מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 42 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

נחשב ע"י מי?

מי באמת מכיר את כל המקלדות הקיימות?

מי באמת יודע מה קורה איתם לאורך זמן?

ולמה בדיוק אתה קורה איכות?

הגיוני שחלק מהמקלדות יותר עמידות מכל מיני בחינות.

יש מקלדות שמיוצרות מפלסטיק, ויש כאלו שמיוצרות מאלומיניום.

חלקן משתמשות בציפוי צבע שדוהה/מתקלף אחרי שנה שנתיים שלוש, ובאחרות אין את הצרה.

חלק מהמידע היצרניות מציינות.

חלק מהמידע קיים בביקורות אתרים.

חלק מהמידע קיים רק בביקורות משתמשים שנה שנתיים אחרי שהמוצר הגיע לחנויות.

במקלדת שלי יש ציפוי בחלק שמניחים עליו את כף היד, שהתקלף עם השנים באיזור המגע.

מתחתיו יש פלסטיק בדיוק כמו בשאר המקלדת.

במחשבה לאחור הייתי מעדיף שלא ישימו את הציפוי בכלל.

חתיכת עבודה להסיר ולנקות אותו כמו שצריך אחרי שהוא מתחיל להתקלף.

ומי בכלל צריך חומרים רעילים מתקלפים בסגנון טפלון על המקלדת.

לי דבר כזה חשוב לדעת בקניית מקלדת מכנית, שאמורה לשמש אותי במשך כמה שנים טובות לכל הפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Switch mount refers to the method by which discrete switches are mounted into the keyboard. Typically, each switch is soldered onto a printed circuit board (PCB). Switches held in place by the PCB alone are said to be PCB-mounted.

It is more common in contemporary keyboards however for switches to also be secured into holes in a metal plate. In this arrangement, the switches are said to be plate-mounted.

Most switch types are either made for PCB-mounting or plate-mounting, but the Cherry MX switch can be either. Versions intended for PCB-mounting have extra prongs in the circuit board and often a jumper or diode in the switch soldered to the PCB to increase the key's stability. In many keyboards such as those of the Cherry G80 series and the Poker, this is considered to be adequate.

http://deskthority.net/wiki/Switch_mount

מנין לך שהציפוי רעיל?

??

לא יודע בוודאות.

חומרים בעלי אופי דומה בדרך כלל ידועים כרעילים/מסרטנים.

הם עוברים תהליך שאמור לנטרל אותם, ותלוי באיכות התהליך הם רעילים/מסרטנים ברמות כאלו או אחרות.

יש סיפור שלם על טפלון למשל.

לא שאני באמת חושב שאני הולך לקבל מזה הרעלה או סרטן.

לפחות לא ברמה שתזיק לי באופן חד משמעי.

אבל אם כבר להיכנס בציפוי המתקלף, אז עד הסוף. :s0403:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתחיל בכך שאציין שלמעט מקרים יחסית נדירים של דגם מסוים או אצוות ייצור מסוימת שמשהו השתבש בהם וידועים באופן גורף כבעייתיים, רוב הבדלי האיכות הם לא חשובים עד זניחים עבור המשתמש הממוצע.

ולמה בדיוק אתה קורה איכות?

1. איכות הלוח והאלקטרוניקה באופן כללי.

2. סוג ואיכות הפלטה, שבלחיצה על המקלדת מכל צד היא לא תתכופף.

3. איכות ההלחמות של הסוויצ'ים ושל רכיבים נוספים כגון מחבר USB במקלדות עם כבל ניתק.

4. איכות המארז החיצוני, שוב, שיהיה קשיח ולא גמיש (כיפוף קל זה עדיין בסדר).

6. סוג ואיכות הפלסטיק של המקשים וצורת הטבעת הכיתוב על המקשים.

7. איכות בנייה כללית - האם הסוויצ'ים "חורקים" או שיש בהם מספיק חומר סיכה, האם יש מקשים בצורה "מוזרה" שימנעו את החלפתם בעתיד במקש בגודל תקני, האם יש תשומת לב לפרטים קטנים כמו גומי ברגליות, מיקום המחבר וכן הלאה.

7. בקרת האיכות - חלק חשוב מאוד בהגדרת האיכות - גם של יצרן הלוח המודפס וגם סופית של המקלדת.

בנוסף יש דברים שעדיין קשורים בהגדרה הכללית "לאיכות" המקלדת אך הם סובייקטיביים הרבה יותר ועבור רוב המשתמשים אינם רלוונטיים:

1) האם הבקר מולחם ללוח או ניתן להחלפה?

2) סוג המייצבים של המקשים הארוכים.

3) האם ניתן לתכנת את הבקר תכנות בסיסי באמצעות מתג דיפ או שהכל יעשה בשליטת התוכנה.

אגב, מה אומר המאפיין הבא:

Switch Mount Type - PCB

אפשר לחלק את המקלדות המכניות לשני סוגים לפי האופן שבו הסוויצ'ים מחוברים ללוח המודפס. הראשון והנפוץ יותר הוא על פלטת מתחת (שאליה מחובר הלוח מודפסת מצידה התחתון) והסוג השני הוא חיבור ישיר של הסוויצ'ים ללוח המודפס.

הסוג הראשון נחשב כאמין ואיכותי יותר מכיוון שהפלטה מקנה לכל המערכת יציבות ועמידות. חיבור של הסוויץ' ישירות ללוח המודפס מוביל לכך שכל הכוח שמופעל בהקלדה עובר ישירות ללוח המודפס שמטבעו רגיש לזה יותר מאשר פלטת מתכת. גם איכות ההקלדה שונה (רק שפה זה סובייקטיבי, חלק אוהבים יותר ככה וחלק אחרת), כשסוויץ' שמחובר ללוח המודפס מרגיש בתיאוריה "רך" יותר עקב גמישות הלוח המודפס שהוא כל מה שתומך בו. בדרך כלל מקלדות עם סוויצ'ים שמחוברים ללוח המודפס יהיו קטנות (60% מגודלה ממקלדת תקנית), עם לוח מודפס כפול (דו-שכבתי) כדי להקנות לו עמידות גדולה יותר (אם כי לוחות כפולים כאלה קיימים גם במקלדות עם פלטה) וצורת ההלחמה תהיה קצת שונה כדי לספק לסוויצ'ים יציבות נוספת.

למיטב ידיעתי כל מקלדות הגיימינג שהוזכרו כאן בדיון כמו גם מקלדות נוספות בגודל מלא (כולל אלו שהן , כלומר ללא לוח הספרות) הן בעלות פלטת מתכת.

ומי בכלל צריך חומרים רעילים מתקלפים בסגנון טפלון על המקלדת.

לא יודע מאיפה הבאת את זה או איך בכלל הגעת מדיון על מקלדות מכניות לציפויים רעילים.

אבל המארז של מקלדות מכניות עשוי רובו ככולו מפלסטיק (ובודדות עם מארז אלומיניום, עבור חלק מהמקלדות אפשר גם לנות מארז כזה בנפרד), עם או ללא ציפוי כלשהו שאמור להגן על הפלסטיק. עד היום לא נתקלתי במקלדת מכנית שהתקלפה. בלאי מסוים יש עם הזמן כמו עם כל מוצר דומה, אבל אין עליהן ציפוי דמוי גומי או שאר חומרים שאופיינים למקלדות "הגיימינג" שמבוססות על ממברנת גומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי דבריך, איכות הבניה של המקלדת הזו ירודה כי היא PCB?

http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=291

איך CM Storm TRIGGER בפרט, מבחינת איכות הבניה שלה?

יש איזה עניין של סביב ארץ הייצור, כמו שנאמר פה בעבר?

יש איזו מקלדת שנחשבת ל"טופ" מבחינת איכות הבניה?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. לא אמרתי בשום מקום שהמשמעות של סוויצ'ים שמותקנים ישירות על הלוח המודפס היא מקלדת פחות איכותית. רק ציינתי את ההבדלים, ושהפלטה מספקת תמיכה ויציבות בלי מאמץ בעוד שכדי ליצור מקלדת עם סוויצ'ים שמחוברים ישירות על הלוח המודפס נדרשת קצת יותר מיומנות והשקעה. בנוסף גם תחושת ההקלדה מעט שונה בגלל דרגת הנוקשות של משטח התמיכה, אבל זה עניין סובייקטיבי לגמרי ויש כאלה שיעדיפו ככה, יש כאלה שיעדיפו אחרת ולהרבה מאוד זה בכלל לא ישנה.

למיטב ידיעתי הסוויצ'ים ב-Ducky Shine II מותקנים על פלטה ולא ישירות על הלוח המודפס.

יש איזו מקלדת שנחשבת ל"טופ" מבחינת איכות הבניה?

זאת שאלה קשה שהתשובה עליה היא כן ולא.

אני קודם רוצה להפנות אותך למה שכתבתי בתחילת ההודעה הקודמת שלי לגבי המשמעות בפועל של הבדלי "האיכות".

אני אומר מראש שזה מיותר, אבל אם אתה רוצה שסתם אזרוק שמות של דגמים של מקלדות "איכותיות" אז Filco Majestouch וגם הדגמים הישנים של Das Keyboard (שתי המקלדות זהות בבסיסן ושתיהן גם עוברות, במקרה של ה-DAS עברה, בקרת איכות קפדנית) נחשבת כאיזו אמת מידה בתחום. האם זה נכון בפועל? ממש לא.

מקלדות כמו ה-Ducky Shine II ובכלל הדגמים החדשים של Ducky,‏ Leopold, Keycool, Rosewill 9xxx series, CM Quickfire Rapid, WASD ועוד הן לא פחות איכותיות במובן שהבדלי "האיכות" הם זניחים לכל הדעות (גם למי שממש מקפיד על כל פרט ופרט אבל לא משתמש במותגים כסמל סטטוס) או לא קיימים, וברוב המקרים מבחינה אובייקטיבית אין ממש הצדקה להפרש במחיר(שמשויך גם למיתוג. אך כמו בכל דבר, לכאן נכנסים שיקולים נוספים וסובייקטיבים כגון העדפה לעיצוב מסוים, נאמנות למותג, סוג המייצבים, פיצ'רים כמו תאורה אחורית, מתג דיפ, כבל נשלף ועוד שיש/אין במקלדת וכן הלאה.

לגבי ה-Trigger, היא מקלדת מכנית שגרתית מקטגוריית "הגיימינג". שום דבר מיוחד או מלהיב באופן יוצא דופן לטובה או לרעה.

אחת המקלדות המשתלמות ביותר היום, אם לא המשתלמת ביותר מבחינת עלות-תמורה, היא ה-CM Quickfire Rapid. מבחינת איכות בנייה היא טיפה מעל רוב מקלדות הגיימינג הנפוצות. היא מיוצרת על-ידי Coastar שהיא היצרנית של Filco ו-WASD לשעבר גם של DAS, ומתומחרת בדרך כלל נמוך מהן וגם אין תלונות מיוחדות שמעידות על איזו בקרת איכות רופפת באופן יוצא דופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר באותו מנגנון. Unicomp קנתה את כל הקניין הרוחני והזכויות הנדרשים כדי לייצר אותו מ-Lexmark באמצע-סוף שנות התשעים, ועד כמה שאני יודע הם היחידים שמייצרים מקלדות עם המנגנון Buckling Springs "הקלאסי" (ובכלל). למעשה הם אפילו הולכים צעד נוסף קדימה והמקלדות במכוון ולפי תכנון אמורות להידמות עד כמה שרק אפשר ל-Model M גם בהיבטים נוספים כגון מראה ותחושה כללית (עם שינויים קטנים). הם מצהירים על זה שהמטרה שלהם זה פשוט המשיך את המסורת והשושלת. הם גם מציעים שירות תיקון למקלדות Model M ישנות מתוצרת או Lexmark ומוכרים להן חלקי חילוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן טובות יותר למעשה?

יש שם דגם ULTRA שזהה בצורה והכל אך לא מגושם כמו ה-MODEL M. זה אחלה פתרון אם האיכות זהה או גבוהה מהמקור.

כמו כן, יש גם דגם שמתיימר להיות שקט - Quiet Touch R/D. לא הצלחתי להבין מה הם עשו כדי להשתיק את המנגנון. האם יש חסרונות / יתרונות למנגנון השקט שלהם? לא הצלחתי למצוא סקירות עם לדגם הזה, כך שלגבי הסאונד אני עדיין לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר הוזכר לא פעם בדיון, כשזה מגיע לציוד היקפי, ולמעשה לחומרה בכלל, ועל אחת כמה כמה כשדנים בהתקני קלט, אין כזה דבר טוב יותר או פחות, יש מתאים יותר ומתאים פחות בהתאם לצורכי, העדפות ואילוצי המשתמש.

המקלדות של Unicomp לא יותר טובות ולא פחות טובות מה-Model M. הייצור של ה-Model M (שייוצרה על-ידי ולאחר מכן Lexmark) הופסק באמצע שנות התשעים של המאה העשרים וכיום ניתן למצוא אותן רק כפרטי אספנות ונטושות במחסנים ובפחי זבל של אנשים שלא יודעים מה יש להם ביד. Unicomp קנתה את כל הזכויות הנדרשות כדי להמשיך את הייצור והתחזוקה של המקלדות האלו, ומאז1997 או 1998 (לא זוכר בדיוק) היא מייצרת מקלדות המבוססות של המנגנון Buckling Springs שפותח במקור על-ידי תוך ניסיון מודע לשמור באופן כללי גם על המסורת והתחושה הכללית שאפיינו את המקלדות הוותיקות, אך בד בבד להתאימן גם לדרישות העולם "המודרני" שקצת השתנו מאז.

עד כמה שאני יודע דגמי המקלדות השקטות שלהם זהים מבחינהמבנית לדגמי המקלדות "הלא שקטות", כשההבדל היחיד הוא שהדגמים השקטים מבוססים על מנגנון ממברנת גומי ולא Buckling Springs.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

השקטות זהות מבחינה מבנית (כלומר צורה) או מכנית (מבחינת מנגנון)?

כלומר אם אני מחפש את "טעם של פעם" אני לא אמצא אותו בדגם השקט מלבד הצורה?

אגב ART,

לגבי המקלדות עם לחצני המאקרו משמאל. אתה די צודק שזה קצת מציק, אבל זה בהחלט דבר שניתן להתרגל אליו.

ברור שהייתי מעדיף בלי, אבל בכל מקרה, זה לא כזה נורא.

אגב, אם אתה מוצא מקלדת טובה שעונה על דרישותך, אשמח לקבל המלצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים המקלדת שהכי עניינה אותי היא הCORSAIR K90.

המקשי מקרו המונמכים נשמעים כמו פיתרון מעולה.

היא המקלדת היחידה(או הכמעט יחידה) שמגיעה עם מקשי מדיה יעודיים.

ההתלבטות היחידה היא על המקשים שמגיעים רק RED.

עם מחיר כזה הייתי מצפה לשלמות.

עדיין לא שם, אבל יותר קרוב מהאחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהמקשים הקיצוניים חייבים להישאר מקשי הקונטרול.

נראה לי שמישהו מהפורום הצליח לקנות אחת ב-300 ש"ח בערך בבלק פריידי.

אולי שווה לחכות.

about:blank,

האם unicomp מציעה רק סוג אחד של התנגדות? ניסיתי לחפש באתר שלהם אזכור לנושא ולא הצלחתי.

בכל מקרה, אם אמרת ש-buckling spring הכי קרוב לירוקים מסדרת MX, אני מניח שיהיה לי קצת קשה להסתדר אתם או להתרגל אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...