לאתאיסטים הרציניים ביינינו. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאתאיסטים הרציניים ביינינו.

koko0

Recommended Posts

עצם מציאות הסיבה היא נגזרת מעקרון הסיבתיות.

הבנת את זה ברוך? לכל דבר יש סיבה בגלל עיקרון הסיבתיות, על פיו לכל דבר יש סיבה.

המשפט הזה מקיש בצורה גאונית על כל התפישה הדתית, לדעתי.

מיותר לציין שעל עקרון הסיבתיות מיוסדים כל חיינו וכל עקרונות המדע, וכן שמחוץ למרחב-זמן שלנו אינו שולט עקרון הסיבתיות

אתה נכנס פה לתורת הקוואנטים ולדיונים פילוסופיים ופיזיקאליים שאין לך שום מושג בהם. אני ממליץ לך לא להיכנס לשם ולא לזרוק שטויות לאוויר. לא לי ובטח שלא לך אין מושג בתחום העמוק מאוד מאוד הזה (ואל תראה את זה כזלזול, אתה פשוט נמצא במערכת שלא מעודדת למידת יסודות כאלו, טענת פעם שאנחנו לא יודעים כיצד נוצר גשם... שוב, אני ממש לא מפקפק באינטיליגנציה שלך, כלל ועיקר, פשוט טוען שההבנה שלך בנושא מעט מוגבלת יותר. כדי להסיר כל צל של ספק, אני מודיע באותיות רשי, שבנושא הסיבתיות והשפעת המרחב על הזמן וההיפך, הידע שלי שואף לאפס ומבוסס ב-99.9999% על הגיון בריא ותפישת עולם עם כמות זערורית ביותר של ידע אמיתי. שלא תטעה לחשוב שאמרתי שאתה פחות חכם או משהו).

שורה תחתונה, זה נושא מספיק עמוק בכדי לעודד אותי לעודד אותך לא להיכנס לשם. יש לכולנו עוד המון מה ללמוד בפיזיקה לפני שאנחנו ניגשים לתקל כזה דבר. אני את חלקי התחלתי, ואני מתכוון לפצות בכל הפרקים הרלוונטיים של TTW וכל סרט אחר בנושא. לדעתי זה מרתק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 263
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא מצאתי דיון דת ואמונה שעובד.

אני אגש ישר לשאלה - איך מסבירים ללא התערבות אלוקית את התחלת הזמן? מה גרם לו להתחיל? (מתי הוא התחיל...)

תחילת הזמן הייתה.....

בתחילת הזמן.

לפני שהזמן התקיים, לא היה קיום שאפשר להסביר אותו במושגים הידועים לנו, או שלא היה קיום בכלל.

אפשרי שהיקום הנוכחי הוא אחד בשרשרת ארוכה של יקומים, שהיקום שלנו נע בין מפצים גדולים למעיכות גדולות שמולידות מפץ גדול נוסף.

אפשרי שגם לא היה מפץ גדול, והיקום נוצר בצורה אחרת. המפץ הגדול הוא לא "אמת מוחלטת", אם תבוא ותטען אחרת, לא יגידו לך "לא נכון". יגידו לך "מעניין, מה גורם לך לחשוב ככה ואיזה הוכחות יש שתומכות בסברה שלך?"

כרגע, עד שימצאו הוכחות שיענו על הרבה שאלות בנושא, פשוט יודעים שהיקום התחיל בנקודה מסוימת, זהו. עדיין לא יודעים מה גרם לזה.

אם מישהו לא יכול לקחת את היווצרות היקום כמשהו שפשוט קרה וטונים ש "מישהו היה צריך ליצור אותו", באותה מידה לא אפשרי שאלוהים "תמיד היה", וגם פה, "מישהו היה צריך ליצור אותו".

האם יש מגה אלוהים? ג'יגה אלוהים? טרה אלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפיסה האנושית אינה חסרת גבולות.

היכולת שלנו ללמוד ולהבין מרחב/זמן מוגבלת לנתונים שאליהם יש לנו גישה.

הדתיים שמים את אלוהים כגורם לתחילת היקום ומעבר אליו הם לא רואים דבר.

האתאיסטים שמים את המפץ הגדול כגורם לתחילת היקום ומעבר לזה אינם רואים דבר.

אי אפשר בנתונים הקיימים להסביר מאיפה היקום הגיע בדיוק כמו שאי אפשר להסביר מאיפה אלוהים הגיע.

וכל נסיון להסבר יהיה פרי הדמיון בלבד.

כששואלים אתאיסטים מה יש מעבר לידע הם עונים: אין לי ידע לגבי זה (או במילה אחת, "כלום").

כששואלים דתיים מה יש מעבר לידע הם עונים: אלוהים (או במילה אחת, "הכל").

וכבר אמרו פילוסופים ומדענים ש"הכל" זה "כלום", כי אין דבר מתקיים מעצמו אלה רק ביחס למשהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. התפיסה האנושית מוגבלת, אבל הגבולות נמתחים הלאה עם כל דור ודור.

לזה אנחנו קוראים קדמה.

המפץ הגדול לא היה גורם, הוא היה תוצאה. כרגע חוקרים- תוצאה של מה?

הטענה ש "מעבר לזה לא רואים דבר" היא שטויות במיץ עגבניות. הנושא הזה בדיוק מעסיק אלפי אנשים על בסיס יומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפיסה האנושית מוגבלת בגלל שהמידע שיש לנו גישה אליו הוא מוגבל.

עוד לא מיצינו את הבנת המידע הקיים, וסביר להניח שיש מידע נוסף שעוד לא גילינו.

אבל כן סביר להניח שיש גבול למידע שנוכל להשיג מהיקום בנקודה המאוד ספציפית שלנו במרחב זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו עוד לא בקצה הקרחון של הבנה של משהו בנוגע לאופיו של היקום.

ולמרות שהממצאים (לא מידע) שיש לנו גישה אליהם מוגבלים, ככל שעובר הזמן מצליחים להוציא מאותם ממצאים יותר ויותר מידע.

קח לדוגמה- אבן.

לפני 1000 שנה זו הייתה סתם אבן.

לפני 300 שנה יכלת אולי לדעת איזו אבן זו.

לפני 100 שנה יכלת לדעת איזו אבן זו, מאיפה היא באה בערך או מה האיזורים האופיניים שתוכל למצוא אותה בהם

והיום אתה יכול לדעת איזו אבן זו, מאיפה היא באה, מה גילה, מה עברה בתקופת קיומה, ואיך היא תגיב להשפעות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די ברור שאנחנו רחוקים מלממש את הפוטניאל שלנו, ושרק התחלנו לדגדג את קצה ההבנת היקום ותוכנו.

עוד לא ברור לגמרי מהם הגבולות והאם הם זמניים או מוחלטים.

עם כל זאת זה לא בלתי סביר להניח שיש גבולות שאותם לא נוכל לחצות בהבנת היקום או מה שמחוצה לו.

אם קיימים מימדים נוספים שמהם אין זרימת מידע באופן ישיר או עקיף אל היקום שלנו, אז לא נוכל ללמוד עליהם ומהם.

כל היקום שלנו יכול להיות תופעה שמתרחשת בתוך מימד אחר, ובגלל הקנה מידתיות היחסי ביננו לאותו מימד אין אינטראקציה מדידה שנוכל ללמוד ממנה על קיומו ומהותו של אותו מימד, כל שכן על תוכנו שיכול להיות גדול עד אין סוף ביחס ליקום שלנו.

מתורת היחסות אפשר ללמוד ולהבין שמצב כזה יכול להתקיים בו יש גבולות שלא נוכל לראות מעבר להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יש תשובה לכל דבר ועניין! יש כאלו שמסרבים להקשיב או אינם מספיק חכמים להבין!

התשובות נמצאות במקורות ובספרי הקבלה והזוהר. כמו שהמדע רחוק מלהבין הרבה דברים כך גם אנחנו מלהבין מקורות אלו. המדע לאט לאט עושה צעדים וגילויים אשר מאששים את חכמת התורה והקבלה. מידי פעם ישנם תיאוריות אשר עולות בקנה אחד עם מה שהיה ידוע כבר מאות בשנים בתורה ובד"כ מסתבר לאחר שנים שדווקא תיאוריות אלו הם המקובלות ע"י הקהילה המדעית. כמה דוגמאות:

*העולם עגול. בגמרה ידוע כבר מזמן עוד שבשאר העולם חשבו שהוא שטוח.

*מחזור השמש והירח עד לכדי דיוק של אלפיות.

*חוקי הגרביטציה. יש ממש מסכת שלמה בגמרה שדנה בכך.

*תורת המיתרים אשר לה תיאור מדויק בספר הזוהר. היא עדיין בהתהוות ואין ספק שהיא תהפוך לוודאית בקהילה המדעית (אפרופו CREN).

ועוד ועוד

פעולה אלוהית מקבלת ביטוי מעשי חומרי של יצירה, יכול להיות שזה המפץ הגדול או כל דרך אחרת. גם אם מדובר ביקומים רבים או מקבילים שום דבר לא יכול להסביר יצירה של יש מאין. ועוד יצירה כל כך מורכבת שלא תיתכן בלי ארכיטקט. המדע סך הכל נותן ביטוי לאותה דרך מעשית פרקטית אשר התממשה והושרשה כחוקי פיזיקה בעקבות הבריאה האלוהית. אין שום סתירה.

אתאיזם היא יותר דרך מחשבה שמסתכלת על העולם מבחינת דברים קורים ויש להם הסבר מדעי. השאלה היא מאיכן הדברים האלו הגיעו ולמה הם פה, ומי קבע את החוקים הפיזיקליים בהם אנו משתמשים או מזהים כדי להסברים מדעית דברים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Scorn כמו שהמלצי כבר בתרד זה, אני ממליץ לך לראות את אחת ההרצאות של הרב זמיר כהן:

http://www.hidabroot.org/MediaSupplier_List.asp?CategoryID=2&MediaType=0&SupplierID=1&Mode=2&Lang=0

כל מה שרשמתי כאן הוא מצטט בהרצאותיו עם הפנייה לפסוק ספציפי וצילום הכתוב, כך שתוכל לעיין בעצמך ולהשוות לתיאוריות המדעיות שעולות בקנה אחד עם המקורות. קורה רבות שהקהילה המדעית מגלה משהוא וודאי ופתאום מסתבר שיש מקור שמתאר זאת בכתובים ובעצם הסדר הפוך פה. כך שהמדע מתאר בכלים פיזיים את דרך היצירה מבלי יכולת להסביר את מהותה. אך הוא נכון בתיאוריו את הפיזיות.

זכור גם שכמו שאמרתי קודם אנו רחוקים מלהבין מקורות אלו לתומם ועם חלוף השנים יכולת זו רק הולכת ודוהכת. יש דברים שאינם מתפרשים כהוויתם.

אני יכול לספר לך על מה שנאמר במקורות אלו במילים שלי. אבל אני לא יכול לתת לך פסוק ופרק, מה שכן מופיע בהרצאות.

עדכון: תראה את הסרט "אסטרומיה ביהדות" שם הוא מוכיח את הגילויים שהזכרתי. (ועוד בסרטים אחרים כמו מושג האבולוציה והנפש ואיך זה מסתדר עם התורה)

למשל על כך שהעולם עגול ועל חוקי הגרביטציה: ספר הזוהר פרשת ויקרא דף י" (בדקה ה- 23 בסרט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו דרכים להסיק שהעולם עגול הרבה לפני שהשפה בה נכתב הספר הזה הומצאה.

ולפני שספרי התורה נכתבו, המצרים הקדמונים כבר ידעו וחישבו את תנועת הכוכבים והשמיים בדיוק רב.

כל ההוכחות ה"מדעיות" לכאורה שאתה ואחרים מביאים "מתוך" ספרי יהדות, הם או דברים מאוד בסיסיים ופשוטים שהיו ידועים בזמנם, או פירוש מגמתי של משפטים שהוצאו מהקשרם.

לעומת המדע שהביא ים של גילויים והבנות, המעט שטויות שהדתיים מביאים כראיה לחוכמה מדעית בתורה הם צעצועי פלסטיק סיניים זולים שאפילו חיקוי זאת עליית מדרגה בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Scorn כמו שהמלצי כבר בתרד זה, אני ממליץ לך לראות את אחת ההרצאות של הרב זמיר כהן:

http://www.hidabroot.org/MediaSupplier_List.asp?CategoryID=2&MediaType=0&SupplierID=1&Mode=2&Lang=0

כל מה שרשמתי כאן הוא מצטט בהרצאותיו עם הפנייה לפסוק ספציפי וצילום הכתוב, כך שתוכל לעיין בעצמך ולהשוות לתיאוריות המדעיות שעולות בקנה אחד עם המקורות. קורה רבות שהקהילה המדעית מגלה משהוא וודאי ופתאום מסתבר שיש מקור שמתאר זאת בכתובים ובעצם הסדר הפוך פה. כך שהמדע מתאר בכלים פיזיים את דרך היצירה מבלי יכולת להסביר את מהותה. אך הוא נכון בתיאוריו את הפיזיות.

זכור גם שכמו שאמרתי קודם אנו רחוקים מלהבין מקורות אלו לתומם ועם חלוף השנים יכולת זו רק הולכת ודוהכת. יש דברים שאינם מתפרשים כהוויתם.

אני יכול לספר לך על מה שנאמר במקורות אלו במילים שלי. אבל אני לא יכול לתת לך פסוק ופרק, מה שכן מופיע בהרצאות.

עדכון: תראה את הסרט "אסטרומיה ביהדות" שם הוא מוכיח את הגילויים שהזכרתי. (ועוד בסרטים אחרים כמו מושג האבולוציה והנפש ואיך זה מסתדר עם התורה)

למשל על כך שהעולם עגול ועל חוקי הגרביטציה: ספר הזוהר פרשת ויקרא דף י" (בדקה ה- 23 בסרט)

לאנשים כמוך מגיע קיום של מקום כמו גיהנום.

כל מה שעובדי כוכבים ומזלות עושים זה "לפרש" כתבי הבלים בהתאם להוכחות מדעיות מודרניות ואז

לצאת בהודעות מצחיקות שהדברים המיוחסים כבר מופיעים בספרים כאלו ואחרים.

מזכיר לי את נוסטרדמוס והפיגוע במגדלי התאומים או את רצח רבין ונביאי התנ"ך....אני מבקש, סליחה, דורש! שתעשה טובה לעצמך ובעיקר לנו ותפסיק להגיב בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זמיר כהן שקרן וגם מטומטם, והוא משקר בכוונה. אז אם אתה מאמין\מקשיב לו אתה צריך להיות באמת מטומטם

פה הוא מנסה לשכנע אנשים שיש תולעת לייזר

ב. הזוהר, וכתובים אחרים, מלאים שקרים וטעויות, יש לי ציטוט שמראה שכדור הארץ ישר נו ו?

וזה שחז"ל דנים האם זה בסדר לדחוף לעצמך את הזין לתחת, או איך לאנוס נכון קטינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...