפירוש "נחליף לך ל B3" ואני בטוח שאתה יודע את זה. אני לא שקרן.

נ.ב.2 החלטת לספר מי הוא היבואן, או שזה עדיין מידע מסווג?

היי ניר,

אני לא אמרתי שאתה שקרן, קצר בתקשורת ובהבנה תמיד היו ויהיו תמיד

"נאמר לי שתבדקו אבל שזה בלתי סביר " - נאמר לגבי החלפה ל שבקשת ונראה שמכאן החל הקצר ......

ברור שהמידע אודות היבואן הוא מסווג :silly: , אני כן יכול לספר לך שזה 1 מ- 2 (מור לוי או סידילוג), שהלוח יהיה אצלינו אוכל לדעת מי מהם.

תודה ויום שמח וכתום

אורן

הזיגזגים

www.zigzag2000.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...