הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

מרפרוף קצר בטענות שכאן בנוגע לחקירה על הסתה לרצח ו"איזו מין דוגמא זו לתלמידים שלו", פשוט אומר שכל עוד אף אחד לא עצר וחקר (ולא מתכנן לעצור) את ד"ר אייל ניר AKA "לשבור למתנחלים את המפרקת" ומספר בלתי מבוטל של מרצים ודוקטורים שמתבטאים בצורה דומה - אין מה לטעון ל"שיוויון בפני החוק" ודברים דומים, כי אין דבר כזה במדינה, סורי.

נראה בעיקר כמו מפגן כח של המשטרה, שלא ממש צלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גבריאל.

כן אני יודע ,ציינת את זה בעבר .

אין שום חוק שמחייב לאדם לעבוד. עדיין בציבור בערך85 אחוז אחד מבני הבית עובד ( אישה/גבר )

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3958032,00.html

יש הרבה חוזרים בתשוב, ובעלי בתים - רובם עובדים. לא מחזיקים אדם עם סכין. מי שלא יכול ( ללמוד הרבה או שחייב לפרנס ) -שיצא לעבוד .

בחור שמגיע לרב ואומר לו הפרנסה קשה - הרב יעודד אותו לעבוד ויעזור במה שיכול.

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A9%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A1.html

אני גם מכיר חרדים וחברים שהתגייסו אחרי גיל 24 (המספרים רק עולים במשך הזמן ) .

אבל אם אתה מדבר בשם התורה מה כן יותר חשוב ויותר רצוי להשקיע. אז זה תחילה תורה ומצוות (אפשר להביא מקורות ) לכן בציבור זה נותנים את הכלים לשאיפה הזאת, מי שבסופו של דבר לא רוצה או לא יכול - שילמד כמה שיכול ויעסוק לפרנסתו.

"כל המקבל עליו עול תורה, מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ. וכל הפורק ממנו עול תורה, נותנין עליו עול מלכות ועול דרך ארץ".

אם אתה מדבר על מקרה הרב, זה משהו אחר.

לגבי הספר לא משנה אם נכון או לא. אם זה נותן פתיחה לאנשים קיצוניים או אפילו פתיחת פה של אומות העולם - אז זה לא חכם להוציא כךאת הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבריאל.

כן אני יודע ,ציינת את זה בעבר .

אין שום חוק שמחייב לאדם לעבוד. עדיין בציבור זה 85 אחוז אחד מבני הבית עובד ( אישה/גבר ) .

יש הרבה חוזרים בתשוב, ובעלי בתים - רובם עובדים. לא מחזיקים אדם עם סכין. מי שלא יכול ( ללמוד הרבה או שחייב לפרנס ) -שיצא לעבוד .

בחור שמגיע לרב ואומר לו הפרנסה קשה - הרב יעודד אותו לעבוד ויעזור במה שיכול.

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A9%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A1.html

אני גם מכיר חרדים וחברים שהתגייסו אחרי גיל 24 (המספרים רק עולים במשך הזמן ) .

אבל אם אתה מדבר בשם התורה מה כן יותר חשוב ויותר רצוי להשקיע. אז זה תחילה תורה ומצוות (אפשר להביא מקורות ) לכן בציבור זה נותנים את הכלים לשאיפה הזאת, מי שבסופו של דבר לא רוצה או לא יכול - שילמד כמה שיכול ויעסוק לפרנסתו.

"כל המקבל עליו עול תורה, מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ. וכל הפורק ממנו עול תורה, נותנין עליו עול מלכות ועול דרך ארץ".

אם אתה מדבר על מקרה הרב, זה משהו אחר.

תפסיק להמציא דברים מהראש שלך, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להתעלם מהסוגייה המוסרית לרגע, איך בדיוק זה לא נכון?

זה לא משנה אם זה נכון או לא, מדובר לכאורה בהסתה לרצח.

הדבר שקול לכך שמישהו בצד השני יקרא (ואפילו קורא היום) לפוצץ אוטובוסי ילדים, כי אלו יגדלו להיות חיילים לוחמים. אין לדעתך מדובר בהסתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להתעלם מהסוגייה המוסרית לרגע, איך בדיוק זה לא נכון?

שלרצוח ילדים נופל תחת ההגדרה המדוייקת של "הסתה לאלימות"?

תפסיק להמציא דברים מהראש שלך, תודה.

מנסים כבר שנים לגרום לו לעשות את זה על אבלוציה מה גורם לך לחשוב שאתה תצליח??

אבל הוא צודק, באמת לאט לאט (לאט) החרדים כן נכנסים לשוק העבודה, מה שהוא שוכח לספר זה כי זה מסיבה אחת - שנים של מאבק להורדת קצבאות הילדים וכו' שפשוט גרמו לכך שאנשים חייבים לצאת לעבוד כדי להאכיל את כל הילדים שהם השריצו (וכן אמרתי השריצו, ולא זה לא בגלל שהם חרדים, זה בגלל שכשאשה נכנסת להריון כשהיא עדיין מניקה את שני הילדים הקודמים זה לא אישה שיולדת - זה אשה שמשריצה)

למרות שאני ממש לא מבין למה לעזאזל הדוסים חושבים שאני צריך להגיד להם תודה על העלייה של האחוזים הבודדים בהשתתפות בעבודה? בעצם אני כן מבין, זה בדיוק מה שהחרדים תמיד עושים, עושים רק מה שנוח להם, ואז מצפים שכל ה"תינוקות שנשבו" ינשקו להם את התחת ויתקפלו לפניהם..

זה יותר דומה בהקשר הזה שיעצרו את נחום ברנע למשל,בגלל שנתן הסכמה לספר שבו הוא ממליץ לאזרחים להפגין בעד חמאס בשביל שיהיה לחץ על הממשלה לחזור לגבולות 67 (זאת רק דוגמא לא-מציאותית,אין קשר לאיש ובאותו הקשר יכולתי לכתוב יאיר לפיד או משהו דומה).

התלונה ש"משתיקים קול תורה" הכוונה היא בעצם שמשתיקים עיתונאי,שאמר משהו קיצוני. לא שקצין בצבא התיר לחיילים שלו להרוג ערבים במצבים מסויימים.

למען הסר ספק - אם יש עיתונאי/פרופסור/כל בן אדם בעל עמדת השפעה כלשהי שאומר לאנשים שמותר וצריך להרוג חרדים/מתנחלים/ימניים/כורדים הפרקליטות צריכה וחייבת להגיש לחקור ולמצות איתו את הדין, אם אכן קיימים אנשים כאלה והפרקליטות לא עושה עם זה כלום זה ביזיון, אבל ביזיון אחד לא מצדיק ביזיון אחר.

אבל, אני מקווה שאתה רואה את ההבדל בין "מותר להרוג את X" ל"צריך להפגין נגד Y כדי שZ יקרה"., אבל מה אני חולם, אין מצב שאתה רואה משהו בעייתי ב"מותר להרוג את X" כשX=ערבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרפרוף קצר בטענות שכאן בנוגע לחקירה על הסתה לרצח ו"איזו מין דוגמא זו לתלמידים שלו", פשוט אומר שכל עוד אף אחד לא עצר וחקר (ולא מתכנן לעצור) את ד"ר אייל ניר AKA "לשבור למתנחלים את המפרקת" ומספר בלתי מבוטל של מרצים ודוקטורים שמתבטאים בצורה דומה - אין מה לטעון ל"שיוויון בפני החוק" ודברים דומים, כי אין דבר כזה במדינה, סורי.

נראה בעיקר כמו מפגן כח של המשטרה, שלא ממש צלח.

מסכים שהמרצה צריך לקבל שלילת רישיון ואולי גם כלא,לא מסכים שבגלל זה הרב לא צריך לעמוד למשפט בעוון הסתה.

אז מה אם הוא חיה והוא לא מקבל עונש מהמדינה,זה אומר שלכולם מותר להיות חיות?.

מקווה שאחרי זה יטפלו גם בהם,בהתחשב ב"תנופה" שהימין קיבל מהסיפור עם ה"שוויון בפני החוק"-יש סבירות די טובה שזה יקרה.

אבל מה אני חולם, אין מצב שאתה רואה משהו בעייתי ב"מותר להרוג את X" כשX=ערבים
Deddy-אין פה מקום לא לדיון על החרדים ולא לגזענות נגד דתיים _(ונגדי),אם אתה רוצה-תפתח לעצמך דיון משלך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים, האמנם אני היחיד כאן שרואה הבדל בין "צריך להרוג חרדים\מתנחלים\שמאלנים" לבין "צריך להרוג את אנשי החמאס ותומכיהם (גם אם התומכים קטינים בינתיים)"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Deddy-אין פה מקום לא לדיון על החרדים ולא לגזענות נגד דתיים _(ונגדי),אם אתה רוצה-תפתח לעצמך דיון משלך.

האמת שחשבתי שרוני כתב את ההודעה שציטטתי.. תראה את החלק השני של המשפט שציטטת כמובטל, סליחה על אי תשומת הלב שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים, האמנם אני היחיד כאן שרואה הבדל בין "צריך להרוג חרדים\מתנחלים\שמאלנים" לבין "צריך להרוג את אנשי החמאס ותומכיהם (גם אם התומכים קטינים בינתיים)"?

אני לא מסכים איתך - אין כל הבדל.

לדעתך אפשר להרוג ילד בן 10 בגלל דעותיו, יהיו אשר יהיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Deddy

מי שמנסה להשתיק אדם -זה רק מראה שהוא כנראה מפריע לו. אנא את ההפרעות הללו תשאיר בצד . כאן זה פורום ,כל אחד רשאי לכתוב את דעותיו.

לנושא: איאפשר לדעת ב100 אחוז אם ילד יגדל למשל בטוח למחבל, גם אם גדל בתוכם. וזה תואם בעניין עמלק (זה אותו דבר), רק שיש השגחה עליונה מצוייה- אפשר לדעת. אבל שוב, אם הספר גורם להסתה או אפילו לפתחון פה מצד אומות העלום, יש לשנות את נוסחו.

(כותב לי רק בהדגשה :nixweiss: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת - לא קראתי הכל, וגם אין לי כח.

אבל אתם מפספסים את הנקודה העיקרית (וסליחה שאני הופך את זה לדיון על דת. אבל זה לא כ"כ נורא, כי זה לא דיון)

יש כאן רק נקודה אחת.

והיא לא קשורה לפוליטיקה, ארץ , ערבים, חרדים, ימנים, וכו'...

הנקודה היא מה קודם: ציווי התורה או ציווי המדינה.

ז-ה-ו.

זה בסדר שיש אנשים שדנים מהו בדיוק ציווי התורה, או במילים אחרות: מה בורא העולם באמת רוצה.

אבל כשזה מגיע לנקודת חיכוך, תורה מול מדינה/חוק/משפט/משטרה וכו'... - יש פיצוץ.

ע"ע "ההתנתקות".

וכאן לדעתי יש קו מאוד מאוד מאוד ברור שחוצה את העם.

1. אנשים שברור להם שהחוק קודם לציווי התורה.

2. אנשים שברור להם שהתורה קודמת לציווי החוק.

על זה סובב כל הדיון/מלחמה (כל פעם על משהו אחר).

או בקיצור - אנשים נדרשים להגיע להחלטה למי הם נאמנים.

ואם עד לפני 5-6 שנים היו אנשים שעדיין לא היו מבוררים באיזה צד הם, תוכנית ההתנתקות/הגירוש אילצה רבים מאוד אם לא את רוב העם, לנקוט עמדה.

ומאז זה מחריף, וזה יחריף עוד ועוד, עד שתהיה מלחמה על זה. (או נס).

זהו.

עכשיו נשאר רק לברר מה קודם למה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Deddy

מי שמנסה להשתיק אדם -זה רק מראה שהוא כנראה מפריע לו. אנא את ההפרעות הללו תשאיר בצד . כאן זה פורום ,כל אחד רשאי לכתוב את דעותיו.

לנושא: איאפשר לדעת ב100 אחוז אם ילד יגדל למשל בטוח למחבל, גם אם גדל בתוכם. וזה תואם בעניין עמלק (זה אותו דבר), רק שיש השגחה עליונה מצוייה- אפשר לדעת. אבל שוב, אם הספר גורם להסתה או אפילו לפתחון פה מצד אומות העלום, יש לשנות את נוסחו.

(כותב לי רק בהדגשה )

מי שחושב שזה תקין לרצוח ילדים (מתנחלים או אפילו ערבים) מקומו בכלא ששם במקום לעסוק בלהפיץ את משנת האלימות שלו כדאי שיתעסק בללמוד קצת דרך ארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ככה מצביע על מישהו ( עלי ) בדברים שמעולם לא כתבתי, ואפילו הספר.

הספר דיבר בשעת מלחמה ועל ילדים שבטוח יגדלו בתור סכנה לישראל. אף אחד לא הופף את זה לרצח של ערבים בפני עצמם. אתה יודע המחבלים מסיתים לרציחה בפועל של כל מי שהנו יהודי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת - לא קראתי הכל, וגם אין לי כח.

אבל אתם מפספסים את הנקודה העיקרית (וסליחה שאני הופך את זה לדיון על דת. אבל זה לא כ"כ נורא, כי זה לא דיון)

יש כאן רק נקודה אחת.

והיא לא קשורה לפוליטיקה, ארץ , ערבים, חרדים, ימנים, וכו'...

הנקודה היא מה קודם: ציווי התורה או ציווי המדינה.

ז-ה-ו.

זה בסדר שיש אנשים שדנים מהו בדיוק ציווי התורה, או במילים אחרות: מה בורא העולם באמת רוצה.

אבל כשזה מגיע לנקודת חיכוך, תורה מול מדינה/חוק/משפט/משטרה וכו'... - יש פיצוץ.

ע"ע "ההתנתקות".

וכאן לדעתי יש קו מאוד מאוד מאוד ברור שחוצה את העם.

1. אנשים שברור להם שהחוק קודם לציווי התורה.

2. אנשים שברור להם שהתורה קודמת לציווי החוק.

על זה סובב כל הדיון/מלחמה (כל פעם על משהו אחר).

או בקיצור - אנשים נדרשים להגיע להחלטה למי הם נאמנים.

ואם עד לפני 5-6 שנים היו אנשים שעדיין לא היו מבוררים באיזה צד הם, תוכנית ההתנתקות/הגירוש אילצה רבים מאוד אם לא את רוב העם, לנקוט עמדה.

ומאז זה מחריף, וזה יחריף עוד ועוד, עד שתהיה מלחמה על זה. (או נס).

זהו.

עכשיו נשאר רק לברר מה קודם למה. ;D

לא הנקודה העיקרית שלדיון הזה אין קשר ל"דת" ול"מלחמה בין חילונים לדתיים",זה עושק במשהו עמוק יותר.

וההתנתקות לא קשורה בשום מצב לדת.

בכ"מ,בקשר לשאלה "מה ראשון בסדר העדיפויות שלך-תורה או המדינה" זאת שאלה מאוד מעצבנת כי היא לא ניגשת לשאלה מהצד הנכון.

אני "דתי-ציוני"-גם וגם וזאת מהסיבה הפשוטה שהיהדות מתקיימת כמעט בכל משטר אלא אם הוא נוגד את היהדות בחוקים מפלים.

במילים אחרות,אין בעיה ל"תורה" להתקיים בתוך המדינה,הסיפור פה הוא על כמה רבנים קיצונים שמנסים בכוח למצוא משהו שיהיה "נוגד" וגם הוא לרוב תיאורטי לחלוטין,כמו במקרה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך - אין כל הבדל.

לדעתך אפשר להרוג ילד בן 10 בגלל דעותיו, יהיו אשר יהיו?

בגלל דעותיו? חלילה - רק בגלל איך שהוא הולך ליישם אותן עוד כמה שנים. תזכיר לי בני כמה ה"צעירים" שרצחו את בני משפחת פוגל?

חוץ מזה, קוורטי, אולי "אין כל הבדל" מבחינתו של שוויצרי ממוצע, או פינלנדי, או אוסטרלי. אתה ישראלי, ולפיכך צד אחד מנסה להרוג אותך ואילו השני לא (לפחות לא במובן הישיר של המילה). אם זה לא הבדל מספק מבחינתך, כנראה שאתה ואני לא חיים באותה המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...