טמפ של זיכרון(במחשב ישן (DDR))- מה המקסימלית אצלכם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפ של זיכרון(במחשב ישן (DDR))- מה המקסימלית אצלכם?

lilitup

Recommended Posts

שלום,

יש לי מחשב פנטיום 4.

לאחרונה רכשתי לו זיכרון באיביי, 2GB DDR (הכמות המקסימלית שהלוח שלי מקבל).

http://cgi.ebay.com/2GB-2X-1GB-DDR-Desktop-MEMORY-RAM-PC3200-NON-ECC-184PIN-/160625520085?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256606edd5

קיבלתי את המוצר, הכנסתי סטיק אחד של ג'יגה, הדלקתי את המחשב לכמה דקות, כיביתי, נגעתי בסטיק- וכמעט נכוותי.

האם יש בעיה כלשהי במוצר שקיבלתי? או שכל הזכרונות מתחממים באותה הצורה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית הוסף לה את סוג הזכרון DDR.

זכרון מתחמם, כמו כל רכיב אחר המקבל מתח. אם הכל עובד בצורה תקינה אני לא חושב שיש מקום לדאגה. כמו כן, כנס ל- ותבדוק שהזכרון מוגדר שם בהתאם לנתוני היצרן. ודא שהוא לא מקבל מתח יתר, ואתה אף יכול לבצע Undervoltage אם הלוח מאפשר זאת ואם אתה חושב שהוא מתחמם יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל "דור" עובד במתח נמוך יותר מקודמו. התוצאה היא צריכת אנרגיה נמוכה יותר, פליטת חום נמוכה יותר או תדרים גבוהים יותר בצריכת אנרגיה ופליטת חום מסוימות.

באופן כללי זה לא ממש משהו שמורגש בנגיעה ביד, כל רכיב שעובר בו מתח מתחמם, כשנוגעים ביד הרכיב מרגיש מאוד חם (אבל צריך להפריד בין מה שאנשים מגדירים כמעט שנכוותי לבין כווייה אמיתית. הרגשה של מאוד חם כמעט שנכוותי מעידה בדרך כלל שהרכיב עדיין בטמפ' תקינה).

תבדוק גם אתה סירקולציה במארז שלך. אם לדעתך הזכרון מתחמם יותר מדי, תנסה לאלתר איזה מאוורר באזור שלו כדי לראות אם זה משפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל "דור" עובד במתח נמוך יותר מקודמו. התוצאה היא צריכת אנרגיה נמוכה יותר, פליטת חום נמוכה יותר או תדרים גבוהים יותר בצריכת אנרגיה ופליטת חום מסוימות.

באופן כללי זה לא ממש משהו שמורגש בנגיעה ביד, כל רכיב שעובר בו מתח מתחמם, כשנוגעים ביד הרכיב מרגיש מאוד חם (אבל צריך להפריד בין מה שאנשים מגדירים כמעט שנכוותי לבין כווייה אמיתית. הרגשה של מאוד חם כמעט שנכוותי מעידה בדרך כלל שהרכיב עדיין בטמפ' תקינה).

תבדוק גם אתה סירקולציה במארז שלך. אם לדעתך הזכרון מתחמם יותר מדי, תנסה לאלתר איזה מאוורר באזור שלו כדי לראות אם זה משפיע.

הממ... מעניין.

תודה. :)

זה ככל הנראה בגלל שהחלטת לחסוך ולקנות HIGH DENSITY במקום LOW שעולה כפול (45$).

הופה, עכשיו הופתעתי.

כשרציתי לקנות (ואפילו עכשיו אחרי שאמרת לי) עשיתי חיפוש על הHIGH DENSITY, והבנתי שהחיסרון היחיד שלהם הוא חוסר התאימות לכל הלוחות, הלוח שלי במקרה מקבל אותו.

בשום מקום לא מוזכרת טמפרטורה.

למה זה כך?

האין כמות כוח החישוב היא זהה, מה שאומר אותה תצרוכת חשמל כללית של הסטיק?

וואלה אכן ניסיתי לחסוך. הכנסתי לאיביי פרמטר 2GB 3200 והלכתי על הכי זול (שמתאים ללוח)... לא ידעתי שיש הבדלים.

האם זה משהו שקיים רק בDDR?

איך אני בעצם יודע איזה סוג זה אם לא רשום כלום אצל היצרן?

למשל DDR3:

http://www.gskill.com/products.php?index=239

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-High Density העניין הוא שמשתמשים בצ'יפים קטנים יותר לאכסון אותה כמות מידע, כך שהגיוני שהרכיב יתחמם יותר.

אם אתה דואג אז יש מן גופי מאלומיניום שמלבישים על הזיכרון כדי שיפזר את החום, לא עולה הרבה...

$(KGrHqEOKjEE140JI26zBNg4E5u!iQ~~_12.JPG

$(KGrHqEOKn!E4Dri26dKBODupL3rT!~~_12.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אז אתה מתכוון שכמות החום הכללי לא משתנה בין HIGH לLOW, אלא רק הפיזור שלה?...

אתה מציע לי לקנות 2 כאלו?:

http://www.dealextreme.com/p/golden-ddr-memory-heat-sink-spreader-2582

זה ישפר את תנאי המחשב? (נגד התבלות חום)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא לזיכרון פנימי, זה לזיכרון של כרטיסי מסך.

אין לך מספיק מרווח כדי להדביק אותם על הזיכרון הפנימי.

http://cgi.ebay.com/Copper-Heat-Spreader-DDR-DDR2-Memory-RAM-Cooling-/280715843049?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415bf7d5e9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן אישי חושב שכל עוד הזכרון אינו ב-OC אז ייעודי, אם כי לא מזיק, הוא גם לא הכרחי.

הזכרון נבדק על-ידי היצרן ונמצא כעובד בצורה תקינה על-פי מפרט האיכות בנתונים הנקובים. כלומר, אם הזכרון עובד במערכת שלך בהתאם לנתוני היצרן, טמפרטורת העבודה שלו היא ככל הנראה תקינה.

אם הטמפרטורה עדיין מדאיגה אותך, תנסה להוריד לו קצת מתח עד להגעה לחוסר יציבות.

כל זה כמובן מבלי לגרוע ממה שנאמר עד כה על גופי הקירור, פשוט דעה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...