מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI?

aviadp

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ההבדלים זניחים עבורך. בגדול מדובר באותו מעבד. ל-Phenom II יש זכרון מטמון מרמה שלישית המשותף לכל הליבות ול- II אין. בארכיטקטורה שעליה מבוססים המעבדים אין לזה משמעות. הבדל נוסף הוא שמעבדי ה-Phenom II משווקים בתדרי סטוק גבוהים מה- II מטעמי מיתוג.

לכל זה אין ממש משמעות כמעט עבור אף אחד, בטח לא לשימושים שלך. תקנה את המעבד שהכי משתלם עבורך מבין שני אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לזה משמעות. מכיוון שהם מעבדים זהים למעשה אז המעבד בתדר של 3GHz יהיה עדיף על זה שבתדר 2.6GHz ביישומים המנצלים תהליכון או שניים.

מצד שני, ההפרש מבחינת מה שתרגיש הוא קטן עד זניח ואתה יכול לפצות על הפרש התדר באמצעות OC.

אם אתה שואל אותי, אני הייתי הולך על ה- IIx4. אבל אם מחירו של ה-Phenom IIx3 יותר קורץ לך, אז זאת בהחלט תהיה בחירה טובה גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הX4 הוא כבר בקפיצת מחיר שאני לא רוצה להגיע אליה, כבר עדיף לקנות מחשב חדש...

OC כרגע לא בתכנון, אני ממש לא מבין בזה. אחרת הייתי עושה למעבד הנוכחי... אולי אפילו שווה לנסות לפני שאני הולך וקונה חדש.

אשמח אם משהו יתנדב לעזור לי עם זה (:

בכל מקרה, גם הPhenom המדובר יהווה שדרוג רציני מהמצב הקיים?

ודבר נוסף, שמתי לב שגם II X3 וגם הphenom הם בעלי צריכת מתח של 95W, והמעבד הנוכחי שלי אם אינני טועה הוא 35W. זה לא יצריך שדרוג של הספק? כרגע הוא HEC 300W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור OC תפתח בבקשה דיון בפורום , ועוד לפני, כדאי שתבצע חיפוש בפורום וברשת בכלל כדי להכיר את המונחים, את התהליך ורק לאחר שתהיה בקי קצת יותר תפתח דיון אם שאלות ממוקדות. דיון כמו "איך עושים OC למעבד שלי?" הוא לא ממש ענייני כי התשובה ארוכה ומורכבת מדי מכדי להכיל בדיון בודד.

שני המעבדים הללו יהוו שיפור מסוים בהשוואהל מעבד הנוכחי שלך. אין הרבה הבדל ביניהם. לדעתי דווקא לשימושים שתארת כדי לך לבחור במעבד עם התדר הגבוה יותר מכיוון שאינך מתכנן OC לפחות בנקודת הזמן הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שאני מחפש שדרוג רציני מבחינת ביצועים.

בוא נגיד לצורך הענין שבעבודה אני עובד עם מחשב זהה אך עם מעבד E7300 והוא מריץ את CS5 בצורה סבירה. הייתי רוצה לקבל שדרוג לפחות לאותה רמה ועדיף כמובן לרמה גבוהה יותר.

זה משהו שלדעתך אני אקבל מהמעבדים המדוברים כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תקבל ביצועים דומים ביישומים המנצלים תהליכון בודד או שניים, וביצועים עדיפים עם מעבדי ביישומים המנצלים 3-4 תהליכונים, אם כי אני חושב שעיקר העבודה שלך מוגבלת לתהליכון אחד או שניים.

ארכיטקטורת ה-C2D ו-K10 עליה בנויים המעבדים הן דומות מאוד. בכל מקרה, אף אחד מהמעבדים האלה לא מהווה שדרוג רציני אלא יותר שדרוג מתון אך מובחן בהשוואה למעבד הנוכחי שלך. אני שוב אומר שבגלל שלא מתוכנן OC כדאי לך יותר לבחור ב- II מכיוון שהוא מגיע בתדר גבוה יותר.

כמו כן, קח בשחבון שבאופן מסורתי חבילת ה-CS של Adobe עברה אופטימזיציה למעבדי Intel (לא יודע איך זה בגרסה האחרונה), אז כך שבפעולות מסוימות גם לאופטימיזציה הזאת יש השפעה.

בתקציב נמוך אתה מן הסתם לא יכול להחליף פלטפורמה, ולכן הייתי אומר שה- IIx3/4 בתדר של 3GHz (או קצת יותר) יהיה הבחירה הטובה ביותר בתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערך ה-TDP של המעבד הנוכחי שלך הוא 89W. ובכל מקרה זה נתון שמייצג את המעטפת התרמית של המעבד ולא מעיד במדויק על צריכת ההספק שלו. אתה יכול לראות איזה התקדמות הייתה מבחינת תהליך הייצור כאשר ב- II הצליחו להכניס עוד 2 ליבות תוך שמירה על סדר הגודל של המעטפת התרמית.

בכל מקרה לספק שלך לא אמורה להיות שום בעיה להתמודד גם עם בעלי צריכת אנרגיה גבוהה יותר בהנחה שאין איזה כרטיס גרפי בעל צריכת הספק גבוהה במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ממש מושג מה צריכת האנרגיה שלו, גם לדעתי היא לא גבוהה, אבל באופן כללי, אם הספק הסתדר עם המערכת שלך עד עכשיו, הוא יסתדר איתה גם לאחר השדרוג (באופן כללי, אתה משדרג למעבד חסכוני יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

מצטער שאני מעלה פה דיון מהאוב, אך עדיין לא רכשתי את המעבד, הרבה זמן לא התעסקתי בזה והתפניתי לאחרונה.

ההתלבטות עכשיו היא לקנות מעבד משומש, יש לי את האופציות הבאות:

Athlon II X3 435

Phenom X4 9850 Black Edition

Phenom II X4 925

שלושתם פחות או יותר באותו המחיר.

מה מומלץ מביניהם?

לצורכי גרפיקה בעיקר (CS).

לא למטרת OC או משחקים

Asus M2a-vm-hdmi

2*2 GB DDR2

GT430

כיום עובד עם X2 3800

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- II X3 צריך להיות זול מה-Phenom II X4 ולכן הוא המשתלם והמאוזן יותר.

אם מדובר ממש באותו סדר גודל של מחיר אז קנה את ה-Phenom IIx4 (אגב, כמה דורשים עבורם?).

את ה-Phenom X4 אל תקנה, בטח לא אם דורשים עבורו מחיר זהה לזה של שני המעבדים הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- II X3 צריך להיות זול מה-Phenom II X4 ולכן הוא המשתלם והמאוזן יותר.

אם מדובר ממש באותו סדר גודל של מחיר אז קנה את ה-Phenom IIx4 (אגב, כמה דורשים עבורם?).

את ה-Phenom X4 אל תקנה, בטח לא אם דורשים עבורו מחיר זהה לזה של שני המעבדים הנ"ל.

סדרי גודל של 200 ש"ח.

מעבר לענין המחיר, הPhenom II X4 מהווה שיפור משמעותי מהAthlon II X3?

כי יש כאן שיקולים נוספים שלא פירטתי (מרחק, התקנה וכו'..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...