האם אפשר לשבור מעבד I5 2500K - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לשבור מעבד I5 2500K

DAVIDKI19

Recommended Posts

"טכנאי" היום ניסה להתקין לי אתה המעבד הנ"ל עם P8Z68 וMUGEN 2 במהלך ההתקנה נדפדקו כמה רגליים או איך שזה נקרא מה שנמצא על הלו ח

הטכנאי יקנה לי לוח חדש

עכשיו המעבד מול העניים שלי נפל מגובה של כ 15 ס"מ יש מצב שקרה משהו למעבד???

אני מפחד כבר על כל החלקים מהטכנאי הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון תרכיב ספק ומעבד אתה תראה בפוסט את הדגם של המעבד, אבל השלב של הפוסט לא ימשיך הלאה.

אני לא מכיר דרך אחרת לבדוק את התקינות של המעבד מכיוון שהוא מאוד מורכב נזק פיזי אפשר לראות גם בעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אין נזק פיזי למעבד סביר להניח שלא קרה כלום, אבל אין פה כל בטוחה.

לאחר שהמערכת מורכבת תבצע את הבדיקות הבאות:

1. כמובן תוודא שהמערכת עוברת POST (אבל זכור שאם היא לא, זה לא בהכרח אשמת המעבד).

2. תריץ בדיקת מאמץ כמו Prime95 במשך 8 שעות לפחות (אם יש לך אפשרות בגלל החשש הגדול יותר לנזק, להריץ את הבדיקה זמן ארוך יותר עד לפרק של 24 שעות זה אפילו עדיף). כמובן שלפני תוודא שהזכרונות מוגדרים ב-BIOS/UEFI בהתאם לנתוני היצרן.

3. תבדוק בעזרת CPU-Z שבמאמץ המעבד אכן מעלה מכפלה לערך המרבי ושבמנוחה הוא מוריד אותה.

4. לא קשור לבדיקת התקינות, אבל תנטר לאורך בדיקת המאמץ את טמפרטורת המעבד באמצעות התוכנה RealTemp כדי לוודא שהוא לא מתחמם יותר מדי.

אם המעבד מעלה מכפלה במאמץ ומוריד אותה במנוחה, ואם הוא עובר את בדיקת המאמץ בצורה תקינה, ניתן לקבוע שהוא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח לא קרה כלום

אתה יכול להיות רגוע

אני זוכר פעם בכיתה בטכניון ניסינו לגרום נזק פיסי ( שבר, שינוי צורה או אפילו סריטה ) למעבד לא זוכר איזה

1 X זרקנו מחלון קומה 2 - לא קרה כלום

X 3 בעיטה חזקה מאד של המעבד אל הקיר ( והקיר היה קרוב ) - לא קרה כלום , טיח ירד מהקיר

X4 או 5 - הטחנו את המעבד לריצפה - לא קרה כלום, נזק קליל לרצפת הכיתה

שמתי אותו בקצה המשקוף וטרקתי את הדלת עליו בחוזקה ( תנועה עם כל הגוף ) - בפעם השלישית המעבד אכן נשבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...