U2410 או U2311 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

U2410 או U2311

uncommon

Recommended Posts

העבודה שלי היא עיצוב UI ואתרים ולכן אני צריך 2 מסכים 24" עם אמינות צבע, שניתן יהיה לחבר אותם כמסך רציף.

מועמדים:

Samsung SyncMaster 2494LW LCD - 1240- בגלל יחסי הגדלים הנוחים (גבוה יותר) 16X10 / חיסרון: TFT

Samsung 2333T LCD -750₪ - בגלל שהוא PVA מחיר אטרקטיבי / חיסרון - קצת ישן ונמוך

Samsung BX2450 LED - 1310 - בגלל שהוא 24 LED פופולארי / חיסרון: יש טענה ש-LED לכאורה יותר מטושטש

טוב, בינתיים הסתבר לי ש-Dell UltraSharp U2410 נתפס כאן כדבר הכי מקצועי, למרות שיותר סיכוי שיאשרו לי את הDell U2311H LCD . האם הIPS וה-PVA זה לא תכנולוגיות של עידן הטרום LED, כשהשחור היה אפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין שום קשר בין LED לPVA/IPS.

PVA/IPS לעומת TN הן טכנולוגיות של ייצור פאנל LCD, שעדיפות על הTN בעיקר בזוויות צפייה ובעומק הצבעים שהן יכולות להציג.

LED היא טכנולוגייה של תאורה אחורית (מה שמאיר את המסך ואת התמונה שהוא מציג), שעדיפה במובנים מסוימים על CCFL (פלורסנט) הוותיקה יותר.

אין הרבה קשר בין LED לבין שחור שהוא אפור או לא אפור - טכנולוגיית הפאנל ופילטרים כאלה ואחרים שמתקינים בתוך הפאנל אחראיים הרבה יותר לעומק השחור.

היתרונות של LED הן בעיקר בבהירות יותר גבוהה בצריכת חשמל נתונה, במקום הזעום שהנורות תופסות יחסית לפלורסנט המסורבל (מה שמאפשר ייצור מסכים דקים יותר), ובאורך החיים התאורטי (נורות פלורסנט לעיתים קרובות שובקות חיים אחרי מספר שנים, או לפחות מאבדות בהירות).

היתרונות האלה נתפסים אצלי רוב הזמן כלא משמעותיים, וההבדלים בין טכנולוגיות הפאנל תורמות, לפחות בתפיסתי הסובייקטיבית, הרבה יותר לאיכות התמונה הכוללת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהעריכה שלך אני יכול לנחש שאתה מתבלבל בין מסך LED אמיתי לבין מסך עם תאורת LED כשהאחרון זה בערך 99.99% מהמסכים שניתקלת בהם שרשום עליהם LED.

מסך LED אמיתי זה מסך שבכלל אין לו תאורה אחורית ומדובר בטכנולוגייה חדשה לגמריי בה המטריצה משתמשת בטכנולוגיית LED והיא גם עובדת הפוך לגמריי מLCD (כמו כל המסכים שציינת, לא משנה איזו תאורה אחורית יש להם). מסכי LED כאלה מציגים איכות תמונה וצבעים מעולים ואין להם בעיות של זוויות צפייה או זמן תגובה. וכמו שציינת לגבי השחור - השחור שלהם אמיתי (כי אין להם תאורה אחורית), בכל שאר המסכים שציינת הוא אכן אפור.

אין היום ממש אפשרות להשיג מסך מחשב שהוא LED אמיתי, יש אולי דגם או שניים שנמכרים והם מאוד יקרים וקשים להשגה, גם הגדלים לא משהו.

זה משתנה בימים אלו אבל יש זמן עד שהטכנולוגייה תפרוץ בצורה המונית התחלתית. בינתיים משתמשים בה במסכים קטנים של פלאפונים ומצלמות.

מעבר לזה אין קשר בין מה שנאמר לבין כל המסכים שאתה יכול לקנות היום שרשום עליהם LED. זה שבמכונת כביסה ובמכונית יש שימוש בחומר "ברזל", זה לא אומר שזה אותו מוצר.

מה שהיום נמכר כLED הוא LCD לכל דבר שפשוט משתמש בתאורת LED וכמו שרשם QTTP בתשובה המפורטת - ההבדלים באיכות התמונה בשורה התחתונה זה פחות או יותר כלום. היתרונות הם יותר אסתטיים וסביבתיים וליצרן הם גם יתרונות שיווקיים כי הוא כביכול גורם לך לחשוב שמדובר במשהו חדש וכך גורם לך לרצות לשדרג ולהוציא כסף. כמובן אפשר לציין כאן שיש ניצול של טכנולוגיית מטריצת הLED החדשנית שהזכרתי לשימוש שיווקי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה. למדתי דבר או שניים.

מבין הIPS של דל אני מתלבט האם:

1א. להתעקש על 2 מסכי 24" בעלי יחס 16x10 שיותר סימפטי לפרוייקטים של עיצוב,

1ב. דל 24" ואחר 3X4 בגובה תואם (איזה?).

2. לחסוך לחברה 2,000 ש"ח ולהסתפק ב2 מסכי 23" , 16x9.

3. מסך אחד של 27" ברזולוציה מטורפת של 1440x2560, שמאפשר להציג הכל במסך אחד מבלי להסתיר תפריטים, הבעיה: צריך לקבל תמונה נכונה איך מרבית המשתמשים רואים את הממשק/האתר].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול להכריע בההתלבטות הסובייקטיבית שלך, לכן לא אנסה אפילו. :)

אני כן יכול להעיר, שה4:3 האחרון של שהיה איכשהו תואם בגובה ל24" הוא ה2007FP. לפי אתר הוא עדיין נמכר, אך לא מוכרים אותו בישראל. מדובר במסך 20" ברזולוציה של 1600X1200 שתואמת ל1920X1200 של ה24". עם זאת, פיזית הוא מעט נמוך יותר.

יש מסך בעל פרמטרים זהים מבית - הL2000CP, נמכר בסביבות 1900 שקלים, שזה ממש לא משתלם יחסית לעובדה שה24" עולה משהו כמו 200 שקלים יותר, ומסכי 16:9 עם 1920X1080 עולים פחות מחצי מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני רואה ש2 מסכים של 24 זו האופצייה הטובה ביותר? 8)

נראה לי שבאמת שאלת יותר את עצמך לגבי האופציות ולא אותנו, בעיקר כשהחסרת את הנתון החשוב: "כמה זה עולה לי", אחרת למה ללכת על משהו נמוך יותר?

(ה27 מסך מעולה אבל יש לו פחות שטח עבודה מ2 של 24 בצורה משמעותית והוא שונה לחלוטין ממה שכולם עובדים איתו, זה גם גודל הנקודה הקטן שייתן התרשמות לא נכונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה משהו, אע"פ שזו חברה וזה לא מכיסי הפרטי, הייתי מעוניין להגיע להחלטה עניינית שיש בה היגיון וסבירות.

ההבדלים שאני מוצא בין השניים: כ-10% יותר בגובה (120px)

בהירות 25% יותר400cd/m²

25% שיפור בריענון 6ms

והפרמטר המשמעותי ביותר - פי 8 ניגודיות - 1:80000, פה אולי שווה לחשוב אם מוצדק לבקש מהחברה להשקיע ₪4200 במקום ₪1960

מכיוון ואלה המסכים שהעיניים שלי יהיו נעוצות בהם 9 שעות ביום בשנים הבאות, ואחרי שזוג ה-19" הTFT הזולים שמולי דפקו לי להרגשתי את הראיה, אני חושב שנכון הפעם לא להתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שציינת כמעט חסר משמעות (ניגודיות, זמן תגובה ובהירות) - זה סתם מספרים על הנייר.

מה שמשמעותי יותר (בעיקר עם טקסט) זה עוד 11% שטח עבודה אנכי ופאנל מעט טוב יותר, בעיקר לשימושים גרפיים כי מכלול הצבע שלו עדיף על זה של הפאנל ב-U2311 למשל. הפאנל ה=U2311 זה IPS "משונמך"? עם 6ביט+A-FRC ושגם זוויות הצפיה פחות טובות?

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/23.htm#colour_depths

http://www.digitalversus.com/dell-u2311h-p357_8953_88.html

אם חשוב לך דיוק צבעים - אל תתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתרשם שאין הבדלים של ממש בין ה23" ל-24" להוציא ה1200 לעומת 1080 פיקסלים בגובה.

במילים אחרות: "האם עוד 10% במסך ושיפור זניח בצבעוניות מצדיקים 100% תוספת במחיר?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר עם הציניות, השאלה אם הפרמטרים הבאים הם הבדלים מכריעים בין 2 מסכים, או סתם דקויות זניחות לעין:

(Max Dynamic Contrast ratio (Typical both 1000:1

"23=10000:1

"24=80000:1

Backlight

4CCFL edgelight system=23

7CCFL edgelight system=24

ColorGamut

"23=83%Typ

"24=110%Typ

Luminance output

23=300cd/m

24=400cd/m

Response Time

"23= 8ms

"24= 6ms

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אי אפשר לקרוא מה שכתבת...

מה שאמרתי זה לא בציניות אלא ברצינות גמורה!

כל מה שציינת כמעט חסר משמעות (ניגודיות, זמן תגובה ובהירות) - זה סתם מספרים על הנייר.

אל תתעקש סתם ואם נראה לך שיש לנו זמן לבזבז על ציניות אתה כנראה לא בפורום הנכון.

את ההבדלים המשמעותיים יותר כבר ציינו כמה פעמים - מכלול צבע, ארגונומיה, שלל כניסות ועדיפות מה מבחינת שטח עבודה אנכי וגודל פיזי.

עד כמה זה "קריטי" כבר תלוי בך.

שניהם מסכים טובים מאוד ולמען האמת מרבית המשתמשים גם יהנו מאוד ממסך זול כמו ה- 2333T ב~750 ש"ח עם פאנל cPVA למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תוקן השיבוש, עורך הטקסט כאן לא משתגע על גדלים שונים של פונטים

2. הציניות לא התיחסה לדבריך שמבחינתי היו עניניים לחלוטין אלא להערה של גמני שגם היא לגיטימית, אלא שנראה לי שנאמרה בהפוך על הפוך: "ואני מתרשם שמסכי TN לא כל כך גרועים בכל הקשור לקריאת טקסט וזוויות צפיה אופקיות"

אלה ההבדלים הניכרים לעין כפי שמופיעים באתר היצרן [מרכיב ה-ColorGamut נשמע לי המהותי מבינהם]

(Max Dynamic Contrast ratio (Typical both 1000:1

"23=10000:1

"24=80000:1

Backlight

4CCFL edgelight system=23

7CCFL edgelight system=24

ColorGamut

"23=83%Typ

"24=110%Typ

Luminance output

23=300cd/m

24=400cd/m

Response Time

"23= 8ms

"24= 6ms

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אולי היה קצת בציניות אבל יש לזה סיבה.

אני לא מזלזל במסכים הנ"ל, וגם רוצה לרכוש אחד כזה.

אבל כשראיתי את ה- U2410 לא נפלתי לקרשים! ואפילו התאכזבתי מאיכות הטקסט בזמן הסתכלות זוויתית.

מקווה שעכשיו ברור למה כתבתי את מה שכתבתי

עריכה

אגב אין כאן עוד כאלה שחושבים שההבדלים בין סוגי הפנלים מצטמצמים עם השנים, ומה שהיה נכון פעם, נכון גם היום אבל פחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...