EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות

-LosNir-

Recommended Posts

אהלן, שימו לב למה שקרה לי היום:

קיבלתי 3 חבילות ב EMS. שתיים מארה"ב, ואחד מסין.

בתיבת דואר הונח מכתב (שאגב הוכן בוורד בצורה מזוויעה) שמודיע על זה שקיבלתי 3 חבילות ועלי לשלם סכום מופרז של 850 ש"ח!!

במכתה היה מס' טלפון... התקשרתי. אחרי המתנה בלתי נמנעת של כמה דקות ענתה לי פקידה אדישה שכל מה שהיא ניסתה זה להוציא את מס' כ.א. שלי כדי שאשלם כבר.. כמובן שלא היה לה כח להסביר לי ממה מורכב התשלום המופרז הזה, ונתנה לי מס' טלפון אחר כדי לברר זאת.

התקשרתי למס' השני שקיבלתי - וענה לי פקיד נחמד שגילה לי בעצם, שעל כל חבילה של מעל 50$, EMS גובים עמלת שקר כלשהו (אגרת רישומון, הקצאת כ"א ועוד שטויות) קבועה בסך של 127.60!!!!!!!!!!

אני אישית נדהמתי.

אני ממש לא הולך לשלם 127 ש"ח שזה בבירור שוד לאור יום. ככה זה כשחיים במדינה של טייקונים. ורק כדי להבהיר: אני לא מדבר על המכס והמע"מ (ששם גם ניסו שיטת מצליח, אבל זה משהו אחר).

EMS ישראל כפופה לחברת EMS העולמית (www.ems.coop/) שע"פ המדיניות שלה, אסור לחייב את הלקוח שקל אחד יותר ממחיר המשלוח המקורי + מע"מ/מכס של המדינה.

זה כמובן לא הולך לעבור בשתיקה ואלחם בהם עד כמה שאפשר, כולל פניה ל Universal Postal Union (הגוף הראשי של EMS Cooperative).

אם זה קרה גם לכם, תספרו מה עשיתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שני פעמים זה קרה לי פעם אחת הגשתי עירור שהתקבל ובפעם השניה החזרתי לשולח וביקשתי ממנו לשלוח שנית בדואר רגיל עם קבלה מצורפת על ערך נמוך יותר - גם עבר בשלום.

אל תשלח ב EMS!!

זה מעניין אותי, פנה ל- EMS העולמית ותברר עם יש פה באמת מדיניות חוקית או התנהלות שגויה כי הרושם שאני מקבל שאצלנו זה בהחלט שונה מהאופן ששאר העולם מקבל EMS. בכל מקרה אל תשלם לגנבים האלה אגורה.

תעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, EMS היא לא "חברה". EMS היא מחלקה בחברה "דואר ישראל". דואר מאוגדת תחת האיגוד השיתופי (או הקואופרטיב) "EMS". אז כן, מעצם הייתה חברה באיגוד הזה היא צריכה לציית לכלליו. אך אין מדובר באותם היחסים שבין חברה לחברת בת. לא כל כך הבנתי מה הקשר לטייקונים. דואר היא חברה בבעלות הממשלה. זה דיי ההיפך המוחלט מ"טייקון".

כמו כן, לא הצלחתי להבין מאיפה הבאת את המידע לגבי מדיניות אי-החיוב של עמלות של EMS. אשמח להפניה לזה (לא מצאתי באתר). זה נשמע מעניין - אם זה נכון, כמובן.

אם זה נכון, הסיפור נשמע מעניין. אם כי קשה לי להאמין שדואר יגבו עמלות ללא גיבוי משפטי כלשהו אליהן. הסיכוי לכך הוא ממש אפסי.

אם לא, אין לך שום דרך לא לשלם את העמלה הזו. לא אם אתה רוצה לקבל את החבילה.

ה UPU הוא ארגון של האו"ם, לא חברה. אין להם מניע כלשהו לספק אותך והמוטו שלהם הוא לא "הצרכן תמיד צודק". אני חושש שאתה קצת "חי בסרט".

לסיכום, תלמד לא להשתמש בשירותי דואר מהיר. החברה היחידה שאיכשהו גובה עמלות הוגנות יחסית לפי מיטב ידעתי היא DHL. מלבד לה, השתמש אך ורק בשירותי הדואר ה"רגילים".

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אבהיר כי את הלקח למדתי ולא אשלח ב EMS - אבל בשני החבילות מ US ניסו דווקא להיות נדיבים "ושידרגו" את המשלוח ל EMS, כמובן שאמרתי שלא היה צריך ואולי אצטרך לשלם עמלות גבוהות יותר, אבל החלטתי לחכות ולראות מה התוצאות, כמו שרואים.. לא טעיתי.

@The Avatar

א. לא יודע מה איתך, אבל "דואר בע"מ" היא לא רשות, אלא חברה עסקית לכל דבר, פשוט בבעלות ממשלתית (בדקת מי המנכ"ל?).

ב. זהו דבר שקראתי פה באינטרנט, אכן לא הצלחתי למצוא לכך סימוכין בגלל האתר הגרוע של EMS Cooperative, אשמח אם תעזרו לי למצוא זאת.

ג.

אם כי קשה לי להאמין שדואר יגבו עמלות ללא גיבוי משפטי כלשהו אליהן. הסיכוי לכך הוא ממש אפסי.

על שיטת מצליח שמעת? זה ממש לא חדש. אל תיהיה תמים.

אם לא, אין לך שום דרך לא לשלם את העמלה הזו. לא אם אתה רוצה לקבל את החבילה.

כמובן שזה הניסיון הראשון לי כרגע, וניראה בעתיד מה יהיו התוצאות, אך שים לב לתגובה של מר nat64x הנחמד:

שני פעמים זה קרה לי פעם אחת הגשתי עירור שהתקבל ובפעם השניה החזרתי לשולח וביקשתי ממנו לשלוח שנית בדואר רגיל עם קבלה מצורפת על ערך נמוך יותר - גם עבר בשלום.

nat64x, אשמח אם תפרט מאיפה השגת את טופס הערעור ומה בדיוק רשמת.

ד. האמת, לא ממש מעניין אותי אם UPU הם ארגון או חברה, אבל הם הולכים לקבל פקס מפורט שמספר על "העבריונות" של דואר . אי די בטוח שהם לא יאהבו את זה שהנציגות שלהם מפרה מדיניות. זה כמובן במידה והמדיניות של איסור גביית תשלומים נוספים (שלא קשורים למדינה) היא נכונה. אשמח אם חברי הפורום יעזרו למצוא כל פרט לגבי המדיניות של EMS העולמית, וגם פה בארץ.

בעניין לפרטי יצירת קשר, מצאתי רק את הפקס של UPU, אשמח אם תגיבו פה במידה ומישהו מוצא פרטי יצירת קשר עם EMS Cooperative.

ה. ראה תחילת הודעה.

אני מקווה מאוד לקבל תמיכה ועזרה - אפילו אם כמה מכם ישלחו גם כן פקס, אני די בטוח שזה יעיר קצת משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב אליהו.

פעם אחרונה שבדקתי זה היה 110 ש"ח סה"כ.

מכיוון שדואר היא כבר לא חברה ממשלתית, עצם החיוב העמלה נובע מכך שחברות הבלדרות (UPS, FEDEX ושות) הפרטיות מחו על כך שאגף הEMS בדואר היה פועל כבלדר פרטי לכל דבר אך לא גבה דמי טיפול מיוחדים כשלהן ולכן ד"י אולצו להתחיל לחייב את הדמי טיפול האלה ע"ס עיקרון תחרתיות הוגנת.

ממה שאני מכיר אכן במקומות אחרים בעולם דמי הטיפול בEMS לא קיימים או מינימליים ביותר, אך אצלנו חברת הדואר הופרטה, לטובת הצרכן כמובן. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט. אף אחד לא גובה ממך תשלומים שלא כחוק.

החבילה שלך היתה צריכה להשתחרר מהמכס.

EMS מציעים לך את שירותי עמילות המכס שלהם, על מנת שתוכל לקבל את המוצר עד לפתח הבית ולא ללכת פיזית לבית המכס וכו'...

בתמורה הם כמובן לוקחים תשלום.

זה נכון גם לגבי FEDEX וגם לגבי UPS, ולמעשה כל חברת שליחויות בארץ ובעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ עמרי זה בולשיט. אני לא מדבר על עמילות מכס. כי אם כן, אותם חיובים היו גם בחבילות בדואר רשום, אבל זה לא קורה.

ישנה גם אפשרות ללכת למכס בת"א ולאסוף את החבילה - עדיין ישנם חיובים מיותרים, וכבר ביררתי זאת.

אותו הדבר לגבי חבילות מתחת ל $50 שלא חייבות במכס - הם עדיין יקחו ממך סכום לא קטן.

תריץ חיפוש קצר בגוגל, תיראה איזו חיובים הזויים ומצוצים מהאצבע הם מכניסים תחת ה 127.60.

אגב, אם אתה אומר שכל זה חוקי לחלוטין, יש לך סימוכים כלשהו שניתן לראות כי עלי לשלם את הסכום הזה?

עריכה:

שים לב: http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=27470&d=1276858701

שים לב לחיובים ההזויים של 30 + 20 ש"ח (58 ש"ח אחרי מע"מ). בדיוק על זה אני מדבר.

אותם חיובים נשארים אם אתה בא למכס ולוקח לבד. רק "עמלת שחרור ממכס" היא תנוקה לך.

מי חי בסרט עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין אתה. :)

אתה לא הראשון ולא האחרון שזה מעלה לו את הסעיף, גם לי זה קרה בזמנו ונסעתי לת"א לשחרר את החבילות שלי. הם לוקחים איזה 80 ש"ח על הקצאת אשראי ושינוע והנפצות כאלה ואחרות, לך תתווכח איתם מה הגיני מה לא. בסופו של דבר אתה שורף את רוב היום והעצבים שלך בתיזוזים בין המכס לדואר בשביל לחסוך 30 ש"ח.

קיצר תהיה בטוח שהכל מכוסה וחוקי, תקרא שוב מה רשמתי בפוסט הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה לחייב אותי ב- 60 ש"ח עמלת שחרור מהמכס. מקובל. אני יכול להגיע למכס בת"א ולחסוך את ה 60 ש"ח.

אבל כשזה מגיע ל 50 ש"ח, אתם חייבים להסכים איתי שאלה עמלות מטומטמות חסרות כל ביסוס (מילפורד, איליה, אתם מוכנים להסביר לי מזה עמלת הקצאת אשראי או אגרת רישומון? אני צריך לשלם 30 שקל על זה שלחבילה שלי יש רשומה בדאטה-בייס של הדואר?!).

זה שהם לקוחים את העמלות האלה, לא אומר שאתם צריך לשתוק ולשלם אותם. צריך להילחם בהם, ואני אסרב לשלם את העמלות המגכחות האלה.

חוץ מזה, אני חוזר שוב - אלו עמלות שחייב לשלם גם אם החבילה לא חייבת במכס.

לדוגמא, שלחתי מוצר שעלותו כולל משלוח קטנה מ $50:

- במידה שלחתי בדואר רשום, אקבל את החבילה לסניף הדואר בלי שום בעיות.

- במידה ושלחתי ב EMS, אצטרך לשלם עמלה מונפצת. למה בדיוק?כי "ככה"? לא מקובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לסרב לשלם, אין בעיה. אתה באמת לא חייב.

החבילה תישאר אצלהם :)

למה אתה צריך לשלם על זה שלחבילה שלך יש רשומה בדטאבייס של הדואר? לא יודע, כי ככה בא להם.

למה אני צריך לשלם לפי "שורה" כשאני עושה פעולות בבנק? מה, זה מחיר הדיו שעולה להדפיס את הטופס?

אז הנה - הרשומה שלך תופסת מקום בהרדיסק שלהם. זה עולה כסף. אתה משלם.

סכומים הזויים? נכון. זכותם. אתה לא חייב להשתמש בשירות שלהם.

-----

אל תבין לא נכון, אני בעדך. גם אני חושב שהסכומים האלה חצופים, וגם אני שונא לשלם אותם, וגם אני מתעצבן ומקלל את כל העולם כשאני צריך לשלם 250 שקל עמלה על חבילה ששווה בעצמה 200 שקל.

אבל לטעון שזה לא חוקי? זה מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ עמרי זה בולשיט. אני לא מדבר על עמילות מכס. כי אם כן, אותם חיובים היו גם בחבילות בדואר רשום, אבל זה לא קורה.

ישנה גם אפשרות ללכת למכס בת"א ולאסוף את החבילה - עדיין ישנם חיובים מיותרים, וכבר ביררתי זאת.

אותו הדבר לגבי חבילות מתחת ל $50 שלא חייבות במכס - הם עדיין יקחו ממך סכום לא קטן.

הנה מספר דברים שהבנתי מבירורים שלי, אומר אותם פחות או יותר על רגל אחת בלי להקפיד יותר מיד על דיוקים.

1. חבילות רגילות שונות מדואר אקספרס כי בהם הדואר משחרר את החבילות בבת אחת למספר רב של אנשים בשונה מדואר שליחים שבהם נדרש טיפול פרטני.

2. יש באפשרותך לשלוח מראש למכס פקס שבו הינך אוסר על הדואר לטפל בחבילה שלך לכשתגיע. במידה ותעשה כך לא תחויב בשום עמלות במידה ותגיע לשחרר אותה בעצמך.

3. במידה ואיחרת את המועד והחבילה כבר בידיים של הדואר אין באפשרותך להמינע מתשלום העמלות שלהם, אך במידה ותגיע לקחת את החבילה בעצמך יש באפשרותך לחסוך מעט. גם חבילות פטורות ממכס ומע"מ הדואר מחייב עליהם בסביבות ה-30 ש"ח (עמלת שיחרור של חבילות פטורות מכס - מתחת ל-50$).

אתה יכול למצוא באתר הדואר אם אני זוכר נכון את טופס העירור בו אתה יכול לטעון מגוון דברים שבעיקרם לטעון שערך החבילה נמוך מ-50$ כדי לקבל פטור ממיסים. אצלי היה מדובר בנעלים וטענתי שדודה שלי היתה בארץ והביא לי את הנעלים אך עקב מידה לא נכונה היא לקחה אותם בחזרה על מנת לשלוח לי שנית. בנסוף טענתי כי מדובר במצרך בריאותי + צירוף מסמכים ובמידה ולא יאשרו פטור אצטרך להחזיר לשולח. מסתבר שזה הספיק. להבנתי זה די פתוח למיקוחים וטענות שונות.

לומרות כול הנאמר הדבר עדיין נשמע לי אבסורדי שיש פה לכאורה תשלום משלוח כפול גם ע"י המוכר וגם ע"י הקונה. באופן עקרוני, אני לא חושב שזה צריך להיות מעבר למכס והמע"מ שהחבילה נמצאה חייבת בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לגבי 2, אתה אומר שגם אם שולחים לך אקספרס חבילה כל מה שאתה צריך זה להודיע מראש ולא לשלם עמלות? לא נשמע לי הגיוני, הדואר עדיין עושה טיפול ראשוני עד שזה מגיע לאגך המכס.

LosNir, ולמה FedEx (מנסיוני המועט איתם) לדוגמא לוקחים דמי טיפול קבועים של 200ש"ח על כל משלוח מחו"ל בלי קשר למחיר? כי אלה דמי שירות על שיחרור ממכס שלא קשורים ישירות לעלות ההובלה, כך צריך להתייחס גם לEMS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...