כלכלה ומנהל עסקים - מבקש קצת רקע - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כלכלה ומנהל עסקים - מבקש קצת רקע

Jules Winnfield

Recommended Posts

אהלן, אני כרגע בהתלבטות לאן להירשם עם פסיכומטרי של 589

וכנראה שאלך על כלכלה ומנהל עסקים במכללת אחווה.

אם אפשר קצת רקע על המקצוע, אם מישהו התנסה או לומד כרגע בפקולטה הנ"ל.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה הולך ללמוד מקצוע\תואר בלי מטרה ???

כי שתי המקצועות שבאמת מעניינים אותי הם חומרת מחשב ו\או פסיכולוגיה

והבעיה היא שלמחשבים חסר לי כ20 נקודות פסיכמוטריות ופסיכולוגיה חייב תואר שני(הרבה זמן בלימודים..)

למה דווקא במכללה הזו?

יש המלצה לאחת יותר טובה? (אני גר באשדוד) ואחת שגם תקבל אותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה באמת רוצה מחשבים, אז עדיף לך לשפר פסיכומטרי,לבזבז עוד חצי שנה, מאשר להיתקע עם תואר שלא מעניין אותך ואתה לא יודע אפילו על מה הוא.

גם למצוא עבודה עם תואר במנהל עסקים ממכללה זה לא אוטומטי והאמת לא נראה לי שיש בזה יותר מידי עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק.

גם לעשות תואר שהביקוש עבורו בשוק נמוך וגם ממכללה שלא ברור מי מתייחס אליה בשוק העבודה - לא יתרום לך יותר מדי למציאת עבודה בעתיד. המעסיקים העיקריים של כלכלנים הם הבנקים. הם יעדיפו את אלו שסיימו באונ', שהרי כאלה יש מספיק בשביל לענות על הביקוש. גם להם משלמים שכר דיי עלוב בהתחלה.

ללמוד תואר שיש לו ביקוש גבוה בשוק, לדוגמה מדעי המחשב, במכללה שאיננה-בעלת-שם, זה פחות נורא, כי בגלל הביקוש הגבוה יש סיכוי טוב שמישהו יביא לך צ'אנס.

שוב - יש לציין שיש הבדל בין מכללת אחווה למכללה "נורמלית", כגון ת"א-יפו או הבינתחומי. לא חושב שיש מעסיק בשוק שישים יותר מדי על מכללה שהיא חלבה, תרתי משמע.

מה הממוצע בגרויות שלך?

נ"ב

1) אמרת שאתה אוהב "חומרת מחשב". אתה צריך לעשות את ההפרדה בין "מחשבים" לבין "תוכנה". אין ממש תואר בחומרת מחשב. חומרת מחשב היא לרוב הנדסת אלקטרוניקה או הנדסת תקשורת. אני מכיר הנדסת מחשבים בבר-אילן, אבל סביר להניח שמדובר על שילוב כלשהו של אלקטרוניקה ותוכנה.

2) יש לך את האפשרות של "מדעי ההתנהגות" בת"א-יפו. אפשרויות התעסוקה עם התואר נמוכות יחסית, אבל אני לא בטוח שהרבה פחות מכלכלה במכללת אחווה - וזה לפחות יעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלה ומנהל עסקים לומדים בדרך כלל סטודנטים שאין להם מושג מה הרוצים לעשות בחיים והם חושבים שבתואר בכלכלה ילמדו אותם לעשות כסף. בוא נגיד ככה שרוב בוגרי התואר עובדים בבנקים/חברות אשראי במשכורות עלובות.

הסיכוי שלך להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה קלושים. קודם כל יש מעט מאוד מקומות בתואר שני ולכן יש תחרות מאוד עזה על כל המקום פני. שנית כדי להתקבל לתואר שני חייבים לעבור ראיון אישי בנוסף לממוצע ציונים אסטרונומי.

לדעתי שווה לאבד שנה רק כדי להתקבל לתואר שבאמת מעניין אותך ויש לו ביקוש בשוק העבודה. אם אתה לא מצליח להתקבל עדיף ללמוד מקצוע בלימודי תעודה ולהתחיל לעבוד במקום לבזבז שנים על תואר שלא יתן לך דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי את הטענה שלך.

אני יכול למצוא מלא טענות דומות:

א) מדעי המחשב (/הנדסת תוכנה/אלקטרוניקה) לומדים בדרך כלל סטודנטים שאין להם מושג מה הם רוצים לעשות בחיים ויודעים שבזה תהיה להם עבודה והם יעשו כסף.

ב) פסיכולוגיה לומדים בדר"כ סטודנטים שאין להם מושג מה הם רוצים לעשות בחיים וחושבים שבזכות התואר הם יבינו את נפש האדם.

ג) פילוסופיה לומדים בדר"כ סטודנטים שאין להם מושג מה הם רוצים לעשות בחיים, אבל בינתיים לפחות רוצים להיות בחברת נשים נאות (ועדיף גם לזיין אותן).

ד) משפטים לומדים בדר"כ סטודנטים שאין להם מושג מה הם רוצים לעשות בחיים וחושבים שהם מוצלחים יותר מכל השאר ולמרות חוסר הביקוש, הם יצליחו להיות Alan Shore מספר 2.

בקיצור, רוב האנשים לא ממש יודעים מה הם "רוצים לעשות בחיים". הדור שלנו לא ממש יודע גם בגיל 30. אני בן 26 (קרוב ל 27) ועוד שניה מסיים את התואר וממש אין לי מושג "מה אני רוצה לעשות בחיים" (בגדול, אני רוצה לזיין ולשתות אלכוהול, אם זה ממש משנה). ללמוד תואר מסויים לא קובע בהכרח "מה תעשה בחיים". ומי שחושב שבכלכלה ילמדו אותו "איך לעשות כסף" הוא אדיוט מדופלם, ובהחלט לא כל מי שלומד כלכלה הוא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה באמת רוצה מחשבים, אז עדיף לך לשפר פסיכומטרי,לבזבז עוד חצי שנה, מאשר להיתקע עם תואר שלא מעניין אותך ואתה לא יודע אפילו על מה הוא.

:xyxthumbs:

כלכלה ומנהל עסקים לומדים בדרך כלל סטודנטים שאין להם מושג מה הרוצים לעשות בחיים והם חושבים שבתואר בכלכלה ילמדו אותם לעשות כסף. בוא נגיד ככה שרוב בוגרי התואר עובדים בבנקים/חברות אשראי במשכורות עלובות.

איזה שטויות. רוב בוגרי התואר אכן עובדים במשכורות עלובות (5-7) בהתחלה (2-4 שנים לאחר סיום התואר), אבל עם הניסיון וההתמחויות שצוברים המשכורת והתנאים עולים. בכל מקרה - תלמד מה שאתה אוהב. זאת העצה הכי טובה לחיים שתוכל לקבל בדיון הזה. השוואות של "באיזה תואר אפשר להרוויח יותר" לא רלוונטיות. צריך להיות פרקטי - לא כדאי לעשות תואר ראשון בפילוסופיה למשל, גם אם זה מאוד מעניין אותך (כל עוד אין לך תואר ראשון אחר) - אבל כלכלה, פסיכולוגיה, מחשבים, משפטים - הכל בסדר. גם אם יש תחומים יותר מצופים מאחרים. עדיף ללמוד משפטים גם אם השוק יחסית מוצף מאשר ללמוד מחשבים - אם אתה בכלל לא קשור למחשבים וזה לא מעניין אותך - רק כי אתה חושב שתוכל להרוויח מיד עם סיום התואר משכורת של 5 ספרות נטו (גם אם זה נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהמשתמע בדיון הגעתי למסקנה שעדיף לקחת איזה קורס ולדחות בעוד שנה את הלימודים מאשר ללכת ללמוד במכללה הנ"ל במקצוע הנ"ל.

אם כך הדבר, על אילו מכללות תוכלו להמליץ (להנדסה בעיקר)? חוץ מהבינתחומי בהרצליה שעליה אני כבר יודע.

ועוד שאלה, האם כל מקצועות ההנדסה דורשים פיזיקה כתנאי קבלה מינימלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ראיתי תארים בהנדסה שלא דרשו בגרות או מכינה בפיזיקה.

במרכז שנקר, המכון הטכנולוגי בחולון, אפקה. באשדוד יש סמי בורקס, אבל אני לא יודע מה הם שווים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...