דיון: טכנולוגיות הענן, לאן? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון: טכנולוגיות הענן, לאן?

DXM

Recommended Posts

שלום לכולם!

כבר כמה שנים שטכנולוגיית הענן עושה כותרות בעולם, עד עכשיו מעטים העסקים שעברו לטכנולוגיה הזו, ומרבית העסקים מחזיקים DC פרטיים, הדורשים ניהול של אנשי IT מומחים.

לפני כשבועיים השיקה מייקרוסופט את שירות הענן החדש: 365. כל אתרי הIT המובילים דיווחו על השירות כשירות הענן שישנה את העולם. לא עוד צורך בשדרוג מחשבים תדיר, רשיונות מעצבנים לOFFICE, ושרתי EXCHANGE שקורסים על ימין ועל שמאל.

חוץ ממייקרוספט שמקימה תשתית , גם שותפות VCE,( שילוב של ענקית האחסון EMC, ענקית ציוד התקשורת CISCO וענקית התוכנה VMWARE) מקימה משלה.

לא ברור לי הרעיון העסקי של חברות המחשוב המוצב מאחורי הענן, שכן לטענתם הדבר חוסך כסף בהקמת DC פרטיים, קניית רשיונות והעסקת מומחי IT לניהול הרשת. כמובן שהיכן שקיים חסכון, קיים מי שיפסיד ממנו, במקרה שלנו אלו אותם חברות שמציעות את שירות הענן.

תיהיה נוספת היא האם אנחנו לא חוזרים עשרות שנים לאחור, לתקופה בה הייתה תשתית מחשוב מרכזי של של יוניקס או מיינפריים עם מסופים מטופשים.

שאלה נוספת היא כיצד ימצאו פתרונות אבטחת מידע נאותים שיגנו על מידע סודי של חברות, כגון פטנטים בפיתוח וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי קריסת מערכות, עכשיו בסה"כ אותו Exchange יקרוס בחווה של MS במקום אצלך.

ההבדל הוא, השקיפות למשתמש. נפילה שבעבר השביתה חברה שלמה,

תעבור עכשיו בצורה שקטה מבלי שמישהו בכלל יידע מזה.

לגבי הפסד, לא הבנתי איך המפעילות של השירות יפסידו.

מי שיפסיד אלה מקצועני ה-IT, שעד כה ניהלו סביבות שלמות ובקרוב יהיה צורך בהרבה פחות כאלה (לפחות בסביבת ווינדוז).

כמו כן, בחברות גדולות כנראה עדיין יעדיפו לפחות בזמן הקרוב תשתיות משלהן,

אבל בשוק ה-SMB זה יפגע ללא ספק.

לגבי חזרה אחורה.

זה שעבדו פעם במודל מסויים, זה לא אומר שאותו מודל היה רע. פשוט האפשרויות שלך בין מחשב אישי

למסוף היו שמים וארץ.

היום שאתה יכול להפעיל במסוף כמעט כל מה שאתה צריך, בדיוק כמו במחשב.

למה לא? למה יש כאן "חזרה אחורה"?

פטנטים לפיתוח, יוכלו להיות מאוחסנים בצורה סגורה עדיין. אבל על דברים כליים כמו ו Exchange

חברות יוכלו לחסוך המון ואני לא רואה בזה שום דבר רע. קידמה והמחיר שלה.

כמו שלפני 40 שנה היית צריך מרכזנית לטלפון, היום מרכזייה זה מעבד בגדול 2X2 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, משהו עדיין מריח לי מוזר, כאילו יש חזרה לטכנולוגיה של שנות ה70, MF ומסופים טיפשים.

בכל מקרה עדיין לא הבנתי איך תוכל להתאפשר תעבורת כל כך גבוהה. מה שעבר עד היום ברמת הLAN יעבור ברמת הWAN. איך תשתית שמוקמת בהודו תוכל לספק חיבור מספק לישראל שנמצאת אלפי קילומטרים של כבלים.

משהו פשוט לא מסתדר לי עם הענן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו התחלתי לעבוד כמנהל רשת בארגון שהוא פשוט קלאסי לענן.

אני יודע שאם אני אציע את רעיון הענן למנהלים, לא רק שיש לי סיכון לאבד את העבודה שלי אם זה יקרה, אלא גם שהם לא יסכימו.

יש בעלי חברות או מנהלים (כמו אצלנו למשל) שפשוט לא נתפס להם שכל המידע שלך יכול לשבת באינטרנט על איזשהו .

אני יכול להעיד אצלי שלענן פרטי בחיים לא יהיה כאן כסף, וגם אם אני יציג להם את ההשלכות הכספיות וכמה כסף זה יכול לחסוך בעתיד, הם לא יסכימו.

ישר הם יחשבו על כמה כסף הם כבר השקיעו.

לדעתי הרבה אירגונים קטנים שברשותם תשתית מעט ישנה יותר של בוא נאמר, Server 2003, יעברו לענן רק כאשר התמיכה במוצרים הקיימים תסתיים, שזה ב2013-14. אצלנו אין כסף עכשיו לעבור עכשיו לWin7 וגם לא צריך כרגע, אבל מתישהו נצטרך, לכו תדעו איזה פתרונות יהיה ב2014.

עוד משהו שמעניין אותי זה מה יהיה איתנו המנהלי רשת/אנשי סיסטם/אנשי IT. באירוגנים גדולים אולי יש צורך לנהל את כל עניין הIT בחברה,

אבל באירוגנים הקטנים, פשוט ניקח את הרגליים שלנו ונעבור לחברות ונעבוד שמה? אני עכשיו רק התחלתי לעבוד בתחום ואני דיי מקווה שאני אוכל להתעסק עם זה בעתיד ולעשות מזה קריירה, אבל אני דיי חושש בקטע הזה כי יכול ליהיות שעוד 3-5 שנים מעכשיו פשוט לא יהיה בזה עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לגביי אירגונים בינוניים ועד גדולים אני כלל לא בטוח לגביי החיסכון.

1. עדיין אירגונים יהיו חייבים להחזיק אנשי מחשוב, כדי לתמוך בתחנות הקצה ובמשתמשים. (אוקיי טכנאים, לא סיסטמס)

2. כדי להעביר אירגון בינוני-גדול, יהיה צורך ברוחב פס גדול מאוד ומובטח. הרבה יותר גדול מהרוחב פס לנטו אינטרנט, ללא ענן. = תוספת לעלויות השוטפות.

3. התוכנה עולה יותר זול לטווח קצר, לא לטווח ארוך.

4. . השליטה על הנתונים יוצאת משליטתך. אתה צריך לסמוך על חברה חיצונית, שתנהל מדיניות מחמירה. זה לא מתאים לכל אירגון. (שלא לדבר על ניגוד אינטרסים כשלקוחות שלה 2 חברות מתחרות.. לך תדע מידע שעובד מסוים בחברה המארחת יכול לתת לחברה המתחרה שלך)

5. תוכנות יעודיות, שלא יוצעו בשום סוג של מחשוב .

6. אמינות. לא יעזור, אבל גם הקו האמין ביותר שקיים לאינטרנט, (והסופר יקר) עדיין לא אמין כמו הרשת המקומית של האירגון.

אני כן בטוח שנראה יותר ויותר מחשוב פנים ארגוני. (מה שקוראים היום terminal services בצורה משופרת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 2+6 - במקרה של עסקים גדולים רוכשים קו ייעודי - משמע תמסורת/קו גישה ברשת IP/VPN שנותן זהה לLAN ורוחב פס מובטח

לא חסר חברות אגב שיש להן שרת בDC של אחת החברות עם קו כזה לשם - והם בו גיבויים או נותנים שירות לכמה סניפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי 2... דיברתי על עלויות. עלות של קו שצריך להעביר רק אינטרנט, נמוכה בהרבה מעלות קו שצריך להעביר אינטרנט+מחשוב ענן. לשני יש צורך ברוחב פס רחב יותר. בנוסף, לנטו אינטרנט לא חובה רוחב פס מובטח. למחשוב ענן חובה, ולכן יותר יקר.

לגביי 6. ידוע לי מה זה IPVPN. בחברה שאני עובד בה, יש 10 סניפים שמחוברים יחדיו ברשת IPVPN של בזק.

נכון, מדובר ברשת אמינה. אבל בשום פנים ואופן לא אמינה כמו LAN.

ולגביי , לך תדע עד כמה והחברה שתארח את כל הנתונים שלך, באמת מקפידים לעשות הכל כמו שצריך. הנקודה שלי, שמחוץ לידיים שלך. אתה צריך לסמוך בעיניים עצומות על גורם שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע כל עניין שירותי הענן לא מכוון בכלל לשוק הSME/ENT,

אלא בעיקר לSOHO/SMB, שלהם זה הרבה פעמים בהחלט משתלם, וגם החסרונות די מתגמדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה פיתרון מעולה לSMB/SOHO , אני אמליץ באופן אישי לכל חברה קטנה שתיקח את הנתב של TP-LINK או כל חברה אחרת עם 2WAN ותרכוש קו גם מהכבלים וגם מבזק , יהיה לה UP של 2 מגה לצורך העניין וDOWN מעולה.

וכמובן הכי חשוב שרידות !

מעבר לזה , אני ממליץ לכל חברה לבדוק אפשרות לגיבוי סלולרי במידת הצורך , אין צורך ללכת רחוק , אפשר להפוך כל פלאפון למודם , פשוט לראות איך משתפים את החיבור שלו לרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה קורה ללקוחות במצב (גם אם תיאורטי) שספק שירות הענן פושט רגל.

מה עם החומר שלהם? גיבויים? ???

מן הסתם שכל מקרה לגופו, בדרך כלל , בנאדם עם שכל ישר ישתמש בספק ענק שהתוכנה שלו מאפשרת גם גיבוי מקומי,ואז תמיד אפשר לגבות במקום אחר.

סביר להניח שגם אדם עם שכל ישר יקח חברה עם מוניטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...