Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2? - עמוד 9 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Gigabyte - תוכנית החלפה / שדרוג ללוחות B2?

-LosNir-

Recommended Posts

אם הוא היה משקיע אלפית מהאנרגיה והזמן שהוא השקיע בדיון המיותר הזה היה לו חדש לפני חצי שנה. הוא נרדם בעמידה, העולם המשיך להסתובב והוא נעלב שלא רדפו אחריו חצי שנה. למרות שהחנות עדיין מעוניינת להחליף את הלוח הוא ממשיך בקטנוניות. אהבתי את היציאה כאילו מה לא יכלתם להתקשר ולשאול את הסיריאל כדי שתוכלו להגיד לי מי היבואן. מה זה היה נותן לו?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזה "הבסיס"? יש תוכנית מדוייקת בנוגע ללוחות B2, ובה יש 3 אופציות. א. החלפה ל B3 ב. זיכוי ג. שדרוג. היבואן / זיגזג ממשיכים לשתוק בנוגע למה התוקף של התוכנית היום ובישראל.

בכל אופן - תיהיה בטוח שיצרתי כבר קשר עם היצרן במספר דרכים על מנת לברר את הפרטים.

כפי שהסברתי, לא כל מה שאתה מוצא וכתוב ברשת תקף בהכרח לכל העולם. במקומות שונים בעולם ייתכנו תנאים קצת שונים. החל מנוהלים לוגיסטיים שונים וכלה בהצעת פתרונות נוספים (כגון זיכוי כספי).

כשכתבתי "בבסיס" התכוונתי בדיוק לזה. בבסיס כל הלוחות יוחלפו ולא משנה איפה אתה בעולם. אבל פתרונות כגון זיכוי כספי או תוכנית לשדרוג הלוח לא בהכרח תקפים בכל מקום. אני יודע שבישראל בתקופה שהנושא היה בכותרות דווקא כן הציעו (לפחות המקרים שאני שמעתי עליהם) לתת זיכוי כספי על הלוח של GB, זה לא אומר שזה עדיין כך היום.

שאהיה יותר מפורש? ארה"ב וקנדה הם שוק גדול יותר מישראל וגם שוק שבו תרבות השירות שונה מזאת שבישראל (ובמקומות נוספים בעולם). רוב הדברים שתמצא ברשת מתייחסים בראש ובראשונה לשוק הזה ולכן הם לא תמיד תקפים באופן זהה גם לישראל שהיא שוק קטן יותר.

טוב שיצרת קשר עם היצרן כי הוא יוכל לספק לך את התשובות הכי טובות בנושא הזה וממש אין טעם להמשיך לחפור פה שוב ושוב על אותן נקודות (אני מרגיש שמשום מה כמעט כל הודעה שלי אני חוזר בדיוק על אותם דברים).

עד כמה שאני שמח לפחות לקבל B3 - לא הייתי קורא לזה עדיין פתרון. ראה את התגובה שלי לעמרי.

למה לא פתרון? כי אתה מצפה שיחליפו לך ללוח Z68? החלפת לוח B2 בלוח B3 זהה ללא שאתה נדרש לשלם על זה משהו היא בדיוק הפתרון שאפשר לצפות לו, גם אם אתה מעדיף פתרון אחר. אם החנות תצליח במאמציה להשיג לך זיכוי או למצוא דרך שבה תוכל כן להחליף ללוח Z68 תוך שאתה מכסה בשיעור כזה או אחר את הפרש המחיר בין הלוחות זה יהיה אפילו טוב יותר (והלוואי בשבילך שהם יצליחו), אבל גם אם היא לא תצליח וכל מה שתשאר איתו הוא "רק" לוח B3 זהה, הרי שזה בדיוק מה שנדרש מהחנות ובהחלט מהווה פתרון מלא לסוגייה.

עד כמה שזה יפה, בפועל לא כולם יודעים מה מגיע להם ובאיזו מסגרת בדיוק הוצע להם אפשרות זיכוי / שדרוג / החלפה.

כשפניתי לחנות - לא הכרתי בכלל את המדיניות של GB בנושא. הייתי צריך לבצע עבודת בלשות רק כדי למצוא את זה.

אל תיתמם. במקרה זה ידעת טוב מאוד מהן זכויותיך, ידעת שלוחות B2 נאספים מהשוק ומוחלפים בלוחות B3. אילולא היית מכיר את העניין (ואני בטוח שיש ברחבי העולם אנשים שקנו לוח B2 ועובדים איתו כשהם בכלל לא מודעים לכל מה שקרה) כלל לא היית פונה לחנות בנושא. זה שאתה לא מכיר את מדיניות היצרן על בוריה כמעט שלא רלוונטי. בזמן אמת החנות הציעה לך, לפי דבריך, זיכוי, וזאת למרות שגם אז לא הכרת את מדיניות ה-Recall של היצרן יותר טוב ממה שאתה מכיר אותה היום, וזאת למרות שאתה רצית בכלל לשדרג ללוח של יצרן אחר. הרי אתה לא באמת מאמין ש-GB מציעה תוכנית שדרוג למקרים שבהם אתה רוצה לשדרג מלוח שלה ללוח של יצרנית אחרת. כך שקיבלת פה, לעניות דעתי, שירות מצוין ואפשרויות מגוונות ומלאות. זה שאתה השתהית עם ההחלטה, זה כבר סיפור אחר. ידעת שיש בעיה עם הלוח ושאתה זכאי להחלפתו (זה מה שהתפרסם בכל מקום) ולכן זה מקרה קלאסי של צרכן שיודע מה מגיע לו.

בקשר לכותרת - ראה את התגובה שלי לעמרי :)

שוב אתה מיתמם. הכותרת נועדה למשוך תשומת לב ולערער את המוניטין של החנות ברגע שמישהו יחפש את שמה במנועי החיפוש תוך ניצול (ציני) של המיקום הגבוה שיש לשם התחום של HWzone במנועי החיפוש (קרי Google). כל זה, כך אני מניח מניסיון עבר (תתפלא, אתה לא הראשון שעושה את זה), בניסיון להפעיל לחץ "תקשורתי" על החנות ל"עשות הכל" כדי שתקבל בדיוק את מה שאתה רוצה גם אם הציפיות שלך לא בהכרח מתיישבות עם המציאות . כל זה מתוך הנחה שהחנות תתפשר, תעשה שמיניות באוויר רק כדי שהדיון הזה "יירד" מהכותרות כמה שיותר מהר (הרי מה זה לתת לך לוח בשווי כמה מאות שקלים בהשוואה לנזק של מי יודע כמה כסף כתוצאה ממוניטין שנפגע?). זאת שיטה קלוקלת והיא לא פחות מפשע שלטעמי דומה יותר לניסיון סחיטה מאשר לסוגייה צרכנית אמיתית.

אז הייתה כנראה אי הבנה בינך לבין האדם הראשון שאיתו דיברת, קורה. מה הקשר בין זה ובין חלקו הארי של תוכן הדיון, אורכו ונוסח הכותרת? לי לפחות אין תשובה.

דוגמה לכותרת שמטרתה התייעצות היא "האם אני זכאי להחלפת לוח X ממהדורה B2 ללוח B3? האם ניתן לקבל זיכוי כספי והאם יש אפשרות לשדרג במסגרת ההחלפה ללוח Z68?"

בדיון עצמו במקום להתחיל עם שם החנות והערות על איכות השירות שלטעמך ירדה להציג את השתלשלות העניינים, החל מרגע הקנייה לפני כעשרה חודשים, דרך עיסוקיך האחרים שגרמו לכך שהעניין נדחה וכלה בהתכתבות עם החנות לפני כחצי שנה על ההבטחות שלהבנתך ניתנו לך בה.

זה כל מה שהיה צריך לעשות כדי לקבל בדיוק את אותן תשובות והמלצות שקיבלת בדיון. היה נאמר לך שקרוב לוודאי אתה זכאי להחלפה ושלגבי זיכוי ושדרוג יש לברר עם החנות ואפילו עם היצרן. בהנחה שבמקרה זה באמת לא היית יודע מהן זכויותיך כצרכן, היית יכול לקחת את המידע שקיבלת במסגרת ההתייעצות ולחזור, חכם יותר מבחינה צרכנית,לחנות כשאתה כבר כן יודע למה אתה זכאי ולדרוש לקבל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מדהים איך שאתה אוהב לסובב דברים

:xyxthumbs:

למה לא פתרון? כי אתה מצפה שיחליפו לך ללוח Z68? החלפת לוח B2 בלוח B3 זהה ללא שאתה נדרש לשלם על זה משהו היא בדיוק הפתרון שאפשר לצפות לו, גם אם אתה מעדיף פתרון אחר. אם החנות תצליח במאמציה להשיג לך זיכוי או למצוא דרך שבה תוכל כן להחליף ללוח Z68 תוך שאתה מכסה בשיעור כזה או אחר את הפרש המחיר בין הלוחות זה יהיה אפילו טוב יותר (והלוואי בשבילך שהם יצליחו), אבל גם אם היא לא תצליח וכל מה שתשאר איתו הוא "רק" לוח B3 זהה, הרי שזה בדיוק מה שנדרש מהחנות ובהחלט מהווה פתרון מלא לסוגייה.

אני לא מסכים. אני מצפה לקבל תשובה קונקרטית בנוגע למה ניתן לעשות, וזה (ע"פ זיגזג) יעשה רק כשהלוח יהיה בידיים שלהם. שוב, זה עדיין תמוהה ללמה הלוח צריך להיות פיזית בידיים של היבואן כדי לספק תשובה פשוטה. אם צריך מספר סידורי, אני אספק אותו.

זה לא פתרון לא בגלל שאני מצפה שיחליפו לי לוח, אלא כי אין עדיין תשובות. גם תשובה שלילית של "היצרן אינו מכבד את תוכנית ההחלפה / שדרוג מכיוון שפג תוקפה. עם זאת עדיין ניתן להחליף ל B3" - מהווה פתרון מצידי.

מה שנדרש מהחנות זה מתן תשובות בנוגע לתכונית ההחלפה / שדרוג של GB, ו "נחליף לך ל B3 אבל לא יותר מזה" בלי מתן תשובות מספקות למה בדיוק נעשה, ולמה לא ניתן לקבל החלפה / שדרוג זה בהחלט לא פתרון, גם אם התשובה תיהיה בסופו של דבר שלילית.

אל תיתמם. במקרה זה ידעת טוב מאוד מהן זכויותיך, ידעת שלוחות B2 נאספים מהשוק ומוחלפים בלוחות B3. אילולא היית מכיר את העניין (ואני בטוח שיש ברחבי העולם אנשים שקנו לוח B2 ועובדים איתו כשהם בכלל לא מודעים לכל מה שקרה) כלל לא היית פונה לחנות בנושא. זה שאתה לא מכיר את מדיניות היצרן על בוריה כמעט שלא רלוונטי. בזמן אמת החנות הציעה לך, לפי דבריך, זיכוי, וזאת למרות שגם אז לא הכרת את מדיניות ה-Recall של היצרן יותר טוב ממה שאתה מכיר אותה היום, וזאת למרות שאתה רצית בכלל לשדרג ללוח של יצרן אחר. הרי אתה לא באמת מאמין ש-GB מציעה תוכנית שדרוג למקרים שבהם אתה רוצה לשדרג מלוח שלה ללוח של יצרנית אחרת. כך שקיבלת פה, לעניות דעתי, שירות מצוין ואפשרויות מגוונות ומלאות. זה שאתה השתהית עם ההחלטה, זה כבר סיפור אחר. ידעת שיש בעיה עם הלוח ושאתה זכאי להחלפתו (זה מה שהתפרסם בכל מקום) ולכן זה מקרה קלאסי של צרכן שיודע מה מגיע לו.

ידעתי שמגיע לי החלפה ל B3 - לא יותר מזה. לא היה ידוע לי על שום תוכנית החלפה / שדרוג שלא GB וזה עוד ניתן לראות בעמודים הראשונים.

שוב אתה מיתמם. הכותרת נועדה למשוך תשומת לב ולערער את המוניטין של החנות ברגע שמישהו יחפש את שמה במנועי החיפוש תוך ניצול (ציני) של המיקום הגבוה שיש לשם התחום של HWzone במנועי החיפוש (קרי Google). כל זה, כך אני מניח מניסיון עבר (תתפלא, אתה לא הראשון שעושה את זה), בניסיון להפעיל לחץ "תקשורתי" על החנות ל"עשות הכל" כדי שתקבל בדיוק את מה שאתה רוצה גם אם הציפיות שלך לא בהכרח מתיישבות עם המציאות . כל זה מתוך הנחה שהחנות תתפשר, תעשה שמיניות באוויר רק כדי שהדיון הזה "יירד" מהכותרות כמה שיותר מהר (הרי מה זה לתת לך לוח בשווי כמה מאות שקלים בהשוואה לנזק של מי יודע כמה כסף כתוצאה ממוניטין שנפגע?). זאת שיטה קלוקלת והיא לא פחות מפשע שלטעמי דומה יותר לניסיון סחיטה מאשר לסוגייה צרכנית אמיתית.

פה אתה טועה טעות מרה. אין לך שמץ של מושג מה בדיוק עבר לי בראש באותו הרגע שפתחתי את הדיון וכמובן שאין לי שום כוונה לפגוע, להשמיץ או "לסחוט" את החנות. YOU GOT IT ALL WRONG.

אתה רוצה לראות דוגמא של כותרת מטעה ומשמיצה באמת? בבקשה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=510570.10

אולי עכשיו, לאחר כמה ימים הכותרת כבר אינה משקפת את מה שהחנות מוכנה לעשות וזה לאחר "שהקצרים" תוקנו והדברים הובהרו. הרבה דברים התרחשו מאז, ולא רק פה בפורום. עם זאת אני מוכן לערוך את הכותרת לאחת אינפורמטיבית יותר לאחר שהדברים הובהרו.

אז הייתה כנראה אי הבנה בינך לבין האדם הראשון שאיתו דיברת, קורה. מה הקשר בין זה ובין חלקו הארי של תוכן הדיון, אורכו ונוסח הכותרת? לי לפחות אין תשובה.

דוגמה לכותרת שמטרתה התייעצות היא "האם אני זכאי להחלפת לוח X ממהדורה B2 ללוח B3? האם ניתן לקבל זיכוי כספי והאם יש אפשרות לשדרג במסגרת ההחלפה ללוח Z68?"

בדיון עצמו במקום להתחיל עם שם החנות והערות על איכות השירות שלטעמך ירדה להציג את השתלשלות העניינים, החל מרגע הקנייה לפני כעשרה חודשים, דרך עיסוקיך האחרים שגרמו לכך שהעניין נדחה וכלה בהתכתבות עם החנות לפני כחצי שנה על ההבטחות שלהבנתך ניתנו לך בה.

זה כל מה שהיה צריך לעשות כדי לקבל בדיוק את אותן תשובות והמלצות שקיבלת בדיון. היה נאמר לך שקרוב לוודאי אתה זכאי להחלפה ושלגבי זיכוי ושדרוג יש לברר עם החנות ואפילו עם היצרן. בהנחה שבמקרה זה באמת לא היית יודע מהן זכויותיך כצרכן, היית יכול לקחת את המידע שקיבלת במסגרת ההתייעצות ולחזור, חכם יותר מבחינה צרכנית,לחנות כשאתה כבר כן יודע למה אתה זכאי ולדרוש לקבל את זה.

עכשיו, אחרי 13 (!!!) עמודים, הדברים התבהרו וכעת קצת אחרת (בעיקר בגלל שחפרתי קצת באינטרנט בשביל להבין איפה בדיוק הבעיה, ולמה הוצע לי זיכוי מלכתכילה) , ולכן הכותרת אולי כבר לא רלוונטי. אם הייתי פותח את הדיון עכשיו, עם מידע שיש לי כרגע בידיים - הוא היה שונה לגמרי ובטח שעם כותרת אחרת.

אבל למקרה שלא הבנת - ברגע פתיחת השרשור הבעיה הייתה נטו החנות. הוצע זיכוי - קיבלתי סירוב. כמה זמן עבר או לא - לא רלוונטי.

עריכה:

כמו שאמרתי, קיבלתי את הטענות שלך בנוגע לכותרת, ולכן היא שונתה + הפוסט הראשי נערך כדי לשקף את ההתפתחות בנושא :xyxthumbs:

שאר העמודים הראשונים נשארו ללא שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים. אני מצפה לקבל תשובה קונקרטית בנוגע למה ניתן לעשות, וזה (ע"פ זיגזג) יעשה רק כשהלוח יהיה בידיים שלהם. שוב, זה עדיין תמוהה ללמה הלוח צריך להיות פיזית בידיים של היבואן כדי לספק תשובה פשוטה. אם צריך מספר סידורי, אני אספק אותו.

ותשובה קונקרטית קיבלת. אפשר להחליף את הלוח ואם אתה רוצה לברר לגבי זיכוי או שדרוג הם צריכים אותו. למה? יש לזה מספר סיבות אפשריות:

1. הם רשעים גמורים שכל מטרתם היא למרר ללקוחות את החיים.

2. הייבואן דורש את זה מהם ומציב את זה כתנאי להמשך טיפול -- אולי כי רוצה לברר בתורו מול הגורם שאיתו הוא עובד אם אפשר להזדכות על הלוח לגמרי או שניתן רק להחליפו ולצורך כך הוא צריך את הלוח ואולי אפילו כי עוד מעט יוצא משלוח של פריטים שלא הצליח למכור ועכשיו מזדכה עליהם -- ואין להם הרבה מה לעשות בנדון.

3. אולי כי ברגע שהלוח אצל הייבואן יש להם מנוף לחץ כלשהו כדי לחתור להשגת הפתרון שאתה מעדיף יותר (זיכוי או שדרוג).

מילא אם הלוח היה מותקן במערכת שלך ופירוקו משמעותו השבתת המערכת לתקופה לא ידועה עד לקבלת תשובה, את זה אני יכול להבין ואפילו להזדהות, אבל הלוח סתם שוכב אצלך גם ככה אז מה מפריע לשלוח אותו לחנות אם הם מתעקשים שזאת הדרך הטובה ביותר להגיע לפתרון? תן להם לעשות את העבדוה שלהם כפי שהם יודעים אותה (ואם הם לא היו יודעים אותה כנראה שלא היית לקוח שלהם).

זה לא פתרון לא בגלל שאני מצפה שיחליפו לי לוח, אלא כי אין עדיין תשובות. גם תשובה שלילית של "היצרן אינו מכבד את תוכנית ההחלפה / שדרוג מכיוון שפג תוקפה. עם זאת עדיין ניתן להחליף ל B3" - מהווה פתרון מצידי.

וזה הפתרון, עכשיו לאחר כל ההבהרות וההסברים, שניתן לך, בנוסף לכך שייתכן שעדיין תוכל לקבל פתרון שיותר מתאים לך אך בשביל זה הם זקוקים ללוח.

ידעתי שמגיע לי החלפה ל B3 - לא יותר מזה. לא היה ידוע לי על שום תוכנית החלפה / שדרוג שלא GB וזה עוד ניתן לראות בעמודים הראשונים.

זה לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שגם לפני כחצי שנה לא ידעת שהיצרן הספציפי הזה מעניק זיכוי ושאולי אפילו תוכנית לשדרוג הלוח. הוצע לך על-ידי החנות פתרון של זיכוי כספי שאתה בחרת לא לממש (גם אם מתוך מחשבה שההצעה תקפה לנצח) אז כך שכן קיבלת פתרון מלא בזמן אמת והחנות עשתה כל מה שביכולתה כדי לתת לך שירות משביע רצון ומותאם אישית במסגרת יכולותיה. גם אז לא הכרת את תוכנית ההחלפה של GB אבל זה לא הפריע לך לקבל את הפתרון המוצע של זיכוי כספי לקניית לוח חדש למרות שכל מה שידעת הוא שמגיע לך לוח זהה ממהדורה מתוקנת. רק כנראה שעכשיו כשאתה מבין שהייתה לך פה הזדמנות מאוד טובה לנצל את הפגם בייצור לרווחתך ואולי אפילו בתוך תוכך מכה על חטא על-כך שלא ניצלת אותה כשהייתה תקפה, אתה לא מוכן להכיר במציאות ומסרב לקבל אחריות על הטעות שלך.

הלוח יוחלף, אפילו יבררו על אפשרות כן לממש סוג כלשהו של זיכוי/שדרוג, אבל מה שהיה לפני שמונה חודשים וחצי שנה כבר לא רלוונטי. היה ונגמר.

פה אתה טועה טעות מרה. אין לך שמץ של מושג מה בדיוק עבר לי בראש באותו הרגע שפתחתי את הדיון וכמובן שאין לי שום כוונה לפגוע, להשמיץ או "לסחוט" את החנות. YOU GOT IT ALL WRONG.

נכון שאין לי מושג מה עבר לך בראש כי איני קורא מחשבות. את הפרשנות שלי נתתי על-סמך מה שנכתב בדיון. אם לא הייתה לך כוונה לפגוע או להשמיץ, בחרת בדרך קצת מוזרה לעשות את זה.

אבל למקרה שלא הבנת - ברגע פתיחת השרשור הבעיה הייתה נטו החנות.

במועד פתיחת הדיון אחת הבעיות הייתה קצר בתקשורת ואי הבנה. אני חושב שבירור נוסף וממוקד היית מגלה שהם מוכנים להחליף את הלוח ללא שום בעיה.

הוצע זיכוי - קיבלתי סירוב. כמה זמן עבר או לא - לא רלוונטי.

וזאת הבעיה השנייה שגרמה לדעתי לעיקר אי ההבנה או לציפיות לא מעשיות שלך מהחנות וכבר דנו בעניין הזה באריכות. הזיכוי שהוצע הוצע לפני חצי שנה ופרק הזמן שעבר בהחלט רלוונטי. אם אתה רוצה להמשיך להתעקש על-כך שהדברים שנכתבו בדוא"ל הם הבטחה מחייבת, למרות שמבחינת תוכן התכתובת המלאה אפשר להבין בבירור שכותב הדברים ציפה שהדברים ייסגרו בטווח הזמן הקצר והמיידי ולא שיגררו יותר מחצי שנה, ולפיכך נעשה לך פה איזה שהוא עוול, אז אני כבר נואשתי מלנסות להסביר אחרת.

ולסיום בנימה קצת אישית. אתה סיפרת שאתה לקוח ותיק של החנות עוד מימי היווסדה ועד כמה היית מרוצה תמיד. אז לא עלה בדעתך שאם אחרי תקופה ארוכה של שירות מוצלח מתגלעת מחלוקת בינך ובין החנות אז כנראה שמדובר באי הבנה ו/או חוסר ידע שלך או של נציג החנות ולא באיזה שירות לא תקין, חוסר אמינות או התנערות מאחריות כלפיך כלקוח? נשגב מבינתי מדוע לא חשבת שדרך הפתרון ההוגנת וההגונה היא לפנות שוב לחנות, אפילו לבקש לדבר עם נציג אחר, ולדון בעניין מההתחלה ובאופן מסודר?

אפשר במקביל לפתוח דיון התייעצות כדי לברר מה מגיע לך, לא שהפורום הוא בהכרח המקום הכי מוצלח לתשובות מפורשות מהסוג הזה -- אני כבר מדמיין מקרה שבו לתשובה שפותח דיון שכזה מקבל בפורום אין קשר למציאות אך הוא נאחז בה כאיזו תורה מסיני -- אלא אם כן התשובה ניתנת על-ידי נציג רשמי של היבואן/חנות (כלומר לא מתחזים ואנשים עלומים). אתה אפילו יכול לספר את הסיפור מבלי להזכיר את שם החנות ולשאול אם ההתנהלות שלהם תקינה, גם זה לגיטימי, אבל למרות מה שאתה טוען, לי באופן אישי קשה לאור הצורה שבה הוצגו הדברים והכיוון שאליו פנה הדיון, להתנער מההרגשה שהייתה לך כוונה נוספת מלבד התייעצות לכאורה.

אם אכן אתה לקוח ותיק של החנות, ואין לי סיבה לפקפק בנכונות דבריך, הרי שהצגת כאן כפיות טובה משוועת. בדיוק כמו שאפשר לצפות מעסק (אך לא לדרוש) להפגין נאמנות ולעשות מאמץ מיוחד עבור לקוח ותיק ונאמן שנקלע לבעיה, אפשר לצפות (אך לא לדרוש) מלקוחות שיביעו הערכה ונאמנות זהה לעסקים המשרתים אותם זה זמן ארוך בצורה נאמנה וטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפרתם למוות!!!

ניר, כמה זמן וכוח יש לך לחפור יאווערדי.

הסיבה היחידה שכל יבואן רוצה לראות את הלוח אם אצלו היא לראות שאין נזק פיזי על הרכיב.

לעיתים נדירות כל מיני חנויות מנצלות את המעמד ההחלפה מראש, נותנות מספר סידורי, דואגות שללקוח תהיה החלפה, ואחר כך הלקוח מביא משהו תקול, והחנות נאלצת לספוג לפעמים את המוצר התקול, אחרי שהלקוח קיבל מוצר חדש/תקין.

זאת הסיבה שרק לפי מספר סיריאלי לא תקבל שום החלפה מראש, ולא תדע מה תקבל.

היו מקרים שגם הוחלפו מספרים סידוריים, הוחלפו לוחות ורכיבים, אף אחד לא רוצה לאכול אותה בקטע הזה.

אני רוצה להבין רק דבר אחד.

קנית לוח לפני איזה שנה בערך, והוא שכב אצלך בעליית הגג.

דיברת עם תומר, אחרי כל הבלאגן של B2/B3/C9, אמר שיחליפו לך לB3.

תומר יצא מהתמונה, ואתה אחרי איזה חצי שנה החלטת לממש את ההצעה של תומר.

בנתיים הלוח שלך כבר לא בדיוק משווק ונמכר, ואף אחד גם לא יודע מה היבואן/יצרן יספקו במקומו. היצרן/יבואן צריכים לספק החלפה לB2 הדפוק בכל מקרה.

למה לא חסכת את כל המוך המרוכז הזה, ופשוט שלחת את הלוח לזיג, כדי שהם ישברו את הראש באופציות שאפשר להציע לך ?

הרי זאת לא הפעם הראשונה שאתה מתנהל מולם, ולא פעם ראשונה שהיית צריך לממש אחריות על מוצר כזה או אחר, איפה כאן הנתיב הזה התפצל ל2 אופציות הזויות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותשובה קונקרטית קיבלת. אפשר להחליף את הלוח ואם אתה רוצה לברר לגבי זיכוי או שדרוג הם צריכים אותו. למה? יש לזה מספר סיבות אפשריות:

1. הם רשעים גמורים שכל מטרתם היא למרר ללקוחות את החיים.

2. הייבואן דורש את זה מהם ומציב את זה כתנאי להמשך טיפול -- אולי כי רוצה לברר בתורו מול הגורם שאיתו הוא עובד אם אפשר להזדכות על הלוח לגמרי או שניתן רק להחליפו ולצורך כך הוא צריך את הלוח ואולי אפילו כי עוד מעט יוצא משלוח של פריטים שלא הצליח למכור ועכשיו מזדכה עליהם -- ואין להם הרבה מה לעשות בנדון.

3. אולי כי ברגע שהלוח אצל הייבואן יש להם מנוף לחץ כלשהו כדי לחתור להשגת הפתרון שאתה מעדיף יותר (זיכוי או שדרוג).

מילא אם הלוח היה מותקן במערכת שלך ופירוקו משמעותו השבתת המערכת לתקופה לא ידועה עד לקבלת תשובה, את זה אני יכול להבין ואפילו להזדהות, אבל הלוח סתם שוכב אצלך גם ככה אז מה מפריע לשלוח אותו לחנות אם הם מתעקשים שזאת הדרך הטובה ביותר להגיע לפתרון? תן להם לעשות את העבדוה שלהם כפי שהם יודעים אותה (ואם הם לא היו יודעים אותה כנראה שלא היית לקוח שלהם).

וזה הפתרון, עכשיו לאחר כל ההבהרות וההסברים, שניתן לך, בנוסף לכך שייתכן שעדיין תוכל לקבל פתרון שיותר מתאים לך אך בשביל זה הם זקוקים ללוח.

שוב, זאת לא תשובה מספקת וזה בהחלט לא פתרון. "לא מעניין אותנו הלוח שלך" - זו גם תשובה קונקרטית לא? האם היא שווה משהו ומועילה לי? ממש לא.

אתה לא יורד לסוף דעתי - אין שקיפות בין החנות לבין הלקוח. אין שם של יבואן. אין תשובה למה הפרוצדורה שנעשתה. אין תשובה למה צריך לוח פיזית ביד. אין תשובה של היבואן בנושא.

כל עוד כל התשובות האלו חסרות, מאיפה לי שמדובר במחדל של היבואן / יצרן ולא של החנות? הגענו ל 13 עמודים ועוד לא ראיתי שום תשובה בסגנון של:

"היי,

הלוח הוא מיבואן XXXX, אך איננו יכולים לעשות כל דבר מכיוון ש XXXXX דורש את הלוח להמשך טיפול.

תומר הציע לך זיכוי בזמנו מכיוון שהיבואן אישר זיכוי דאז, אך איננו יודעים מה עמדתו של היבואן כיום.

עד שהלוח לא אצלנו, ידינו כבולות.

תודה."

במקום זה החנות צריכה לספק תשובות ציניות ומתחכמות? אני לא חושב.

פה הטעות של זיגזג, ושום דבר לא יעזור.

זה לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שגם לפני כחצי שנה לא ידעת שהיצרן הספציפי הזה מעניק זיכוי ושאולי אפילו תוכנית לשדרוג הלוח. הוצע לך על-ידי החנות פתרון של זיכוי כספי שאתה בחרת לא לממש (גם אם מתוך מחשבה שההצעה תקפה לנצח) אז כך שכן קיבלת פתרון מלא בזמן אמת והחנות עשתה כל מה שביכולתה כדי לתת לך שירות משביע רצון ומותאם אישית במסגרת יכולותיה. גם אז לא הכרת את תוכנית ההחלפה של GB אבל זה לא הפריע לך לקבל את הפתרון המוצע של זיכוי כספי לקניית לוח חדש למרות שכל מה שידעת הוא שמגיע לך לוח זהה ממהדורה מתוקנת. רק כנראה שעכשיו כשאתה מבין שהייתה לך פה הזדמנות מאוד טובה לנצל את הפגם בייצור לרווחתך ואולי אפילו בתוך תוכך מכה על חטא על-כך שלא ניצלת אותה כשהייתה תקפה, אתה לא מוכן להכיר במציאות ומסרב לקבל אחריות על הטעות שלך.

הלוח יוחלף, אפילו יבררו על אפשרות כן לממש סוג כלשהו של זיכוי/שדרוג, אבל מה שהיה לפני שמונה חודשים וחצי שנה כבר לא רלוונטי. היה ונגמר.

וזאת הבעיה השנייה שגרמה לדעתי לעיקר אי ההבנה או לציפיות לא מעשיות שלך מהחנות וכבר דנו בעניין הזה באריכות. הזיכוי שהוצע הוצע לפני חצי שנה ופרק הזמן שעבר בהחלט רלוונטי. אם אתה רוצה להמשיך להתעקש על-כך שהדברים שנכתבו בדוא"ל הם הבטחה מחייבת, למרות שמבחינת תוכן התכתובת המלאה אפשר להבין בבירור שכותב הדברים ציפה שהדברים ייסגרו בטווח הזמן הקצר והמיידי ולא שיגררו יותר מחצי שנה, ולפיכך נעשה לך פה איזה שהוא עוול, אז אני כבר נואשתי מלנסות להסביר אחרת.

מזה קשור בכלל? הכרתי תוכנית החלפה / לא הכרתי / עברו 9 חודשים / עבר חודש / זיכוי / שדרוג בלה בלה בלה? את מי זה מעניין בכלל? :nono:

כדי להבין אותי, תיכנס לסיטואציה הבאה:

1. רכשת XXX מחנות YYY.

2. התגלה פגם ZZZ בלוח XXX שקנית.

3. חיכית 3 חודשים.

4. פנית לחנות YYY כדי לקבל פתרון והוצע לך זיכוי. אתה אמרת שאתה צריך זמן להתייעץ. אמרו בסדר גמור.

5. חיכית עוד חודש, ואח"כ יצרת קשר עם החנות. הזיכוי עוד בתוקף. אמרת שאתה צריך עוד זמן להתייעץ.

6. בנתיים החנות החליפה בעלים / מנהל / נציג איתו דיברת והיה לך קשר תמידי.

7. חזרת אחרי 1/2/3/4/5/6 חודשים לחנות YYY. התשובה (מנציג חדש)? "לא סביר". זהו נאדה, שום הסבר למה לא. גם לא הסבר שלילי של "חזרת מאוחר מידי".

מה יעבור לך בראש? זאת החנות אשמה? אולי כי החליפו מנהל/נציג וכבר לא מתאים להם לממש את מה שהוא אמר? סה"כ זה מישהו שכבר לא נמצא שמה, אז מה הבעיה?

הדבר האחרון שיעבור לך בראש זה לפנות ליצרן של XXX! מה הוא קשור בכלל? אתה מתנהל מול החנות.

זה בדיוק מה שקרה.

במועד פתיחת הדיון אחת הבעיות הייתה קצר בתקשורת ואי הבנה. אני חושב שבירור נוסף וממוקד היית מגלה שהם מוכנים להחליף את הלוח ללא שום בעיה.

או, תיהיה בטוח שנעשו כמה וכמה טלפונים. דיברתי גם עם גיא, גם עם שי, ריין היה מעורב בתמונה, ואאל"ט גם עוד נציג.

בכולם התשובה הייתה גם להחלפה וגם לזיכוי חד משמעית (שניצקי? ARE YOU MAD BRO? ;)): "לא סביר".

אתה רוצה שאני גם אשלח דואר רשום ואבקש תשובה חתומה בכתב? ::)

פבל, אני אוהב לחפור, תתרגל :)

הסיבה היחידה שכל יבואן רוצה לראות את הלוח אם אצלו היא לראות שאין נזק פיזי על הרכיב.

לעיתים נדירות כל מיני חנויות מנצלות את המעמד ההחלפה מראש, נותנות מספר סידורי, דואגות שללקוח תהיה החלפה, ואחר כך הלקוח מביא משהו תקול, והחנות נאלצת לספוג לפעמים את המוצר התקול, אחרי שהלקוח קיבל מוצר חדש/תקין.

זה בהחלט לא מה שציפיתי שיקרה. מי בכלל שולח לוח חדש ותקין לפני שמקבלים את התקול?

לא ציפיתי שישלחו לי לוח חדש כבר מחר. כל מה שרציתי זו רק תשובה פשוטה. כן / לא.

למה? כדי שלא אצטרך להגיע פעמיים - פעם אחת למסור לוח ופעם שניה לאסוף לוח. אבל כבר ויתרתי, שלחתי בדואר.

אני רוצה להבין רק דבר אחד.

קנית לוח לפני איזה שנה בערך, והוא שכב אצלך בעליית הגג.

דיברת עם תומר, אחרי כל הבלאגן של B2/B3/C9, אמר שיחליפו לך לB3.

תומר יצא מהתמונה, ואתה אחרי איזה חצי שנה החלטת לממש את ההצעה של תומר.

בנתיים הלוח שלך כבר לא בדיוק משווק ונמכר, ואף אחד גם לא יודע מה היבואן/יצרן יספקו במקומו. היצרן/יבואן צריכים לספק החלפה לB2 הדפוק בכל מקרה.

למה לא חסכת את כל המוך המרוכז הזה, ופשוט שלחת את הלוח לזיג, כדי שהם ישברו את הראש באופציות שאפשר להציע לך ?

הרי זאת לא הפעם הראשונה שאתה מתנהל מולם, ולא פעם ראשונה שהיית צריך לממש אחריות על מוצר כזה או אחר, איפה כאן הנתיב הזה התפצל ל2 אופציות הזויות ?

כמו שכבר אמרתי. רציתי להגיע פיזית לחנות, למסור את הלוח הישן, מצידי לחכות שהסיראל יאומת שיבדקו את תקינות הלוח. אח"כ לצאת עם לוח חלופי של (שפשוט היה במלאי באותו היום!) שכבר המתין לי שם מבעוד מועד, וששילמתי עליו מראש. WIN WIN.

למה העדפתי להגיע פיזית? א. לא רוצה לפספס את חווית הקניה הממשית, וסתם לבקר (אם אתה זוכר, אף פעם לא קניתי אצלכם מוצר במשלוח!) ב. אני לא סומך על הדואר יותר מידי שיעביר את החבילה כמו שצריך. "אבידות", נזקים וכו'.

אגב, לפבל התשובות הענייניות ביותר בנתיים, אולי שריד של זיגזג ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגענו לכאן כי נראה לי שאתם פשוט לא מצליחים להבין את הסיטואציה וסתם תוקפים..

החנות אמרה משהו, הבנדם עשה משהו, הזמן חלף...

היום יש בעיה (אולי כבר אין) שבחלקה נוצרה בגלל חוסר הבנה. לא נכנס בכלל לנקודה של מי אשם.

אם החנות הייתה מתנהלת בצורה אחרת ועונה על השאלות, כל הרעש היה נחסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר לא קצת התכתבויות, זיגזג טוענים שהייתה אי הבנה ושהם מוכנים להחליף ל B3.

Gigabyte יצאו בהצהרה כי הם יחליפו לוחות B3 ואף ישדרגו אותם או יציעו החזר כספי:

http://event.gigabyte.com/intel-6-series-swap-request/

כעת נותר לבדוק מהו תוקפה של התוכנית בארץ. עם זאת זיגזג / היבואן (מור לוי?) מתעקשים לא לספק תשובות עד שיקבלו ביד. תמוהה.

בתור לקוח ותיק ונאמן של זיגזג קשה לי לקרוא את הדיון הזה ולא להגיב.

עברתי בקפידה על כל אחת מ- 130 ההודעות שפורסמו פה ואתה סותר את עצמך שוב ושוב וכמו שזה משתמע מהדברים אתה לא מנסה להבין את מה שאנשים רושמים לך אלא רק מחכה לענות להם בחזרה.

אם אתה יודע מה זה "טרול" ברשת אז שתדע שההודעות שלך נותנות דוגמה מושלמת.

לרשום משפט כמו שרשמת בהודעה הראשונה בדיון זה ממש לנסות לעשות עוול ולהוציא שם רע לחנות שרק מנסה לשרת אותך בדרך המקסימלית שלקוח יכול לקבל, ואתה, כפוי טובה שכמוך, בכלל צריך להודות להם על הסבלנות והיחס שלהם ושל כל האנשים שהגיבו לדיון הזה כי בכל מקום אחר מזמן היו בועטים אותך להתגלגל במדרגות.

אתה טוען שאין לך שום כוונות זדון אבל המעשים שלך מדברים אחרת.

אולי יכול להיות שאתה בכלל לא מודע להשלכות של המעשים שלך מתוך בורות ואז אני יכול רק לרחם עליך.

אני מניח שלא נשאר לנו דבר לעשות מלבד להמתין שתתבגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבתי שאגיע לאיזשהיא אי הסכמה עם זיגזג, מעצם היותה חנות עם שירות לקוחות יוצא דופן, ואני רוכש ממנה באופן קבוע עוד מהתקופה שהיו בוילה במונסון (עם שגיא ופבל), ורק משבח אותה פה בפורום, אבל שימו לב למקרה הבא:

ב. לא ידוע מה בדיוק קורה עם החנות. הם לא מוכנים ללכת לקראתי (לא סביר) או שיש להם בעיה כלשהי עם היבואן.

לא כ"כ יעזור לי - אין ליבואן את האפשרות להנפיק לי זיכוי.

לא ממש מעניין אותי אם הוא מעוניין למכור לי לוח באופן פרטי או לא. אני מחזיק סחורה ששייכת לייבוא שלו - וע"פ GB באחריותו לספק לי תשובות בנוגע לתוכנית ההחלפה של GB.

בכל אופן, זה עצוב שאני בתור לקוח לא מקבל תשובות מהחנות בנוגע למי היבואן, מה התגובה שלו בעניין, מה החנות עושה כדי לפתור זאת, מה בדיוק הייתה הכוונה כשתומר אמר "זיכוי" ולמה כיום זה בלתי אפשרי. פשוט שתיקה. אח"כ אני צריך "לעקוף" את החנות בעצמי ולעשות עבודת בלשות.

אני לא בא לחנות עם טענות - סה"כ אלו העובדות כרגע.

אין לי שום כוונה לפגוע בחנות - אני מציג בצורה כנה את כל ההשתלשלות הארועים.

בהחלט הייתי צריך "להכות בברזל עוד כשהוא חם".

אני מסכים שהחנות לא צריכה לספוג הפסד שכספי כזה. אני לא מצפה שהחנות תזכה אותי ושתיתקע עם לוח מיושן. מצידי, כמו שכבר אמרתי, לקבל זיכוי כספי מופחת, כזה שלא יגרום הפסד כספי לחנות. כל זה כמובן אם אפשר להחליף את ה לוח ל B3 - כי אם לא, אני לא מצפה מהחנות להישאר עם לוח B2. במקרה ובאמת היבואן יסרב להחליף ל B3 - אני אתעמת איתו ישירות ואבדוק מה העמדה של GB בנושא, בטח שלא אבוא ואאשים את הזיגזגים. זה פשוט חוסר השקיפות שגרר לזה.

אני בטוח שהם לא יכולים להזדכות עליו במחיר מלא.

ביקשתי לשדרג ללוח ASROCK תוך כדי הבנה שאקבל זיכוי , כדי לגמור את העניין מהר, אין לי גם בעיה לקבל לוח של Gigabyte, זה לא משנה כ"כ!

אני לא מנסה לגזור שום קופון - ל GB יש תוכנית החלפה מורחבת שכוללת זיכוי ושדרוג ללוח מתקדם יותר, למה לי לא לנצל אותה?

לאחר לא קצת התכתבויות, זיגזג טוענים שהייתה אי הבנה ושהם מוכנים להחליף ל B3.

Gigabyte יצאו בהצהרה כי הם יחליפו לוחות B3 ואף ישדרגו אותם או יציעו החזר כספי:

http://event.gigabyte.com/intel-6-series-swap-request/

כעת נותר לבדוק מהו תוקפה של התוכנית בארץ. עם זאת זיגזג / היבואן (מור לוי?) מתעקשים לא לספק תשובות עד שיקבלו ביד. תמוהה.

זה ב- 10 עמודים הראשונים. להמשיך?!

עריכה:

יודע מה? בוא נשאל אחרת:

בוא תפרט בבקשה בנקודות מה הטענות שלך כלפי זיגזג במקרה הזה כי עד עכשיו זה לא ממש ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...