EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

EMS ישראל - עלויות שקר כלשהו מופרזות

-LosNir-

Recommended Posts

היי, תפסתם אותי לא נכון, אני בטוח שלדואר יש 1001 תירוצים לכך שמה שהם גובים הוא חוקי. נכון, הוא חוקי, זה לא אומר שאני צריך להסכים אליו. האמת שזה גם רשום באתר של הדואר:

http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?OpenDocument

אבל מה כתוב בתחילת העמוד?

שירות עמילות מכס בייבוא של דואר פוטר אותך מהצורך לשחרר באופן עצמאי את פריט EMS שלך מהמכס בארץ.

אלו כל מיני עלויות הזויות שיש רק ב EMS.

כפי שאתה בטח יודע, EMS בישראל כפוף ל EMS Cooperative ול Universal Postal Union. אולי אני אופטימי - אבל אפשר לשלוח פקס ולראות אם כל העלויות המונפצות האלה הן חוקיות ע"פ האיגוד העולמי. מכיוון שדואר כפופים לאותם ארגונים, אני בטוח שהם לא ישמחו. שוב, אני אופטימי, אבל לא יזיק לנסות ;)

אתה יכול לסרב לשלם, אין בעיה. אתה באמת לא חייב.

החבילה תישאר אצלהם :)

ממש לא. אני יכול כמו שאמרתי ללכת לבית המיון במכס ולשחרר את החבילה לבד. אני אחסוך את ה 60 ש"ח האלה, אבל זה לא יציל אותי מה- 50 ש"ח הנותרים (לא כולל מע"מ כמובן! :))

אגב, מסתבר שכשאתה משחרר לבד, ישנם עלויות נוספות, תמשיך לקרוא (סעיף 2/3):

1. חבילות רגילות שונות מדואר אקספרס כי בהם הדואר משחרר את החבילות בבת אחת למספר רב של אנשים בשונה מדואר שליחים שבהם נדרש טיפול פרטני.

סבבה, עדיין לא תירוץ מוצדק. שילמתי אקסטרה על EMS, תכניסו את העלויות בפנים.

2. יש באפשרותך לשלוח מראש למכס פקס שבו הינך אוסר על הדואר לטפל בחבילה שלך לכשתגיע. במידה ותעשה כך לא תחויב בשום עמלות במידה ותגיע לשחרר אותה בעצמך.

3. במידה ואיחרת את המועד והחבילה כבר בידיים של הדואר אין באפשרותך להמינע מתשלום העמלות שלהם, אך במידה ותגיע לקחת את החבילה בעצמך יש באפשרותך לחסוך מעט. גם חבילות פטורות ממכס ומע"מ הדואר מחייב עליהם בסביבות ה-30 ש"ח (עמלת שיחרור של חבילות פטורות מכס - מתחת ל-50$).

לא הכי מדוייק. כמו שאמרתי לעמרי, אני יכול להגיע ולשחרר את החבילה בעצמי. אני אחסוך את ה 60 ש"ח אבל לא את ה 50 ש"ח הנוספים (דהיינו, עמלות הקצאת כ"א / אגרות רישומון מנופצות).

אגב, אם זה לא מספיק, שים לב מה רשום באתר הדואר:

המעוניינים לשחרר בעצמם חבילות המיועדות להם, יהיו חייבים להודיע על כך מראש לדואר , לפני הגעת

החבילה לארץ בפקס: 03-6303374, באמצעות טופס "בקשה לאי שחרור ברשומון קולקטיבי", אותו ניתן להוריד כאן. (הקובץ בפורמט PDF)

יש לוודא שהחבילה תשלח אל הנמען עם ציון ברור של ת.ז. הנמען או ח.פ. העסק על גבי החבילה. שחרור באופן עצמאי יהיה כרוך בעמלת "העברת ניירת".

דיי!!! זה פשוט מגוכחך!!!!! גם אם החלטתי להגיע לבית המכס ולשחרר את החבילה לבד, אני צריך לשלם עמלה מונפצת על זה ששולה ממחלקת הגבייה העבירה דף לשוקי מהמחסן?! דיי לגזל!

במקום להשלים עם זה, למה לא פשוט להביע תמיכה ולהגיד לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^לגבי 2, אתה אומר שגם אם שולחים לך אקספרס חבילה כל מה שאתה צריך זה להודיע מראש ולא לשלם עמלות? לא נשמע לי הגיוני, הדואר עדיין עושה טיפול ראשוני עד שזה מגיע לאגך המכס.

LosNir, ולמה FedEx (מנסיוני המועט איתם) לדוגמא לוקחים דמי טיפול קבועים של 200ש"ח על כל משלוח מחו"ל בלי קשר למחיר? כי אלה דמי שירות על שיחרור ממכס שלא קשורים ישירות לעלות ההובלה, כך צריך להתייחס גם לEMS.

א. כבר קיבלתי מס' חבילות מפדקס מחו"ל (גרמניה) ולא שילמתי אפילו אגורה. Same thing UPS.

ב. וגם אם כן, אם הם רוצים, שיקחו! ההבדל הוא שהם חברה פרטית ועסקית לכל דבר, לעומת EMS שהוא חלק מדואר שהוא בבעלות ממשלתית. מגיע לישראל שיהיה לה מערך דואר שלא חולב לנו את הכיס, צריך שיהיה אלטרנטיבה. לצערנו זה לא המצב.

נ.ב. מצידי גם שפדקס יקחו 300 ש"ח. לפחות מגיע להם, מעבירים חבילות תוך 3-4 ימים. שוב , תגידו תודה לדואר , שאחת החבילות EMS מארה"ב שקיבלתי, נשלחה ב 12 לספטמבר (!!!), כלומר לקח לה 24 ימים להגיע! רק על זה הם לא צריכים לקבל שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תפסתם אותי לא נכון, אני בטוח שלדואר יש 1001 תירוצים לכך שמה שהם גובים הוא חוקי. נכון, הוא חוקי, זה לא אומר שאני צריך להסכים אליו. האמת שזה גם רשום באתר של הדואר:

אני איתך באותו ראש לגמרי. לא איכפת לי באיזה תירוצים עדכניים הם משתמשים לעמלות השקר שלהם - זה פשוט לא מקובל עלי ופשוט מופרז.

ממש לא. אני יכול כמו שאמרתי ללכת לבית המיון במכס ולשחרר את החבילה לבד. אני אחסוך את ה 60 ש"ח האלה, אבל זה לא יציל אותי מה- 50 ש"ח הנותרים (לא כולל מע"מ כמובן! :) )

אגב, מסתבר שכשאתה משחרר לבד, ישנם עלויות נוספות, תמשיך לקרוא (סעיף 2/3):

סבבה, עדיין לא תירוץ מוצדק. שילמתי אקסטרה על EMS, תכניסו את העלויות בפנים.

כמו שאמרתי, להבנתי, אם היית שולח מראש את הטופס "בקשה לאי שחרור ברשומון קולקטיבי" לפני הגעת החבילה לארץ ומגיע לשחרר אותה בעצמך היית פטור באופן מוחלט מעמלות, מיסים כמובן עדיין תצטרך לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב את הצ'יטוט שהבאתי מהאתר של הדואר (החלק החשוב מודגש באדום).

חוץ מזה שכמו שאמרתי, ברגע שאתה משחרר לבד, אתה פטור רק מעמלת שחרור (60 ש"ח), כל השאר - כרגיל (או יותר נכון + "עמלת ניירת", תקרא את מה שבאדום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע במה מדובר ב"עמלת העברת ניירת" המוזכרת אני עדיין חושב שזה יהיה ללא תשלום או תשלום מזערי, אבל צריך לבדוק את הדברים יותר לעומק.

מאחל לך בהצלחה. זה עסק דיי סבוך ושאלות בנושא כול הזמן צצות, לא נראה לי שהוא באמת ברור לגמרי לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק הפוסט שחיפשתי!

אני פעם ראשונה הזמנתי חבילה שהגיעה לי דרך EMS

ומפעמים אחרות שקראתי ת'רדים וכו' אז הבנתי שזה לא רעיון טוב.

בכל מקרה הזמנתי מ את הקינדל עם המקלדת. העלות של המוצר היא 120 דולר.

רשמתי למוכר שירשום סכום נמוך יותר. הוא רשם 80 דולר חבילה.

בכל מקרה ראיתי לפי דואר שהיא הגיעה לישראל ומחכה להעברה ליעד או שאני אתקשר לדואר שליחים שאני אתאם משלוח.

משום מה לא ברור למה. בכל מקרה עד שתפסתי מישהי על הקו, הבחורה הייתה כולה נשמעת ממש לא שירותית בטלפון ושרק השיחה תנותק.

וברור שלא הייתי נוסע ללוד או משהו בשביל לשחרר את החבילה משם. (היה רשום בדואר לפי מס' המעקב)

אחרי זה ראיתי באותו יום שהיה ניסיון לשים את החבילה בבית ולא שמו כי כביכול לא היה אף אחד בבית (והיו) והשאירו פתק של דואר שליחים.

אז תיאמתי משלוח ונאמר לי בטלפון שאני מחוייב במכס על סך 191 ש"ח. נשמע לי מופרך.

כי מקלדת שהזמנתי שעלתה לי 200 דולר, שילמתי 100 ש"ח מכס שזה הגיוני.

ואז כשהגיע השליח הייתי צריך לשלם את הסכום המדוייק! במזוזמן או בצ'ק כי הם לא מספקים עודף וכו'.

אני מצרף את המסמך שלהם.

לעתיד אני אשתדל לא לשלוח חבילות דרך ה EMS הגנבים האלו!

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. וגם אם כן, אם הם רוצים, שיקחו! ההבדל הוא שהם חברה פרטית ועסקית לכל דבר, לעומת EMS שהוא חלק מדואר שהוא בבעלות ממשלתית. מגיע לישראל שיהיה לה מערך דואר שלא חולב לנו את הכיס, צריך שיהיה אלטרנטיבה. לצערנו זה לא המצב.

חברת "דואר ישראל" היא חברה בדיוק כמו "UPS" (פרט לעובדה ש UPS היא חברה גלובלית, אבל נניח לזה כרגע). מי הבעלים שלה, זה לא משנה. הממשלה הפריטה את רשות הדואר והפכה אותה לחברה כדי שהיא תתנהל בדיוק כמו כל חברה: ב"יעילות" כדי להרוויח כסף. זה שהחברה בבעלות ממשלתית לא אומר שהיא לא צריכה להרוויח כסף. זה פשוט אומר שהרווח הולך לקופת המדינה.

ד"א, אני לא אמרתי שהדואר היא לא חברה, תקרא שוב את הפוסט.

יש לך חלופה שלא חולבת את הכיס. דואר "רגיל". אתה בחרת לשלח בשירות "פרימיום". זה עולה כסף.

שוב:

כל אחד פה שונא את הדואר על הדברים האלה. כל אחד פה לא שמח מזה שכל שיטת שילוח פרט לשיטה האיטית ביותר עושקת אותו בטירוף. אבל המרחק בין זה לבין הטענה (שכרגע עדיין לא ביססת!!) שזה לא חוקי, הוא רב.

שיחרור לבד מהמכס:

אל תעשה את זה בחיים (אלא אם כן אתה יבואן או משו). פעם עשיתי את זה וזה סבל שלא יתואר. סתם המלצה אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד פה שונא את הדואר על הדברים האלה. כל אחד פה לא שמח מזה שכל שיטת שילוח פרט לשיטה האיטית ביותר עושקת אותו בטירוף. אבל המרחק בין זה לבין הטענה (שכרגע עדיין לא ביססת!!) שזה לא חוקי, הוא רב.

חוקי, מוסרי - סמנטיקה.

שיחרור לבד מהמכס:

אל תעשה את זה בחיים (אלא אם כן אתה יבואן או משו). פעם עשיתי את זה וזה סבל שלא יתואר. סתם המלצה אישית.

do tell....

במוקדם או במאוחר אחד מאיתנו יצטרך לעבור את שבעת מדורי הגיהונם האלה, וכידוע לגיהינם :angryfire: כדאי להגיע ערוכים ורצוי חמושים :2gunsfiring: .

איזה טיל כתף can come in handy.... אמרת חייב באגרת רישומן ידה ידה? talk to my little friend...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחררתי אין ספור חבילות. כמו כל מוסד כזה עדיף לבוא לפתיחה ולהיות הראשון או לפחות בין הראשונים כי התורים יכולים להיות ארוכים מאוד (אבל מאוד).

בגדול תלוי איזה פקיד (עובד מכס או סתם איש מחסן. ואם עובד מכס אז אחד קפדן, נינוח או זורק זין) משחרר לך את החבילה. יש כאלה שרק יבקשו את הקבלה שלך (כולה דף שאתה מדפיס מהמייל או מפיי פאל) יש כאלה שגם יפתחו את החבילה ואף ישוו עם הקבלה שבפנים ובמקרים קיצוניים גם יבדקו פריט, פריט.

בגדול ניתן "לרמות" את המכס ולהביא טופס עם סכום קטן יותר מה שלא מומלץ כי אם יפתחו את החבילה ויגלו את האי תאימות אתה יכול להסתבך.

לאחר מכן אתה משלם את הסכום (אשר תמיד גדול בכמה שקלים - עשרות שקלים ממה שאתה אמור לשלם) והולך לדרכך.

כמה הערות כלליות:

*תהיה מוכן לשאלות מה קנית ולמה קנית ואם ינסו להכניס בדיחה על חשבונך אז יכניסו ("זה מהדורה מוגבלת? אתה יודע שמהדורה מוגבלת זה אותו החרא רק יותר יקר" או דוגמא אחרת "למה לך לקנות ריפוד אקוסטי? שים אטמים")

*למרות שכפי שאמרתי שניתן לרמות לא עשיתי את זה מעולם אך הייתי עד לחבר שנתפס ולמזלו הוא רק הוריד את דמי המשלוח מהמחיר אז הוא הצליח לתרץ איכשהו

*זמן שלוקח מרגע התחלת הטיפול עד לשחרור החבילה - לא כולל לחכות בתור אך כן כולל מקרים קיצוניים שהבודק מתחיל לבדוק כל מוצר ומוצר זה 20 דקות - חצי שעה. הכי מהר שלקח לי לשחרר חבילה זה ארבע וחצי דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...