דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| מעבדי i7-3960X ו-i7-3930K באים עם 8 ליבות!

Jabberwock

Recommended Posts

לא יודע מה איתכם אבל אני קראתי בפורום אחר שהמעבדים הללו בעצם באים עם שבלונות של 8 ליבות וששתיים מהם לא פעילות.

למה אין על זה חדשה באתר? יכול להיות שפיספסתי את זה?

השאלה שלי עכשיו היא האם יהיה אפשר לפתוח את הליבות הללו?

ולמה בעצם היו צריכים לבנות את המעבדים עם שבלונות של 8 ליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהנחה שכל מה שנאמר פה נכון (וסביר שזה נכון אם כי אני באופן אישי לא קראתי מידע בנושא):

1. ספק אם יהיה ניתן לפתוח את הליבות. אם באמת יש 2 ליבות מושבתות אז בשלבי הייצור המוקדמים שבהם התהליך עדיין לא בשל, בדרך כלל מדובר בליבות לא תקינות ולא בהשבתתן בכוונה על-ידי היצרן. כמו כן אני לא חושב שתהיה דרך לפתוח את הליבות גם בהנחה שהן תקינות.

2. למה זה קורה? כי כל השבבים לארכיטקטורה מסוימת יורדים מאותו פס ייצור. אני מניח שבקרוב יושקו מעבדי מתומני ליבות הבנויים באופן דומה וסביר להניח שבעתיד יושקו גם מעבדי SB-E לשוק הצרכני עם שמונה ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הדיוט גמור, אבל קראתי באתר מסוים (שאני לא זוכר כרגע איזה), שלאינטל יש את כל הכוונה לשחרר רענון למעבדים אלה, וכן, לכלול 8 ליבות. אז לפי אותו אתר, יש לנו כאן עדות לכך שמעבדי 8 ליבות בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן שאלה בכלל, יש להם 8 ליבות ורואים את זה בברור.

כמו כן מעבדי ה E5 (לשרתים על בסיס אותו ליבה) יבואו עם 8 ליבות ותדר של 2.9GHZ ב130W TDP ו3.1GHZ ב 150W TDP.

זה פשוט עיניין של מספר חודשים בודדים עד שניראה 8 ליבות לשוק הגבוהה באזור ה1000$ במקום ה 3960X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד ל שעושה את זה אני בספק גדול מאוד אם זה יהיה אפשרי באינטל.

אינטל פשוט מעדיפה למכור את ה8 ליבות הפועלים שיש לה ב 2000$ כXEON E5 במקום ב1000$ לשוק הפרטי הגבוה.

אם היתה תחרות מילא אולי הם לא היו עושים את זה, אבל הSNB-E עם 6 ליבות בלבד פשוט לא רואים ממטר את מה שיש לAMD להציע, אז אינטל משאירה אותם כ HIGH END שלה לבינתיים ועושה יותר כסף על ה 8 ליבות כ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא בדיחה.

קודם כל הBD היה צריך להגיע במהירויות יותר גדולות אבל בגלל בעיות יצור של GF התדרים נתקעו.

עוד בעיה זה שההIPC בBD הוכפל בכמות אבל לא שופר clock to clock

הבעיה הכי רצינית היא מהירות הקאש של הBD שבדרך כלל היא חצי מהSB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי שיש כבר השוואה , עכשיו אני רואה שה-SB-E ברוב המבחנים עולה על ה-FX :xyxthumbs:

פלטפורמת SB-E כשמה כן היא, מבוססת ארכיטקטורת איו פה שום דבר "חדשני" אלא סדרת מעבדים (ולוחות) מקבילה המיועדת לשוק הגבוה מאוד שבעיקר עשירה בכמות ליבות ונימים וגימיקים נוספים (כגון ערוץ מרובע). כך שהיחס הבסיסי ב-IPC בין ארכיטקטורת FX ו-SB נשמר גם פה, ומעבדי SB-E מכילים גם כמות גדולה יותר של ליבות ונימים מעמיתיהם ממשפחת ה-SB לשוק הצרכני.

שנית, אין בכלל מקום להשוואה משתי סיבות:

1. לא מדובר בכלל על עם מאפיינים (מספר ליבות ומספר נימים כולל) זהים.

2. לא מדובר פה בכלל על פלטפורמות באותו טווח מחיר, כך שהן ממש לא "מתחרות" אחת בשנייה (בניגוד לפלטפורמת FX ו-SB).

בקשר לפתיחת הליבות. קודם כל, כרגע סביר להניח שהשבבים שיוצאים מכילים 2 ליבות תקולות או במקרה הטוב ביותר 2 ליבות שהיצרן השבית כדי לעמוד במפרט האיכות שלו (צריכת אנרגיה ופליטת חום). פחות סביר להניח ולא הייתי בונה יותר מדי על-כך שתוצע דרך לפתוח את הליבות האלה, גם אם עכשיו או בעתיד יהיה מדובר בליבות תקינות שהיצרן השבית לצורכי מיתוג ושיווק. למיטב ידיעתי גם אצל מדובר היה במקרה ולא בתכנון. ייעודי המקורי של ה-ACC הוא ממש לא פתיחת ליבה אלא תרומה ל-OC. בין היתר התגלה, חצי במקרה, שטמונה בכך גם יכולת לפתוח את הליבות, כאשר מדובר כמובן על ליבות תקינות שהיצרן השבית לצורך מיתוג ושיווק לאחר שתהליך הייצור כבר הבשיל. כך שאני לא בטוח בכלל ש- תכננה משהו כזה, זה יותר קרה כמשהו לא מתוכנן. לדוגמה, אני מסופק עם תוצא אפשרות לפתוח מודולים נעולים בארכיטקטורת FX, אבל נמתין ונראה.

כבר דנו על זה שהארכיטקטורה החדשה של היא בדיחה.

giloman הקדים אותי, אבל סתם מעניין אותי לדעת מה בדיוק בדיחה בה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.guru3d.com/article/amd-fx-8150--8120-6100-and-4100-performance-review/1

הבולדוזר בעל ה-4 ליבות מפסיד למעבדים ישנים כמו ה- II או Phenom II X4, הבולדוזר של ה-6 ליבות מפסיד ל-Phenom II X6 ולמהירים מהסדרה Phenom II X4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם עם ה"ליבות"

הBD לא מכיל 8 ליבות אמיתיות.

המרובע ליבות הוא בערך כמו כפול עם HT

המשושה כמו משולש עם HT

המתומן כמו מרובע עם HT

במרובע למשל יש 4 IPC ושני FPU בעוד שבפנום יש 4 ו4

יש גם לAMD בעיה בקאש שמאוד איטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...