לאתאיסטים הרציניים ביינינו. - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאתאיסטים הרציניים ביינינו.

koko0

Recommended Posts

• תגובות 263
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן .

ישנו אדם שרוצה להיות עבד, בתקופה דאז זה היה נהוג - זה כמו מין עבודה כזאת (ביהדות גם יהודי שגנב ואין לו איך לשלם- אז זה מין עבודת שירות כזאת שמחסה לו את החוב ) הבעיה שבתרבויות שונות היו עושות זאת בכוח ואתה יודע עבודת פרך וביזוי האדם.

לא סתם חז"ל חישבו אותו כאדון של האדון. איך שאתה חי כך הוא חי- אתה ישן על מיטת קפיצים גם הוא ישן, אתה אוכל מטעמי עולם וכל ערב סטיקים אז גם הוא ...

וכו' וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לומר ולכן אוסיף.

גם אחרי שאתה מנסה לדמיין ולהרגיש את מה שאתה לא באמת רואה זה לא תמיד קורה (יש כמה שמספרים שכן, וכך כולם צריכים כחלק מהתהליך).

ואז מתחילות הספקות שאולי בכל זאת זה לא קיים.

אבל אז אתה צריך להכריח את עצמך להרגיש את מה שאתה לא מרגיש כי כך אלוהים רוצה.

וכמובן זה מובן מאליו שגם חובה לעשות שימוש עם זה:

horses-merry-go-round-nails-pink-toy-141563.jpg

עמוק בזה:

Dog_Sex_Toy_BLDG01.jpg

עם כוונה אמיתית אמן כן יהי רצון.

שתבוא עלינו שנה טובה ומלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפחד לפתוח נושא חדש, אבל יש לי עוד "טענה" דתית שמעניין אותי לדעת מה תגידו עליה.

בתנ"ך היו די הרבה נבואות, שבכמה מהן נאמר שאחרי שעם יגלה מהארץ הרבה עמים ינסו להתיישב פה אבל אף אחד לא יצליח להקים פה משהו רציני עד שעם ישוב ויקים בעצמו משהו.

יש עוד הרבה דברים כאלה אבל זה הדבר העיקרי שאני ראיתי, שתכלס זה מקום די חשוב להתיישבות, ועדיין לא ממש ניסו למלא את הארץ עד שהיהודים באו.

סתם מקרה?

ומה עם הנבואה שעם ינסה להתבולל אבל לא יתנו לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתנך כתובות הרבה נבואות, חלקן התגשמו וחלקן לא, חלקן באופן גלוי וחלקן באופן "מרומז" עד נסתר.

חלק מהנבואות שבתנך התגלו לפני שהן התגשמו וחלק אחרי.

התנך, הוא ספר שעוסק הרבה בנבואות, והחלקים שאינם עוסקים בנבואות, נלקחים פעמים רבות ע"י מאמינים ומנותחים למציאת מסרים סודיים (מעבר לפשט). כלומר, מדובר בספר עם הרבה טקסט שחלקו נבואות וחלקו מסרים שעלולים להתפרש כנבואה אם ממש רוצים.

במשך כמה אלפי שנים (נניח 3000 לצורך העיניין) אנשים קוראים בו.

אז נתחיל בזה שסטטיסטית הגיוני שלא כל התנך יהיה מלא בבולשיט ושמשהו ממנו יתגשם. אם תחכה מספיק אפילו ההמלצות הימורים של בלייזר יהיו נכונות בסוף. ככה זה כשאתה חוזה את העתיד- תגיד מספיק דברים ותחכה מספיק זמן ומשהו כבר יתגשם.

אבל,

בוא נתייחס ספציפית לנבואות שעליהם אתה דיברת,

לגבי ההתישבות בארץ- היו פה הרבה אנשים שגרו פה ב2000 שנה האחרונות, כמובן שאתה יכול לטעון שלא היתה התיישבות גדולה כמו ההתיישבות היהודית. על זה אני יענה לך שאתה קודם כל שינית את הנבואה המקורית ועידנת אותה. דבר שני, קצב הריבוי הכללי הוא כמעט אקספודנטציאלי, שים לב כמה פליטים פלשתינאים יש כשמדברים על זכות השיבה, עכשיו ההתיישבות היהודית לא נראית כזאת גדולה פתאום, ולא לשכוח כמובן, את העובדה שרק לנו , כיהודים היה האינטרס לשבת באדמות האלו ברמה של הגירה המונית מארצות שונות.

שלא לדבר על זה שאין פה התייחסות למהי ארץ ישראל? האדמות עליהן נמצאת כיום הן לא האדמות של ממלכת יהודה העתיקה, ובכלל, מהי ישראל? האם שני הגדות שלנו?

לגבי העובדה שעם ירצה להתבולל אבל לא יתנו לו- זה כבר שטויות, באמונה היהודית מושרשת השנאה להתבוללות ומצד אחד היא טוענת שהגויים לא יתנו ליהודים להתבולל, מצד שני הדת תמיד מציינת את היהודים שנשארו עד ימינו כאן בעוד שאותם מתיוונים מתבוללים אבדו לנצח (אבדו באיזהשהו מקום באירופה עם חינוך חינם מכונית גדולה וכו). המון יהודים התבוללו ונעלמו בתוך עמי העולם, אף אחד לא מנע מהם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים נתן לכם את הארץ.

אם תחטאו אלוהים יעניש אותכם ויגרש אותכם מהארץ.

אם תהיו טובים אלוהים יתן לכם בחזרה.

אם תהיו רעים תקבלו נו נו נו.

אם תהיו טובים תקבלו מק .

אם במקל הגזר ינשוך, את הזנב יקפל ואחיו ירדוף.

מה הקשר, בירה נשר.

הנבואה ניתנה לשוטים, ומי שמפרש נבואות כדי להצדיק שיטיון, גם הוא שוטה.

אמרתי לילד תיזהר אם תשתולל תיפול ותקבל מכה.

הוא נפל וקיבל מכה.

היה מטומטם, חשב נפל קיבל מכה כי לא הקשיב לי.

היה חכם, מבין שמשתוללים יש סחרחורת.

אמר אחד מחר תמות דמות מפורסמת.

מחר מתה.

גם מחרתיים תמות.

יש הרבה מתים כל יום.

יש הרבה מפורסמים.

מי אמר זה הוא נביא, ידע מראש תמות הנסיכה דיינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.

הפוסט מכיל את הסיבה.

את הטעות.

וגם את ההסבר.

מעניין שזה:

:screwy::facepalm:

בדיוק מה שאני מרגיש לגבי נבואות.

האנשים שכתבו אותם.

ומי שמפרש אותם כהוכחה למשהו שאינו קיים.

וודאי ווודאי כשזה נכתב בשפה מוגבלת וללא פירוט.

ע"י אנשים שאלוהים העביר אותם על דעתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא יכול להיווצר מכלום, במדה והוא קיים כעת, ולא היה קיים קודם לכן. אין הוא יכול לגרום לעצמו להיות.

אוי, רוני, מה נעשה איתך? כמה פעמים צריך להסביר לך שאין לך מושג בדברים שבהם אתה בטוח שאתה מומחה?

בהחלט אפשר לברוא יש מאין. חפש חלקיקים וירטואליים, pair production או אנרגיית ריק. אגב, זה משהו שהוקינג מבין יופי.

זו לא תאוריה, זו עובדה. חלק מהניסויים שמוכיחים אותה קל מאוד לבצע. כבר הזכרתי לך פעמיים לפחות את אפקט קזימיר, חבל שזה לא נקלט. למה לא תנסה ללמוד משהו לפני שאתה מגיב בכזו פסקנות אודותיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון אבל עברתי על כמה דפים

והדבר היחיד שעולה לי בראש זה George Carlin - Religion is bullshit.

ולעניין הדת, בתור מישהו שכן הקשיב בשיעורי תנך.

אם תיקראו בין השורות תראו שבכל מקום שאלוהים מוזכר (תורה) זה כי לא ידעו להסביר למה יש שמש

ולמה לנחש אין רגלים, ולמה יש כוכבים, ולמה יש רוח וכו.. וכו... בכל פעם שלאנשים לא היה הסבר

איך למה וכמה, מוזכר אלוהים.

היום אנחנו כן יכולים להסביר תופעות אלו, אולי לא את כולם. אבל הרבה מאוד כן.

בדיונים פילוסופים על ההתחלה ועל הסוף אפשר להמשיך עוד הרבה, אבל מה שבטוח

שאין איש בלתי ניראה בעננים ששולט על כל זה.

לא מסכימים? אל תסכימו אבל אל תנסו לכפות את זה על אנשים שרוצים לעשות על האש ביום כיפור ואין להם שום חשיבות ליום הזה.

כל איש בדתו יחיה, אבל הבעיה שהדתיים לא יכולים לחיות עם זה, הם רוצים להחזיר את כולם בתשובה.

למה? כי המשיח יבוא.. כן כן

הסיבה שתמיד מנסים להחזיר אותנו "בתשובה" (אני לא מאמין שאני קורא לזה תשובה) זה כי טוענים

שאם כל עם ישמור שתי שבתות (וכאן זה משתנה מישיבה לישיבה) אז המשיח יבוא...

נו באמת, GTFO.

ולעניין היהודים והיהירות הבלתי נגמרת של העם הנבחר,

נקודה למחשבה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, רוני, מה נעשה איתך? כמה פעמים צריך להסביר לך שאין לך מושג בדברים שבהם אתה בטוח שאתה מומחה?

בהחלט אפשר לברוא יש מאין. חפש חלקיקים וירטואליים, pair production או אנרגיית ריק. אגב, זה משהו שהוקינג מבין יופי.

זו לא תאוריה, זו עובדה. חלק מהניסויים שמוכיחים אותה קל מאוד לבצע. כבר הזכרתי לך פעמיים לפחות את אפקט קזימיר, חבל שזה לא נקלט. למה לא תנסה ללמוד משהו לפני שאתה מגיב בכזו פסקנות אודותיו?

אני חושב שהוא בסך הכל תיאר את איך שהוא תופס את חוק שימור האנרגיה - חוק נכון לכל הדעות.

כל נושא אנרגית הואקום טוען כי הריק כפי שאנחנו מצפים ממנו להיות (כלומר שום-דבר) לא קיים, ושהריק הזה מכיל אנרגית אפס מסוימת. אין בזה יצירה יש מאין.

בנוגע לחלקיקים וירטואליים - לא סתם קוראים להם כך. הם לא חומר, אין להם "משמעות" בעולם הפיסיקלי ואין טעם לדבר על בריאה/יצירה שלהם כחלק מטיעון של יצירה יש מאין - החלקיקים הללו לא ניתנים לצפייה בניסוי. באופן כללי חלקיקים וירטואליים הם שם לכלי עזר מתמטיים שבאים לידי ביטוי בדיאגרמות פיינמן. ייחוס מאפיינים ל"חלקיקים" האלו הוא לא דבר שנמצא בקונצנזוס.

כחלק מפופולריזציה של מדע ויצירת רייטינג לסדרות מדע פופולרי ומדע בדיוני, מקשרים אותם למאפיינים אקזוטיים כמו אנרגיה שלילית, מסה שלילית, טאכיונים ומסעות בזמן. יש הרבה תשובות של מדענים בנוגע ל"מהם חלקיקים וירטואליים" כשהם עונים לקהל של הדיוטות, וכתוצאה מכך עוד יותר פרשנויות וסלטים בין המדע האמיתי למדע הבדיוני.

להרחבה:

http://www.mat.univie.ac.at/~neum/physfaq/topics/virtual

http://www2.slac.stanford.edu/vvc/theory/virtual.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...