המלצה על SSD ל-caching בשילוב עם לוח אם Z68 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על SSD ל-caching בשילוב עם לוח אם Z68

dan111

Recommended Posts

שלום אני עומד לפני רכישת לוח אם מסוג Asus P8Z68-V Pro שיודע להשתמש בSSD לקשינג וע"י כך להאיץ את המערכת

רציתי בבקשה לקבל המלצה על SSD בנפח של כ-64GB שיהיה מהיר מאוד איכותי ואמין (מה הנפח הכי משתלם מבחינת נפח מחיר?)

את ה-SSD ארכוש ב-.com ואשלח לחבר בארה"ב

התקציב לשם כך הוא 100-150$ (אם יש משהו ששווה להרחיב למענו את התקציב אשמח לשמוע)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל על תיגע ב OCZ

64 לא מספיק

אתה צריך 40 גב למערכת ההפעלה ולתוכנות

למטמון המינימום הנדרש הוא 16 גב

ה64 אחרי הפירמוט הוא 54 ואין לך הקצבה לתאי חילוף למקרה של תאים מתים

לכן גודל מינימלי הוא 80 גב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

64 מספיק בהחלט

אין סיבה שלא להקטין את הPF ל4 GB במקום 16 ולטחון את הדיסק.

אני חי באחד המערכות שלי יפה מאוד עם SSD של 40GB.

לגבי , יש רק דגם ספציפי אחד בעייתי.

בכל מקרה, יש לא מעט חברות אחרות מומלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך בכלל לשקול את כל עניין השימוש ב-SRT של .

אם אתה כבר קונה , למה לא להשתמש בו וזהו? הרי בנפח שכזה מספיק ככל הנראה בהחלט לכל התוכנות שאתה צריך עבורן זמן גישה נמוך (היתרון הגדול של SSD). כל ה-Caching הזה הוא די מיותר (אלא אם כן אתה מקצה רק נפח קטן מה- לצורך כך).

ובהפשטה ובהגזמה, האם אתה באמת צריך שהמערכת תעשה לך Caching לקובצי מדיה ומסמכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות שמבוססים בצ'יפסט Z68 מתפארים בכך שאפשר לקנות קטן + HD רגיל ולהנות מהנפח של ה-HD במהירות קרובה ל-SSD

השאלה האם הדבר באמת כך ואיזה לקנות

שווה לקנות מארה"ב?

בדרך זה רכיב אמין?

ראיתי שגם משתמשים בSDD בנפח 40GB לקאשינג השאלה מה הגודל האופטימאלי

arkadur:אשמח לדעת מה זה PF

"אין סיבה שלא להקטין את הPF ל4 GB במקום 16 ולטחון את הדיסק."

תודה רבה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות שמבוססים בצ'יפסט Z68 מתפארים בכך שאפשר לקנות SSD קטן + HD רגיל ולהנות מהנפח של ה-HD במהירות קרובה ל-SSD

זה לא לגמרי מדויק.

כל העניין הזה אינו משהו המובנה בערכת השבבים ומנוהל חומרתית, אלא בסך הכל במנהל התקן שמנהל את כל המערך מבחינה תוכנתית. המגבלה לערכת השבבים Z68 נכפתה על-ידי שבאופן עקרוני יכלה ועדיין יכולה לאפשר אותה גם על שאר ערכות השבבים מסדרה 6 וכנראה לא עושה זאת מטעמי מיתוג ושיווק.

מה שקורה הוא שאתה יוצר מערך בין הכונן הקשיח וה-. מבחינך כמשתמש מדובר בכונן בודד. הרעיון של המערך הזה הוא ליצור מעין מערך היברידי שבו הנתונים שאיתם אתה עובד ברגע נתון יעברו דרך ה- שלו כידוע זמני גישה קצרים יותר. יש למערך הזה גם הגדרות עבודה, Enhanced שבה אתה משיג מהמערך מהירות קריאה הקרובה לזאת של אך מהירות כתיבה של הכונן הקשיח. והאפשרות השנייה היא Maximized שבה אתה יכול להשיג גם מהירות כתיבה הקרובה לזאת של ה-, אך במחיר של סכנה גבוהה יותר לאובדן מידע (קריסת מחשב, הפסקת חשמל, וכל מה שנמצא ב-SSD באותו רגע הולך לאיבוד).

מבחינת תיאורטית המערך הזה אמור להציג ביצועים הגבוהים ב-20-40% בהשוואה לכונן הקשיח לבד, אך כאן יש לזכור שלא כל משתמש אותן פעולות עם המערכת ולכן לא תמיד היתרונות של SSD הם באמת מה שאותו משתמש זקוק לו, והעובדה שיש SSD לא אומרת שהכל ייפעל יותר מהר וכו' כמו שהרבה חושבים (כן יהיה שיפור במהירות טעינת המערכת ובפעולות נוספות שנהנות מזמני גישה קצרים), וזה עוד מבלי להתייחס האם התוספת התיאורטית הזאת שווה את ההשקעה הכספית הלא מבוטלת.

אני באופן אישי חושב שאם אתה כבר קונה SSD, למה לא להתשמש בו וזהו? המערך SRT הזה מתאים אולי למצבים מאוד מסוימים ולשימושים מאוד ממוקדים, אבל אני לא חושב שניתן להגיד שהוא צריך להיות הבחירה הראשונה לכל מי שיש לו SSD וכונן קשיח מכני.

ראיתי שגם משתמשים בSDD בנפח 40GB לקאשינג השאלה מה הגודל האופטימאלי

נפח המטמון המרבי שאתה יכול להגדיר במערך הוא 64GB. אם אתה מגדיר נפח קטן יותר (ויש לך כונן בנפח גדול מזה שהקצית למטמון) או אם יש לך כונן בנפח הגדול מ-64GB הנפח הנותר אמור להופיע לך במערכת ככונן נפרד. רק קח בחשבון שאם אתה משתמש בנפח שנותר ככונן נפרד במקביל לנפח מספיק גדול מהכונן כמטמון, כנראה שיהיה לזה מחיר מסוים בביצועים שתקבל. אני לא יודע עד כמה כי אני לא יודע איך מנהל ההתקן של ה-SRT מנהל את העבודה עם SSD בודד שמשמש לשני תפקידים (כאשר כמטמון הוא פעיל כל הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המאוד מפורטת! :xyxthumbs:

אז אני מבין שלעת עתה כדאי לוותר על מערך SRT משולב

אז אני חושב לוותר על בנתיים ולהמתין עוד חצי שנה - שנה עד שהמחירים ירדו עוד קצת ויהיה אפשר לקנות כונן בעל נפח גדול יחסית במחיר סביר יחסית. (או שאין צפי בטווח הקרוב לירידה כלשהי במחירים?)

עזרת לי מאוד!

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...