למי המעבד AMD Athlon II X4 645 3.10 GHz שווה אצל אינטל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי המעבד AMD Athlon II X4 645 3.10 GHz שווה אצל אינטל?

TAMIRRR013

Recommended Posts

המעבד לא חלש בכלל, ואפשר לומר שהוא חזק מאד אפילו.

הוא משתווה בערך, בביצועים כוללים ל- i5-6XX או ל- i3-2XXX

בכוח חישוב נטו הוא עדיף עליהם שכן יש לו 4 ליבות ולאלה יש שתיים (+שתיים וירטואליות ב-HT)

בבנצ'מרקים שלא יודעים לנצל את כל כוח החישוב שלו (למשל מבחנים שלא רצים על כל הליבות, חלק מהמשחקים) מעבדי מציגים לעיתים תוצאות עדיפות.

עכשיו בוא נבחן את הסוגייה יותר בפירוט:

- עבור משחקים המעבד לא חשוב אלא כרטיס המסך. ברזולוציות גבוהות אין הבדלים בין המעבדים ובודאי שעין אנושית או חוויה אנושית תהיה זהה.

- עבור סתם תוכנות דסקטופ (אופיס, , מוסיקה, צפיה בסרטים וכו') כל מעבד שתי ליבות הוא מעל וומעבר והמשתמש לא יוכל להרגיש באפליקציות אלה אם מדובר במעבד שתי ליבות ישן או שש ליבות חדש.

- עבור תוכנות שיודעות לנצל את ריבוי הליבות (קומפילציות, קידודים למיניהם וכו האתלון המרובע דווקא עדיף)

אני יכול להמשיך עם משפחות ולנסות לאבחן מי עדיף ומתי אבל מוטב אולי שתאמר אתה מה אתה עושה במחשב.

בכל מקרה, קנית מעבד טוב מאד למחירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

כי פשוט איזה אחד בשם רוני פה מהפורום שיש לו 6850 כמו שלי אבל מעבד Q9500 מקבל ב 3DMARK06 ציון של 18.580

ואני קיבלתי 15.397 זה ביגלל המעבד? כי הוא אמר לי ביגלל שהמעבד מאוד חלש וזה יוצר צוואר בקבוק, אתה יכול להסביר לי איך הוא קיבל יותר? שתינו הרצנו על אותם הגדרות שזה ברירל מחדל

והרוב זה משחקים וקיבצי PDF לא משהוא רציני :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-645 וה-Q95X0 די דומים בביצועים, שניהם 4 ליבות, שניהם בסביבות ה-3GHz, בלי טורבו ובלי HT ואכן, מבחנים שונים מראים שכוח העיבוד שלהם באותו סדר גודל (אולי עדיפות קלה לC2Q)

לגבי המבחן ההוא שציינת,

- זה מבחן אחד. יש מבחנים אחרים שבהם דווקא האתלון עדיף

- ה הוא מבחן סינתטי. אתה לא יושב בבית ומריץ כל היום. מבחן סינתטי הוא תוכנה שכל תכליתה הוא לבדוק ביצועי מערכת בעומס מסויים מאד. לרוב מבחן כזה איננו משקף את מה שבפועל אתה עושה במחשב ועומס ספציפי אחד איננו מלמד דבר על עומסי עבודה אחרים.

- אתה לא יכול להשוות תוצאה משלך לעומת תוצאה של חבר לפורום כי יכולים להיות הבדלים רבים בסביבה אשר בה רצה התוכנה (למשל עדכוני מערכת הפעלה, , רכיבי חומרה אחרים, שירותים שרצים ברקע ועוד)

המעבד שלך מצויין ואין לך שום סיבה להתחרט על הקנייה הזאת שלך, בפרט שהשימושים שלך הם כאלה שגם מעבד שתי ליבות זול יותר היה מספיק עבורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה :) תגיד יש לי שאלה הסירטונים האלו שרצים ברקע זה מתוך משחקים? או זה סתם קטעים שהתוכנה עצמה יצרה? כי היו קטעים בתוכנה שהיה כתוב לי 30 FPS ומעניין אותי אם דבר כזה קיים כי זה משנת 2006 ויתכן שיש משחק משנת 2006 שהכרטיס שלי מריץ על 30 FPS?

עוד משהוא בקשר למבחן הסינטטי זה נכון אבל בכל זאת זה הבדל עצום הציונים ביננו זה כאילו יש לו תוספת ביצועים אדירה ולא הבנתי למה זה יש לנו בול אותו מחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שבור ועם הספר הסביר, מדובר במבחן ביצועים סינתטי ומבחני הביצועים האלה הם חסרי משמעות לגמרי כשאתה רוצה לבדוק יכולת של מערכת מסוימת להתמודד עם משימה בפועל. ההפרשים בין התוצאות שלכם יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות, תוכנתיות וחומרתיות.

כמו כן, למיטב ידיעתי אחת הסיבות אולי לכך שהמעבד של מקבל תוצאה גבוהה יותר נוגעת לעובדה שגרסת 06 לא מנצלת ריבוי תהליכונים כמו שצריך, וייתכן שכאשר מבודדים את שני המעבדים לתצורת ליבה בודדת או כפולה, אז הארכיטקטורה של מקבלת שם ניקוד מעט גבוה יותר. כאמור, יש מגוון של סיבות אפשרויות (האם אתה בטוח שגם המחשב השני לא נמצא ב-OC כלשהו למעבד או לכרטיס הגרפי?), מה שחשוב להבין הוא שאין לזה שום משמעות בפועל וכל שנותר לך זה פשוט ליהנות מהמערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה : הבנתי :)

תיראה במחשב הקודם שלי E8400 וכרטיס 250GTS הרצתי MAFIA 2 את הבנצמארק שיש שם המחשב עם ה E8400 קיבלתי ממוצע 32 FPS על 1680X1050 פילטרים הכל הכי גבוהה במחשב עם ה 645 וה6850 קיבלתי ממוצע של 45 הבדל 13FPS לא קצת מידי? ושיתהם אותם הגדרות

שבת שלום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד חלש. אבל זה יחסי...

תראה פה בתור השוואה, הוא דומה ל-Q8XXX בביצועים.

תעבור על בדיקת דחיסה, עיבוד סאונד וגם משחקים שונים ותתרשם:

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Athlon_II_X4_645/9.html

השורה התחתונה, שקיבלת מה ששילמת עליו, אין צורך להתבאס ולא לרדוף אחרי תוצאות באנצ'ים כי הם מיועדים לבדיקות מאוד מסוימות.

ל-"בור ועם הספר"

1. מגהרץ למגהרץ זו לא השוואה, כיום יש של 3Ghz וגם 4 הישן שלי הוא 3Ghz אבל אין מה להשוות.

2. מעבד לא חשוב למשחקים זה שקר גס, כנס לעמוד 10, תראה משחק Warhammer II (הכי כבד שם כנראה) שרואים שהוא תלוי מעבד ויש צוואר בקבוק.

עריכה: ל-"TAMIRRR013" (תגובה אחרונה שלך)

יש הבדל רב בין לשחק ב-32 FPS ל- 45 FPS (כממוצע), ככל שאתה מתרחק מאזור ה-30 המשחק מרגיש חלק יותר.

אבל קיבלת תוספת ביצועים של 30%, אתה מתלונן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מגהרץ למגהרץ זו לא השוואה, כיום יש מעבדים של 3Ghz וגם פנטיום 4 הישן שלי הוא 3Ghz אבל אין מה להשוות.

2. מעבד לא חשוב למשחקים זה שקר גס, כנס לעמוד 10, תראה משחק Warhammer II (הכי כבד שם כנראה) שרואים שהוא תלוי מעבד ויש צוואר בקבוק.

1. ברור שהתדר לבדו לא קובע כי ה"ביצועים" לכל מחזור שעון משתנים בין ארכיטקטורות. אבל במקרה הנ"ל, ארכיטקטורת ה-CxD וה-K8 של הן קרובות מספיק כדי שניתן יהיה להכליל בגסות ולהגיד שמעבדים מהארכיטקטורות האלה יציגו בתדר מסוים ביצועים דומים למדי בחתך רוחב.

2. ממש לא "שקר גס" (ולהבא תימנע בבקשה מלהתייחס לדברים של משתמש בפורום בצורה כזאת, גם אם אינך מסכים עם הנאמר יש דרך תרבותית להגיד זאת ולהסביר את עמדתך. השימוש במילה "שקר" תוך הטלת דופי בכוונותיו/אמינותו של משתמש אחר אינו כזה). ברור שרכיבי חומרה מתיישנים ויש סף מסוים שממנו ההיגד הזה נכון וסביר מאוד להניח שלכך הוא התכוון. מהסף הזה (שמשתנה ומתעדכן עם הזמן כמובן) למעבד אין תרומה מהותית כשזה נוגע למשחקים ואילו לכרטיס הגרפי חשיבות גדולה הרבה יותר.

TAMIRRR013, אם היו לך דרישות מסוימות מהמערכת (לקבל מספר FPS מסוים ברזולוציה שלך או כל דרישה אחרת) חבל שלא התייעצת קודם בפורום לפני הקנייה (ואם כן התייעצת אז תתעלם כמובן מההערה הזאת, וכנראה שהמליצו לך על המערכת הכי משתלמת לתקציב שעמד לרשותך). המעבד שלך ממש לא חלש, הוא משתלם מאוד למערכת משחקים בתקציב נמוך. יש יותר "חזקים" ממנו בשוק, אך לצרכים שלך הוא בהחלט יספיק. ובבוא היום כשיגיע הזמן להחליפו, אז פשוט תחליף את הפלטפורמה. אין מה להצטער או לחשוב שביצעת קנייה לא מוצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3DMARK הוא כלי שמריץ מבחנים שונים לבדיקת היכולות הגרפיות של המערכת.

התוכנה יוצרת את הגרפיקה שאתה רואה באמצעות שימוש בטכנולוגיות וכלים שונים (המעובדים בעיקר על-ידי הכרטיס הגרפי, אך יש גם מדידה של יכולת המעבד), במטרה לבדוק אלמנטים שונים של היכולת הגרפית של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשואל המקורי,

תסתכל על המבחן הזה. יש כאן אוסף של טסטים, חלקם תיאורטיים וחלקם תכניות ממש. האתר בגרמנית אבל הדיאגרמות מובנות.

יש לך שם השוואה (בין היתר) בין 645 ובין Q9550

מה שאמרתי עדיין תקף - יש מבחנים שזה עדיף ויש מבחנים שהשני עדיף. באופן כללי אפשר לומר שביצועיהם די קרובים.

שים לב שברוב המבחנים הסינטטיים הQ9550 עדיף וברוב התוכנות "מהחיים" ה-645 עדיף.

http://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/2010/test-zwei-3-kern-cpus-update/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...