מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 20 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

פריסת מקשים בריטית שונה מזאת האמריקאית במיקום ותפקוד של עוד מקשים. זה נכון שאם אתה לוקח מקלדת בריטית וממפה לה בתוכנה (זה מה שקובע) פריסת מקשים אמריקאית אז מבחינתך (כל עוד אתה מתעלם ממה שכתוב על המקשים) ההבדל הוא בצורת מקש ה-Enter אבל לא ברור אם התכוונת רק לזה או לפריסת מקשים תואמת בין ה"חומרה" לתוכנה.

אם מה שמפריע לך זאת רק הצורה של מקש ה-Enter אז קשה מאוד לענות לך על השאלה כי יכולת ההסתגלות היא עניין אישי. באופן עקרוני לא צריכה להיות שום בעיה להתרגל לצורת Enter שונה, רק שלאחד זה עשוי לקחת קצת יותר זמן מלאחר.

כמו רבים אחרים גם אני עברתי במהלך הזמן בין מקלדות שונות. חלקן היו שונות מהמקלדת האחרונה שלה הייתי רגיל -- לפעמים גם צורת ה-Enter וברוב המקרים גם שינויים בגודל ובצורה שהם אמנם קטנים על הנייר, אך בפועל משפיעים על תפיסת המרחב שלך כשאתה מקליד "עיוור" ורגיל כבר למקלדת מסוימת.

בכל המקרים האלה לקח לי לא יותר מכמה ימים להתרגל באופן מלא, וזה גם לא היה מאבק מיוחד, פה ושם כמה שגיאות הקלדה או לחיצות על המקש ה"לא נכון", אבל לא ברמה שהופכת את השימוש לבלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קניתי את הRAZER BLACKWIDOW בתחילת יוני מKSP, לא הסתדרתי איתה מההתחלה..

היה קשה מאוד, לפחות לי, להתרגל לLayout הזה של המקשים כשאני רגיל לLayout כמו של ה6GV2.

בכל מקרה, היא התקלקלה, ולפני שבוע קיבלתי מקלדת חדשה (בקופסא סגורה) מKSP ולא פתחתי אותה עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ההודעה צונזרה.

ראשית, פרסום כתובת הדוא"ל שלך על-גבי הפורום הוא לא רעיון טוב (מלכודת ספאם ושאר סוגיות פרטיות).

שנית, הפורום אינו הפלטפורמה המתאימה לפרסומים מסוג זה, לשם כך קיים מדור היד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את הRAZER BLACKWIDOW בתחילת יוני מKSP, לא הסתדרתי איתה מההתחלה..

היה קשה מאוד, לפחות לי, להתרגל לLayout הזה של המקשים כשאני רגיל לLayout כמו של ה6GV2.

בכל מקרה, היא התקלקלה, ולפני שבוע קיבלתי מקלדת חדשה (בקופסא סגורה) מKSP ולא פתחתי אותה עדיין.

יש את ה-SteelSeries 6Gv2 במלאי ב-PCGames (לפחות כך רשום באתר שלהם):

http://www.pcgames.co.il/SteelSeries_6Gv2_Gaming_Keyboard-20812.html?isFromCat=1&Tmp=0&PN=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום דיבר איתי נציג מאוד נחמד מאייבורי, שאמר שלאור הביקוש הרב שהם נתקלו בו הם יחדשו במהרה את המלאי של הBW והBWU.

הוא אמר גם שככל הנראה הם ישארו במחירים שהיו עד כה, כ-190 ו290 בהתאמה (למרות שכמובן לא יכל להתחייב על כך...).

הוא אמר לי שבוע +-, ואני אחכה לרכוש מהם... ממתי שהתוודעתי לנושא דרך הת'רד הזה (וקראתי את כולו מתחילתו ועד סופו :smile1: ) כבר מדגדג לי בין האצבעות לרכוש מקלדת מכנית, ואחרי התנסות עם חלקן עוד יותר נדלקתי...

אני חושב ש190 ש"ח זה מחיר סביר ביותר להשקעה למקלדת (במיוחד לראשונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקלדות ממברנת גומי אינן גרועות או נחותות ממקלדת מכניות. טוב, זה לא לגמרי מדויק למען האמת כי יש מקלדות ממברנת גומי ממש גרועות (הכוונה לזולות הגנריות בעיקר) אבל יש גם כאלה שהן טובות. גם מקלדות מכניות יש טובות יותר ופחות. ההבדל בין מקלדת ממברנת גומי ל-Scissor Switch ולמכנית על גווניה השונים (כשכל המקלדות האלה הן מהאיכות והמלאכה הטובות בכל קטגוריה) הוא אופי ותחושת ההקלדה. יש שיוסיפו גם את עניין המשקל שגורם לכל המקלדת להיות יותר יציבה, אך זה כמובן נתון לוויכוח ועניין סובייקטיבי. מי שמקליד מהר יקליד מהר על כל מקלדת כי זאת מיומנות אנושית. זה נכון שהרבה "קלדנים" מעדיפים מקלדות מכניות, אבל אני לפחות לא מכיר סיבה "מדעית" לכך (וכל הסיבות הלכאורה מדעיות שמנסים להציג חברות המקלדות המכניות הן יחסי ציבור ולא הרבה יותר מכך), אם כי בהחלט ייתכן שיש משהו במנגנון המכני שמרגיש נוח יותר לאנשים שחולקים את המיומנות או ה"חיבה" הזאת להקלדה.

אם כי רוב "קהילת חובבי המקלדות המכניות" מתקבצת יותר סביב העניין המכני (אצל חלק לא מועט מדובר בסמל סטטוס או סיבות לא ענייניות אחרות, אבל בהחלט יש אנשים שפשוט מעריכים את חוויית ההקלדה על מקלדת מכנית, ויש גם לא מעט כאלה) ולאו דווקא מדובר ב"קהילת חובבי הקלדה טהורים" שמתקצבים בגלל חיבתם לתחום ואז מגילים שרובם משתמשים ומעדיפים מקלדות מכניות.

בכל מקרה, הסרטון הנ"ל הוא סרטון יחסי ציבור של DasKeyboard אז כמובן שיש לצפות בו בהקשר הנכון (אלה פשוט שני קלדנים מאוד מהירים שאני מניח שהגיעו לתחרות תמורת פרס, זה לא שבגלל המקלדת הם פתאום מקלידים ככה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שמטרת הסרטון היא יח"צ.

העניין הוא שבמנגנון המכני יש הרגשה מדויקת יותר. המקשים רכים יותר (גם עם הסוויצ'ים היותר "כבדים").

לעומת זאת, ברוב מקלדות הגומי המקשים מרגישים תקועים כאלו. צריך ללחוץ בכוח מסויים ואז המקש "נופל".

כבר 9 שנים שאני משתמש במקלדת גומי, Microsoft Keyboard, ויצא "לטעום" כמה פעמים מקלדות מכניות.

חוץ מזה שאני לא רואה שום טעם בשדרוג המקלדת הקיימת למקלדת גומי חדשה יותר (כי הכל לדעתי אותו הדבר בקטגוריה הזו וכל השוני מדגם לדגם הוא הרעש והצלצולים שבאים איתו), אני גם ממש מאמין שאיכות ההקלדה (נוחות, טעויות, מהירות) במקלדת מכנית הרבה יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די מסכים עם מה שכתבת למעט עניין המקשים התקועים במקלדות ממברנת גומי, זה תלוי באיכות של המקלדת, וכשזה מגיע למנגנון ממברנת גומי שהוא כנראה הנפוץ ביותר טווח האיכות של המקלדות האלה הוא די גדול. יש כאלה שהן באיכות גרועה, יש כאלה שהן באיכות טובה. כמובן שמי שמעוניין במנגנון מכני כנראה שלא ימצא את מבוקשו גם במקלדות ממברנת הגומי הטובות, אבל זה בלי קשר לאיכותן.

לגבי דרגת הרכות של הסוייץ', זה גם נתון לויכוח. יש סווצ'ים שהם יחסית קשים. אני חושב שקשה להשוות עוצמת לחיצה על סוויץ' מכני מסוג מסוים לכזה של ממברנת גומי או אפילו למנגנון מכני אחר, מכיוון שהתחושה ומנגנון הפעולה שונים.

בכל מקרה, מה שניסיתי להגיד הוא שכל העניין הזה הוא סובייקטיבי לגמרי כמו כל עיסוק בהתקן קלט/פלט. יש היבט אובייקטיבי, אבל יש גם היבט סובייקטיבי. בכלל, שימוש בהתקן קלט/פלט הוא קודם כל חוויה חושית וככזה לצד הסובייקטיבי יש משקל הרבה יותר גדול מלמפרט הטכני (האובייקטיבי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא מכנית אם זה מה שאתה שואל (מבוססת ממברנת גומי למיטב ידיעתי), כך שאם אתה מחפש מקלדת מכנית היא לא הפתרון עבורך.

מכל בחינה אחרת יכול להיות שהיא טובה לך ויכול להיות שלא, הכל תלוי במה שאתה מחפש כי ההגדרה של "טוב" ו"עדיף" משתנה בין אנשים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...