EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות

-LosNir-

Recommended Posts

שיחררתי מהמכס בחיפה מזל שהיו רק 2 אנשים לפני וזה עדיין לקח קרוב לשעה. אל תבנו על הבורות שלהם, הם כבר ראו הכל. זיהו ישר את החלקים לקירור מים. הייתי בשוק שמחסנאי בן איזה 70 (לפחות ככה הוא נראה) ופקיד צעיר יותר, אבל לא בהרבה, 50-60, ידעו מה זה מים למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ומה קורה אם חבר שולח מחול,גם עוברים אותו תהליך?

המכס אינם רשאים לפתוח חבילות שלא בנוכחות אדם אלא אם כן הותר להם בכתב ממקבל המשלוח. חבילות נועדות לפורענות (זימון למכס) אלו חבילות גדולות במיוחד, (בשביל להגדיר גודל זה: יותר גדולות מחבילת רגילה של עד 50 דולר של ספרים), כבדות במיוחד (יותר מקילוגרמים בודדים) או בעלות מכשירים אלקטרוניים.

חבר אמור להצהיר על שווי חבילה על החבילה עצמה. במידה ואין קבלה בפנים פקיד המכס יעריך את שווי החבילה, תהיה בטוח שהוא יעריך תמיד בכמה אחוזים יותר משוויו האמיתי. כמובן שאם אתה מקבל פריט נדיר אין סיכוי שפקיד המכס יעלה על זה לכן במקרים כאלו עדיף לרשום מחיר של פריט זהה לא נדיר.

אם החבר יכול לשים קבלה בתוך החבילה זה מצוין. קבלה זה כולה מסמך וורד שאומר "ספרים משומשים מחירם לצרכן שלוש דולר"

לרוב הפקידים לא יתחילו להנפיץ לך דברים או יטענו שאחד מכם משקר.

אך כמובן אם על החבילה מוצהר על דבר אחד ובפנים מתגלה דבר אחר או שווי אבסורדי (מחשב חדש בשווי של 50 דולר) במידה ותופסים זה להסתבך ולהסתבך חזק מכס זה סוג של מאפייה בחסות הממשלה - דומה לבנקים רק עם נשיכה יותר כואבת.

מקרים בעייתים הם דברים משומשים הנקנו במכירות חיסול לדוגמא חבילת עשרים ספרים משומשים שנקנו בדולר. ובאמת זה השווי שלהם אך הפקיד במידה והוא רואה שהספרים יחסית במצב טוב הוא יכול להעריך אותם במחיר גדול יותר לכן תמיד כדאי להגיע עם תירוץ מוכן במידה ושווי החבילה גדול יותר ממה שרשום. כמובן שאת פקידי המכס לא מעניין כלום והם ילכו לפי הנהלים שלהם אך זה ימנע ממך להסתבך.

יש לציין שמעולם לא נתקלתי במצב שאדם זומן למכס ולא שילם כסף אך ישנה אופציה לפני קבלת החבילה לשלוח בפקס טופס ערעור שם להסביר את הסיבות למה זה פטור ממכס בטופס צריך לאשר או לא לאשר לפתוח את החבילה שלא בנוכחותך או אדם מטעמך. אם לא תאשר לפתוח חבילה בלעדיך (מה שמומלץ לבחור) תזומן למכס. במידה והערעור יתקבל, מה טוב. במידה ולא תאולץ לשלם על זמן אכסון החבילה הממושך בנוסף למכס על הפריט.

כלל אצבע

חבילה נתפסה במכס שלא בצדק ויש לך "קייס" תערער, תגיע למכס ללא ערעור מראש לא יעשו לך הנחות.

חבילה נתפסה במכס בצדק תגיע עם הטפסים המתאמים והכל יעבור בשלום.

חבילה נתפסה והתכולה לא תואמת או שלא יהיהה הסבר הגיוני למשהו עדיף שלא תגיע ושהחבילה תוחזר לשולח.

מקווה שזה עזר, כתבתי את זה הכי מפורט שיכלתי. אם יש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיחררתי מהמכס בחיפה מזל שהיו רק 2 אנשים לפני וזה עדיין לקח קרוב לשעה. אל תבנו על הבורות שלהם, הם כבר ראו הכל. זיהו ישר את החלקים לקירור מים. הייתי בשוק שמחסנאי בן איזה 70 (לפחות ככה הוא נראה) ופקיד צעיר יותר, אבל לא בהרבה, 50-60, ידעו מה זה קירור מים למחשב.

המכס בחיפה זה סיוט שאין כמוהו.

יש שם את המחסנאי שזה הזקן שראית. משה וקנין. אשכרה הייתי שם מספיק פעמים בשביל להכיר את רוב העובדים...

ויש את ההוא שדיברת עליו, בן 50-60

הוא פותח -כל- חבילה, בחיים לא ישחרר משהו בלי 700 אישורים או לפחות לעכב אותך חצי שעה בלי סיבה נראית לעין. אז כן, הוא יודע מה זה כל מוצר, ובד"כ יודע גם כמה בערך זה עולה, אם תנסה להצהיר על ערך כזב בהפרש גדול מדי ממה שזה אמור להיות, גם בלי לפתוח ספר מכס או הוא תופס אותך על המקום.

בפעם האחרונה שהייתי שם באתי מוכן עם קבלה של פייפאל+של הויזה, אישור ממשרד התקשורת לציוד שהזמנתי, דף המוצר בחנות שממנה הזמנתי, ואפילו קבלה של החנות שהם מנפיקים במיוחד למזמינים מחו"ל למטרות מכס.

אחרי שהוא טרח לפתוח את החבילה שלי ולעבור על כל תוכנה 3 פעמים תוך כדי שהוא מבלגן את איך שהדברים היו מסודרים בפלסטיקים שלהם (כולל חלקים שבירים) הוא הוציא את החלק שדרש אישור, סקר אותו 5 דקות בפרטנות, והתחיל לתחקר "אתה בטוח שזה זה? זה בדיוק מה שרשום באישור? תן לי לראות. הדגם שרשום פה זה מה שיש על המדבקה? זה אותו יצרן? באישור רשום בלי רווח ופה יש רווח בין המילים"

אחרי שהוא השתכנע שאכן מדובר במוצר שהזמנתי (מה שלא אמור להיות קשה- יש מדבקה בגודל חצי מהמוצר מקדימה עם הדגם רשום בענק, שתואם למה שהיה רשום באישור) הלכתי לעמדת התשלום, שם הייתי צריך להגיש את הקבלות. הגשתי את כל 3 הטפסים, כולם הכילו אותו סכום בדיוק. אני לא מנסה לרמות את המכס עם הצהרות כזב וכו'.

רבע שעה. רבע שעה הוא הסתכל על הקבלות, תקתק דברים במחשב, הנהן עם הראש בלי סוף, ועשה קולות ופרצופים כאילו הוא נתקל באיזושהי בעיה חמורה. וזה לא שיש איפה לשבת מול הדלפק, רבע שעה הוא סתם השאיר אותי על הרגליים (פעם יחידה ובודדת הייתה שם איזו פקידה במקומו. עברתי אותה פרוצדורה בעניין התשלום, רק שאצלה זה לקח 3 דקות בדיוק)

למזלי המחסנאי בנאדם חביב ועזר לי לסדר חזרה את הדברים בתוך הקופסה.

מסקנה: אם יש לכם מישהו באיזור המרכז, תזמינו לשם. עם מכס ת"א הרבה יותר קל להתעסק, והם נותנים לדברים לעבור הרבה יותר בקלות. מנסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פעם נתפס או מכיר מישהו שנתפס בזיוף חשבונית? מה בדיוק הם עושים?

הבנתי שהאיום הממשי הוא שהסחורה עלולה להיות מוחרמת ושאתה עלול להיכנס לרשימה שחורה אצלהם שבה הם יקפידו לבדוק את החבילות המגיעות אליך.

לא ידועה לי האמיתות בטענות הנ"ל.

---------------------------------------------------------------

symbore חבילה שנשלחה ב EMS שערכה מעל 50$ ושלחתי בפקס מראש את ה"בקשה לאי שחרור ברשומון קולקטיבי" והשחרור מתבצע במכס באופן עצמאי.

האם אצתרך לשלם דבר מעל המיסים שהמדינה גובה? מהי אותה "עמלת העברת ניירת" שהדואר הזכיר בשחרור עצמי שכזה? ומה גובהה במידה וישנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הבנתי שהאיום הממשי הוא שהסחורה עלולה להיות מוחרמת ושאתה עלול להיכנס לרשימה שחורה אצלהם שבה הם יקפידו לבדוק את החבילות המגיעות אליך.

לא ידועה לי האמיתות בטענות הנ"ל.

---------------------------------------------------------------

symbore חבילה שנשלחה ב EMS שערכה מעל 50$ ושלחתי בפקס מראש את ה"בקשה לאי שחרור ברשומון קולקטיבי" והשחרור מתבצע במכס באופן עצמאי.

האם אצתרך לשלם דבר מעל המיסים שהמדינה גובה? מהי אותה "עמלת העברת ניירת" שהדואר הזכיר בשחרור עצמי שכזה? ומה גובהה במידה וישנה?

סליחה לא שמתי לב ששאלת אותי שאלה.

לצערי את הנסיון הראשון שלי עם EMS קרה לי לפני כמה שבועות, נשלחה לי חבילה באופן פרטי דרך EMS מבלי שביקשתי והתוצאה? זוועה 250 ש"ח. ממה שאני יכול לעזור לך עמלת העברת ניירת היא גם עמלת שקר כלשהו ומבירור עם חבר הסתבר שלפעמים הם גם "מאבדים" את הבקשה לאי שחרור, כמו כן עצם ההתנהלות שלהם של "תשלם, תשלם כבר יא מניאק, שלם כבר" אינה מוסכמת עלי וכרגע החבילה שלי נשלחת בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעת הזמנת תוספי תזונה מארה"ב (מדהים!! המחיר פה בארץ כמעט פי 2.5 ממה ששם!), שילמתי 250$ על מוצרים + משלוח (מה שבארץ הייתי משלם למעלה מ-2000 ש"ח) שכחתי לבקש שירשמו ערך של 50$ (דוד שלי היה השולח) - חוץ מפרטי השולח והמקבל לא צויין שום דבר נוסף, לא התכולה ולא הערך - החבילה הגיעה לסניף הדואר ושם אספתי אותה כמו תמיד, בלי לשלם אפילו אגורה.

במקרה אחר, נאלצנו לנסוע למכס ולשלם עמלה קטסטרופית כשהמוצרים שנשלחו הגיעו בקופסא תעשייתית עם לוגואים של החברה ממנה קנינו את המוצרים. (השווי היה למעלה מ-400$, למרות שצוייו 50$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכס זו פשוט רולטה.

שימו לב ל 2 חבילות שהגיעו ישירות לסניף הדואר ליד הבית שלי בלי שיחייבו אותי שקל על מכס/מע"מ.

http://www.up2me.co.il/images/39858680.jpg

לשם קבלת מושג לגבי הגודל, החבילה ה "קטנה" באורך כ 80 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...