תעודת בגרות - חרטה? או חשוב? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - חרטה? או חשוב?

Proww

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמו שכבר אמרו פה היום כדי ללמוד לתואר כלשהו הדרישה היא בגרות מלאה על אחת כמה וכמה במה שאתה רוצה ללמוד-משפטים

אז אסור לזלזל בשום דבר והחישוב באוניברסיטאות הוא שיקלול של בגרות ופסיכומטרי

לי לדוגמה חסר מקצוע מורחב ואני לא זכאי לתעודה אבל מה שאני רוצה ללמוד אליו(הנדסאי מערכות תקשורת) לא דורש בגרות מלאה

קודם כל תעשה ותגמור אותו ואחרי זה תתחיל לחשוב כי זה יכול להשתנות עוד הרבה(הכיוון שלך)

ומשפטים דורש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגרות זה חשוב.

כן זה נייר אבל זה נייר שחשוב על מנת לחסוך זמן בעתיד.

אתה לא יודע איפה תמצא את עצמך עוד כמה שנים.

ותאמין לי כשתהיה סטודנט ובאמת שלא משנה לאיזה תואר אתה תקרע את התחת, באמת בית ספר יראה כבית זונות לעומת הלימודים הגבוהים.

על מנת להתקבל ישירות ללימודים אתה צריך בגרות סבירה וציון פסיכומטרי סביר, כאשר המקצוע יותר מבוקש הציונים עולים בהתאם.

במידה ואין לך מספיק יש לך כמה אופציות. להתחיל לתקן בגרויות בצורה עצמאית או דרך קורסים מה שאפשרי אבל לוקח זמן שאין לך (להזכירך אתה אחרי שלוש שנה צה"ל ואולי עוד שנה של טיול) או ללכת למכינה. כאשר לדעתי המכינה היא אופציה טובה אבל. תלוי בהתאם לאיזה מוסד לימודים אתה לוקח, מכינה יכולה להיות אונס ויכולה להיות בית זונות, המינוס בזה שבדרך כלל תוכל להתקבל רק לאותו מוסד לימודים כלומר אתה הולך למכינה של אוניברסיטת תל אביב, תוכל להתקבל רק לשם. כך או כך מכינה זה גם זמן, שנה. ותצטרך עוד פסיכומטרי, ניתן לעשות במסגרת המכינה אך ממש לא מומלץ. כל זה עולה הרבה מאוד כסף וזה הכל בתנאי שאתה מצליח לעשות את זה בסיבוב ראשון ולא תצטרך עוד פסיכומטרי ועוד פסיכומטרי. וזה שוחק, מאוד שוחק. כמובן שניתן ללכת לקולג' אבל בקולג' טוב צריך עדיין ציונים כלשהם. האוכלוסיה איתה תלמד תהיה איכותית פחות והלימודים עצמם יהיו קשים, המיפוי בקולג' קורה במהלך הלימודים וקלג'ים יקרים עד פי שלוש יותר מאוניברסטאות, לא חבל?

אבל הכי חשוב זה הזמן, השנים הכי טובות של החיים הולכות לך, המוח כבר קולט פחות טוב וזה נעשה יותר ויותר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי בגרות אתה אפילו לא יכול להיות מוקדן בבזק (אכן, שאיפת החלומות של כולם). זה אמנם רק "חתיכת נייר", אבל מאחורי החתיכת נייר הזאת יש 12 שנים של לימודים שבהם אתה אמור להוכיח שאתה שווה משהו. העניין הוא מאוד פשוט, לדעתי, נסגרות הרבה דלתות בפניך בלי תעודת בגרות, הרבה יותר מאשר אתה מרוויח כשאתה מוותר על משהו כל כך קל, וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב להוסיף גם תגובה

לא קראתי את כל העמודים אבל בכל זאת

דוגמא אישית שלי היא כזאת

אין איל בגרות וגם לא חצי רק מתמטיקה ואנגלית

אני יש לי בעיה שאני לא מסוגל לעבור שום מבחן הומאני

כזה שדורש ממך לזכור דברים, שזה מה שכל מבחני הבגרות בנויים.

אתה לא צריך לחשוב, אתה צריך לזכור, יש לך טוב אתה תצליח אם לא.. בעסה

במקה שלי זה ממש בעסה. כי כל הבגרויות שלי הם מתחת ל40 או 30 או ביכלל לא זוכר מה היה לי

מתמטיקה ואנגלית 90+ 5 יחידות

כיום אני בן 24 מסיים לימודים לתואר בלי שום בעיה עם ממוצע של 92

עובד בחברה גדולה כשנה וחצי, וכבר מתפקד כמנהל של מחלקה

התחלתי שכר מ25

אחרי שנה וחצי קפץ ל39.15

לא לימודים ולא נעליים

שורה תחתונה עם אתה עם ראש על הכתפיים ותוכיך את עצמך במקום עבודה

תגיע רחוק עם תעודה ובלי תעודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן השכר שציינת הוא באלפי שקלים לחודש, מצבך רחוק מלהיות מזהיר ולא הייתי לוקח אותך כדוגמה לאן אפשר להגיע בלי תעודת בגרות (דוגמה טובה יותר היא רמי לוי, למשל).

אז אתה עוד אחד מה"ליצנים" (סליחה על הביטוי) שבטוחים שהדרך היחידה להצליח בחיים היא ללמוד באוניברסיטת ת"א או בטכניון?

וששום תואר משום מכללה לא שווה כלום נכון?

זה קרוב פחות או יותר למציאות, אבל רק בשביל לדייק - תואר מרוב המכללות לא שווה הרבה. בטח לא מכללות שלא דורשות תעודת בגרות (יש דבר כזה בכלל? חברים שלך חיים בסרט אם הם חושבים שמישהו יעסיק אותם אחרי התואר, גם אם יסיימו אותו בממוצע 100).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה עוד אחד מה"ליצנים" (סליחה על הביטוי) שבטוחים שהדרך היחידה להצליח בחיים היא ללמוד באוניברסיטת ת"א או בטכניון?

וששום תואר משום מכללה לא שווה כלום נכון?

כנראה ששוקו הוא לא אחד מאלה אבל אני במקרה כן. אתה באמת חושב שאתה יכול להשוות את התארים שם לתואר ממכללה כלשהי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התראד: המרוץ לתואר "הנחשב" הוא עוד דרך לשלוט בהמונים. היה עדיף אם היית מקדיש זמן לפתיחת עסק או השקעה. כתבו שרמי לוי הוא דוגמא בודדת של אדם שהצליח מבלי ללמוד אבל זה לחלוטין לא נכון. תבדוק בעצמך כמה מרוויח מנופאי בנמל, יו"ר ועד עובדי הרכבת, תלמידי כוללים, שיפוצניקים וכדומה. כך בחשבון שעבודה במשרד היא לא כיפיית לחלוטין! אבל בלי קשר לזה אני חושב שתעודת בגרות לא קשה להשגה ולכן כדאי ללמוד ולו רק בשל ההרגשה שעברת סף מינימלי של לימודים.

בקשר ללימודים אקדמיים אני לא מציע לתכנן הכל מראש כי אתה לחוץ מגיל 18.5. יש אנשים שמשנים חוגים לאחר שנה בלימודים. הצעה שלי - בחר תחום כללי ותיכנס למים. את הבחירה המדוייקת תעשה לאחר מס' שבועות של תכל'ס

אבל הכי חשוב זה הזמן, השנים הכי טובות של החיים הולכות לך, המוח כבר קולט פחות טוב וזה נעשה יותר ויותר קשה.

דווקא לא נכון. קראתי שרק בגיל 25 המוח בשל יותר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נקפוץ קצת קדימה, וננסה לחשב לאחור. בגיל 38, נשוי +3 ילדים, הוצאות המשפחה במעמד בינוני גבוה (לא עשיר בשום צורה) הינן כ20 אלף שח נטו לחודש למשפחה. כמובן שזה תלוי מאד בדירה שרכשת, והאם היתה עזרה מההורים / ירושות, אבל בגדול זה הסכום. זה מאפשר נסיעה לחו"ל פעם בשנה, 2 רכבים שמספיקים למשפחה, אוכל, חוגים לילדים, וכו'. מכיוון שילדים בשלב זה עוצרים את הקריירה של האשה, בוא נניח שהיא מרוויחה 6 נטו, מה שאומר שאתה צריך להרוויח 14 נטו. כלומר, בסביבות 24000 שח לחודש.

עכשיו בוא נבחן כמה אופציות:

[list type=decimal]

[*]מנופאי בנמל / חברת חשמל - אתה צריך קשרים במקום העבודה הזה (חבר של אבא / דוד) בשביל להתקבל, עובד יחסית קשה, מקבל תנאים סוציאלים טובים, ומרוויח לדעתי בסביבות 15 אלף שח בממוצע בגיל הזה. מכיוון שיש יציבות, אפשר לחיות מהלוואות (משכנתא ל25 שנה) ולהסתדר. לא בטוח שכל אחד מרגיש מסופק מקצועית מעבודה כזאת.

[*]רמי לוי - פתחת עסק, לקחת הלוואה. אני מכיר מספר אנשים מצויינים בעלי יוזמה ומוטיבציה שפתחו עסקים / חברות ונכשלו. גם אם אתה לא מפסיד את התחתונים ונמצא בחובות לכל החיים, תחשב כמה אתה מפסיד על לשבת שנה בבית בין יוזמות (בערך 150 אלף שח בשנה). אם הולך לך - אתה יכול להיות עשיר ולצאת ממעגל העובדים.

[*]עורך דין - השוק מוצף מעל לכל פרופרוציות ואנשים מתפרשים. מקבלים משכורת כשכיר ו10 שנים אחרי התואר שמחים מאד להרוויח 15 אלף שח. חלקם מנסים את מזלם ופותחים משרד עצמאי, וקורעים את התחת. אלה שמצליחים, מרוויחים יפה בממוצע, אבל אין יציבות ויש הרבה שונות (3 שנים בלי הרבה הכנסות, ופתאום סוגרים תיק ענק שמרוויחים עליו משכורת של שנתיים). החברות בטופ שמהן אפשר להגיע למשרות מאד רווחיות (עורך דין חוזים למשל) לוקחות אך ורק מצטיינים מאוניברסיטאות מובילות (אלא אם יש לך קשרים).

[*]פסיכולוג - שנים ארוכות מאד של הכשרה, רק המצטיינים ביותר מתקבלים לתואר שני, יש הרבה הוצאות, והמשכורת היפה מגיעה רק בגיל מאוחר מאד. בנוסף, מקצוע סוחט מאד רגשית (אם כי מרתק).

[*]תכנות מדעי המחשב - מי שטוב, מוצא עבודה ומרוויח יפה. פה לא חייבים תעודה. אם אתה לומד לבד ומגיע לרמה גבוהה של תכנות בכל מסגרת - אוניברסיטה, צבא, פרילאנס, תחביב - הכל הולך. צריך עדיין להתקדם מלמטה בשביל ללמוד את המתודות של עולם הפיתוח, אבל בגדול אין בעיה בגילאים של עד 40. הבעיה דווקא אחרי זה, בגיל מבוגר קשה למצוא עבודה. חברות היי טק מעדיפות אנשים צעירים שמשתכרים פחות, עובדים יותר, והם גמישים לשנות כל יומיים. פה היתרון של הלימודים באוניברסיטה - אם למשל עשית תואר שני והתמחית בסוג מסויים של תכנות מתקדם (למשל תורת הגרפים), רוב הסיכויים שתמשיך להיות "משתלם" לחברות. עדיין צריך מזל, אבל אין ספק שתצטרך לצבור הרבה הצטיינויות, ותעודת הבגרות זה מצחיק ליד זה.

[*]אקדמיה - כמעט ואין תקנים, והם ניתנים למצטיינים של המצטיינים.

[*]הנדסה - הבחירה הכי יציבה, במיוחד הנדסת חשמל. אפשר למצוא עבודה אם אתה טוב. הקושי הוא לצבור נסיון בשנים הראשונות אחרי הלימודים, ובשנים האלה עדיין מסתכלים על ציונים. היום גם בשביל תואר ראשון בהנדסת חשמל מאוניברסיטת ת"א או הטכניון צריך בגרות ופסיכומטרי גבוהים מאד. בנוסף, לא כל אחד טוב בהנדסה. למי שיש חוש טכני וזה מעניין אותו, זאת הבחירה הכי בטוחה היום לדעתי. ועדיף גם ללמוד לתכנת עד גיל 18.

לסיכום החפירה: אנשים בת'רד נותנים דוגמאות איך הם הסתדרו יפה עם שכר של 40 שח לשעה. זה לא מדד לכלום. צריך להסתכל בטווח הרחוק ולכוון למקצוע שיתן בסיכוי סביר משכורת של 25000 שח בגילאים 40 עד 60. קשה להחליט בדיוק מה עושים בגיל 18, אבל 2 דברים מאד עוזרים בשלב הזה - בגרות טובה (וגם פסיכומטרי עדיף לעשות בשלב זה), ושיבו בצבא בתפקיד שיכול לקדם אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן השכר שציינת הוא באלפי שקלים לחודש, מצבך רחוק מלהיות מזהיר ולא הייתי לוקח אותך כדוגמה לאן אפשר להגיע בלי תעודת בגרות (דוגמה טובה יותר היא רמי לוי, למשל).

זה קרוב פחות או יותר למציאות, אבל רק בשביל לדייק - תואר מרוב המכללות לא שווה הרבה. בטח לא מכללות שלא דורשות תעודת בגרות (יש דבר כזה בכלל? חברים שלך חיים בסרט אם הם חושבים שמישהו יעסיק אותם אחרי התואר, גם אם יסיימו אותו בממוצע 100).

אם בגיל 24 אחרי שנה וחצי במקצוע הוא הגיע ל-40 ש"ח לשעה מצבו לא רע בכלל. לא חסר בוגרי אוניברסיטה שלא מגיעים למשכורות כזאת גם אחרי תואר שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדיון\ויכוח הזה מיותר

אפשר להסתדר בלי תעודת בגרות, אבל סטטיסטית ככל שיש לך פחות השכלה אתה תרוויח פחות

ואפשר להביא לפה דוגמאות על אנשים מצליחים יותר ומצליחים פחות זה באמת לא רלוונטי כי אלה מקרים יחידים שלא בהכרח מעידים על הכלל

אין שום סיבה לדעתי לא לעשות בגרות, זה קל וזה פותח אפשרויות

ולב, אני לא יודע על מה אתה מדבר, 40 ש"ח לשעה זה בין נורמאלי לנמוך למי שעבד שנה וחצי במקצוע שלו בזמן התואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...