ביקורת מוצר - משטח קירור לנייד ללא מאווררים - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת מוצר - משטח קירור לנייד ללא מאווררים

House M.D.

Recommended Posts

1-x-Laptop-Cooling-Pad-with-No-Power-No-FanBlack-for-14-inch-laptop-1282875779.jpg

בחיפושיי אחר משטח לנייד, שמתי לב שרובם לא נראים מאוד נוחים כאשר שמים את המחשב על הברכיים, ויתרה מזאת - מרעישים.

לכן כאשר ראיתי את המוצר הזה, שעולה כ-20 דולר ב DealExtreme ישר החלטתי לנסות.

היתרון במשטח הקירור הזה שהוא לא מרעיש, לא תופס חיבורי ובעיקר נוח.

איך הוא עובד? בתוך המשטח קיימים קריסטלים, שאמורים להיות מוצקים בטמפרטורת החדר.

כאשר הם מתחממים, הקריסטלים הופכים בהדרגה לחומר נוזלי. התהליך הזה של שינוי מצב הצבירה, מוציא קור שאמור לקרר גם את המחשב וגם את הברכיים.

בסופו של התהליך, שאמור להימשך כ6 שעות, הקריסטלים הופכים לנוזליים לגמרי. ואז המשטח לא מקרר יותר ויש צורך לשים אותו בצד כדי שהקריסטלים יחזרו להיות מוצקים. רוב האנשים לא יושבים יותר מהזמן הזה ברציפות על הנייד, לכן זו לא אמורה להיות בעיה.

הזמנתי את המשטח, והוא הגיע אלי תוך כשבועיים. קופסת הקרטון שלו היתה קרועה אבל בזה אני מאשים רק את המכס (על החבילה היתה חותמת של המכס).

כאשר הוצאתי את המשטח ישר שמתי לב למשקלו (כ-750 גרם). יש לציין שהמשקל לא כל כך הפריע לי במהלך העבודה, אך בהחלט היה מורגש כאשר מוסיפים עליו את משקלו של הנייד.

ואז שמתי לב : הקריסטלים, לא היו מוצקים כמו שהם אמורים להיות. במצב שהם אמורים להיות בטמפרטורת החדר, כאשר לוחצים עליהם אמורים להרגיש שהם קשים. במקום זאת, הרגשתי שהם יחסית רכים.

שמתי אותו על הברכיים, ועליו את המחשב. המשטח, בצד שפונה לכיוון הברכיים, רך ונעים למגע.

התחלתי להרגיש בברכיים שהמשטח מקרר. התחושה היתה נעימה, וגם כאשר הפעלתי משחק כבד עדיין הרגשתי קרירות שלא כמו לפני זה כשהזעתי עם הלפטופ על הברכיים.

לגבי המחשב עצמו, שמתי לב לירידה של 2-3 מעלות עם אותו משחק, אבל לא משהו רציני.

אבל הנה הקאץ' - תוך כ20 דקות המשטח הפסיק לקרר לגמרי. הקריסטלים, שלפני זה היו יחסית רכים, נהיו נוזליים לגמרי. התהליך שאמור להימשך 6 שעות, נמשך במקרה שלי רק 20 דקות.

שמתי אותו בצד ואחרי כחצי שעה הם חזרו למצב ההתחלתי שלהם - דיי רכים.

כאשר המשטח לא מקרר, מה שקורה זה שאני לא מרגיש את החום מהמחשב, מכיוון שהמשטח משמש כמבודד ביני לבין המחשב.

אבל הוא לא מקרר, אז לא רק שהטמפרטורות של המחשב עולות, גם הברכיים שלי מתחילות להתחמם כי המשטח פשוט חוסם אותן ואת זרימת האוויר.

אני משער שהעובדה שהתוכן שלו לא במצב מוצק קשורה לקיץ הישראלי החם, למרות שגם יכול להיות שקיבלתי יחידה פגומה. אני אנסה לשלוח אותו בחזרה ולהחליף באחר. אם החלופי יעבוד כמו שצריך אני אעדכן את הביקורת הזו.

לסיכום : הרעיון מצוין. אולי הוא מתאים לקיץ באירופה, אבל לישראל הוא פשוט לא מתאים.

תמונות של הפאד משני הצדדים:

img20110817192049.th.jpg

img20110817192128.th.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יכול להיות שזה עניין של איכות הקריסטל ? אם והמחיר היה גבוה פי 2, התוצר הסופי היה טוב פי 2?

אני מאמין שכן - אך אין זאת התייחסות לכך שחברה כל שהיא תעלה את מחיר רק לשם הרווח, אלה התייחסות בהתאמה בין המחיר לאיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל "משטחי הקירור" האלה הם סתם גימיקים

הדברים היחידים שיכולים לעזור הם:

* משטח ישר וקשיח לשים עליו על המחשב (עבודה על משטחים רכים כמו מיטה או כרית סותמת את חורי האוורור ופוגמת בקירור)

* למי שעובד עם המחשב על הברכיים - שכבה מבודדת שתמנע מחום המחשב לעבור לגוף

וזה כל קרש או מגש פלסטיק יכולים לעשות.

מי שאוהב לעבוד עם מחשב על הברכיים, שווה לו אולי להשקיע במשטח שהוא קשיח מלמעלה וכרית רכה מלמטה, כדי שיהיה נעים גם לברכיים וגם למחשב.

מי שאיתרע מזלו ונתקע עם עם תכנון תרמי גרוע שמתחמם גם במצב רגיל (לי יש אחד כזה), אולי שווה לו להשקיע במעמד פשוט שמרים את המחשב מעט מעל השולחן כדי לאפשר זרימת אוויר טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור משטח לאלסקה {ששם לא צריך משטח קירור}...

לא עברתי על הרבה משטחי אבל מהבנה אישית שלי אם לא משקיעים באחד טוב {שלא תמיד הוא אחד הנוחים} זה יהיה כוסות רוח למת...

אני בזמנו קנית תמשטח של זלמן לא זוכר את הדגם המדיוק נראה לי 2000 שהוא היה הכי יקר...ואני יכול להגיד בפה מלא שקיבלתי תמורה מלאה... המשטח מאלומיניום קר שעל פי רוב אין צורך בכלל במאוורים בקיצור ממליץ עליו בחום. יש לי אותו בערך שלש שנים אולי קצת פחות ונראה לי שהוא יהיה איתי עוד הרבה זמן בעזרת ה'...{בחורף ממש אין צורך במאוורים רק בקיץ ממש בימים חמים ושהנייד היה בניצול מלא של משאבים במשחק וכו השתמשתי במאוורים... בקיצור אחלה ...הוא אומנם לא הכי נוח בשביל לעבוד איתו על הברכיים וכו אבל שהמחשב יושב עליו המחשב רגוע :) }

חג שמייח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה כימית - אין מצב שקריסטל הופך לנוזל, אחרת הוא לא קריסטל.

וזה כנראה המצב במשטח הנדון.

גם התיאוריה של המשטח לא הכי משכנעת ולצערי גם הפרקטיקה.

תודה בכל מקרה על שחלקת איתנו את נסיונך.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...