דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות! - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות!

Jabberwock

Recommended Posts

אתה צודק.

אבל מי שטועה זו עצמה שמפרסמת בכל מקום "8core"..

אגב ה HT של אינטל הוכח גם כחזק יותר גם כחסכוני יותר וגם תופס פחות מקום ( SB עם GPU היא 2/3 מהגודל של BD..)

אז סורי, זה כן FAIL של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד פעם עם ה"ליבות"

הBD לא מכיל 8 ליבות אמיתיות.

המרובע ליבות הוא בערך כמו כפול עם HT

המשושה כמו משולש עם HT

המתומן כמו מרובע עם HT

במרובע למשל יש 4 IPC ושני FPU בעוד שבפנום יש 4 ו4

יש גם לAMD בעיה בקאש שמאוד איטי

באינטל דואגים ללכת על קו 4 ליבות ומקבלים 8 נימים (גם I7 SB נחשב Quad core)

ב הולכים על 8 נימים וקוראים לזה "כאלו" ליבות... שלמעשה יש רק 4...

שלא יעבדו עליינו ! המעבדים החדשים של בקושי מישרים קו עם I3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז סורי, זה כן FAIL של .

אני לא חושב שיציאה בכאלה הכרזות היא במקום. זאת אולי דעתך (הלגיטימית) בנושא, אבל יש שחולקים עליך, בטח על השימוש במילה "כשלון". יש דיון רשמי על מעבדי FX ושם העניין נדון באריכות, אתה מוזמן להמשיך שם אם תרצה.

שלא יעבדו עליינו ! המעבדים החדשים של בקושי מישרים קו עם I3

אף אחד לא עובד "עלינו", וחלקו האחרון של המשפט הנ"ל הוא פשוט לא נכון.

בכל מקרה, דיונים על מעבדי FX יש לעשות בדיון חדש או, אפילו עדיף, בדיון המרכזי שנפתח בנושא. הם לא הנושא שלשמו נפתח הדיון הנוכחי ולא הוגן כלפי פותח הדיון שהנושא יוסט לכיוונים אחרים על חשבונו.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר. בתעשיית השבבים כל השבבים מדור מסוים מיוצרים באותו פס ייצור. הם מיוצרים באצוות שונות, כי תהליך הייצור מבשיל עם הזמן, אבל בבסיס המבנה שלהם זהה.

היצרן מסווג אותם למספרי הדגמים ולעבודה בנתונים הנקובים לאחר שהם עוברים תהליך מיון (Binning Process) שבו הם נבדקים וממויינים לפי נתוני העבודה שלהם -- מסוים נבדק ונמצא כעובד בצורה יציבה לפי מפרט האיכות של היצרן בנתונים מסוימים ואז משווק ככזה. לאחר מכן כאשר תהליך הייצור מבשיל וכמות "ההפסדים" והמזהמים קטנה ובעקבות כך היצרן מצליח לקבל שיעור גבוה יותר של שבבים תקינים באיכות "מרבית" חלקם ננעלים לערכי עבודה נמוכים יותר מטעמי שיווק ומיתוג כדי לענות על צורכי השוק ובדרך כלל גם שבבים בנתוני עבודה גבוהים יותר יוצאים לשוק ומחליפים את הדור הקודם של שבבי ה-High End.

כך שבמקרה הזה סביר שה"תבנית" שבה משתמש היצרן מכסה טווח של מוצרים (מעבדי SB-E לשוק הצרכני ומעבדי Xeon), והסיבה שכרגע "חסרות" שתי ליבות היא עקב החלטת יצרן מטעמי מיתוג ושיווק ו/או כי תהליך הייצור עדיין לא בשל מספיק עבור ייצור המעבדים מתומני הליבות שייוצרו ויושקו בשלב מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו , אתם ראיתם את המחירים של המעבדים האלו ! , ראיתי שיש אותם כבר ב-KSP והמחירים הם :

מעבד 3930K - ש''ח 3,090

מעבד 3960X - ש''ח 5,290

מחיק קצת מפחיד , לא ?

וגם הלוחות אם אצליהם לא זולים , של ג'יגבייט החל מ-1,450 ש''ח ושל בכלל החל מ-1,790 ש''ח , אני תוהה מי ירצה\יצתרך לבנות מערכת כה יקרה , אני יודע שהמעבדים האלו הם תחנות עיבוד אבל בכל זאת... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה מי ירצה\יצתרך לבנות מערכת כה יקרה , אני יודע שהמעבדים האלו הם תחנות עיבוד אבל בכל זאת... :nixweiss:

מי יצטרך זאת כבר שאלה של שימושים ושיקולי עלות-תועלת ביחס לחלופות. מעטים מקרב הצרכנים הביתיים והעסקיים (פה הכוונה למשתמשים עסקיים ממוצעים ששימושיהם כלליים ולא שונים בהרבה מאלו של משתמש ביתי ממוצע, ולא למשתמשים עסקיים בתחומים מאוד ממוקדים) יפיקו ממנה בפועל משהו שמתקרב אפילו להצדיק את המחיר.

מי ירצה לבנות מערכת כזאת יקרה? בדיוק מי שהפלטפורמה הזאת פונה אליו -- נלהבי החומרה שמאכלסים את שוק ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירים הגיוניים יחסית למחיר בחו"ל.

זו לא חומרה שאמורה להיות זולה, זה בדיוק כמו לקנות X58 ומשושה ליבות לפני שנה-שנה וחצי, זה בדיוק אותו קהל יעד ואותם מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה באותו יחס שאתה משלם על כל דבר פה בארץ.

I7 970 עלה בחו"ל 580$ ובארץ סביב ה 3000, וזה זהה לכל שעלה 550$+- (I7 940,Q6700 Q9550 ועוד הרבה אחרים)

אותו דבר לגבי כל המעבדי 1000$ למינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה התנפלת עליו. הוא כתב במפורש

מחירים הגיוניים יחסית למחיר בחו"ל.

כלומר, ידוע שבארץ המעבדים יקרים יותר מבחו"ל, זאת נקודת המוצא, אבל אם לבחון את הסיטוריית המחירים של דגמי בארץ ובחו"ל, אז היחס הזה נשמר כאן ואין איזו חריגה יוצאת דופן (לטובה או לרעה).

ושוב, הפלטפורמה רק יצאה, גם למי שעבורו יש בה באמת תועלת כלשהי (לא הרבה מקרב קהל הצרכנים) אני באופן אישי ממליץ להמתין מעט להבשלתה - מבחינת היצע וזמינות הרכיבים, הבשלת תהליך הייצור והתאזנות מחירים שבדרך כלל מתרחשת לאחר מספר שבועות-חודשים מעטים, בטח שבמחירים של הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיימרים לא צריכים בכלל לפזול לכיוונו של 3960X או אחיו הקטנים בתושבת, עם כל הכבוד.

תחנות עבודה? הן יש להן את החלקים שהן צריכות, לא לוחות X79 מפוארים ושאר דרעק ממותג ויקר. הLGA2011 היא מאיין דלוקס בשביל שאפתנים... שדואגים בעיקר ל-EPEEN ובאנצ'מארקס. בקרוב אראה לכם יותר לעומק על מעבדי הSB הרגילים בהשוואה לSBE ואוסיף עוד קצת חומר לעומק גם מהצד האדום, קצת סבלנות.

לגבי ספקולציות בדבר פתיחת צמד ליבות נוסף ואולי קאש, הסיכוי שזה יקרה שואף לאפס. מאוד בררניים בשיטות המיתוג ופילוח המוצרים שלהם.

זאת, בלי התייחסות לחלק הטכני, שם יכולים לקרות מקרים רבים כאשר בראש ובראשונה מדובר על מעטפת חום גדולה מהמקובל אשר תאלץ ירידה בתדר

מה שיביא באופן ישיר על ירידה משמעותית בביצועי גיימינג על פני SB המרובעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שזה הגיוני כי זה שומר על היחס (הלא הגיוני!) בין מחירים בחו"ל למחירים בארץ זה משעשע :)

אין ספק שההגדרה של הגיוני היא מעורפלת משהו בהקשרים האלה :), צריך גם לזכור שאת השוואת המחירים צריך לעשות מול מחירי המעבדים (או כל רכיב חומרה אחר לצורך העניין) באירופה ולא בארה"ב.

אני מניח שהמחירים, לפחות בארץ, קצת יתאזנו עם הזמן, אבל לא הייתי עוצר את הנשימה בציפייה להוזלה בשיעור גבוה. זאת פלטפורמה יקרה וכך היא תשאר (בדיוק כמו 1136 שאותה היא מחליפה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרון התמורה הפוחתת תופס כמעט על כל דבר וכמובן גם על .

הקפיצה בביצועים ממעבד של 500 למעבד של 1000 ש"ח גדולה לאין ערוך מהקפיצה מ 1000 ל-5000 ש"ח. וכל שקל שאשקיע מעבר לסכום מסויים לא יוסיף הרבה...

אני לא מוצא שום הצדקה לקניית מעבד כזה, לא ב-3000 ולא ב-5000 ש"ח. כל קנייה של כזו פלטפורמה, במחיר הזה, כמערכת ביתית היא בפירוש לא חכמה בלשון המעטה.

יש כמובן מקומות וצרכים המצדיקים עוצמת חישוב כזו ואף יותר, אבל אז מרויחים הרבה יותר אם קונים פלטפורמה מרובת עם ביצועים כוללים גבוהים יותר הן אבסולטית, הן ביחס למחיר והן ביחס להספק שנצרך

אני משער שתכליתם היחידה של שני המעבדים (והלוחות שלהם) האלה היא לפאר את טבלאות הבנצ'ים במקום הראשון (ואולי גם את ה-ePenis של מי שקונה אותם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...