דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות! - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות!

Jabberwock

Recommended Posts

אתה לא באמת יכול להשוות מערכת כפולה או מרובעת מעבדים למעבד אחד לשוק הביתי הגבוהה ולהגיד שהיא מיותרת..

מעבד למערכת מרובעת מעבדים עולה 4000-5000$ לאחד, אתה רוצה 4.. לוח אם עולה קרוב ל 3000$ וזה בלי מארז וספק מתאימים וזיכרון ECC.

מערכת כזו זה עניין של 25-30K $, גם אדם שמרנדר/מקודד/עורך כל היום לא יוציא כזה סכום כ"כ מהר, סטודיו אולי.

מערכת כפולת מעבדים של אינטל זה 2000$ למעבד, לוח זה עוד 500$ וכו', מערכות כאלה מגיעות דיי בקלות ל5-6K $ סכום מאוד לא מבוטל גם עבור מי שעובד עם המחשב שלו.

לעומת זאת מחשב עם I7 3930K וOC מכובד אתה מסיים סביב 1.5K$ לנטו עבודה (2K אם זה גם למשחקים), מקבל ביצועים מעולים גם במשחקים וגם בתוכנות עריכה/רנדור/קידוד.

מבין כל המערכות למעלה זה הכי הרבה ביצועים לשקל והכי הרבה ביצועים בצורה נגישה יחסית.

ההשפעה של מעבד כזה בתוכנה כמו 3DS MAX הוא חסכון זמן ענק במחיר של 2000 שקל יותר ממערכת 1155 עם 2600K וזה שווה כל שקל.

http://www.hardware.fr/medias/photos_news/00/34/IMG0034225.png

תחשוב על זה שזה פריים אחד ברז' של 600X375 וזה חסך לך 3.5 דקות, עכשיו תעשה את זה ברז' נורמלית ונניח שאתה עושה סרטון של 10 שנית (240 פריימים)..

הביקורת המלאה אם מישהו מעוניין:

http://www.hardware.fr/articles/846-8/rendu-3d-mental-ray-v-ray.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא באמת יכול להשוות מערכת כפולה או מרובעת מעבדים למעבד אחד לשוק הביתי הגבוהה ולהגיד שהיא מיותרת..

מעבד למערכת מרובעת מעבדים עולה 4000-5000$ לאחד

[...]

הא??

נתת לי אתגר קטן, הנה לך דוגמה למעבד למערכת מרובת מעבדים ולא רק שהוא לא עולה $4000 הוא אפילו יותר זול מהi7-39XX

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113038

מי שבאמת צריך עוצמת עיבוד שיקנה מכונה עם שניים או ארבעה כאלה ויפיק הרבה יותר מכל דולר שישקיע (ומכל ואט שיצרוך)

נחזור לענייננו..

מי שמסתפק במעבד שולחני/ביתי ושבאמת צריך עוצמת עיבוד מקבילי, שיקנה i7-2XXX או FX-8XXX או פנום משושה. הם אמנם איטיים יותר אבל יעשו את העבודה ב-שליש/רבע/חמישית/שישית מחיר (תלוי בדגם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזו למשל ?

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2011/11/14/intel-sandy-bridge-e-review/4

http://www.anandtech.com/show/5058/amds-opteron-interlagos-6200/10

ה3930K בפיגור קליל של נקודה, אבל ההפרש במחיר הוא כמה מאות דולרים לטובתו.

לצערי אין לי תוצאות בתוכנה שמעניינת אותי, 3DS MAX, אם אני יחליט ללכת על מערכת 2011 ולא להמתין לIB-E אני אעדכן אותכם ספציפית לגביה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה קצת off-topic להיגרר לויכוח מי יותר טוב ובאיזה מובן הוא יותר טוב.

שתי ההשוואות שנתת הם עם CINEBENCH שאמנם פופולרי במבחני הביצועים אבל ודאי שאיננו מייצג בלעדי של ביצועי מעבד. ראה את ההסתייגויות מהגרף שנתת (הקישור השני).

לגבי , הם פשוט חלשים מדיי, אתה צריך שניים כאלה כדי להשוות תוצאה ל3930K יחיד ב OC..

גם שני -ים, אין קשר ליצרן המעבדים. לשרתים עובדים בתדר נמוך כדי לחסוך חשמל. אלה שיקולים שלא ממש נספרים במעבדים שולחניים. למשל, האופטרון שצויין עם 16 ליבות אבל צריכת הספק של 115W לעומת שולחניים של 125-140W.

במחיר הנוכחי, הפלטפורמה הזאת היא פלטפורמה לאגו בלבד. אין שום עומס עבודה בעולם שיצדיק בחירה שלה לעומת הקבוצה שציינתי בהודעה קודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל דיברתה על כדאי יותר קודם, 3930$+ לוח טוב יוצא זול בהרבה משני 12/16 ליבות של וחזק באותה מידה בתוכנה שמנצלת 32 ליבות..

בתוכנה שלא ? הוא לא סופר אותם.

כן הוא גם דיי שווה לזיאונים החלשים (2.6GHZ) ולכן אני אומר שזו אחלה פלטפורמה, הרבה אנשים שעובדים עם התוכנה הזו היו עם שני X5650 ועכשיו אני יכול לקבל ביצועים דומים בהרבה פחות עלות.

לגבי ה"AMD חלשים", אמרתי את זה כי זה כמעט הטופ של כש5650 ממש לא הטופ של אינטל, יש לה גם משושי ליבות על 3.46 ובקרוב יהיו 8 ליבות על 3.1GHZ וארכיטקטורה חדשה יותר.

לעבור למערכת כפולת מעבדים של עבור רנדור זה בזבוז כסף (עולה יותר ואתה מקבל פחות ולא רק בCinema 4D), לעבור למערכת כפולת מעבדים של אינטל לא תמיד כדאי ועולה המון אבל זה לפחות שיפור.

אם אתה מוצא ביקורת אחרת שכוללת 3930K מול מערכת כפולת מעבדים של במבחן רנדור כל שהוא אני אשמח לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבקש בכל לשון של בקשה לעצור פה את הדיון שמתחיל לגלוש כבר יותר למחוזות הוויכוח הנצחי והמיותר Intel כנגד . הדיון הנוכחי נסוב סביב המעבדים המוזכרים בכותרת.

כן הוא גם דיי שווה לזיאונים החלשים (2.6GHZ) ולכן אני אומר שזו אחלה פלטפורמה, הרבה אנשים שעובדים עם התוכנה הזו היו עם שני X5650 ועכשיו אני יכול לקבל ביצועים דומים בהרבה פחות עלות.

עם המשפט המודגש אני לא מסכים. שיעור המשתמשים שהפלטפורמה הזאת הכי משתלמת להם לאור החלופות הזולות יותר (פלטפורמות "רגילות" לשוק הביתי), שוות המחיר או היקרות יותר (תצורות שונות של מערכות מרובות מעבדים) הוא נמוך. למעשה לא מדובר פה על פלטפורמה שמכוונת בכלל לשוק השרתים/תחנות עבודה, אלא פלטפורמת לשוק הצרכני, שמלבד נלהבי חומרה שהפרוטה מצויה בכיסם, שאר אלה שקונים את הפלטפורמה משתמשים בה במעין סמל סטטוס ולא יותר, חלקם מתוך בורות (חושבים שאם בזבזו הרבה כסף אז קיבלו מערכת עדיפה מפלטפורמה מקבילה וזולה יותר לשוק הביתי) ואחרים סתם כ"השווצה".

לא חושב שמישהו שזקוק לתחנת עבודה/שרת באמת יחשוב על לבחור בפלטפורמה הזאת לאור צריכת האנרגיה שלה והעובדה שכל הגימיקים והתכונות שמכילים הלוחות שלה לא ממש רלוונטיים למערכת כזאת. השוק הזה גם לא ממש מתעניין ב-OC כי בין היתר המטרה היא להשיג כמה שיותר ביצועים לוואט או לפליטת חום.

חוץ מזה ש-Cinebench הוא הרבה יותר מבחן ביצועים סינטתי מאשר משקף, מה ששוב מחזיר אותנו לנקודה שהפלטפורמה הזאת כנראה תהיה בעיקר פופולרית בקרב נלהבי החומרה שיכולים להרשות אותה לעצמם.

צודק גם לי נראה

הסיכוי שיהיה ניתן לפתוח את 2 הליבות הוא קלוש, גם אני וגם ליאור התייחסנו לזה. מה שכתב ליאור:

לגבי ספקולציות בדבר פתיחת צמד ליבות נוסף ואולי קאש, הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס. מאוד בררניים בשיטות המיתוג ופילוח המוצרים שלהם.

זאת, בלי התייחסות לחלק הטכני, שם יכולים לקרות מקרים רבים כאשר בראש ובראשונה מדובר על מעטפת חום גדולה מהמקובל אשר תאלץ ירידה בתדר מה שיביא באופן ישיר על ירידה משמעותית בביצועי גיימינג על פני SB המרובעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...