צעדת המיליון - אתם באים? - יש עידכון של חוויות מהשטח!!! :) - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צעדת המיליון - אתם באים? - יש עידכון של חוויות מהשטח!!! :)

DrizziTx

Recommended Posts

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איקאה היא זאת שמתמחה בריהוט זול, ולא ראיתי הסתערות מיוחדת על הסניף שלהם היום. קיקה היא כמעט כמו איקאה, אלא שמלבד הריהוט הזול הם מוכרים גם ריהוט יוקרתי שמחירו בהתאם. מעניין יהיה לדעת מה גובה מחזור המכירות של קיקה בסוף היום + מה ש-ALPHA אמר.

אבל זה לא באמת משנה, כי כל אינדיקטור לכך שהמצב לא כל כך גרוע כפי שמציגים אותו אפשר להפוך ב-180 מעלות.

שיא ביוצאים לחו"ל? זה בגלל שהקוטג' בארה"ב זול יותר.

זריית חול בעיניים מבית האוצר, לא אינדיקטור. אני מסכים שהמון אנשים לא מתנהלים נכון כלכלית ולא סוגרים את החודש באשמתם המלאה (ע"ע דוגמאות של כלכליסט), אבל יציאות לחו"ל לא משקפות שום שגשוג כלכלי. כנ"ל והסתערות על קיקה. אנשים בישראל עובדים קשה מאוד ורוצים לחיות קצת. הרצון הזה מחזיק את המשק בחיים. אבוי לנו אם הצריכה הפרטית תקטן. אז המצב באמת יהיה מחורבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו במדינה ששום דבר בה לא מהווה אינדיקטור לשום דבר.

אני מתערב שחלק גדול מאותם יוצאים לחו"ל ואותם מסתערים על קיקה עושים את זה בידיעה שהמינוס בחשבון הבנק מעמיק.

וגם אם לא- זו חדשה. אנשים באים מסקרנות, אנשים באים כ "שמעתי שבחו"ל זה ככה, אולי זה יהיה גם פה", ועוד.

שאיקאה הגיעו לראשונה לארץ- גם כן הייתה הסתערות.

ש H&M הגיעו לארץ- אני באמת שלא צריך להזכיר לאף אחד.

חוץ מזה, לא מדובר על עשרות אלפי אנשים, סה"כ על כמה מאות.

אז לכמה מאות נתנייתים יש כסף. לעזאזל, שמדובר בנתניה, אני יכול לספור "כמה מאות" של צרפתים עם בית קיץ באיזור שכבר יכולים למלא את החנות....

איך לעזאזל מפה ל "אינדיקטור" כלשהו? beats me

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4118353,00.html

מהנהלת קיקה נמסר, כי הציבור מתבקש שלא להגיע בשעות הצהריים, כי החנייה והחנות מלאים עד אפס מקום

נראה לי שבחנות ששטחה 18,000 מ"ר יש מקום לקצת יותר מ"כמה מאות נתנייתים".

http://www.onlife.co.il/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/%D7%A6%D7%A8%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA/30878/kika-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%94-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%A2%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%93%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA

ההתנפלות לא פסקה בשערי החנות, אלא נמשכה גם בתוך המתחם. נדמה שהלקוחות לא עסקו בבחירה צרכנית מושכלת, אלא בהעמסה של מה שבא ליד. זאת, מחשש שייחטף על ידי לקוח אחר.

בסוף היום, כשהאנשים האלה יחזרו הביתה, הם ימשיכו להתלונן על יוקר המחיה וכמה "המחאה" צודקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זריית חול בעיניים מבית האוצר, לא אינדיקטור. אני מסכים שהמון אנשים לא מתנהלים נכון כלכלית ולא סוגרים את החודש באשמתם המלאה (ע"ע דוגמאות של כלכליסט), אבל יציאות לחו"ל לא משקפות שום שגשוג כלכלי. כנ"ל והסתערות על קיקה. אנשים בישראל עובדים קשה מאוד ורוצים לחיות קצת. הרצון הזה מחזיק את המשק בחיים. אבוי לנו אם הצריכה הפרטית תקטן. אז המצב באמת יהיה מחורבן.

אבוי לנו שזה המצב, בו כל הכלכלה והחברה מושתתים על צריכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שבחנות ששטחה 18,000 מ"ר יש מקום לקצת יותר מ"כמה מאות נתנייתים".

בסוף היום, כשהאנשים האלה יחזרו הביתה, הם ימשיכו להתלונן על יוקר המחיה וכמה "המחאה" צודקת.

18,000 מ"ר שטחו הבנוי של הבניין. כולל המחסן של החנות, , לא 18,000 מ"ר אולם התצוגה.

ומתוך אולם התצוגה, שטח לא מבוטל מלא, כיאה לחנות רהיטים, ב.... רהיטים.

עכשיו תעשה חשבון מחדש כמה אנשים יכנסו שם.

1000?

בוא נגזים ונתפרע- 5000 איש? 7000?

סלח לי, אבל בעיר שמונה מעל 150 אלף תושבים (ואף אחד לא אומר שכל באי החנות היו נתנייתים) מספרים כאלו ממש לא מרשימים.

חוץ מזה שכמו שכתבתי קודם- יש כאלו שיכולים להרשות לעצמם, ויש כאלו שפשוט נותנים למינוס בבנק לגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו במדינה ששום דבר בה לא מהווה אינדיקטור לשום דבר.

אני מתערב שחלק גדול מאותם יוצאים לחו"ל ואותם מסתערים על קיקה עושים את זה בידיעה שהמינוס בחשבון הבנק מעמיק.

וגם אם לא- זו חדשה. אנשים באים מסקרנות, אנשים באים כ "שמעתי שבחו"ל זה ככה, אולי זה יהיה גם פה", ועוד.

שאיקאה הגיעו לראשונה לארץ- גם כן הייתה הסתערות.

ש H&M הגיעו לארץ- אני באמת שלא צריך להזכיר לאף אחד.

חוץ מזה, לא מדובר על עשרות אלפי אנשים, סה"כ על כמה מאות.

אז לכמה מאות נתנייתים יש כסף. לעזאזל, שמדובר בנתניה, אני יכול לספור "כמה מאות" של צרפתים עם בית קיץ באיזור שכבר יכולים למלא את החנות....

איך לעזאזל מפה ל "אינדיקטור" כלשהו? beats me

בדיוק. קונים מכוניות בעסקאות מימון, טסים ליוון טיול מאורגן של יומיים - שלושה שלעיתים יותר זול מסוף שבוע באילת, לוקחים מספקית סלולרית ופעם בחודש יוצאים. זה לא מונע מהאוצר להציג נתונים על המצב המצויין של המשק. כאילו מה אתם רוצים? אתם יודעים כמה ישראלים בחו"ל? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי טענתי שבנאומים היו קריאות להפלת הממשלה? תוכן הנאומים לא חשוב, חשובה זהות הנואמים. למה דפני ליף וסתיו שפיר נאמו שם?

אתה לא חושב שזה קצת עצוב שמחאה "עממית" מובלת על ידי סרבנית ושמאלנית קיצונית? המחאה הזאת לא שלך, לא מעניין אף אחד מה אתה רוצה, דפני ליף לא מייצגת אותך - היא מייצגת אינטרסים זרים שרוצים שבבחירות הבאות אותם 400,000 איש שצעקו "העם רוצה צדק חברתי" כי סתיו שפיר אמרה להם לצעוק את זה, בלי שהם בכלל יודעים מה זה, יצביעו קדימה.

תוכן הנאומים לא חשוב? תוכן הנאומים מאוד חשוב. את זה מעבירה המחאה, לא את האג'נדה המוסתרת של "דפני ליף וחבריה" או של אי אילו קבוצות שבאו להפגין עם שלטים הזויים - המקסימום שהקבוצות האלה מקבלות הוא כמה שניות בטלויזיה כשהמצלמה עוברת מעליהם. מטרת המחאה היא להראות לממשלה שעד שלא תשתנה כאן המדיניות הכלכלית, ההפגנות לא יפסיקו. זה מה שנואמים, זו האמת.

אתה מנסה בכל מחיר להסיט את המחאה הזו לצד הפוליטי ובונה על זה בניינים. המחאה הזו היא על יוקר המחייה. איך אני יודע? כי זה מה שעובר בתקשורת. אתה שמעת את דפני ליף או את איציק שמולי נואמים מול 400 אלף שצריך להפיל את השלטון? ברור שלא, אז אל תמציא לעצמך טענות.

אתה גם לא נותן מספיק קרדיט למפגינים ולעם, עד כדי זלזול. אתה חושב שמאות אלפים לא יודעים עבור מה הם מפגינים? נו באמת.

קודם כל, כן - זה מבטל את לגיטימיות המחאה, כי זו כבר לא מחאה אחת, אלא אלף מחאות שונות. מה הקשר בין המחאה שלך למחאה של אותם הזויים מאמת אחרת? זה ששניכם עומדים באותה כיכר וצועקים "העם רוצה צדק חברתי" זה נחמד, אלא שאתה חושב שהכוונה היא להורדת המע"מ והוא חושב שהכוונה היא הלאמת כל הטייקונים וחלוקת העושר שלהם לעם. לדעתך המחאה שלו היא לגיטימית?

לדעתך צריך להחזיר את גלעד שליט בכל מחיר? לדעתך צריך לצאת מהשטחים? לדעתך קדימה צריכה להיות בשלטון במקום הליכוד?

אם התשובה לפחות לאחת מהשאלות האלו היא לא, אז מה אתה עושה שם? בעצם נוכחותך אתה נותן לגיטימיות לכל המחאות האלו, שאין ביניהן לבין מצוקת הדיור שום קשר לחלוטין.

כן, תגזים יותר, לא אלף מחאות שונות - חצי מיליון מחאות שונות. וברצינות, אני לחלוטין לא מסכים איתך. אם בהמון של 300 אלף איש באו 30 או 300 הזויים מאמת אחרת, זה לא משנה ולו במעט את לגיטימיות המחאה. הייתי מעדיף שהם לא יבואו, אבל זו זכותם.

כשאני שם אני נותן לגיטימיות בעיקר למה שמועבר בנאומים, בהם אין שום זכר להזיות שאתה מתאר (לצאת מהשטחים, להפיל את השלטון).

הנאומים האחרונים באופן כללי הדגישו לממשלה שוב שהמחאה הזו לא תדעך עד שהבעיה הכלכלית-חברתית לא תטופל.

חבל שאתה מתעלם מכל הסימנים סביבך - אלדד יניב מודה בפה מלא שהמחאה תוכננה עוד הרבה לפני שידעת מי זאת דפני ליף, שהמטרה המוצהרת שלה היא להביא להפלת הממשלה ולהחלפת השלטון. כשמירי רגב באה לבקר במאהל צעקו לה "פאשיסטית, מה את עושה פה בכלל, את מהקואליציה" ושפכו עליה מים. המחאה הזאת ממומנת מכספים של גורמים שגם אתה, שכיבכול המחאה הזאת היא "שלך", לא יודע מאיפה הם מגיעים ומה האינטרס שעומד מאחוריהם.

אבל היי, Ignorance is bliss כמו שאומרים.

אז אתה רוצה ש-400 אלף יחזרו הביתה ליוקר מחייה בלתי אפשרי כי ברוטשילד יושבים כמה שמאלנים? אתה מסרב להבין שהמחאה הזו היא מעבר לזה, היא לטובת הכלל. אולי בך הבעיות הכלכליות עוד לא נגעו, אבל בהמון אחרים הן נוגעות ובגדול. עם כל השנאה שלך לשמאל, יש פה אנשים שלא יכולים להתקיים.

איקאה היא זאת שמתמחה בריהוט זול, ולא ראיתי הסתערות מיוחדת על הסניף שלהם היום. קיקה היא כמעט כמו איקאה, אלא שמלבד הריהוט הזול הם מוכרים גם ריהוט יוקרתי שמחירו בהתאם. מעניין יהיה לדעת מה גובה מחזור המכירות של קיקה בסוף היום + מה ש-ALPHA אמר.

אבל זה לא באמת משנה, כי כל אינדיקטור לכך שהמצב לא כל כך גרוע כפי שמציגים אותו אפשר להפוך ב-180 מעלות.

שיא ביוצאים לחו"ל? זה בגלל שהקוטג' בארה"ב זול יותר.

כי איקאה פה כבר המון זמן? לא יכלת למצוא טענה מגוכחת יותר?

מאיפה אתה יודע אילו אנשים הגיעו לשם ומי מאילו שהגיעו קנו מוצרים? על סמך מה אתה מחליט שכמה אלפים שביקרו בחנות באירוע פתיחתה יכולים להוות מדגם של האוכלוסיה המפגינה? בנתניה יש לא מעט עשירים שסביר להניח חסרי בעיות כלכליות.

זה לא נראה שאתה תומך במטרת המחאה, אלא סתם מחפש דרך להתנגח בשמאלנים שבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שהתעלמת מכל אחת ואחת מהשאלות שהעלתי. אבל זה בסדר, כי בסופו של דבר אתה מנסה לשכנע את עצמך שאתה חלק ממשהו גדול יותר, למרות שבמציאות אתה בסך הכל כלי שרת בידי ארגוני שמאל (ישראלים וזרים) שמטרתם ידועה.

כל הסימנים שם, אתה יכול לעצום עיניים ולנסות להתעלם מהם בכח, אבל לצערך הרב זה לא ישנה את המציאות.

רק עוד שאלה קטנה ברשותך:

מטרת המחאה היא להראות לממשלה שעד שלא תשתנה כאן המדיניות הכלכלית, ההפגנות לא יפסיקו. זה מה שנואמים, זו האמת.

אני מבין שאתה מצפה לשינוי כלשהו. השאלה שלי היא מה בדיוק השינוי שאתה מצפה לו? ואם אתה לא יכול להגדיר אותו, איך תדע אם הצעדים שתנקוט הממשלה יביאו את השינוי הזה?

במילים פשוטות - אתה רוצה משהו, אתה לא יודע בדיוק מה, ולכן גם לא תהיה לך שום דרך לדעת אם קיבלת אותו או לא. בעצם תהיה לך דרך אחת לדעת - דפני ליף תגיד לך.

אתה גם לא נותן מספיק קרדיט למפגינים ולעם, עד כדי זלזול. אתה חושב שמאות אלפים לא יודעים עבור מה הם מפגינים? נו באמת.

א) אני לא חושב אלא יודע. אגב, אתה דוגמה חיה לכך.

ב) זה גם לא ממש מדויק - מתוך אותם מאות אלפים, ישנם אחוזים בודדים יודעים בדיוק עבור מה מפגינים. אתה בעצם מפגין עבור אותו דבר, רק שאתה לא יודע את זה - וזה ההבדל ביניכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכן הנאומים לא חשוב? תוכן הנאומים מאוד חשוב. את זה מעבירה המחאה, לא את האג'נדה המוסתרת של "דפני ליף וחבריה" או של אי אילו קבוצות שבאו להפגין עם שלטים הזויים - המקסימום שהקבוצות האלה מקבלות הוא כמה שניות בטלויזיה כשהמצלמה עוברת מעליהם. מטרת המחאה היא להראות לממשלה שעד שלא תשתנה כאן המדיניות הכלכלית, ההפגנות לא יפסיקו. זה מה שנואמים, זו האמת.

אתה מנסה בכל מחיר להסיט את המחאה הזו לצד הפוליטי ובונה על זה בניינים. המחאה הזו היא על יוקר המחייה. איך אני יודע? כי זה מה שעובר בתקשורת. אתה שמעת את דפני ליף או את איציק שמולי נואמים מול 400 אלף שצריך להפיל את השלטון? ברור שלא, אז אל תמציא לעצמך טענות.

כן, תגזים יותר, לא אלף מחאות שונות - חצי מיליון מחאות שונות. וברצינות, אני לחלוטין לא מסכים איתך. אם בהמון של 300 אלף איש באו 30 או 300 הזויים מאמת אחרת, זה לא משנה ולו במעט את לגיטימיות המחאה. הייתי מעדיף שהם לא יבואו, אבל זו זכותם.

כשאני שם אני נותן לגיטימיות בעיקר למה שמועבר בנאומים, בהם אין שום זכר להזיות שאתה מתאר (לצאת מהשטחים, להפיל את השלטון).

הנאומים האחרונים באופן כללי הדגישו לממשלה שוב שהמחאה הזו לא תדעך עד שהבעיה הכלכלית-חברתית לא תטופל.

אז אתה רוצה ש-400 אלף יחזרו הביתה ליוקר מחייה בלתי אפשרי כי ברוטשילד יושבים כמה שמאלנים? אתה מסרב להבין שהמחאה הזו היא מעבר לזה, היא לטובת הכלל. אולי בך הבעיות הכלכליות עוד לא נגעו, אבל בהמון אחרים הן נוגעות ובגדול. עם כל השנאה שלך לשמאל, יש פה אנשים שלא יכולים להתקיים.

כי איקאה פה כבר המון זמן? לא יכלת למצוא טענה מגוכחת יותר?

מאיפה אתה יודע אילו אנשים הגיעו לשם ומי מאילו שהגיעו קנו מוצרים? על סמך מה אתה מחליט שכמה אלפים שביקרו בחנות באירוע פתיחתה יכולים להוות מדגם של האוכלוסיה המפגינה? בנתניה יש לא מעט עשירים שסביר להניח חסרי בעיות כלכליות.

זה לא נראה שאתה תומך במטרת המחאה, אלא סתם מחפש דרך להתנגח בשמאלנים שבה.

אז על מה בדיוק המחאה? אין מניפסטו אחיד לכל הגורמים, אף אחד לא יודע מה בדיוק הוא רוצה, ואנשים בוכים בעיקר על זה שיקר להם למרות שרובם עדיין ממשיכים לבלות בבתי קפה פעמיים ביום לפחות, ולקנות בעדן טבע(לא שאני עושה את זה, אבל אני לא מחזיק משק בית על עצמי ומודע להוצאות שלי).

על מה בדיוק אתה מוחה? ולמה כל אותם אנשים שמרוויחים מינימום או פחות, גרים בשכונת עמידר משנות ה-60 בבאר שבע, או בנהריה לא מגיעים למחאה? תסביר לי איך בדיוק כלכך "הרבה" אנשים יכלו להרשות לעצמם לקחת פגרה מסדר היום שלהם למשך חודשיים בשביל לישון באוהל עם טלבייזית LCD 50 אינץ' דבוקה לעץ הקרוב בשדרה ועדיין לבלות את רוב היום שלהם בארומה או בקפה הילל בפינה בכלל מסוגלים לפתוח את הפה שלהם ולהגיד קשה לי? שלא נדבר על ילדה מפונקת מכפר שמריהו שעשתה תואר בקולנוע על חשבון ההורים, ושילמה 4000 שקל כל חודש רק על שכר דירה מסוגלת להוביל מחאה שכיביכול אמורה להיות מחאת המדוכאים והנזקקים?

תסע לאירופה, בדיוק חזרתי מחודש בלוקסמבורג, נראה אותך יושב במסעדות 4-5 פעמים בשבוע על משכורת ממוצעת שמה, או על אפילו מעל הממוצע.

כשתוציא 150 שקל על המבורגר סטייל מוזס במסעדה, ותוציא 30-40 שקל על קפה וקוראסון גם אז לא יהיה לך כסף לקוטג'.

רמת החיים של חלק לא ניכר מהאנשים בארץ היא מעל לממוצע גם באירופה, ישראלים אם משיאני העולם בביקור בבתי קפה ומסעדות, שלא נדבר על אלקט' ושאר הירקוח. אז כן לקנות אאודי TT באירופה אולי קצת יותר זול, יעלה לך סה"כ משכורת שנתית טובה(ממוצע +20-30% תלוי במדינה), מצד שני לא מעט דברים הרבה יותר יקרים.

תשווה עלות של דירה בברלין לדירה בתל אביב, מינכן לפתח תקווה ואז נדבר, רוב האנשים שמה גרים בפרברים או בעיירות לוויין ונוסעים 40-60 דקות ברכבת בשביל להגיע לעבודה, פה אנשים לא מוכנים להתפשר על חולון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מצפה לשינוי כלשהו. השאלה שלי היא מה בדיוק השינוי שאתה מצפה לו? ואם אתה לא יכול להגדיר אותו, איך תדע אם הצעדים שתנקוט הממשלה יביאו את השינוי הזה?

במילים פשוטות - אתה רוצה משהו, אתה לא יודע בדיוק מה, ולכן גם לא תהיה לך שום דרך לדעת אם קיבלת אותו או לא. בעצם תהיה לך דרך אחת לדעת - דפני ליף תגיד לך.

אתה שואל, עונה, ואז טוען טענות חדשות? :-\

אני חושב שאתה לא יודע מה אתה רוצה. קודם אתה אומר שאתה בעד מטרת המחאה אבל נגד מנהיגיה, ואחר כך אתה מחפש כל דוגמה (פוליטית או לא) כדי לעשות לה דה-לגיטימציה.

לשאלתך - מה שאני מצפה לו הוא ירידת יוקר המחייה בארץ. קוטג', דלק ודיור הן דוגמאות "טריות".

א) אני לא חושב אלא יודע. אגב, אתה דוגמה חיה לכך.

ב) זה גם לא ממש מדויק - מתוך אותם מאות אלפים, ישנם אחוזים בודדים יודעים בדיוק עבור מה מפגינים. אתה בעצם מפגין עבור אותו דבר, רק שאתה לא יודע את זה - וזה ההבדל ביניכם.

אני חושב (יודע) שאתה טועה. העם כן יודע עבור מה הוא מפגין, אתה כנראה שונא מדי את השמאל מכדי להסכים לכך.

אז על מה בדיוק המחאה? אין מניפסטו אחיד לכל הגורמים, אף אחד לא יודע מה בדיוק הוא רוצה, ואנשים בוכים בעיקר על זה שיקר להם למרות שרובם עדיין ממשיכים לבלות בבתי קפה פעמיים ביום לפחות, ולקנות בעדן טבע(לא שאני עושה את זה, אבל אני לא מחזיק משק בית על עצמי ומודע להוצאות שלי).

אין כל כך הרבה גורמים. יש אמהות חד-הוריות, נהגי מוניות, זוגות צעירים, סטודנטים, ויש גם הזויים או סתם כאלה שהתלבשו על ההפגנות - אבל הם ממש לא העיקר. הרוב המוחלט והשפוי כן יודע מה הוא רוצה, וזה ירידת יוקר המחייה בארץ. אני לא יודע על איזה "רוב" שיושב בבתי קפה כל היום אתה מדבר, אבל האנשים שאני מכיר ממש לא עושים את זה.

ולמה כל אותם אנשים שמרוויחים מינימום או פחות, גרים בשכונת עמידר משנות ה-60 בבאר שבע, או בנהריה לא מגיעים למחאה?

כי אין להם דרך להגיע לתל אביב? זה נחמד לחשוב ששכבות העוני הם איזה כוח שאפשר להניע ממקום למקום, אבל צריך להתחבר למציאות ולהבין שזה לא ככה. יש מחאות שסביר להניח לא שמעת עליהם. דוגמה מיום שבת: ידעת שבחדרה הייתה הפגנה? שיש כאן מאהל כבר חודש וקצת? אני מנחש שלא. הייתה כאן ביום שבת כמות של אנשים שהפגינו, וזה עבר חלק בתקשורת.

תסביר לי איך בדיוק כלכך "הרבה" אנשים יכלו להרשות לעצמם לקחת פגרה מסדר היום שלהם למשך חודשיים בשביל לישון באוהל עם טלבייזית LCD 50 אינץ' דבוקה לעץ הקרוב בשדרה ועדיין לבלות את רוב היום שלהם בארומה או בקפה הילל בפינה בכלל מסוגלים לפתוח את הפה שלהם ולהגיד קשה לי? שלא נדבר על ילדה מפונקת מכפר שמריהו שעשתה תואר בקולנוע על חשבון ההורים, ושילמה 4000 שקל כל חודש רק על שכר דירה מסוגלת להוביל מחאה שכיביכול אמורה להיות מחאת המדוכאים והנזקקים?

אני מניח שכל כך "הרבה" אנשים לקחו פגרה כזאת כי הם סטודנטים עם חסכונות ועכשיו הייתה חופשת קיץ, והם הבינו שאם הם רוצים לעשות שינוי צריך להקריב את עבודות הקיץ ולהקים זעקה, אחרת השעבוד ימשיך. מה אתה רוצה? שיארגנו מחאה תוך כדי זריקת שקיות זבל בקייטרינג?

מה גם שכל כך "הרבה" האנשים הללו הם כפי שתארת ע"י המרכאות - לא באמת הרבה, בהשוואה לכמות המפגינים שהיו בעצרות. לקחת אותם בתור מדגם מייצג, זה שגוי.

אתה סתם "מפוצץ" את ההודעה בשטויות כדי לחזק את הטענות שלך. LCD 50 אינץ', ארומה כל היום, 4000 שקל על שכר דירה - כל אלה דוגמאות פרטניות. זה לא מעיד בשום צורה על כלל המפגינים.

... להוביל מחאה שכיביכול אמורה להיות מחאת המדוכאים והנזקקים?

התבלבלת כנראה. המחאה הזו היא בעיקרה של מעמד הביניים הנשחק, לא של "המדוכאים והנזקקים".

תשווה עלות של דירה בברלין לדירה בתל אביב, מינכן לפתח תקווה ואז נדבר, רוב האנשים שמה גרים בפרברים או בעיירות לוויין ונוסעים 40-60 דקות ברכבת בשביל להגיע לעבודה, פה אנשים לא מוכנים להתפשר על חולון.

עברנו את זה כבר. המחאה היא מזמן לא על יוקר המחייה בתל אביב. אפשר לחשוב שאתה לא מחובר לסוג האנשים שמפגינים כאן - זאת לא המצאה, מדובר בזוגות צעירים שנחנקו לאט לאט. אף אחד לא החליט בפתאומית שיקר כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיב על חלק מהדברים פה.

קודם כל לפני הכל:

*אני ימני בדעותיי הפולטיות.

*דפני ליף מענייינת לי את השערה השמאלית באשך הימני.

*אני נגד תרבות הצריכה המעוותת שישראלים טיפחו.

*אני נגד הקביעה שאם אין לך דירה ב"בעלותך" (במרכאות כי היא לא באמת בבעלותך עד שלא תסיים עם המשכנתא) אתה לא קיים.

*אני נגד אלה הדורשים שמחירי דיור במרכז תל-אביב יהיו כבדימונה או באור עקיבא.

*אני לא חושב שאם מחיר הקוטג' יעלה שקל אחד פחות (או אפילו שלושה) למעמד הביניים יהיה יותר אוכל במקרר.

*אני בעד אחריות אישית, הגעתי מבית שהחינוך בו הוא - אף אחד לא חייב לך כלום, תדאג אתה לעתידך.

^^^^^^ לאחר שכל זה נאמר^^^^^^^^

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אני בעד המחאה.

*מרתיח אותי שזורקים את ה"שמאלניות" בכל הזדמנות לתאר את ההפגנות- אלה אנשים עיוורים בדיוק כמו הממשלה- שלא היו בהפגנות ולא ראו את האנשים שטרחו להגיע. יש שם לא פחות ימניים, לא פחות מזרחיים.

הם לא באים באיזו אוטופיה מטופשת של "העולם וורוד והצרות הביטחוניות והמחלוקות בין שני הצדדים של המתרס נעלמו כלא היו".

הימניים ישארו ימניים. השמאלניים יישארו שמאלניים. חילוקי הדעות לרגע לא שוכחים. אף אחד לא מנסה גם להשכיח אותם. לא ראיתי מפגין שמאלני שפתאום פנה ימינה או מפגין ימני שפנה שמאלה. תקלטו את זה - אין קשר!!!

תפסיקו עם התיוג המפגר הזה שבכלל לא רלוונטי לצעקה שנזעקת. זה מה שהכי מרתיח אותי - שמדברים על א' וההנהגה (וכשאני אומר הנהגה אני לא מתכוון רק לממשלה אלא לכל בית הבושת של הפרזיטים הזה שנקרא כנסת ישראל- על כל גווניה).

הימניים והשמאלניים לא שינו דעותיהם הפולטיות פתאום באורח פלא. הם שינו עדיפויות. תקלטו את זה.

תפנימו, הוויכוח הוא לא על אידיאולוגיה ולאומנות - אלא על כך שלא משנה מאיזה צד פוליטי של המפה אתה מגיע - ברגע שאתה האחד שלא מנצל את המערכת ומשלם את המיסים שלך וותורם את חובותייך כאזרח המאמין במדינה הזו- כך המדינה הזו מחרבנת עלייך יותר ויותר (בין אם זה בממשלה הזו או הקודמת או ה-חמש שלפניה ) - אני מדבר מניסיון אישי שלי - כל מערכת מוסדית במדינה הזו פשוט מעוותת / מקומבנת / נצלנית ועושקת בכל צורה אפשרית את האזרח שמאמין במושג הזה מדינת ישראל.

ועכשיו לקצת טענות נגדיות והדעה שלי לגביהן:

* המחאה היא של שמאלנים - שטויות במיץ עגבניות. המחאה לא של שמאלניים ולא של ימניים - המחאה היא של כל מי שחושב שהמדינה הזו משתינה עליו בקשת. האירוניה היא שדווקא אלה המפגינים הם ציוניים- כי אלו שצועקים "הכל חרא פה" (וכן , אני מודע שיש לא מעט כאלה) ידעו לקחת את הרגליים ולעזוב. אנחנו לא כאלה.

הפסקתי להאמין ב-ביבי. אבל זה לא אומר שהתקרבתי לציפי, או חלילה לברק. מבחינתי לזרוק את כל הקרציות מוצצות הדם האלה לפח האשפה הקרוב.

*המחאה לשם המחאה בלבד ולא כדי להגיע לפתרונות אמיתיים- או "למה אתם לא אומרים קונקרטית מה אתם רוצים": מחאה באמת מצליחה כשהיא יצרית- ולא מחושבת. לאורך כל ההיסטוריה הרחוקה יותר והקרובה יותר (ראו מה קרה לשכנינו) - מישהו שאל שם מה אתם רוצים ? רוצים שינוי! לא יכולות להיות תשובות קונקרטיות שיכללו רבע מיליון מעבר למשהו הרבה יותר "מופשט" של "רוצים משהו אחר". אני באמת ובתמים מאמין בזה.

השינויים הקונקרטיים לא יגיעו מהנהגת המפגינים- כשיגיע הזמן לאלו יהיו מספיק אנשי מקצוע (ולא גנרלים למיניהם שיהיו אחראים לרווחה או עוד יותר גרוע - עובדי אלילים שיהיו אחראים לתיקי בריאות כחלק מדיל כדי לשמור על התחת שלך במעמדו הרם) - שידעו לתת את הפתרונות הנכונים יותר מהגועל נפש שקורה כיום.

* מי שמממן את המחאה הזו הוא בעל אינטרסים.

לא מעניין אותי מי מממן את זה- כל עוד זה מאפשר לרבע מיליון איש לצאת לרחוב ולמיליון איש לשנות את עדיפות ההצבעה שלהם בבחירות הקרובות למשהו שונה מהותית משמאל או ימין המסורתי שהיה עד היום- ממש לא מעניין אותי מי מממן את זה מאחורי הקלעים.

* הכל יחסי - תסתכלו מה קורה במדינות עולם שלישי ששם לאזרחים אין בכלל קול.

לא מעניין אותי מה קורה במדינות עולם שלישי או כל מיני מדינות איסלאמיות כאלה ואחרות. מעניין אותי להתקדם.

* לא כל אחד חייב אוטו . ולא כל אחד חייב לגור במרכז.

אין מסכים ממני - רק תנו לי את האפשרות לנהל אורח חיים נורמטיבי עם תחבורה ציבורית ראויה שתאפשר לי להתנהל ולא לסבול בעת החלטה של לגור בפריפריה. אני אישית שונא את ת"א. אני שונא את כל ההמוניות והצפיפות והג'יפה של המרכז בכלל. ממש לא מפריע לי עקרונית לגור בפריפריה - ואפילו פריפריה רחוקה. כל עוד אני אוכל להתנהל כפי שאצטרך מאותו החור המבורך שאבחר לגור בו. מערכת התחבורה בארץ מחפירה בלשון המעטה. כל המערכות המנהלתיות בפריפריות מזעזעת.

*אל תקנו דירה. תגורו בשכירות.

אני מסכים מאוד! רק מה שוק הדירות להשכרה פה הפך כל כך מניבולטיבי שאנשים מוכנים להשתעבד לכל החיים לבנק רק כדי לצאת מהמעגל הזה של הנצלנות הנדלנית שבעלי הדירות מעיפים עליהם - ואני דווקא לא מאשים את בעלי הדירות להשכרה- הם בעלי עסק שרוצים להרוויח את המקסימום כסף במינימום השקעה שלהם- אני לא מסכים עם זה אידיאולגית אלא רציונלית.

כשבמדינוןת אחרות בעולם נחתמים אפשר לגור בשכירות 10-20 שנה , אני מאוד בעד,. בארץ? אין מצב לתסריט כזה- אז מה הפלא שכל קוקיון זב חוטם חותם על משכנתא דרקונית שהוא בכלל לא מבין את ההיקפים שלה כדי "לקנות דירה"

*אל תבכו שאין לכם כסף כשאתם מסתובבים עם וטסים כל שנה לחו"ל ובתי הקפה מפוצצים.

אני לא טסתי לחו"ל כמה שנים טובות. וקצת מילה על ה"מצב הכלכלי היציב" שבארץ - זה בזכות תרבות הצריכה המעוותת לחלוטין שמטופחת שנים על גבי שנים על ידי שלטון זה או אחר. אי אפשר להגיד אל תקנו כשכל ה"יציבות הכלכלית" מבוססת על כך שמוצאים מיליון ואחת דרכים לגרום לך לקנות. וזה מתבטא במיליון ואחת בעיות של רכיוזיות מטורפת במשק, של הבנק שלי שמתקשר אלי כל שני וחמישי וממש מתחנן שאני אקח הלוואה כזו או אחרת. ועוד אלף דוגמאות אחרות איך לנווט את האזרח המטומטם לבזבז את הכסף שאין לו על דברים שאינו צריך. ואם כולם היו חכמים וקונים לפי יכולתם ולא באשראי מגוחך? אז הכלכלה ה"יציבה" שכל כך מתגאים בה הייתה קורסת.

לסיכום:

כן, אני דורש שינוי. ולא אני לא מצפה שהמדינה תשלם לי את החשבונות שלי, אבל פשוט נמאס לי מההרגשה המעיקה שמחרבנים עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם טוחנים מים!

מי שמאמין במחאה ושהיא יכולה להביא שינוי, נהדר, צאו לרחובות ונקווה לשינוי.

מי שלא מאמין, סחטיין עליכם, מקווה בשבילכם שאתם צודקים.

אחד את השני ב-99.99999% לא תשכנעו!

רק הזמן יגיד מה באמת נכון וכפותח הת'רד את הדעה שלי אתם כבר יודעים.

שאו ברכה :):silly::yelclap::xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...