קירור מים - המלצות לרכיבים למערכת חדשה. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים - המלצות לרכיבים למערכת חדשה.

captaincaveman

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

G1/4" זה ההברגה לא הקוטר. תקנה בכל מחברים 1/2" אם אתה קונה barbs אז תקנה צנרת 7/16" זה יתן אטימה יותר טובה. אני אישית קניתי את המאגר XSPC ל-D5, כי לא היה לי מקום למשאבה בתחתית המארז, אני מאמין שהמצב דומה גם אצלך. וזה גם נראה יותר טוב לדעתי, פחות מבולגן.

אני דווקא השקעתי בצנרת היותר איכותית, כי ההבדל במחיר הסופי הוא זניח. לא יודע אם בפועל יש הבדל.

לגבי מאווררים אני ממליץ ללכת על PWM. למה לקנות משהו שבמנוחה הוא רועש מידי ובעומס חלש מידי. אצלי המאווררים גם כשהם על 100% לא כאלו רועשים ורוב הזמן הם סביב 30% שכמעט לא שומעים אותם בכלל.

אני הייתי נמנע מ-EK היו להם בעיות תכנון\QA בזמן האחרון שהם לא הכירו בהן. הציפוי ניקל היה פשוט מתקלף מהבלוקים. בגדול הייתי גם נמנע מלערב מתכות (רדיאטור ובלוק) של חברות שונות או מחומרים שונים, במיוחד אלומיניום.

קירור ללוח אם מיותר לחלוטין, מקסימום אולי למעגלי יצוב מתח. הציפסט לא מתחמם, כי בדור האחרון אי אפשר לעשות OC לתדר בסיס \ FSB אלא רק ע"י שינוי המכפלה, שלא משפיע על הציפסט כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו רשימת הרכיבים שלי נכון לעכשיו (אתם מוזמנים לרדת עלי, רק תסבירו למה :) ):

Tygon R3400 1/2in. ID 3/4in. OD Laboratory Tubing # AAE00038

Swiftech Apogee XT (R2) revision 2 CPU water block for AMD and Intel CPU's

Swiftech MCP655 Watercooling Pump - w/ Speed Controller

XSPC Acrylic Dual 5.25in. Reservoir for Two Laing DDC's

Thermochill TA120.2 High Performance Radiator - 15mm

אני יודע שה-res מתאים לשני loops. אני מתכוון לקרר גם את כרטיס(י) המסך בעתיד.

צנרת - כמה לקחת? אין לי מושג כמה צריך בשביל מערכת כזו בתוך המארז שלי. הצינורות לא אמורים להיות ארוכים מידי. res במפרצים 2-3, רדיאטור בחלק העליון של המארז, משאבה כנראה מחוברת ל-Mobo tray לא רחוק מה-res ומעבד מן הסתם גם באיזור. אין צורך להתחשב כרגע בצנרת שתספיק גם ל-Loop של כרטיסי המסך, כי בכל מקרה אזמין רכיבים נוספים.

barbs/compression- יש סיבה ללכת על barbs? ה-compression נראים לי הרבה יותר אסתטיים, וגם לא צריך להתעסק עם clamps אם הבנתי נכון.

ואם כבר ב-Fittings עסקינן, מישהו יכול להגיד לי מה אני צריך כדי שכל החלקים האלה ידברו באותה שפה (אותו קוטר במילים אחרות)?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאגר לא מתאים למשאבה. ועדיף את ה-B. נכון הרגילה על 5 דוחפת יותר מים, אבל גם ה-B היא די והותר והמד סל"ד יותר חשוב, לדעתי. אגב ה-B היא שקטה לחלוטין ככה שאין מה לדאוג. עדיף צנרת 7/16" אם אתה לא רוצה לדאוג לגבי דליפות. אני קניתי 7 פייט ונשאר לי בערך 3. ה-compression יקרים הרבה יותר ואתה חייב שה-ID וה-OD היה זהים לזה של הצנרת ובנוסף יש יותר סיכוי לדליפה עם compression. עם barbs 1/2" וצנרת 7/16" גם לא צריך clamps. היתרון היחידי של compression הוא שאפשר לנתק מבלי לחתוך את הצנרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי אתה לא צריך שום clap אם משתמשים בצנרת 7/16. זה כל כך חזק שאי אפשר לנתק את זה מבלי לחתוך את הצינור בפיה.

המאגר לא מתאים כי זה מאגר מובנה ל-2 משאבות DDC.

אתה צריך את זה

http://www.sidewindercomputers.com/xsacdu5refor1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשימה עודכנה בהתאם להמלצות:

Swiftech Apogee XT (R2) revision 2 CPU water block for AMD and Intel CPU's

Thermochill TA120.2 High Performance Radiator - 15mm

XSPC Acrylic Dual 5.25” Reservoir for one Laing D5 / MCP655

Swiftech MCP655-B 12v DC Watercooling Pump w/Tach Sensor

Tygon R3400 7/16in. ID 9/16in. OD Laboratory Tubing # AAE00032

עקב ההמלצה של .B.D.B אלך על barbs (אבל עם clamps בשביל השקט הנפשי :) ).

לא הצלחתי להבין עם איזה barbs מגיע ה-water block, אם בכלל.

לרדיאטור הוספתי את האופציה: Add Fittings : x2 EK High Flow Fittings G 3/8 to 1/2in. ID Barb. האם זה מה שאני צריך?

אני לא לגמרי מבין איך המשאבה מחוברת בתוך הטנק, מאיפה מגיעים המים ולאן הם יוצאים? חיפשתי ולא יכול להגיד שמצאתי משהו מספיק ברור.

איפה עוד אני צריך barbs? אני מניח שעבור מיכל המים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרדיאטור ולמאגר צריך. את ה-housing של המשאבה אתה מפרק והיא מתחברת ישירות למאגר. ה-Apogee XT מגיע עם 1/2".

הרדיאטור נראה לי מאוד עבה, אתה בטוח שהוא יכנס? אל תשכח שצריך להוסיף עוד 25 ממ של מאווררים.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=436049.msg4352816#msg4352816

תראה פה, אני לא יכול לפתוח את התפס העליון של הזכרונות עד הסוף וזה עוד עם הרדיאטור של swiftech שהוא הרבה יותר דק.

עריכה: לרדיאטור נראה שיש thread של G1/4 לא G3/8. ה-fittings שמוצעים לבחירה איתו לא מתאימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-CM690 II אפשר להתקין את המאווררים מעל הרדיאטור. אני מניח שבמקרה כזה הם ימשכו אוויר דרכו ויזרקו אותו אל מחוץ למארז. לא אידיאלי אולי, אבל אמור להתאים בלי בעיה.

עריכה: שלחתי אליהם מייל עם שאלה לגבי ה-fittings של הרדיאטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לגמרי לגבי עובי הרדיאטור (בניגוד למה שכתבתי קודם).

עובי הרדיאטור הוא 60 מ"מ, ו-CM טוענים שאפשר להכניס רדיאטור של 29.6. בכל מיני פרוייקטים שמצאתי ברשת אנשים השתמשו גם ברדיאטורים עבים יותר (עד 35 מ"מ) והסתדרו עם 1.5-2 מ"מ מרווח עד ללוח האם => 60 מ"מ לא ייכנסו.

טוב ששמת לב! :)

עריכה:

רדיאטור הוחלף ל-

Swiftech MCR220-QP Quiet Power 2X120mm - NEW Matte Black Choose your fittings : x2 Bitspower Black Diamond 1/2in. ID Barb (+6.00)

עריכה 2:

רשימת חלקים עדכנית

Swiftech Apogee XT (R2) revision 2 CPU water block for and CPU's

XSPC Acrylic Dual 5.25” Reservoir for one Laing D5 / MCP655

Swiftech MCP655-B 12v DC Watercooling Pump w/Tach Sensor

10ft Tygon R3400 7/16in. ID 9/16in. OD Laboratory Tubing # AAE00032

Swiftech MCR220-QP Quiet Power 2X120mm - NEW Matte Black Choose your fittings : x2 Bitspower Black Diamond 1/2in. ID Barb (+6.00)

2 x Bitspower G 1/4 Matte Black 1/2in. ID Barb - BP-MBWP-C01

10 x Breeze Miniature Hose Clamp 7/16 in. to 25/32 in.

בצנרת העודפת אשתמש בהמשך.

ה-barbs הנוספים מיועדים למיכל.

לפני שאני מזמין, האם אני מכוסה מבחינת החלקים? לא שכחתי כלום? (מה שסביר מאוד להניח :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים. אם אתה מתכוון להשתמש ב-PWM אז ה-akasa viper PWM מומלצים, אין אותם בארץ (יש ב-sidewinder). וגם אין מפצלי PWM בארץ, אז גם עדיף להזמין מ-sidewinder. אתה יכול להוסיף אטם בשביל הרדיאטור, לא יודע אם הוא עושה משהו בפועל אבל זה לא יקר, זה מונע מהאוויר לברוח מהצד ואמור להוריד את הרעש שנובע מרעידות של המאווררים.

באמת שלא צריך clamps אם משתמשים בצנרת 7/16, מה גם אין בעיה למצוא כאלו בארץ (לא של מים, אבל צינור זה צינור).

חומר שיהרוג בקטריות\אצות, ptnuke או סליל כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, אבל מה זה PWM?

לגבי האטם, חיפשתי תחת Radiator Parts ולא מצאתי משהו כזה.

סליל כסף - אבא מנכ"ל של חברה לייצור תכשיטים, לא נראה לי שיהיה לי קשה להשיג משהו כזה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PWM זה דרך לשלוט על מהירות מנועים חשמליים ללא שימוש בנגד משתנה. אם אתה רוצה לקרוא לעומק על איך זה עובד חפש בויקיפדיה. בלוחות אם זה אומר שליטה על מהירות המאווררים לפי הטמפרטורה של המעבד \ המערכת. זה פועל באופן זהה לפעות המאוורר על כרטיס המסך. אם יש לך לוח אם מה-5 שנים האחרונות הסיכוי שאין לך מחבר PWM הוא אפסי, זה מחבר 4 פינים והוא יהיה בד"כ של ה-header של ה-HSF. לחלק מהלוחות יש יותר מ-header אחד שהוא PWM.

לגבי האטם.

http://www.sidewindercomputers.com/thdo2xregafo.html

זה לא במלאי, זה גם לא היה במלאי כשהזמנתי לפני כמה חודשים. אז הזמנתי את ה-3x120 וחתכתי אותו.

זה צריך להיות כסף טהור. הסליל שנמכר ב-sidewinder הוא 99.9% כסף.

http://www.sidewindercomputers.com/sikibyia.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...