תעודת בגרות - חרטה? או חשוב? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעודת בגרות - חרטה? או חשוב?

Proww

Recommended Posts

אני הרבה פעמים רואה תגובות (לווא דווקא כאן) שאנשים אומרים שתעודת בגרות לא באמת משתמשת אותנו, אלא זה סתם דף שיש "אישור" שיש לי תעודת בגרות ושעברתי את המקצועות.

רציתי לדעת האם זה באת נכון שהתעודת בגרות לא משתמשת ולא תשתמש בעתיד.

המקצוע שאני רוצה ללמוד הוא משפטים, אני אוהב את התחום הזה. צריך בשבילו תעודת בגרות או שמא פסיכומטרי?

מה שוקל יותר מבחינת הציונים, הפסיכומטרי או התעודת בגרות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תעודת הבגרות, כמו כל תעודה אחרת, היא אכן אישור שיש לך תעודת בגרות ושעברת את כל המקצועות. מצד שני ללא התעודה הזאת אף מוסד אקדמי לא יקבל אותך, בלי שום קשר לציון הפסיכומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא התעודה הזאת אף מוסד אקדמי לא יקבל אותך, בלי שום קשר לציון הפסיכומטרי.

האוניברסיטה הפתוחה תקבל אותך ללא הראשון וללא השני.

השאלה היא אם לא היית מסוגל ללימודים כדי לקבל תעודת בגרות, למה נראה לך שתצליח בלימודים אקדמאים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה תלוי בך בלבד אם אתה אחד שלוקח יוזמה ועושה דברים לבד יש סיכוי טוב שבשבילך תעודה היא חרטה אבל אם אתה אחד שמחפש תמיד להיות חלק מחברה ופוחד לקחת יוזמה על עצמך בשבילך תעודה חשובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה כבר על כמה דוגמאות של חברים שתעודת הבגרות היא דיי בלאי.

וזה לא שאני מרחיק ולוקח את הדוגמאות של ההורים שלי, חברים עכשיו לא משהו לפני 20 שנה.

אני כאחד שלמדתי בבית ספר סיימתי עם ממוצע 82-3 לא זוכר ללא בונוסים (אין לי מושג מה החישוב עם לא בדקתי, עוד בצבא)

יש לי 2 חברים שלומדים במכללה הנדסת תוכנה, שניהם בלי פסיכומטרי ותעודת בגרות בדרך לסיום תואר בהצטיינות אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה כבר על כמה דוגמאות של חברים שתעודת הבגרות היא דיי בלאי.

וזה לא שאני מרחיק ולוקח את הדוגמאות של ההורים שלי, חברים עכשיו לא משהו לפני 20 שנה.

אני כאחד שלמדתי בבית ספר סיימתי עם ממוצע 82-3 לא זוכר ללא בונוסים (אין לי מושג מה החישוב עם לא בדקתי, עוד בצבא)

יש לי 2 חברים שלומדים במכללה הנדסת תוכנה, שניהם בלי פסיכומטרי ותעודת בגרות בדרך לסיום תואר בהצטיינות אז?

ומה הם בדיוק ויעשו עם התואר מהמכללה הזאת?

אם אתה רוצה ללמוד משפטים אתה צריך תעודת בגרות טובה, כמובן שאפשר יהיה אחרי זה להסתדר בלי זה ולהשלים דברים\לשפר בגרויות\מכינה\פסיכומטרי 799, אבל כדי להתקבל נורמאלי למקום טוב אתה צריך תעודת בגרות טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה עוד אחד מה"ליצנים" (סליחה על הביטוי) שבטוחים שהדרך היחידה להצליח בחיים היא ללמוד באוניברסיטת ת"א או בטכניון?

וששום תואר משום מכללה לא שווה כלום נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי ששום תואר במכללה לא שווה כלום

אבל מכללה שלא דורשת לא פסיכומטרי ולא תעודת בגרות מראה קצת על הרמה

ואני מצטער לבאס אותך, אבל רמת הלימוד במכללה כזאת, נמוכה בהרבה ממקום כמו הטכניון ובמכללה אתה לומד להיות מתכנת טוב וזהו, אפשר לראות את זה אפילו מרשימת הקורסים שלהם, ולדעת לתכנת טוב זה לא להיות מהנדס

ואין פה עיניין להיות בטוח, זאת המציאות בשטח, אם אתה רוצה לעבוד במקום כמו או מקום אחר שמכבד את עצמו, הסיכוי שישימו עליך אם אתה לומד במכללת שקר כלשהו שואף ל0.

ואני רואה כל הזמן את הגיוסי עובדים של החברות הגדולות, וגם באוניברסיטת חיפה הם לא מחפשים אנשים לתפקידים רציניים כמו בטכניון, אפילו לא מפרסמים את זה שם בימי גיוס שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני מבולבל מהדיון הזה. אני מכיר המון אנשים שאומרים שהתעודת בגרות נועדה "לנגב את התחת"- מדמים אותו למאין דף לא באמת חשוב. המקצוע שאני רוצה ללמוד הינו משפטים, אני נורא מתחבר למקצוע האזרחות (חוקים ועניינים). "תעודת בגרות טובה" אני חושב שצריכים מקצוע חזק למשל אזרחות לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכבר גיבשת דעה דעה( פותח הדיון), ולצערי מה שמסתמן אצלך בראש הוא ממש לא נכון.

קח אותי כדוגמא יש לי ממוצע בגרויות של 99.14 עם בונוסים נשמע לא רע.

אני לא למדתי פיזיקה בבית הספר וציון הפסיכומטרי שלי הוא 666 אתה חושב שעם הנתונים האלה אני יכול להתקבל לאיזשהי אוניברסיטה ללימודי הנדסה?

התשובה היא לא אפילו לא קרוב.

בגלל שממוצע הבגרות שלי לא באזור ה104 אני צריך ציון פסיכומטרי מעל 700 ולא במעט וכנראה שאצטרך לגשת שוב לבחינה.

העובדה שאין לי פיזיקה כמקצוע לימוד גם מקשה עליי כי יש בונוס לא קטן.

אם אתה רוצה ללמוד במכללה מקצוע הנדסה אז כן בגרות סבירה תספיק לך.

אם חשבת על מוסד אקדמאי בעל יותר ייחוס אז תעודת הבגרות שלך ומקצועות שבחרת ללמוד בתור ילד שלא מבין כלום מהחיים שלו הם מאוד חשובים אלה אם אתה סומך על עצמך ובטוח שאתה יכול להוציא 760 בפסיכומטרי.

תחשוב טוב טוב מעט מאוד אנשים יכולים לזלזל בתעודת הבגרות שלהם יש לי חבר שהוציא 736 בפסיכו והוא החליט שהוא רוצה ללמוד הוא צריך לשפר 4 בגרויות עכשיו!

הבגרות חשובה מאוד ובמיוחד הבחירות שאותן החלטת ללמוד בבית הספר.

שוב פעם הכול תלוי במקצוע המבוקש ובמוסד הלימוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללמוד משפטים ובמיוחד מאוניברסיטה (כדי שיהיה לך סיכוי כלשהו בשוק, יש הצפה) כדאי מאוד שתהיה לך בגרות ואף טובה.

אני עם בגרות של 103 הייתי צריך מעל 720 פסיכומטרי ללימודי הנדסה. הצלחתי, אבל רק תראה לאיזה יעד פסיכומטרי אתה צריך להגיע

אם הבגרות שלך לא משהו.

אם היית מתכנן לפתוח עסק או להיות מאבטח, אכן יכולת "לנגב" עם הבגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצא מנקודת הנחה שבגילך הנוכחי אתה עוד לא סגור ב100% מה תרצה לעשות בחיים.

אם צריך לבחור בין 2 אפשרויות: תעודת בגרות בציון גבוה או בציון נמוך, הרי ברור שציון גבוה עדיף.

אני לא חושב שתעודת בגרות אומרת עליך יותר מדי, אבל יש מספר נקודות ציון שבהם אתה תישפט לפיה, אז למה לא להוציא את המקסימום ?

זה קצת נשמע שפתחת ת'רד בשביל להרגיע את עצמך על ציונים גרועים, ושיגידו לך שזה בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...