מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 44 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
(חצי שנה זה יותר מדי זמן. תוך חצי שנה אפשר להתרגל לסוג סוויצ'ים והמטרה שלי היא לבחור כרגע את הסוג שהכי נוח לי ולא להתרגל בכוח למשהו שאין לי כוונה להתרגל אליו).

LOL, אתה כבר חצי שנה חופר על מקלדות מכניות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחח לא ידעתי שקיימים.

ידעתי על כחולים,חומים,שחורים,אדומים,ירוקים,שקופים ועכשיו אתה מראה לי גם סגולים חח.

מה עוד יש, טורקיז עם נקודות צהובות יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם צהובים אבל הפסיקו לייצר אותם.

גיל אתה יכול להיות רגוע :lol: , (ידעתי שבשלב כלשהו תתעורר חחח)

כבר קניתי מקלדת עם כחולים והעברתי אותה הלאה....

אני פשוט לא אוהב לאגור דברים שאני לא משתמש בהם, אבל עדיין מחפש פתרון אידאלי.

idanmal, תודה על ההזמנה. העדיפות שלי היא לא להטריח אותך, אשתדל למצוא פתרון פשוט יותר.

בכל מקרה יש לי איזה רעיון אלטרנטיבי.

קחו, שיהיה לכם מעניין:

(זה גם נותן תמונה מסוימת על ההבדלים בקפיצים בין הסוגים השונים של הסוויצ'ים)

LC9qe.jpg

למי שרוצה לקרוא על כל הסוויצ'ים שיצאו מסדרת MX:

http://deskthority.net/wiki/Cherry_MX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר התנסות של כמה ימים (חצי שנה זה יותר מדי זמן.

אני חולק עליך. אולי חצי שנה זה יותר מדי זמן, אבל באותה מידה מספר ימים זאת תקופה קצרה מדי מכדי לקבוע משהו כזה.

תוך חצי שנה אפשר להתרגל לסוג סוויצ'ים והמטרה שלי היא לבחור כרגע את הסוג שהכי נוח לי ולא להתרגל בכוח למשהו שאין לי כוונה להתרגל אליו).

אם תתרגל למשהו, סימן שהוא לא כל כך מפריע לך. אם הוא כן יפריע לך, אז לא תתרגל אליו. יש הבדל בין אילוץ לעבוד עם משהו לבין ליהנות לעבוד עם משהו. אם אחרי תגובה אתה מרגיש שאתה מסתדר עם הסוויץ' אבל לא נהנה ממנו, אז סימן שהוא לא בשבילך. אבל זה משהו שלוקח זמן ואי אפשר לקבוע תוך מספר ימים. לפחות לדעתי.

התנסיתי במקלדת עם סוויצ'ים כחולים מס' ימים, והם נמאסו עלי מהר מאוד. גם הרעש וגם המשוב הזה מאוד עצבן אותי.

זאת בדיוק הסיבה שאני אף פעם לא ממליץ למשתמש הממוצע (כלומר כזה שלא יודע להגדיר שום דבר לגבי ההעדפה שלו) להתחיל מהכחולים. פשוט יותר מדי מאפיינים שעלולים להפריע לו. מסיבה זאת ומסיבות נוספות שהזכרתי במהלך הדיון פה, בעבר הייתי ממליץ על חומים כסוויץ' ראשון ומאז שהאדומים הפכו לסוויץ' נפוץ אני ממליץ עליהם כסוויץ' הראשון למשתמש הממוצע.

אהבתי יותר את המשוב של מקלדת ממברנת הגומי שלי. הרבה יותר פשוט, נוח ומהיר מבחינתי להקליד על ה-K200 של לוג'יטק שיש לי כרגע.

...מה שכן, נוחות ההקלדה השתפרה כשחזרתי ל-K200 עם ממברנת גומי.

קודם כל צריך להתרגל. מקלדת מכנית גם גבוהה יותר לרוב (אני מקווה שאתה משתמש במשענת יד) וגם פריסת המקשים שונה. במקלדת ממברנת גומי לא רק שפריסת המקשים שונה, אלא ייתכן מאוד שהיא לא הייתה לפ לפי אותו תקן (רוב המקלדות המכניות הן לפי תקן ANSI עם פריסת מקשים של ארה"ב, הרבה מהממברנת גומי הן עם פריסת ISO, לא הבדלים גדולים, בעיקר צורה וגודל של מספר מקשים, אבל עדיין צריך להתרגל). לכולם יש תקופת מעבר והסתגלות.

שנית, אני לא לגמרי בטוח אבל אני חושב שסדרת K של מבוססת על Scissor Switch ולא על ממברנת גומי.

ושאלה לסיום, לאור מה שכתבת על הממברנת גומי. אם היא עונה על כל הדרישות וההעדפות שלך, אז למה בכלל מכנית?

הכחולים היו לי הרבה פאשלות בהקלדה בהשוואה למקלדת הקודמת שלי (ממברנה). בשלב מסוים זה כבר הציק לי.

כנ"ל. צריך להתרגל. פריסת מקשים שונה ומבנה פיזי שונה, לרוב האנשים שעברו ממקלדת ממברנת גומי יש טעויות הקלדה בהתחלה עד שמתרגלים תוך מספר שבועות.

ולשאלה שלך על מקלדות ממברנת גומי. כן, יש סוגים אבל זה לא משהו שאתה יכול ללמוד לפי המפרט. ככה שגם במקלדות ממברנת גומי יש תחושות הקלדה קצת שונות (צורת חיבור המקשים, סוג הסיליקון וכוד) ויש איכותיות יותר ואיכותיות פחות (הכל בסוף עניין של ההעדפה), אבל זה זה לא משהו שאתה יכול ללמוד עליו מראש או לבחור באופן מסוים כמו במקרה של הסוויצ'ים המכניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנקדוטה לא מועילה: עברתי ממברנה (microsoft ergonomic 4000), למכאנית - Truly Ergonomic עם סוויצ'ים חומים.

עכשיו מאוד קשה לי להשתמש בממברנה, מכיוון שהכפתורים מרגישים ספוגיים מאוד.

בונוס: הפרק של יד ימין הפסיק לכאוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חולק עליך. אולי חצי שנה זה יותר מדי זמן, אבל באותה מידה מספר ימים זאת תקופה קצרה מדי מכדי לקבוע משהו כזה.

זה משהו שלוקח זמן ואי אפשר לקבוע תוך מספר ימים. לפחות לדעתי.

אני אסביר את כוונתי.

החלטתי לנסות בתור התחלה את הכחולים כי הם הפידבקיים הכי מובהקים.

הייתי מודע לכל החלק התאורטי שלהם (כולל הקלדה על סוויצ' כחול בודד שהגיע עם sampler kit - {אי אפשר להשוות להרגשה של מקלדת מלאה ולכן אני מחשיב את העניין הזה לניסיון תאורטי}) אבל את הניסיון המעשי איתם לא היה לי.

כמובן שידעתי מהיכרותי את עצמי, שהאדומים והחומים עשויים להתאים לי הרבה יותר מהכחולים, אך בכל זאת רציתי לנסות אותם כדי להשלים את התמונה / הפאזל לגביהם.

ברגע שהתנסיתי בהם על מקלדת מלאה, זה השלים את הפאזל וגרם לי להבין שהם ממש לא מה שאני מחפש.

אמנם מעט מאוד זמן, אבל כיוון שידעתי בדיוק מה הנקודות שאני מעוניין לבדוק בסוויצ', היה לי מאוד פשוט להבין שהוא לא בשבילי.

אני חושב שפרק זמן ארוך כמו שציינת (חצי שנה או כמה שבועות) מתאים לבירור העדפה אישית בין מס' סוויצ'ים שכן אהבת וקשה לך להחליט ביניהם.

אבל גם שם אני מניח שאצליח להגיע למסקנה מהירה לגבי העדפה האישית שלי.

בשורה התחתונה זה אינדיבידואלי לגמרי לדעתי.

זאת בדיוק הסיבה שאני אף פעם לא ממליץ למשתמש הממוצע (כלומר כזה שלא יודע להגדיר שום דבר לגבי ההעדפה שלו) להתחיל מהכחולים. פשוט יותר מדי מאפיינים שעלולים להפריע לו.

מסיבה זאת ומסיבות נוספות שהזכרתי במהלך הדיון פה, בעבר הייתי ממליץ על חומים כסוויץ' ראשון ומאז שהאדומים הפכו לסוויץ' נפוץ אני ממליץ עליהם כסוויץ' הראשון למשתמש הממוצע.

בהמשך למה שכתבתי למעלה, אני מסכים איתך לגבי הכחולים.

למרות זאת, העדפתי לנסות אותם בעצמי למרות הסיכוי הגבוה שמשהו בהם יפריע לי (והייתי מודע לסיכוי הזה הרבה יותר משאר ה"מתחילים").

אם תתרגל למשהו, סימן שהוא לא כל כך מפריע לך. אם הוא כן יפריע לך, אז לא תתרגל אליו. יש הבדל בין אילוץ לעבוד עם משהו לבין ליהנות לעבוד עם משהו. אם אחרי תגובה אתה מרגיש שאתה מסתדר עם הסוויץ' אבל לא נהנה ממנו, אז סימן שהוא לא בשבילך.

גם לדברים לא טובים אפשר להתרגל, זה עדיין לא אומר שהם יהפכו לטובים.

דוגמה:

בן אדם (חס וחלילה) שבר את היד, ועכשיו הוא צריך להתרגל לעבוד עם יד אחת, והוא מתרגל.

סימן שזה לא מפריע לו?

אני לא חושב.

זה מאוד מפריע לו אבל הוא חייב להתרגל כי אין לו ברירה.

אני מחפש משהו טוב ולא איזה משהו אחר שאצטרך להתרגל אליו.

קודם כל צריך להתרגל. מקלדת מכנית גם גבוהה יותר לרוב (אני מקווה שאתה משתמש במשענת יד) וגם פריסת המקשים שונה. במקלדת ממברנת גומי לא רק שפריסת המקשים שונה, אלא ייתכן מאוד שהיא לא הייתה לפ לפי אותו תקן (רוב המקלדות המכניות הן לפי תקן ANSI עם פריסת מקשים של ארה"ב, הרבה מהממברנת גומי הן עם פריסת ISO, לא הבדלים גדולים, בעיקר צורה וגודל של מספר מקשים, אבל עדיין צריך להתרגל). לכולם יש תקופת מעבר והסתגלות. שנית, אני לא לגמרי בטוח אבל אני חושב שסדרת K של מבוססת על Scissor Switch ולא על ממברנת גומי.

ושאלה לסיום, לאור מה שכתבת על הממברנת גומי. אם היא עונה על כל הדרישות וההעדפות שלך, אז למה בכלל מכנית?

את עניין גובה המקשים במקלדות מכניות אני צריך לבדוק בנפרד, ומבחינתי זה לא קשור לסוויצ' עצמו. בעבר הייתה לי מקלדת Microsoft Keyboard שהמקשים שלה היו מאוד גבוהים בהשוואה ל-K200 של לוג'יטק ובהתחלה אפילו העדפתי אותה על ה-K200 כי הייתי רגיל. אבל בניגוד למה שקורה עם הסוויצ'ים, שתיהן נוחות לי אבל הרגשתי שההבדל הוא בגורם ההרגל ולא בגורם אחר כמו קליק או פידבק וכדו'.

אגב, Microsoft Keyboard, מורכבת ממנגנון ממברנת גומי?

לגבי K200 - מתחת למקשים זה נראה כך:

KR-6220_conventiona_NEW.jpg

נראה לי שמדובר בממברנת גומי בסך הכל.

Scissor Switch זה לא המנגנון שיש במקדלות של מחשבים ניידים?

אם כן, אז ההרגשה שונה מאוד בין מקלדת של ל-K200.

אבל יש דמיון בגובה המקשים.

אמנם K200 בעלת מקשים גבוהים יותר, אך הם מזכירים בצורתם הכללית מקלדת של .

לגבי פריסת מקשים, זה אחד הדברים שהכי פחות מדאיגים אותי. להתרגל לפריסה (מ-UK ל-US ולחילופין) זה עניין של זמן ורצון נטו.

לשאלתך, אני מעוניין במקלדת מכנית כי הן מציעות אפשרויות רבות יותר ואיכותיות יותר, בעיקר מבחינת איכות הבניה ואורך חיים. וכמובן שאני סבור שעם הסוויץ הנכון חווית השימוש תשתפר פלאים (עד שלא אנסה לא אהיה בטוח בזה לגמרי). אני חושב שכדאי להשתדל ולנסות כמה שיותר דברים כדי לשפר.

אתה בטח מכיר את ההרגשה הזאת שגילית משהו חדש וטוב שלא היית מודע אליו, ואמרת לעצמך "איך לא ניסיתי את זה קודם?".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנקדוטה לא מועילה: עברתי ממברנה (microsoft ergonomic 4000), למכאנית - Truly Ergonomic עם סוויצ'ים חומים.

עכשיו מאוד קשה לי להשתמש בממברנה, מכיוון שהכפתורים מרגישים ספוגיים מאוד.

תתחדש. מקלדת לא רעה בכלל.

ומה שתארת בהחלט קורה, הרבה אנשים שעוברים למנגנון מכני (ומעריכים את חוויית ההקלדה), מתקשים לחזור לממברנת גומי כי זה פשוט מרגיש כמו להקליד על ספוג. זאת בדיוק הדרך שאני מתאר לאנשים את ההבדל בין המנגנונים :).

@Luxurious

אל תבין לא נכון, לא הייתה לי כוונה להעביר ביקורת. פשוט ציינתי כמה נקודות שתהיתי לגביהן.

את השאלה על למה דווקא מכנית? שאלתי מכיוון שכבר נתקלתי בכמה מקרים של אנשים שעברו למכניות בלי להבין לממה (עברו בגלל הייפ), ולא הבינו על מה כל המהומה. זה לא שיש רע במקלדות ממברנת גומי, ואני באופן אישי גם לא בדיוק קונה את העניין הזה של הקלדה מהירה ומדויקת יותר. זה די הייפ שיווקי סביב הסוויץ' המכני שאחרת קשה לשווק אותו "להמונים" (ולכן צריכים גימיקים). בפועל הסיבה היחידה לעבור למכנית זה כי אוהבים את תחושת ההקלדה על המנגנוון המכני, יהא איזה שיהא.

הבנתי את ההסבר שלך על הכחולים ואם די מהר הרגשת בוודאות שזה פשוט לא זה עבורך, אז באמת שאין טעם סתם להמשיך "לסבול". מכל מה שתארת עד כה, אני חושב שהסוויץ' האדום הוא זה שיתאים לך במיוחד (אמרת שאתה לא אוהב סוויצ'ים נוקשים וכנראה שאתה מעדיף סוויץ' לינארי). השחור לדעתי יהיה לך קצת נוקשה מדי, אם כי שוב, צריך להכניס הכל להקשר המתאים. לא מדובר פה בהבדלים עצומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדומים הם הכי "ללכת על בטוח" מבחינתי.

אבל בא לי לנסות כמה שיותר סוגים כמו שאמרתי... לכן התחלתי מהאלו שבסימן שאלה.

לגבי נוקשות הסוויצ'ים, זה דווקא עניין שאני חושב שיש בו מקום להסתגלות.

בפעם הראשונה שלוחצים על מקש עם סוויצ' שחור, ה"כובד" קצת מרתיע אבל לדעתי בהקלדה על מקלדת מלאה זה ממש לא משמעותי לרוב האנשים.

כמו כן, יש לזכור שלא צריך ללחוץ את המקש עד הסוף כדי שהלחיצה תיקלט כלומר, לא חייבים לקבל מהמקש את ההתנגדות המקסימלית.

מעניינת אותי ההגדרה של "כמו להקליד על ספוג". למה בדיוק התכוונת? אני לא בטוח שירדתי לסוף דעתך.

מה לגבי ה-K200. זו באמת ממברנת גומי?

פתחתי את המקלדת של וגם שם מצאתי מנגנון דומה אך עם מקשים גבוהים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניינת אותי ההגדרה של "כמו להקליד על ספוג". למה בדיוק התכוונת? אני לא בטוח שירדתי לסוף דעתך.

התכוונתי לכך שלהקלדה על מנגנון מכני יש תחושה מאוד מובחנת, מאוד חדה, ואחרי שמתרגלים אליה וחוזרים למקלדת ממברנת הגומי הממוצעת התחושה הזאת חסרה. אין את אותה חדות, המקשים מרגישים רכים ושוקעים. הדרך הכי טובה שאני מצאתי לתאר את היא להגיד שזה "כמו להקליד על ספוג", כלומר תדמיין שהמקשים עצמם מונחים על ספוג ואתה לוחץ עליהם.

מה לגבי ה-K200. זו באמת ממברנת גומי?

לא יודע. זה לא מידע שיצרני מקלדות ממברנת הגומי מפרסמים. זכור לי משהו על כך שסדרת K של מבוססת על Scissor Switch אבל אני לא יודע אם כל הסדרה כזאת או רק דגמים מסוימים.

אם פרקת אותה ונדמה לך שהיא ממבנת גומי, אז כנראה שהיא ממברנת גומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...