הממשלה אישרה העלאת הסכום בקניות באינטרנט הפטור ממכס - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הממשלה אישרה העלאת הסכום בקניות באינטרנט הפטור ממכס

Chevy

Recommended Posts

אתה שוב מבלבל בשכל, קיבלת תשובה ללמה הצעד הזה הוא מבורך:

תגידי לי, אתה טיפש?

בשלוף מהרשימה ומניסיון אישי -

1. נגן / BluRay. קניתי באיביי נגן בלוריי בכ $200. אם החוק היה תקף אז - הייתי חוסך 120 ש"ח.

2. מגבר/רסיבר לבית/לרכב. קניתי מגבר סטריאו ב $300. אם החוק היה תקף אז - הייתי חוסך 177 ש"ח.

300 ש"ח זה לא כסף? אתה מחרבן את זה בכל בוקר בשירותים?

אבל כרגיל אתה מתחמק :xyxthumbs:

עריכה:

אני רואה שערכת את ההודעה ושינית מ"עכשיו תנסה להזמין שבאמת ישפר איכות החיים שלך", אז

א. לא הצליח לך :)

ב. אתה חושב שנגן של זה זבל סיני? או מגבר/DAC של חברה מוכרת שמיותר לציין את שמה מכיוון שאין לך מושג קלוש בתחום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מגניב אבל קצת מעצבן שלא הצמידו את זה למחיר דולרי כמו עכשיו. הרי שער ההמרה שהמכס משתמש בו לא תואם 100% את מה שאפשר לחשב דרך שערי העברות בבנקים ואז יוצא שיוצא להם משהו כמו 1200.77 ש"ח, אופס אכלת אותה, בעוד שלפי שער נורמלי זה יוצא פחות מ-1200ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב מבלבל בשכל, קיבלת תשובה ללמה הצעד הזה הוא מבורך:

אבל כרגיל אתה מתחמק :xyxthumbs:

עריכה:

אני רואה שערכת את ההודעה ושינית מ"עכשיו תנסה להזמין שבאמת ישפר איכות החיים שלך", אז

א. לא הצליח לך :)

ב. אתה חושב שנגן של זה זבל סיני? או מגבר/DAC של חברה מוכרת שמיותר לציין את שמה מכיוון שאין לך מושג קלוש בתחום?

אני אומר שמדובר במוצרים שרוב המוחלט מהאוכלוסיה לא רוכשת אותם. זה מה שאני אומר. ערכתי את התגובה הקודמת פעם נוספת. תקרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שנגן של זה זבל סיני?

זבל קוריאני. :)

בסופו של דבר, lev-27 כנראה צודק שמעטים מאוד ירוויחו משהו מהפטור. אתה כנראה בין אותם המעטים, אם אתה נוהג להזמין ציוד אודיו.

כל הדברים ברשימה שהובאה קודם (מוצרים שיש עליהם מכס ועכשיו הורחב הפטור) הם או מוצרי נישה או מוצרים גדולים ויקרים שאף אחד לא מזמין מחו"ל בייבוא אישי ממילא.

מע"מ לעומת זאת יש על הכל.

בהקלות החדשות אין בשורה להמוני הצרכנים. בחלק ניכר מהמקרים, בהזמנה מחו"ל של משהו בטווח המחירים המדובר פה, תוספת המשלוח + מע"מ כבר מבטלת חלק ניכר מהפרש המחיר ההתחלתי, אם לא את כולו. לא שאני חושב שזה צריך להיות אחרת בהכרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב אבל קצת מעצבן שלא הצמידו את זה למחיר דולרי כמו עכשיו. הרי שער ההמרה שהמכס משתמש בו לא תואם 100% את מה שאפשר לחשב דרך שערי העברות בבנקים ואז יוצא שיוצא להם משהו כמו 1200.77 ש"ח, אופס אכלת אותה, בעוד שלפי שער נורמלי זה יוצא פחות מ-1200ש"ח.

תביא קבלה שמראה שחויבת בפועל, בתרגום לשקלים בפחות מ1200, ולא תידרש לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו רוב האוכלוסיה לא רכשה כלום בחו"ל, אלה שמזמינים מחו"ל זה אנשים יחסית בודדים ביחס לכמות האנשים שקיימת בארץ, והפטור הזה של המכס לא יגרום ל"נהירה המונית" של כלל אזרחי המדינה להזמנת דברים מחו"ל, מה שכן זה יעשה זה יגדיל את האפשרויות הזמנה מבחינת אלה שכבר היו מזמינים ברשת האינטרנט מחו"ל ויוזיל את העלויות בכללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אבין, אתם מתלוננים על כך שההקלה היא רק עד 1200 ש"ח אבל אומרים שאף אחד לא קונה מוצרים במחירים האלה מחו"ל גם ככה? :screwy:

א. מדובר בדרך כלל במוצרי נישה. מעטים ירוויחו מהפטור.

ב. מדובר במוצרים יקרים יחסית (אם קונים איכות) וכבדים. הפטור לא יהיה תקף.

שלא תבינו לא נכון, אני מאוד שמח שזרקו לנו עצם, אבל אתם צריך לצנן קצת את ההתלהבות ולהבין שמעטים מאוד ירוויחו מהפטור. אם אתם שייכים לאותם מעטים שרוכשים מוצרי נישה במחירים נמוכים הרווחתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אבין, אתם מתלוננים על כך שההקלה היא רק עד 1200 ש"ח אבל אומרים שאף אחד לא קונה מוצרים במחירים האלה מחו"ל גם ככה? :screwy:

מה? לא הבנתי.

מי מתלונן שההקלה היא רק עד 1200? התלונה העיקרית שאני רואה פה היא שהמע"מ, שבחלק ניכר מהרכישות הוא המס היחיד שמשולם ממילא, לא בסיפור.

מה שכן זה יעשה זה יגדיל את האפשרויות הזמנה מבחינת אלה שכבר היו מזמינים ברשת האינטרנט מחו"ל ויוזיל את העלויות בכללי.

זה יוזיל את העלויות רק לאותו חלק קטן (מתוך החלק הכבר קטן של מזמינים מחו"ל) שנוהג להזמין מוצרים שמופיעים ברשימה שהובאה לפני מספר עמודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זבל קוריאני. :)

אל תיהיה כזה בטוח. פתחתי אותו (להמיר ל 220V) - בנוי די טוב עם הפרדה בכלוב בין ספק הכח, לוח האם והכונן. הלחמות ורכיבים גם בסדר גמור. וזה בניגוד לזבל סיני/קוריאני/סינגפור שכבר ראיתי.

בסופו של דבר, lev-27 כנראה צודק שמעטים מאוד ירוויחו משהו מהפטור. אתה כנראה בין אותם המעטים, אם אתה נוהג להזמין ציוד אודיו.

כל הדברים ברשימה שהובאה קודם (מוצרים שיש עליהם מכס ועכשיו הורחב הפטור) הם או מוצרי נישה או מוצרים גדולים ויקרים שאף אחד לא מזמין מחו"ל בייבוא אישי ממילא.

אנשים מועטים או לא, זה חד משמעית לא זריעת חול, ותיהיה בטוח שיש עוד מאות כמוני בארץ. ההפחתה הזאת תעזור בבירור, אז שידבר בשם עצמו (ולא יבלבל בשכל עם דברים כמו "לך תקנה משהו שבאמת יועיל לך" :facepalm:)

מע"מ לעומת זאת יש על הכל.

כמובן שהיה עדיף שזה יכלול מע"מ. אבל זה לא המצב, וכל שינוי לטובתנו הוא מבורך.

בהקלות החדשות אין בשורה להמוני הצרכנים. בחלק ניכר מהמקרים, בהזמנה מחו"ל של משהו בטווח המחירים המדובר פה, תוספת המשלוח + מע"מ כבר מבטלת חלק ניכר מהפרש המחיר ההתחלתי, אם לא את כולו. לא שאני חושב שזה צריך להיות אחרת בהכרח.

אין שום חגיגת צרכנים (כמו שדובר בחדשות, והיום בתוכנית הבוקר לדוגמא), אבל יש אלפי מוצרים שזולים באופן ניכר מהארץ, גם אחרי משלוח ומע"מ ואתה יודע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוצאים בהצהרה כאילו כל הרכישות מחו"ל יוזלו בשיעור ניכר וכאשר בוחנים את הפטור לעומק מגלים שמדובר במספר מצומצם של מוצרים שמספר עוד יותר מצומצם של אנשים רוכשים. אם זה לא זריית חול בעיניים מה כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר לכל הפירסומים בחדשות אתמול בערב, והיום בבוקר - אז נכון, מדובר בזריית חול סתמית, כי מדברים כאילו כל הקניות יוזלו.

אבל ההצהרה המקורית, שמדברת על הוזלה במכס בלבד היא כמובן אמיתית ולא משנה לאיזו כמות של אנשים היא תקפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שמשתמע ממה שכתבת. תקרא שוב את ההודעה שלך והתגובה שלי.

עד עכשיו רוב האוכלוסיה לא רכשה כלום בחו"ל, אלה שמזמינים מחו"ל זה אנשים יחסית בודדים ביחס לכמות האנשים שקיימת בארץ, והפטור הזה של המכס לא יגרום ל"נהירה המונית" של כלל אזרחי המדינה להזמנת דברים מחו"ל, מה שכן זה יעשה זה יגדיל את האפשרויות הזמנה מבחינת אלה שכבר היו מזמינים ברשת האינטרנט מחו"ל ויוזיל את העלויות בכללי.

אם כבר אתה צריך לקרוא את מה שאני כתבתי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...