כלכלה ומנהל עסקים - מבקש קצת רקע - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כלכלה ומנהל עסקים - מבקש קצת רקע

Jules Winnfield

Recommended Posts

שוב - מה הבגרות שלך?

פירוט לגבי המכללות במרכז

שנקר: הנדסת תעו"נ/כימיה/פלסטיקה. בוגרי תוכנה ואלקטרוניקה משם פחות נחשבים בשוק מכל השאר (עם זאת, אני דיי בטוח שהם מוצאים עבודה, אלו תחומים עם ביקוש גבוה). באלקטרוניקה כל אחד כמעט מקבל מלגה לשנה א'.לא גמישים עבור סטודנטים שעובדים לפי מה שאני מכיר (לעומת רוב שאר המכללות שמתלהבות מזה שהן גמישות לאנשים עובדים, משמע הכל שם שכונה).

גילוי נאות: אני לומד בשנקר הנדסת תעו"נ.

אפקה: מכללה להנדסה. נחשבים פחות בשנקר בשוק (בטח שבתעו"נ). סה"כ נחשב מקום סביר לפי מה שאני יודע. לא יודע מהן המגמות החזקות יותר\פחות שם.

האקדמית ת"א-יפו: נחשבת מכללה טובה. בוגרי מדמ"ח שם נחשבים טובים יחסית לשאר המכללות בשוק לפי מיטב ידיעתי.

המכון הטכנולוגי: נחשב מקום בינוני סה"כ.לרוב אנשים שלא מתקבלים לשנקר/סתם מתעצלים לצאת מחולון/רוצים ללמוד תוך כדי משרה מלאה לומדים שם. לא יודע הרבה יותר מזה.

סמי שמעון: כלשון lev-27, "סמי בורקס" (אהבתי ;) ). אין צורך להוסיף.

רופין: נחשב מקום טוב יחסית. לא יודע אם יהיה לך סביר להגיע לשם עם .

מבחינת דרישות

לדעתי לרוב המכללות המדוברות אתה תוכל להתקבל עם הפסיכו' שלך, תלוי בחוג ותלוי בבגרות שלך. שוב, אתה צריך לציין מהי כדי שאוכל לעזור לך יותר (אם לא בא לך, גם בסדר כמובן).

פיזיקה:

לא חובה, אלא יתרון. במכללות - לא כזה משנה. אתה תחוייב לעשות מכינה בפיזיקה לפני הלימודים. סיפור של בסביבות ה 2000 שקל לרוב. לא סוף העולם, זה מה יש.

הנדסה:

קח בחשבון שלימודי הנדסה הם 4 שנים. הסיכוי שלך למצוא עבודה לא גדול יותר מאשר בוגר מדמ"ח שלמד 3 שנים. עבורי זה לא חשוב במיוחד, יש כאלה שיותר ממהרים. אם כי בכל מקרה אפשר להתחיל לעבוד כבר בזמן הלימודים, בטח שבשנה רביעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי שתי המקצועות שבאמת מעניינים אותי הם חומרת מחשב ו\או פסיכולוגיה

והבעיה היא שלמחשבים חסר לי כ20 נקודות פסיכמוטריות ופסיכולוגיה חייב תואר שני(הרבה זמן בלימודים..)

יש המלצה לאחת יותר טובה? (אני גר באשדוד) ואחת שגם תקבל אותי?

באשדוד אני מכיר 2 מכללות.

מכללה למנהל, שם לומדים הנדסאי.

וסמי שמעון, שם אתה יכול לקבל תואר מהנדס. אתה לא צריך פסיכומטרי, אתה בא עושה מבחן פסיכוטכני (יותר קל) וככה תוכל להתקבל ליותר מגמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה על הפירוט הנרחב אווטר

שנית, סמי בורקס לא בא בחשבון.

ממוצע הבגריות שלי הוא 77

אני יכול לעלות אותו בלי הרבה עבודה ל 85 עם

אנגלית 5 יחידות 90

ומתמטיקה 4 85

השאלה במה זה יועיל? כי אני באמת רוצה לימודי הנדסה(הנדסת מכונות?אלקטרוניקה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הממוצע שלך, כולל בונוסים וכו'?

אם כן, הממוצע שלך ממש זוועה. בו אתה צריך להתמקד, הרבה לפני הפסיכו'. במה זה יועיל? אני מניח בזה שאתה אשכרה תוכל להתקבל למוסדות אקדמיים טובים יותר. :) אם יש לך כרגע 3 יחידות מתמטיקה, לעשות לפחות 4 יחידות יועיל לך הרבה בלימודי הנדסה (אם כי אני ממליץ על 5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא אומר ומצטט מישהו מהמילואים, שלא משנה כמה אתה אוהב את מה שאתה עושה כמה זמן יקח שזה ימאס עלייך? 3,5,10 שנה? בסוף שכבר לא יהיה לך כוח לעסוק במה שאתה אהבת פעם הנחמה היחידה שלך תיהיה הצ'ק, כלומר הכסף. אז ככה שעדיף ללכת על משהו שאתה חושב שתיהיה בו בינוני ומעלה ויתן לך כמה שיותר כסף ואופק קידום רחב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...