מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המעבד הכי טוב שניתן לשדרג אליו עם לוח ASUS M2A-VM-HDMI?

aviadp

Recommended Posts

קשה לי לענות על השאלה האם יורגש הבדל משמעותי כי אני לא יודע מהן בדיקו הציפיות שלך או מהי האיטיות שאתה מרגיש כבר היום.

הבדל יהיה, ה- II מעבד בעל יותר יעילה וגם מגיע בתדר גבוה יותר, אבל ההגדרה של משמעותי היא די סובייקטיבית.

לעובדה שהלוח ישן אין משמעות. לוח-אם אינו רכיב אקטיבי, אין לו "ביצועים" וברגע שהוא תומך בכל רכיבי העיבוד שלהם אתה זקוק (מעבד ומעבד גרפי) אז הוא בסדר.

לתדר של הזכרון אין משמעות מיוחדת. מה שחשוב הוא בעיקר הנפח (כלומר לדאוג לנפח המספיק לשימושים), כך שגם זה אינו גורם מגביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כלומר, יוצא מדברייך שגם אם אשים את המעבד הזה על לוח אם יותר חדיש עם יותר מהירים, הביצועים יהיו פחות או יותר אותו דבר בין שני המחשבים? אין פה צוואר בקבוק שהלוח אם יוצר?

ולגבי מה אני מצפה לראות בשינוי - שאני אפתח קובץ בפוטושופ והוא יפתח מיד, שלא אראה Progress bar על כל מיני פעולות בסיסיות בתוכנה, שאשחק עם הLEVELS של התמונה ואני לא אראה אותה משתנה בקוים - קוים אלא בצורה רציפה.

עליי לציין שאני עובד כרגע עם הכרטיס הגרפי המובנה של הלוח ויכול להיות שהוא גם יוצר חלק מכל זה. מחר אני מתכנן לקנות GT430.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את PS מספיק טוב כדי לדעת איך מתחלק עומס העיבוד בין המעבד למעבד הגרפי, כך שקשה לי לענות לך על השאלה.

אבל שיפור מסוים יהיה. אגב, זמני טעינה וכו' מושפעים גם ממערכת האחסון ולאו דווקא מהמעבד. בהרבה מאוד מקרים הכונן הקשיח הוא זה שמגביל את המערכת ואין הרבה שניתן לעשות. לדעתי אם אין לך כסף לשדרג פלטפורמה שלמה זה בהחלט אחד השדרוגים היותר משתלמים.

אגב, למה דווקא את הכרטסי הגרפי הזה? אתה מתכוון גם לשחק במערכת או שהוא נחוץ לעבודה עם PS?

ולשאלתך, התשובה היא כן. גם אם תתקין את המעבד זה בלוח AM3 עם זכרון בתדר 1333 בנפח זהה לזה הקיים אצלך היום, תקבל בפועל אותו סדר גודל של ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי הייתה אם אתה זקוק לכרטיס הזה לצורך העריכה (האם יש משמעות ל-DX 11 בעבודה עם PS)? כלומר האם צריך כרטיס גרפי מרמה מסוימת כדי ליהנות מתוספת כוח עיבוד ב-PS? כי אם לא, אולי כדאי לך להקצות את התקציב שאתה מייעד לכיוון שדרוג פלטפורמה, אפילו עתידי.

כדי לעבוד עם 7 אתה יכול להסתפק בכל כרטיס גרפי, כולל בשבב שבלוח האם שלך (הכי הרבה אם פשרות פה ושם בממשק ה-Aero).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי פוטושופ - החל מגרסא CS3 אדובי התחילו להשתמש יותר ויותר בכח העיבוד של כרטיס המסך. לפי מה שמספרים ברשת, בגרסאות הבאות זה רק ילך ויגבר.

לגבי כרטיס יותר זול - נכון, אפשר למצוא G210 גם ב170 ש"ח, אבל לא חבל לקנות כזה כרטיס מיושן (DIRECTX10) וחלש יחסית, שב260 ש"ח אפשר לקנות כרטיס הרבה יותר מתקדם מבחינה טכנולוגית? היום אפילו אקספלורר תומך בכרטיס מסך...

אני פתוח לשינויים, עוד לא קניתי כלום ויכול להיות שאני טועה בטיעונים שלי. אולי עדיף להשקיע יותר במעבד.

ודרך אגב, דיברתם על נושא האחסון, קניתי לא מזמן HD חדש , מהיר יחסית ומאד מומלץ פה בפורום, 500 ג'יגה. כך ששני הרכיבים שמאטים כרגע את המחשב הם המעבד וכרטיס המסך המובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד הAthlon II X3 445 AM3 דורש שדרוג ביוס לגרסת בטא.

האם כדאי ללכת על האופציה הזו, או לרכוש מעבד חלש יותר כדוגמת

AMD Phenom™ X3 8750 אך שגרסת הביוס שלו נתמכת בצורה מלאה מכיוון שהוא AM2?

עלות הראשון 350 ש"ח, עלות השני 290 ש"ח. כך שהפרש המחירים אינו משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי ההערות הללו (מתוך השדרוג לגרסת הביתא):

.System still able to POST when set CPU Multiplier to 35X, but actual frequency will not change.

.Due to chipset limitation, Max HT Link is 1000MHz only.

משפיע איכשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימת סבירות גבוהה לכך שהוא נתמך מכיוון שמעבדים אחרים מהסדרה (ומהדור) שלו נתמכים.

אם אתה רוצה לוודא זאת מעל לכל צל של ספק, הייתי שולח דוא"ל לתמיכה של ומברר.

אני לא יודע באיזה מחיר הוא מוצע בטריידזון, אבל אין לו שום יתרון עבורך בהשוואה ל- IIx3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...