לאתאיסטים הרציניים ביינינו. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאתאיסטים הרציניים ביינינו.

koko0

Recommended Posts

אם הצלחתי להבין את העמדה שלך (חייב להודות שקצת קשה להסיק מהודעות שכתובות כך), אתה לא נותן שום תשובה. אתה אומר "אין תשובה" ותשלימו עם זה, שולל את השאלה כי אין לך כלים לענות עליה, בטענה שצריך להשלים עם ה"אי ודאות" שלא יודעים איך הכל התחיל. סוג של הרמת ידיים הייתי אומר. צר לי לאכזב אותך, אבל זו לא דרך חשיבה מדעית. מזל שיש אנשים שלא מקבלים את "אי הודאות" הזו וממשיכים לחקור - אחרת עוד היינו חושבים שהחומר מורכב מאש מים אדמה ואוויר.

אני חוזר להודעה הזו מלפני כמה עמודים (שנוספו בהעדרי), כי לדעתי היא מייצגת את השקר הכי גדול שיכול להיות בוויכוח בין התפישה הדתית לזו המדעית.

לא, יקירי, לא הצלחת להבין נכון את העמדה שלו. מה שהוא אמר, ומה שיאמר לך כל אדם התומך בגישה המדעית, הוא שלא חייבת להיות כרגע תשובה לכל שאלה. הוא אומר שכשנשאלת שאלה כלשהי, לפני שמנסים לענות עליה, כדאי לברר האם יש לנו בכלל את הכלים לענות עליה תשובה מושכלת. אם כן, אז עונים ומבססים את התשובה על הכלים הקיימים. אם לא, אזי יש קודם לפתח כלים אלה, ואם אין לך את הידע הדרוש או שהכלים הנדרשים הם בכלל לא מבתחום שלך, כנראה שתאלך לחכות עד שתחום זה יתקדם מספיק כדי לספק לך את הכלים הדרושים, או שמישהו מוכשר יותר ממך יגלה משהו חדש שישפוך אור על השאלה.

זו ורק זו היא דרך החשיבה המדעית, לפיה עדיף להמתין ללא תשובה עד שיופיעו הכלים לתת תשובה מושכלת - בניגוד לגישה הדתית, לפיה על כל שאלה חייבת להיות תשובה אינסטנט בכתובים או מפי הרב. אם אינך מבין זאת, ולטעמך כל מי שמודה שאין לו כרגע תשובה חוטא ב"דרך חשיבה לא-מדעית", הרי שאינך מבין דבר וטוב תעשה אם תדיר רגליך מהדיון הזה לפני שתעשה לעצמך בושות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 263
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין ספק שאתאיסטים פה עושים לעצמם בושות ,כל ההודעות פה רק מדברות בזילזול לשני ולקיחת פרטים וחבטה בהם. אין לי אלא לכבד את המאמינים והדתיים ( לא חייב שכל מה שנאמר אצלם -הוא נכון ,אבל הגישה מתונה ) .

ל'מדע' אין שום כלי לבדוק זאת ,כי 'מדע' פועל רק בחומר וזמן ולא מעבר ,כאן זה רק דיון פילוסופי.

ממליץ למאמינים והדתיים פה: על ספריו של הפילוסופ הנודע ( חילוני ).

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%91%D7%9C_%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%A5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פילוסופיה שאינה מבוססת על כלום אינה אלא דיבורי סרק, מר רוני.

חוץ מזה, שוב אתה טועה (או משקר, אם ידוע לך מה שאני הולך להגיד פה): המדע אינו פועל רק "בחומר ובזמן". המדע פועל בכל תחום שיש לו כלים לפעול בו, תוך שהוא מפתח ללא הרף כלים שיאפשרו לו לפעות בתחומים נוספים. כמובן שמדובר פה על כלים שידועים למישהו, איפשהו. אם כלי זה או אחר אינו מוכר לך, או לי לצורך העניין, זה עוד לא אומר שהוא לא קיים ושלא נעשה בו שימוש. זה רק אומר שהסבר המבוסס על הכלי הזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי להבנתך, עד שמישהו יטרח להסביר (לציבור הרחב או לך באופן אישי) באיזה כלי נעשה שימוש ולמה זה תקף במקרה הנידון.

קח לדוגמה רגשות: עד יחסית לא מזמן תחום זה נחשב לתחום "פילוסופי בלבד" כדבריך. כיום המדע יכול לספק הסברים ביוכימיים לכמה תופעות כגון דכאון, ולא רק לספק הסברים אלא אף להוכיח אותם בכך שקיימות תרופות שונות המבוססות על אותם הסברים שיכולות לשנות את מצבו הרגשי של אדם בנסיבות מסויימות. האם צדק מי שאמר, כאשר התחום הזה היה בחיתוליו, שאין למדע מה לחפש כאן כי "זה רק דיון פילוסופי"? נדמה לי שלא, בדיוק כמו שאינך צודק כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר פשוט: המדע לא יכול לגעת בדבר שלא היה קיים לפני כן-זמן ,חומר.

במרחב זמן שלנו פועל עקרון הסיבתיות, דבר אינו קורה מעצמו והוא מצריך סיבה. סדר מעל רמה מסויימת אינו יכול להיווצר מאליו, זו עובדה סטטיסטית. ולכן סדר מחייב סיבה. זה כל מה שאני אומר. ישנה סיבה. מדוע לא נוצרת כאן רגרסיה אינסופית של דרישת סיבה? משום שהסיבתיות קיימת רק במסגרת הזמן שלנו, אם אין זמן אין התחלה אין סוף ואין סיבתיות.

סיבתיות היא אבן יסוד בהכרה האנושית .אדם שיטען בפני שופט שהוא לא דקר את חברו בסכין אלא הסכין קפצה מידו, ללא גורם או סיבה, דקרה את החבר, וחזרה לידו. יציל את עצמו מהכסא החשמלי(?) אדם שיספר לך מעשה שכזה או כיוצא בו, ייחשב בעיניך כבלתי שפוי. אין שום הבדל בין סיפור שקרה שנה שעברה, או לפני מליארד שנה. ההכרה האנושית לא מקבלת התרחשות ללא גורם או סיבה. אך דא עקא שאין לסיבתיות משמעות אלא במסגרת הזמן, שכן הסיבה באה לפני התוצאה, כשאין זמן אין סיבתיות.

טעם שסיבתיות קשורה בזמן, משום שללא זמן המציאות היא סטאטית, שינוי פירושו זמן, קודם היה א' ולאחר מכן ב'. אם אין זמן אין שינוי, אם אין שינוי אין צורך בסיבה, מציאות קדמונית ללא התחלה וללא סוף אינה סותרת את הסיבתיות. רק פעולה הכרוכה בזמן צריכה סיבה, ואין זה משנה אם זו הפעולה המליארד בעולם, או הראשונה – היווצרות העולם, כיון שנעשתה פעולה יש צורך בסיבה.

לגבי מה שייתכן בעתיד, נו באמת, כל טענה ייתכן שתופרך בעתיד, נניח, ולכן מה, עלינו תמיד להניח שכל מה שהשכל אומר שהוא הגיוני אינו נכון משום ייתכן שבעתיד יופרך.

מי שמעוניין לעבור בקריאה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=449672.msg3852366#msg3852366

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=452461.30

אדם הכופר בסיבתיות, אינו צריך גם את האבולוציה כמובן .

כל הודעתי מכוונת למאמינים פה, עברו על ספריו -שווה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בתורה פסוק שאומר "דע את האפיקורוס", ראיתי עשרות תוכניות שמתעסקות בבריאת העולם וביקום שסובב אותנו ומה קדם למה. כל גישה אתאיסטים מובאת שם מלוות בהסברים מדעיים (שלרוב סותרים זה את זה). אחרי כל אותם תוכניות ותיאוריות מדעיות, לא ניתן להתכחש לאמת הבלתי נמנעת שמישהוא נתן את אותה התחלה להכול כי רק כך נוצר יש מאין! לא שלא הייתי בטוח בזה קודם, אבל המדע נמצא באפלה גמורה וכל גילוי קטן שמסתמן כנכון ע"י הקהילה המדעית עצמה רק מחזק את העובדה שיש בורא!

"ודע מה שתשיב לאפיקורוס" מופיע במשנה ובטח לא בתורה עצמה... אפיקורוס היה פילוסוף יווני שמת ב-270 לפנה"ס.

המדע נמצא באפילה גדולה, אבל בתקופות של שלטון דתי האפילה הייתה גדולה עוד יותר.

יש היום אופנה של תגרני דת לנכס תגליות מדעיות מסוימות ולנכס אותן בדרך מעוותת "כהוכחות לקיום האל".

אז זהו - שום תגלית מדעית לא מחזקת את קיומו של אלוהים, בשום צורה שהיא.

אין שום דרך להוכיח את קיומו של אלוהים (גדולים וחכמים ממך ניסו ומנסים כבר מאות שנים). אתה מחליט להאמין בקיומו וזהו.

שוב פעם דיון "דת ואמונה" חסר תוכלת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האימרה מתייחסת לכל מי שמוגדר אפיקורוס. המילה נלקחה מאותו יווני.

http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=292

כמו כן, אימרה זאת מיוחסת לגוי ולא ליהודי. יהודי שמוגדר ככזה -ההפך לא צריך להשיב לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במרחב זמן שלנו פועל עקרון הסיבתיות, דבר אינו קורה מעצמו והוא מצריך סיבה. סדר מעל רמה מסויימת אינו יכול להיווצר מאליו, זו עובדה סטטיסטית.

לא רק שעקרון הסיבתיות אינו לחלוטין נכון במרחב שלנו (לפחות לא אותו סעיף שאומר שהסיבות חייבות להקדים את התוצאות), כמו שמוכיח כמעט כל רכיב אלקטרוני זעיר שפותח מאז שתאוריית הקוונטים קיימת, אלא גם רצוי לדעת שסטטיסטיקה מטבעה אינה עוסקת בעובדות, כך שסדר "מעל רמה מסויימת" (איזו?) יכול גם יכול להווצר, פשוט הסיכוי לכך בכל דוגמה ודוגמה שנבחנת בנפרד הוא נמוך. "סטטיסטית" גם לא הגיוני שאותם מספרי לוטו יצאו בשתי הגרלות קרובות - והנה, יצא לא מזמן.

כרגיל, אינך מבין דבר בתחומים מתוכם אתה מתיימר לספק הסברים והוכחות לדבריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זמיר כהן שקרן וגם מטומטם, והוא משקר בכוונה. אז אם אתה מאמין\מקשיב לו אתה צריך להיות באמת מטומטם

פה הוא מנסה לשכנע אנשים שיש תולעת לייזר

http://www.youtube.com/watch?v=7rzrnRUseHw#

ועוד קצת שקרים וטיפשות

http://www.youtube.com/watch?v=GlgWAI0y_M4#ws

http://www.youtube.com/watch?v=N1u2E7TAyZE#ws

http://www.youtube.com/watch?v=7rzrnRUseHw#

ב. הזוהר, וכתובים אחרים, מלאים שקרים וטעויות, יש לי ציטוט שמראה שכדור הארץ ישר נו ו?

וזה שחז"ל דנים האם זה בסדר לדחוף לעצמך את הזין לתחת, או איך לאנוס נכון קטינה?

הרב הזה לא יאומן.

מלא שקרים.

בושה וחרפה.

זילזול באינטליגנציה.

איך אפשר לכבד אדם כזה.

הרצחת וגם ירשת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Scorn כמו שהמלצי כבר בתרד זה, אני ממליץ לך לראות את אחת ההרצאות של הרב זמיר כהן:

http://www.hidabroot.org/MediaSupplier_List.asp?CategoryID=2&MediaType=0&SupplierID=1&Mode=2&Lang=0

כל מה שרשמתי כאן הוא מצטט בהרצאותיו עם הפנייה לפסוק ספציפי וצילום הכתוב, כך שתוכל לעיין בעצמך ולהשוות לתיאוריות המדעיות שעולות בקנה אחד עם המקורות. קורה רבות שהקהילה המדעית מגלה משהוא וודאי ופתאום מסתבר שיש מקור שמתאר זאת בכתובים ובעצם הסדר הפוך פה. כך שהמדע מתאר בכלים פיזיים את דרך היצירה מבלי יכולת להסביר את מהותה. אך הוא נכון בתיאוריו את הפיזיות.

זכור גם שכמו שאמרתי קודם אנו רחוקים מלהבין מקורות אלו לתומם ועם חלוף השנים יכולת זו רק הולכת ודוהכת. יש דברים שאינם מתפרשים כהוויתם.

אני יכול לספר לך על מה שנאמר במקורות אלו במילים שלי. אבל אני לא יכול לתת לך פסוק ופרק, מה שכן מופיע בהרצאות.

עדכון: תראה את הסרט "אסטרומיה ביהדות" שם הוא מוכיח את הגילויים שהזכרתי. (ועוד בסרטים אחרים כמו מושג האבולוציה והנפש ואיך זה מסתדר עם התורה)

למשל על כך שהעולם עגול ועל חוקי הגרביטציה: ספר הזוהר פרשת ויקרא דף י" (בדקה ה- 23 בסרט)

במקום לשלוח אותי להרצאות מתישות ודברים סטייל "לך חפש", או להשתמש בסיבות קריפטיות כגון "זה שם, פשוט רק אנשים מסוימים יודעים לפרש את זה"-

צטט לי את המקור. אני דן פה איתך, לא עם זמיר כהן, ולא עם האתר נוטף השקרים "הידברות". זה ו "שופר" אלו 2 אתרי החזרה בתשובה ותו לא, המידע שיש שם סולף, עוות, או הוצא מהקשרו.

אני רוצה לראות איפה כתוב בתורה/גמרה/זוהר/מה שלא יהיה שחור על גבי לבן שכדור הארץ עגול לדוגמה, או משהו שאפשר להסיק ממנו ישירות שלזה התכוון המשורר, אותו דבר לגבי שאר הדברים שטענת.

על הדרך, אני חייב להוסיף שמשום מה הדיון הזה מלא שנאה ותקיפות. אנשים, אפשר להירגע קצת? אני בספק שאחד המשתמשים בדיון פה רצח לכם את הכלב או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זמיר כהן שקרן וגם מטומטם, והוא משקר בכוונה. אז אם אתה מאמין\מקשיב לו אתה צריך להיות באמת מטומטם

פה הוא מנסה לשכנע אנשים שיש תולעת

ב. הזוהר, וכתובים אחרים, מלאים שקרים וטעויות, יש לי ציטוט שמראה שכדור הארץ ישר נו ו?

וזה שחז"ל דנים האם זה בסדר לדחוף לעצמך את הזין לתחת, או איך לאנוס נכון קטינה?

רואים שאתה מדבר מחוסר ידע גמור. אף אחד לא מצפה שתהיה מסוגל להבין את הרשום בזוהר או בגמרא. זו שפה שאינך מסוגל להבין ויש בה ארמית רבה וחכמה נסתרת. אני בספק בכלל אם יש לך ספרים אלו או אם אפילו ראיתה אותם אי פעם. בשביל זה יש אנשים חכמים שאל אחד מהם הפנתי אתכם אך אתה אומר שהם טיפשים כי הם נוגדים את הרעיונות שלך. אני לא מסכים עם תורת דרווין אך אין ספק שטיפש הוא לא היה רק כי טוען רעיונות ותיאוריות מהותיות שונות ממה שאני מאמין על בסיס עובדתי .שאתה אומר שהזוהר מלא שקרים על מה בדיוק אתה מדבר? זו אמירה כללית ששוב מוכיחה את העניין שאנשים אומרים דברים רק כי הם לא עולים בקנה אחד עם הרעיונות שלהם. באותה מידה ניתן לטעון על כל תיאוריה מדעית כמגוחכת במקום להעמיד אותה למבחן. והמשפט האחרון שאמרתה רק מראה כמה אתה חסר ידע ומבקר דבר שאתה אפילו לא יודע מה תוכנו. המלצה: לפני שאתה מדבר על דבר מסוים תתהה על קנקנו ואל תגיד דברים חסרי כל מקור ובסיס.

היו דרכים להסיק שהעולם עגול הרבה לפני שהשפה בה נכתב הספר הזה הומצאה.

ולפני שספרי התורה נכתבו, המצרים הקדמונים כבר ידעו וחישבו את תנועת הכוכבים והשמיים בדיוק רב.

כל ההוכחות ה"מדעיות" לכאורה שאתה ואחרים מביאים "מתוך" ספרי יהדות, הם או דברים מאוד בסיסיים ופשוטים שהיו ידועים בזמנם, או פירוש מגמתי של משפטים שהוצאו מהקשרם.

לעומת המדע שהביא ים של גילויים והבנות, המעט שטויות שהדתיים מביאים כראיה לחוכמה מדעית בתורה הם צעצועי פלסטיק סיניים זולים שאפילו חיקוי זאת עליית מדרגה בשבילם.

נחמד שאתה אומר שכל אחד לפני אלפי שנים יכל להסיק שהעולם עגול, מעניין למה לא עשו את זה ודווקא שכבר התחילו לחשוב שהעולם עגול אמרו על אנשים אלו משוגעים. אתה אומר שהגילויים שתומכים בתורה מאוד בסיסיים? תורת המיתרים שעוד לא הוכחה מדעית היא בסיסית? אפילו חישוב זמני מחזור של כוכבים שאתה אומר שהמצרים ידעו לעשות אבל שים לב לאמת הדיוק עם מ"ס הספרות אחרי הנקודה אליה הגיע הרמב"ם (מופיע גם כן בהרצאה). יש משפטים שלא ניתן להוציא מהקשרם! צפה בקישור להרצאה ותיווכח.

מזכיר לי את נוסטרדמוס והפיגוע במגדלי התאומים או את רצח רבין ונביאי התנ"ך....אני מבקש, סליחה, דורש! שתעשה טובה לעצמך ובעיקר לנו ותפסיק להגיב בנושא הזה.

רק מראה כמה אתה נאחז בגישה האתאיסטית שלך ולא מוכן לשמוע שום דבר אחר. ועוד אומרים על מאמינים שהם טומנים את הראש בחול. מין הסתם שלא טרחתה לראות את המקורות שקישרתי כי אז הייתה מבין שיש פה אמירה מדויקת ושלא משתמעת לשני פנים על כל עובדה מדעית שציינתי. להבדיל מימך אני מכיר ומוכן לשמוע כל דעה וכל תיאוריה על בריאת העולם והתחלתו. אין שום תוכנית כזו או אחרת או תיאוריה על יצירת העולם שלא ראיתי, ואני מעמיד את התורה במבחן מדעי ונחש מה יוצא שהכל היה ידוע כבר ואין שום חדש תחת השמש! חבל שאתה לא רוצה לפתוח את העניים והאוזניים להקשיב ולראות.

דיון כזה הוא עקר. יש כאן אנשים שיודעים ומכירים רק צד אחד של דעות והם באים ושוללים את האחר כאילו הם ראו וקראו את כל המקורות או התעמקו ברזי תורת היחסות או תיאורית הקוונטים. גם אני לא עשיתי את זה או זה אך אני מנסה לצבור כמה שיותר ידע ורוצה לראות כל מקור ותיאוריה וכמו שאמרתי דברים מתחילים להתבאר ורק תומכים במקורות. אני סיימתי בדיון זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל'מתן' :

זה מצויין בתלמוד הירושלמי מסכת עבודה זרה (פ"ג ה"א), וכך גם בתלמוד הבבלי (עבודה זרה דף מא ע"א) וכפי שמבארים שם התוספות (דיבור המתחיל ´ככדור´) שהעולם עגול ככדור.

וכך כתוב גם במדרש רבה (במדבר רבה י"ג י"ד) "מזרק כסף אחד כנגד העולם העשוי ככדור".

לגבי הזוהר, לא רק ככדור.

פרשת ויקרא עמוד י' - "ובספרא דרב המנונא סבא פריש יתיר, אהא כל ישובא מתגלגל בעיגולא ככדור, אלין לתתא , ואלין לעילא וכל אינון בריין משנין בחזוויהו משניא דאוירא, כפוס כל אתר ואתר כשאר בני אנשא"

תרגום:"ובספרו של רב המנונא סבא מפרש יותר, כי כל הישוב מתגלגל ככדור, אלו למטה ואלו למעלה... וכל אלו הבריות.. שונות במראיהן על-פי השינוי שבאוויר שיש בכל מקום ומקום, ועומדים בקיומם כשאר בני-אדם".

"ועל דא אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין, חשיך לאלין, לאלין יממא, ולאלין ליליא".

תרגום: "ועל כן יש מקום בישוב שבעת שמאיר לאלו בצד זה של הכדור הוא חושך לאלו בצד זה של הכדור ונמצא שלאלו יום ולאלו לילה".

"ואית אתר דכוליא יממא ולא אשתכח ביה ליליא בר משעתא חדא זעירא" .

תרגום:"ויש מקום בעולם, שכל הזמן יום, ולא נמצא בו לילה, חוץ משעה אחד קטנה".

מספר הזוהר אנו למדים מספר ידיעות בגאוגרפיה:

1 העולם הוא בצורת כדור.

2 כדור הארץ מסתובב סביב צירו: "כל ישובא (העולם) מתגלגל בעיגולא ככדור".

3 לכן יש מקומות בעולם שבעת שמאיר לאלו בצד זה של כדור הארץ חשוך לאלו, בצד השני של הכדור.

4 ספר הזהר מדבר על אנשים שחיים בצד השני של כדור הארץ: "אלין לתתא ואלין

לעילא", הרבה לפני גילוי אמריקה (לפני כ- 500 שנה) ואוסטרליה (לפני כ- 300

שנה).

5 אלו שלמטה לא נופלים אלא עומדים, כמו כולם (כח המשיכה).

6 צבע וחזות האדם משתנה ממקום למקום והדבר נובע מהבדלי מזג האויר שבין המקומות.

7 יש מקום בעולם שמואר לתקופה ארוכה וחשוך זמן קצר (הקוטב).

ספר איוב מגלה לנו עוד סוד על כדור הארץ הדבר מתואר בפסוק "תולה ארץ על בלימה" (איוב כ"ו, ז') כשהמילה "בלימה" משמעותה "בלי-מה", כלומר – לא כלום, כלומר כדור הארץ תלוי ביקום בלי שום משהו שמחזיק אותו פיזי.

יש רק לצין שרבי שמעון בר יוחאי מעולם לא עזב את ארץ ועל פי עדותו כל ידיעותיו הנן מלימוד התורה: ורזא דא איתמסר למאריהון דחכמתא"

תרגום: וסוד זה נמסר לבעלי החכמה - (חכמת התורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חבל שהיוונים ידעו שהעולם עגול הרבה לפני שספר הזוהר נכתב.

לא רק שזה לא נכון שהיהדות ידעה את זה לפני כולם, זאת גם די דוגמא עלובה לטענה שהתורה נתמכת ע"י המדע, כשהמציאות היא ההפך הגמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר פשוט: המדע לא יכול לגעת בדבר שלא היה קיים לפני כן-זמן ,חומר.

א. המדע מתפתח. היום אין תשובות מדעיות על זה, עוד אלף שנה יהיו.

ב. יש לדת איזשהו מונופול על להסביר מה שהמדע לא יכול?

גם אם לא היה כלל, כל אדם בר דעת, היה רואה שלדת אין אחיזה במציאות.

במרחב זמן שלנו פועל עקרון הסיבתיות, דבר אינו קורה מעצמו והוא מצריך סיבה. סדר מעל רמה מסויימת אינו יכול להיווצר מאליו, זו עובדה סטטיסטית. ולכן סדר מחייב סיבה. זה כל מה שאני אומר. ישנה סיבה. מדוע לא נוצרת כאן רגרסיה אינסופית של דרישת סיבה? משום שהסיבתיות קיימת רק במסגרת הזמן שלנו, אם אין זמן אין התחלה אין סוף ואין סיבתיות.

אתה מודע לכך ש"עקרון הסיבתיות" היא בסה"כ השקפת עולם פילוסופית?

ז"א, שמה שאתה טוען כאן הוא במקרה הטוב "דרך מעניינת להסתכל על דברים" ולא בשום פנים ואופן סתירה

לאיזשהו אחר, או הוכחה לקיום סיבה להווצרות הגלקסיה או כוכב הלכת שלנו.

שכפי שנראה כרגע, נוצר ללא סיבה במקרה ובצורה אקראית ואנחנו(בני האדם) עוד זן של חיות שמאכלסות את כדור הארץ.

טעם שסיבתיות קשורה בזמן, משום שללא זמן המציאות היא סטאטית, שינוי פירושו זמן, קודם היה א' ולאחר מכן ב'. אם אין זמן אין שינוי, אם אין שינוי אין צורך בסיבה, מציאות קדמונית ללא התחלה וללא סוף אינה סותרת את הסיבתיות. רק פעולה הכרוכה בזמן צריכה סיבה, ואין זה משנה אם זו הפעולה המליארד בעולם, או הראשונה – היווצרות העולם, כיון שנעשתה פעולה יש צורך בסיבה.

OK, now you're just babbling.

פעולה? על איזו פעולה אתה מדבר? לא מוכח שהייתה פעולה. מה שידוע היום שהיה תהליך שנקרא המפץ הגדול.

בכלל, אתה מערבב פה מלא דברים. המפץ הגדול והווצרות כוכב הלכת(שגם אלו אירועים נפרדים) והתחלת החיים על כדוה"א.

רק בין שלושת האירועים האלה יש הפרש של מילארדי שנים.

אדם הכופר בסיבתיות, אינו צריך גם את האבולוציה כמובן .

/quote]

שוב, אין קשר בין דבריך :). מה חדש?

מספר הזוהר אנו למדים מספר ידיעות בגאוגרפיה:

1 העולם הוא בצורת כדור.

2 כדור הארץ מסתובב סביב צירו: "כל ישובא (העולם) מתגלגל בעיגולא ככדור".

3 לכן יש מקומות בעולם שבעת שמאיר לאלו בצד זה של כדור הארץ חשוך לאלו, בצד השני של הכדור.

4 ספר הזהר מדבר על אנשים שחיים בצד השני של כדור הארץ: "אלין לתתא ואלין

לעילא", הרבה לפני גילוי אמריקה (לפני כ- 500 שנה) ואוסטרליה (לפני כ- 300

שנה).

5 אלו שלמטה לא נופלים אלא עומדים, כמו כולם (כח המשיכה).

6 צבע וחזות האדם משתנה ממקום למקום והדבר נובע מהבדלי מזג האויר שבין המקומות.

7 יש מקום בעולם שמואר לתקופה ארוכה וחשוך זמן קצר (הקוטב).

1. טעות, צורת כדור הארץ היא אליפטית ולא עיגול/גדור מושלם :).

2. גם אם זה היה כתוב בספר הזהר שנכתב לפני 700-900 שנה(לפי ראיות מדעיות ולא סברות וסילופים),

היוונים ידעו זאת קודם. למעשה, מדען יווני בשם ארטוסתנס שחי בשנים 600 לפנה"ס שחישב את קוטר כוכב הלכת שלנו

http://www.weizmann.ac.il/zemed/net_activities.php?cat=1503&incat=1412&article_id=2480&act=forumPrint

לפי החישוב הזה, אפשר לראות בבירור כי המדענים אז סברו כי כדוה"א הוא עגול.

3. מסקנה שאפשר להגיע אליה ע"י התבוננות.

4. סברה והשערה, לא באמת מוכיח כלום. אם היו מציינים את היבשות והאנשים בשמות, הייתי מאמין :P.

5. לא מצויין המונח "כח המשיכה", לא מצויין כיצד פועל. במבחן בפיסיקה על תשובה כזאת מקבלים 0,

ספר הזהר מקבל 0 בפיסיקה.

6. לא מוכיח דבר, היה ניתן להתבונן גם באיזורינו בהבדלי צבעים.

7. מידע שיכל לטייל בשמועות מיוון ולהכתב כפטנט.

לגבי כדוה"א שתלוי על כלום, כזאת תלוי. יש כח פיזיקאלי מאוד גדול שמחזיק את כדוה"א איפה שהוא נמצא.

שהוא כח המשיכה של השמש :).

בקיצור, ספר הזהר מקבל 50 בגיאוגראפיה, 0 בפיזיקה ו-0 במקוריות.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 4 ו5 הם מסקנות מתבקשות.

אמריקה היא לא המקום היחידי שנחשב בצד השני של העולם ביחס למקום אחר.

זה היה ידע קיים ונפוץ שיש אנשים בכל מקום מעולם, גם במקומות רחוקים מאוד שלפי הערכה של גודל העולם הם נמצאים בצד השני.

ועל פי אותה הערכת גודל גם היה די ברור שאנשים לא נופלים מהכדור, ולא משנה איפה נמצאים.

על פני שטח הכדור כולם עומדים.

אין שום דבר בדברים האלה שכתובים בספר הזוהר.

שום כלום.

האם זה מפתיע שהדברים היו ידועים קודם ושהיהדות מנסה לנכס את הידע הזה לחוכמת התורה ?

לא.

אותו דבר עשו עם הידע הרפואי של הרמב"ם שלמד את הדברים באוניברסיטה ובמהלך חייו בו עסק ברפואה כמקצוע.

גם זה טוענים השקרנים החרדים שהגיע מהתורה.

שקרנים הזויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה (בתור דתי) מה הקטע להביא סימוכין מהספרים של הדת למדע...זאת לא הכוונה שלהם

אני אחסוך לחילונים חיפוש בגוגל: ריה"ל כותב שכל הכוכבים מסתובבים סביב כדור הארץ והרמבם כתב שזה דימיון שרכב מתכת יהיה באויר. הם כתבו ספרי אמונה ולא ספרי חדשניים ובטח שלא הוכחות סגנון הרב זמיר/אמנון יצחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...