סקר - האנטי-וירוס שלכם - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר - האנטי-וירוס שלכם

Proww

באיזה אנטי-וירוס אתם משתמשים?  

1488 הצבעות

1. 1. באיזה אנטי-וירוס אתם משתמשים?

Recommended Posts

משתמשים ב 7 או מבטלים Auto Run ב ואפשר להפסיק לחשוש מהדבקה מ DOK.

מה זאת אומרת? הרי זו ההגדרה של הרגלי שימוש בטוחים:

- לא לתת את הDOK שלך לאף אחד אתה כן, אבל אחרי שהוא חוזר אליך להריץ DOK Disinfector כדי שמישהו אחר לא ידבק ממך

- לא לחבר DOK או דיגיטלית של מישהו אחר אין בעיה, משתמשים ב W7 או מבטלים AutoRun

- לא להתחבר לאינטרנט יש FW מובנה בכל ראוטר בסיסי כיום, וגם יש FW במערכת ההפעלה ככה שאין צורך לחשוש.

- לכבות את המחשב בחורף מחשש לוירוסים מהאוויר

בקיצור, מה שאתם קוראים "הרגלי שימוש בטוחים" אני קורא "לסבול". אין שום סיבה לוותר באופן קבוע על שימוש חופשי בכל מיני אמצעים טכנולוגיים בלי לחשוש, רק כדי לא להתקין אנטי וירוס.

:facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה MSE עדיין לא באפשרויות הצבעה ?

כמה אנשים כבר ביקשו להוסיף את זה.

ואף אחד לא ביקש להוסיף משהו אחר.

אם לא תוסיף את זה אנשים יתחילו לחשוב שיש לך איזה אג'נדה סמויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כן, אבל אחרי שהוא חוזר אליך להריץ DOK Disinfector כדי שמישהו אחר לא ידבק ממך

כלומר, גם אתה משתמש באנטיוירוס, רק שאתה צריך לזכור להריץ אותו כל פעם בזמן שאצלי זה אוטומטי.

יש FW מובנה בכל ראוטר בסיסי כיום, וגם יש FW במערכת ההפעלה ככה שאין צורך לחשוש.

כלומר, אתה מאמין שזה מה שימנע ממך לקבל באינטרנט? התפקיד של FW בהגנה מוירוסים הוא זעיר עד לא קיים.

מעבר לכל זה, נגיד שפספסת משהו והמחשב שלך כן נגוע, מה אז? לא חסרים שלא צועקים על קיומם. יכול להיות שישב אצלך איזה KEYLOGGER או סוס טרויאני או כל דבר בסגנון, ולא יהיה לך מושג. אתה מוכן לקחת את הסיכון?

ובעיקר, מה יש לך להפסיד מלהתקין אנטי וירוס?(מלבד "אנטיוירוס זה לחלשים")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעיקר, מה יש לך להפסיד מלהתקין אנטי וירוס?(מלבד "אנטיוירוס זה לחלשים")

מה יש לי להפסיד? כלום.

אבל זה אומר שאני צריך לרוץ להתקין תוכנות שהן מיותרות בעיני?

כלומר, גם אתה משתמש באנטיוירוס, רק שאתה צריך לזכור להריץ אותו כל פעם בזמן שאצלי זה אוטומטי.

ולא, DOK Disinfector זה לא וירוס, זה כלי עזר. והוא לא רץ ללא סיבה ותופס משאבים חיוניים.

בכלל - אפשר לוותר עליו. זה כדי שמישהו אחר לא ידבק מה DOK שלך. ואפשר לעשות זאת ידנית וללא שום תוכנה.

כלומר, אתה מאמין שזה מה שימנע ממך לקבל באינטרנט? התפקיד של FW בהגנה מוירוסים הוא זעיר עד לא קיים.

כן? אני רוצה לראות אותך מתחבר ישירות למודם ומבטל FW של מערכת ההפעלה.

תגיד לי בכמה וירוסים נדבקת מבלי לפתוח אפילו ;)

מעבר לכל זה, נגיד שפספסת משהו והמחשב שלך כן נגוע, מה אז? לא חסרים שלא צועקים על קיומם. יכול להיות שישב אצלך איזה KEYLOGGER או סוס טרויאני או כל דבר בסגנון, ולא יהיה לך מושג. אתה מוכן לקחת את הסיכון?

זה לא קורה. אתה לא נדבק "סתם" ככה (במידה ויש לך FW). אתה חייב להריץ משהו - ופה שיקול דעת נכון והיגיון Takes Place.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגישה של LOSNIR מיושנת יותר מהדיסק המכאני.

השאיפה והאידיאל במחשבים זה אוטומציה והרחבה של פעולות מערכת.

וצימצום מעורבותו של המשתמש בדברים שאינם מחייבים תשומת לב.

עם התחזקות ושיפור כוח ואיכות החומרה והתוכנה.

ועם יכולות מולטיטסקינג הולכות וגדילות.

אין שום סיבה אמיתית לא להריץ אנטי-וירוס על המערכת.

וכל סיבה שכן קיימת היא חסרת פרופורציות (ככל שהזמן מתקדם) ומבוססת על תפישה שאינה רלוונטית (במידה רבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לי להפסיד? כלום.

גם לו יצוייר שזה נכון לגביך, כשאתה מצהיר ומתגאה בזה אתה עלול לגרום לאנשים פחות חכמים ממך להסתכן ולוותר על האנטיוירוס, בלי להסביר כראוי את אמצעי הבטיחות שאתה משתמש בהם (עד ששאלתי בצורה מפורשת).

ולא, DOK Disinfector זה לא וירוס, זה כלי עזר. והוא לא רץ ללא סיבה ותופס משאבים חיוניים.

אה, באמת? כי אני זוכר שבתקופות ישנות יותר לזה בדיוק קראו אנטיוירוס, עד שמישה החליט שנמאס לו לעשות את העבודה בצורה ידנית כל הזמן.

בכלל - אפשר לוותר עליו. זה כדי שמישהו אחר לא ידבק מה DOK שלך. ואפשר לעשות זאת ידנית וללא שום תוכנה.

ואם על הDOK יש תוכנה שאתה שמת עליו, והיא נגועה ממחשב אחר עכשיו ואתה מפעיל אותה בעצמך?

כן? אני רוצה לראות אותך מתחבר ישירות למודם ומבטל FW של מערכת ההפעלה.

הפעולה שאתה מתאר נקראת "פריצה" ולא וירוס, והיא אכן מה שFW אמור להגן מפניו.

תגיד לי בכמה וירוסים נדבקת מבלי לפתוח אפילו ;)

זה לא קורה. אתה לא נדבק "סתם" ככה (במידה ויש לך FW). אתה חייב להריץ משהו - ופה שיקול דעת נכון והיגיון Takes Place.

ואתה לא מריץ דפדפן? הנה, הרצת משהו. עכשיו אתה מאמין שאם לא הורדת במודע קובץ EXE והפעלת אותו אתה לא נדבק, נכון. אז זהו, שראיתי בעיני מישהו לוחץ על קישור זדוני בפייסבוק שהדביק את המחשב אוטומטית בוירוס. יש מגוון שיטות להדביק את המחשב שלך גם בלי שתוריד ותפעיל קובץ EXE.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מתגאה.

לך כמה תגובות אחורה, אמרתי משהו בסגנון "אנטיוירוס זה לחלשים"? לא. שאלו שאלה, עניתי. רצית הרחבה, הרחבתי במיוחד בשבילך.

ואף רשמתי:

ו Disinfector זה כלי מונע. אני לא מכיר אותך אבל אני די בטוח שאתה לא יכול לנהל מאגר חתימות וקוד זדוני משלך, ולשוות אותו מול כל קבוצה שיורד לך מהאינטרנט בצורה ידנית, נכון? זה למה המציאו את האנטי וירוס. DIsinfector הוא כלי שאת העבודה שלו אני יכול לעשות לבד בדקה וחצי. אבל אני עצלן, זה למה יותר נוח לי לחבר DOK להריץ תוכנה וגמרנו ;)

ואם על הDOK יש תוכנה שאתה שמת עליו, והיא נגועה ממחשב אחר עכשיו ואתה מפעיל אותה בעצמך?

שיקול דעת. שיקול דעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיקול דעת. שיקול דעת.

[חבר עם אצבע נמהרת] מה קורה אח שלו.

[מישהו עם שיקול דעת] מה המצב מיקו.

[חבר עם אצבע נמהרת] מה חדש בסרטים ?

[מישהו עם שיקול דעת] יש עלי סרט טוב בDOK אחושרמוטה (חוקי כמובן).

[חבר עם אצבע נמהרת] וואללה תביא אצלי.

[מישהו עם שיקול דעת] לא אח שלו, לא יודע איפה המחשב שלך היה.

[חבר עם אצבע נמהרת] אז בוא נתקין אנטיוירוס.

[מישהו עם שיקול דעת] עזוב הכי בטוח ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קורא לזה שיקול דעת, אני קורא לזה אי נוחות. אני רוצה להשתמש בכונן החיצוני שלי להפעלת portable apps, ועדיין להיות יכול לחבר אותו למחשב של מישהו אחר וחזרה לשלי בלי לפחד שאולי כל התוכנות נגועות, זה נוח לי. ואם אני צריך לוותר על הנוחות הזו, אז זה אי נוחות, לא שיקול דעת. אלא אם כן אתה מכיר פיתרון סביר למקרה הזה? ואם הDisinfector שלך יכול למצוא גם את זה, זה בברור אנטיוירוס. ואני לא חושב שאתה יכול לגלות את זה בעצמך.

אף אחד לא מתגאה.

כלומר, אתה לא. אבל חמישה לפניך כן (אל תתפוס אותי על המספר). התגובה שלי היתה מיועדת מראש לכל מי שהיה פה בדעה שלא צריך אנטי וירוס. אתה בחרת להגיב עליה, אז עניתי לך כאילו אתה מצדיק את כל הנ"ל וסובר כמוהם. דעתי האישית היא שמי שבטוח בעצמו מספיק כדי לא להשתמש באנטי וירוס, שישמור את זה לעצמו ולא יתן רעיונות לאחרים, לטובת הציבור.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מקאפי בהתחלה.

לא הייתי מרוצה (בא לעבודה אבל לא עשה כלום).

ניסיתי AVG.

לא הייתי מרוצה (היה כבד לי).

שנתיים עם avira.

חינמי ועובד כמו שצריך (פעם שלישית גלידה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הדו שיח הזה קשור בכלל?

אם זה DOK שלי שעתיד להתחבר למחשב של מישהו אחר זה על אחריותו בלבד ולא שלי.

אתה קורא לזה שיקול דעת, אני קורא לזה אי נוחות. אני רוצה להשתמש בכונן החיצוני שלי להפעלת portable apps, ועדיין להיות יכול לחבר אותו למחשב של מישהו אחר וחזרה לשלי בלי לפחד שאולי כל התוכנות נגועות, זה נוח לי. ואם אני צריך לוותר על הנוחות הזו, אז זה אי נוחות, לא שיקול דעת. אלא אם כן אתה מכיר פיתרון סביר למקרה הזה? ואם הDisinfector שלך יכול למצוא גם את זה, זה בברור אנטיוירוס. ואני לא חושב שאתה יכול לגלות את זה בעצמך.

אתה מפנים בכלל מה שאומרים לך? אתה לא מבין שזה לא מזיז לי את הביצה השמאלית שיש לי 1,001 וירוסים וקילוגרים על ה DOK? שום דבר לא רץ אצלי. אתה צריך להבין איך DOK נגוע עובד: הוא נכנס למחשב נגוע, הוירוס מזהה שנכנס DOK חדש ו"מעתיק" את עצמו ל DOK. מבחינתי אלו סתם עוד קבצי EXE מיותרים שלא מפריעים לי כל עוד הם לא רצים. והם לא ירוצו. כי כאן בא השיקול דעת שלא להפעיל קובץ חשוד בשם svcchost.exe שיושב לי בתוך תיקיה בשם WIN על ה DOK.

אז איך DOK נגוע מעביר את עצמו למחשב שאליו הוא מחובר אתה שואל? ע"י autorun.ini. זה קובץ שנקרא ע"י מערכת ההפעלה XP לכל היותר שמורה למערכת ההפעלה להפעיל קובץ ספציפי בצורה אוטומטית ללא כל אישור מראש, ישר ברגע שה DOK נכנס. אותו קובץ הוא כמובן הוירוס.

אבל אם היית מבצע חיפוש קצרצר בגוגל, היית מגיע ל 3 מסקנות האלו:

1. החל מ Windows Vista והלאה (7 וכמובן 8 שהולך לצאת בעתיד הרחוק / קרוב) יותר כבר לא קוראים את הקובץ autorun.ini אוטומטית ולכן אין שום סכנה. הדרך היחידה להידבק היא ע"י הרצה עצמאית ומודעת של הקובץ (אמרתי כבר שיקול דעת?).

2. ובמידה וכן רץ אצלי Windows XP מסיבה כלשהי (והוא לא, כי יש לי רק 7), הדבר הראשון שאני עושה הוא לבטל את ה autorun. כן, זה אפשרי. ככה שוב אין שום סכנה ממשית.

3. חיפוש היה מגלה לך ש DOK Disinfector זהו לא כלי "אנטיוירוס" קומפקטי כמו שרשמת:

ואם הDisinfector שלך יכול למצוא גם את זה, זה בברור אנטיוירוס.

שוב, DOK Disnfector זהו -לא- אנטיוירוס, אלא כלי!

כן, כלי פשוט לגמרי עם כפתור אחד גדול מאוד שכל מה שהוא עושה זה למחוק את הקובץ autorun.ini מהתיקיית ROOT של כל כונן מערכת. זה כזה פשוט. וזו פעולה שאפשר לעשות לבד כדי להבטיח ש DOK מסויים לא ידביק מחשב אחר בעתיד.

השם המדויק הוא Flash Disnfector:

http://www.myantispyware.com/2009/01/08/flash-disinfector-free-autoruninf-trojans-removal-tool/

תקרא קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה יודע על וירוסים? אתה מודע לעובדה שיש (הרבה) שיכולים להכניס את עצמם לתוך קובץ EXE שלך ולפעול משם כשאתה מפעיל אותו? אם לא, הידע שלך על והגנה מפניהם לוקה בחסר, וכדאי שתשקול שוב את רעיון ה"אין אנטיוירוס, שיקול דעת". אותו קובץ EXE שאתה בעצמך שמת על הDOK ואתה סומך עליו יכול להפוך לנשא ולהדביק את המחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. אבל:

א. זה קורה כמעט רק בקבצים מוכרים, כמו: .exe, .exe וכיוצ"ב.

ב. כל זה במקרה שה DOK מוכנס למחשב זר. ישנם 2 מצבים:

[list type=decimal]

[*]ע"פ ה"אידיאולוגיה" שלך, כל מחשב מחייב באנטי-וירוס, ולכן המחשב הזר יהיה נקי, ולכן אין חשש מהדבקה ;)

[*]ע"פ ה"אידיאולוגיה" שלי, במידה ובעל המחשב נקט באמצעי זהירות ושיקול דעת נבון, גם אותו מחשב יהיה נקי, ואין שום חשש מהדבקה ::)

מקור ההדבקה העיקרי הוא האינטרנט, אשר משם מגיעים רוב המזיקים - וע"פ השיטה שלי אתה מוגן 100%.

הכנסת DOK ים שהיו במחשבים זרים זה סיכון. ולא - אני לא הולך להתקין אנטי-וירוס רק כדי שאוכל להריץ בבטחה קבצי EXE חשודים שככל הנראה נדבקו ממחשב זר שלא "טופל כראוי". זה פשוט לא קורה אצלי. ה DOK ים היחידים שנכנסים למחשב שלי אלו DOK ים פרטיים שלי שבמקס' היה במקום העבודה או מחשב אחר שמוכר לי. זה פשוט, אני לא הולך "לשלם" על טעויות שמישהו אחר עשה.

תלמד לא להלוות את ה DOK שלך לאנשים שלא מטפלים במחשב שלהם כראוי (אגב, גם זה שיקול דעת) - בשבילך אלו אנשים ללא AV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העולם לא פועל ע"פ אידאולוגיה. לא שלי ולא שלך. אני לא יכול לסמוך על כל העולם לשים אנטיוירוס ולעדכן אותו, אתה לא יכול לסמוך על כל העולם להפעיל שיקול דעת. למעשה, קשה לסמוך אפילו על עשירית מהם.

מה שאמרת לא נכון. רוב הוירוסים מהסוג הזה יודעים להשתיל את עצמם כמעט על כל EXE. אפילו אם היית צודק, מה אני עושה אם אני רוצה לשים על הDOK שלי Portable?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...