בוט מאוד איטי, לאחר התקנת צורב חדש. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בוט מאוד איטי, לאחר התקנת צורב חדש.

alexrta

Recommended Posts

ערב טוב אנשים,

היום התקנתי צורב חדש, ולאחר מכן הבוט נהיה מאוד איטי לוקח לו בערך 3 דקות להגיע למסך טעינה של ה-WIN7 ולאחר שהוא מגיע לשם הכל חוזר לעבוד מהר.

אפילו הכניסה לביוס פתאום לוקחת דקה כאשר לפני זה, זה היה לוקח כמה שניות כנ"ל גם ההגעה למסך טעינה של ה-WIN7.

הצורב החדש חובר באמצעות SATA והוא החליף צורב יש שחובר ע"י כבל IDE.

ניסיתי לאפס את הביוס אך זה לא הועיל גם בדקתי שכל הכבלים מחוברים כמו שצריך.

עצות?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המצב שבו מוגדר בקר ה-SATA ב-BIOS?

אם AHCI אז תעביר ל-IDE ותבדוק אם יש שינוי.

מה קורה אם בסדר התקני האתחול אתה מגדיר את הכונן שבו מותקנת מערכת ההפעלה כהתקן הראשון ולא את הכונן האופטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בביוס אני בודק איך מוגדר בקר ה-SATA? חיפשתי ולא מצאתי..

מה קורה אם בסדר התקני האתחול אתה מגדיר את הכונן שבו מותקנת מערכת ההפעלה כהתקן הראשון ולא את הכונן האופטי?

כלום עדיין איטי מאוד

מאיזה סיבה החלפתה את הצורב?

הצורב הישן הםסיק לעבוד :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר עברתי כל פריט ופריט בביוס ולא מצאתי אופציה כזו, וגם עברתי על כל החוברת של הלוח אם ואין שום אופציה כזו.

הדבר היחידי שמצאתי שקשור לבקר ה-SATA הוא להדליק/לכבות ועוד משהו שקשור ל-RAID.

מדובר בלוח אם של דגם M2N-E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פלא שלא מצאת כי בקר ה-SATA לא תומך בכלל ב-AHCI. :)

תנסה לבטל את בקר ה-IDE (שאני מבין שעכשיו לא מחובר אליו יותר כלום או שאני טועה?), אם כי אני לא בטוח כבר שזה הכיוון.

תתאר בבקשה איזה התקנים מחוברים לך לבקרי ה-IDE וה-SATA.

תנסה להחליף כבל SATA. אפילו תנתק את הכונן(ים) הקשיח(ים) ותשאיר רק את הצורב מחובר (ככה שיהיה לך כבל SATA חלופי לבדוק איתו למקרה שאין לך אחד כך סתם) כדי לבדוק אם יש שינוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת יש לי HD שמחובר ב-IDE מוגדר כ-PRIMARY MATER, ניסיתי לבטל את ה-SECONDARY SLAVE אבל אז אני מקבל שגיעה בעת שהמערכת הפעלה עולה ואני חייב לשים את ה-SLAVE על AUTO.

ההתקנים שמחוברים לי ל-SATA זה שתי HD של WD ועוד שני צורבים אחד של והשני של לייטאון(ההתקנה שלו בעצם הביאה לתחילת הבעייה).

ניסיתי גם כבל SATA אחר ועדיין אותה הבעייה... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין לי רעיון איך להמשיך.

אני מתחיל לחשוב שאין קשר ישיר לצורב מכיוון שאין שינוי בכל הבדיקות שעשית כולל ניתוק הצורב.

תנתק מהלוח את כל הכוננים ותראה אם אתה מצליח להיכנס ל- ללא השהיות ועיכובים (כמובן שהמערכת לא תעלה, אבל לפחות תוכל לקבל מדד כלשהו לגבי ההשהייה הזאת שאתה מתאר). אם הבעיה לא נפתרה הרי שמקור הבעיה הוא לא בכוננים עצמם או בחיבור שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...