בשביל מה אמנון יצחק אומר את הדברים האלה בפני קהל ומצלמות? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשביל מה אמנון יצחק אומר את הדברים האלה בפני קהל ומצלמות?

radioactive

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

והסרטון שהוא טוען שהדינוזארים לא היו קיימים?

חחח כן הזכרת לי את זה. גם אני התפלאתי מכמה מההתבטאויות האקסצנטריות שלו בלשון המעטה.

בכל מקרה אני בספק גדול אם זאת העמדה הרשמית של המוסד הדתי "לשאלת הדינוזאורים" ואני בספק אף יותר אם הקהל ששומע את הדרשה לוקח הצהרה כזאת ברצינות רבה.

התבטאויות אומללות אלה או אחרות לא משקפות דבר חוץ מאשר אמירות לא נבונות במיוחד של הרב אמנון יצחק עצמו, ואין הם משליכות על הציבור הדתי בכללותו. הסרטונים האלה מנסים להשתמש בו כאמצעי להתקפה וללעג על המוסד הדתי, באופן לא פיריי, וזאת אינני אוהב. אמנון יצחק הוא לא מדען ולא יותר מאשר נישה ואני שואל את עצמי מה הוא מציק כול כך לאותם אנשים שנטפלו אליו? שימצאו חיים! הוא לא הראשון וגם לא יהיה האחרון, אז את מה הם בדיוק מנסים לשנות? ככה זה היה מאז ומעולם ואמונה לא מתערבבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנון יצחק הוא ללא ספק נואם מוצלח אם לשפוט לפי התוצאות, אך זה רק בגלל שאין לו בעיה לדבר על נושאים שאינם מבין בהם ולפלוט שטויות או שקרים מבלי להניד עפעף.

אה, ובקשר לטענה לפיה הוא חכם יותר מהאדם הממוצע ברחוב, יש לי שלושה דברים להגיד:

1. חכמה לא נמדדת רק בידע, אלא גם ביכולת להודות כי אינך יודע. אדם ממוצע כשאינו יודע, יגיד "לא יודע". יתרה מכך, לאדם ממוצע אין בעיה להודות באמת עובדתית גם כשזו לא נוחה לו. מאידך, אמנון יצחק ימציא שקר כלשהו - העיקר שהוא יתמוך במשנתו.

2. גם אם החלטת שהוא אינו טיפש מהאדם הממוצע, יש לזכור כי האדם הממוצע לא אוסף אנשים באולמות כדי לחלוק איתם את ה"ידע" שלו. השוואה הוגנת תהיה אם כן לא מול האדם הממוצע, אלא אנשים שנותנים הרצאות מסוג כלשהו שמטרתם המוצהרת היא להעשיר את הידע של הצופים.

3. למדע התאורטי, אותו אמנון יצחק כה נהנה להשמיץ, ישנו צד פרקטי: מכשירים, תרופות וכיו"ב. כל תוצר מדעי שעובד מוכיח שהתאוריות העומדות בבסיסו אינן "ממבו-ג'מבו" שאפשר להאמין בו ואפשר שלא, אלא משהו שאשכרה עובד. הקשרים הללו, בין תאוריות לפרקטיקה, לפעמים סבוכים מדי עבור האדם הבלתי-מתמצא, ועל כן מחב"תים כמו יצחק מרשים לעצמם לסלף עובדות רבות, למרות שהן הצופים בהם והן הם עצמם משתמשים ביומיום בהוכחות לאותן עובדות שהם דאגו לסלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח כן הזכרת לי את זה. גם אני התפלאתי מכמה מההתבטאויות האקסצנטריות שלו בלשון המעטה.

בכל מקרה אני בספק גדול אם זאת העמדה הרשמית של המוסד הדתי "לשאלת הדינוזאורים" ואני בספק אף יותר אם הקהל ששומע את הדרשה לוקח הצהרה כזאת ברצינות רבה.

התבטאויות אומללות אלה או אחרות לא משקפות דבר חוץ מאשר אמירות לא נבונות במיוחד של הרב אמנון יצחק עצמו, ואין הם משליכות על הציבור הדתי בכללותו. הסרטונים האלה מנסים להשתמש בו כאמצעי להתקפה וללעג על המוסד הדתי בכללותו באופן לא פיריי וזאת אינני אוהב. אמנון יצחק הוא לא מדען ולא יותר מאשר נישה ואני שואל את עצמי מה הוא מציק כול כך לאותם אנשים שנטפלו אליו? שימצאו חיים! הוא לא הראשון וגם לא יהיה האחרון, אז את מה הם בדיוק מנסים לשנות? ככה זה היה מאז ומעולם.

ובגלל שהדיון הוא לא דת ואמונה (כי יש כבר דיון כזה) אלה על השיטות הנלוזות של הבחור הזה וחבריו, אני שמח שהגענו למסקנה שהבחור מטומטם ושקרן ועכשיו אפשר להפסיק את הדיון :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר לפסוק שהבן אדם מטומטם, בתחום הדת יש לו ידע גדול, למרות שאני לא בטוח בקשר ליישום של הידע.

לשקר לחילוני בשביל לקרב אותו לדת? מי ייתן לך להרוס לעצמך את הנפש בשביל מישהו אחר?

מי אמר לך שלא תתפתח דת לא נכונה בגלל השטויות שאתה אומר?

התורה שאתה מאמין שהיא הגיעה מהשמים לא טובה מספיק כדי להחזיר אותו בתשובה? התורה שאתה ממציא יותר טובה?

כמו שלי אחד ממנהלי היסודי אמר שהוא מחתן חילונים בכוונה עם עדי שקר כי הוא יודע שהם יבגדו מיד אחרי זה...כשהייתי קטן עוד חשבתי שהוא צודק... כאילו מה? מי התיר דברים כאלה?

דרך אגב שלפי כמות החילונים שחזרו בתשובה לפי המספרים שלו היו אמורים להיות בארץ 140% דתיים... חזרה בתשובה של צחוקים וצעקות מחזיקה לשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו השיטות הנלוזות של הבחור הזה וחבריו, אני שמח שהגענו למסקנה שהבחור מטומטם ושקרן ועכשיו אפשר להפסיק את הדיון :D

שיטות נלוזות?! לא הייתי קורה לו לא מטומטם ולא שקרן אלה מילים שלך לא שלי, הוא דווקא הרשים אותי כבן אדם שנון ונבון. מצידי שיפלוט כל שטות שבא לו זאת זכותו להשקפת עולמו וזה ממש לא מעניין אותי אם הוא בוחר להיות עיוור לדברים מסוימים שיבושם לו. אם יש מפגרים שמוכנים לינוק כול מה שיוצא לו מהפה כתורה משמים זה כבר בעיה עם השכל העקום שלהם.

אילו פעם היה מישהו שיודע באמת להתנצח אייתו כבר היה יוצא מזה משהו מעניין יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמבל חסר הביטחון שיצר את הסירטון הזה בטח משתייך לאותה קבוצה של חסרי בינה שהפריעה לו בגסות באוניברסיטה.

גנבת לי את המילים מהפה..

הבחור החכמולוג הדבילי שמסתתר מאחורי הלעג לרבנים והטמטום לאנשים עם פי 1000 ידע ממה שיש לו,הצליח להדליק אותי

אחרי שאני רואה שהוא מסנן תגובות של גולשים.זאת אומרת שזה נובע מהסתה ! שנאה נטו !

ומה שמצחיק שהטענות שלו כנגד הרבנים היא כזאת דפוקה וילדותית,ממש כמו הנייר החתוך..

נכון שיש לרב חוש הומור קצת רדוד..לא כולם באים לשמוע אותו בשביל להחכים..יש כאלה שבאים לצחוק,וזה מה שהרב נותן-דופק הופעה מינימלית לפי הביקוש.כן,יש כאלה שיגידו "זה רב ?? " וילכלכו.

העניין שהוא מלכלך על עוד הרבה רבנים וסותר את התורה בכלל! (צפו בשאר הסרטונים).וסותם פיות של אנשים שרוצים להגיב.

הטמבל בודק לי כוכבים בחיפוש בגוגל... איזה טיפש נוראי! חכמולוג בלי עמוד שידרה..

הדביל המושלם! :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטות נלוזות?! לא הייתי קורה לו לא מטומטם ולא שקרן אלה מילים שלך לא שלי, הוא דווקא הרשים אותי כבן אדם שנון ונבון. מצידי שיפלוט כל שטות שבא לו זאת זכותו להשקפת עולמו וזה ממש לא מעניין אותי אם הוא בוחר להיות עיוור לדברים מסוימים שיבושם לו. אם יש מפגרים שמוכנים לינוק כול מה שיוצא לו מהפה כתורה משמים זה כבר בעיה עם השכל העקום שלהם.

איזה מין השקפת עולם זאת? זה לא השקפת עולם להתכחש למה שעומד לך מול הפנים, זה להיות מטומטם.

אפשר להיות דתי, אני אישית לא מאמין באלוהים אבל להאמין באלוהים זה לא השקפת עולם שלילית, אבל מה שאמנון יצחק עושה זה כן שלילי, זה למכור שקרים וטמטום לאנשים שלא יודעים יותר טוב, לשקר לאנשים בפנים זה כן שלילי.

גנבת לי את המילים מהפה..

הבחור החכמולוג הדבילי שמסתתר מאחורי הלעג לרבנים והטמטום לאנשים עם פי 1000 ידע ממה שיש לו,הצליח להדליק אותי

אחרי שאני רואה שהוא מסנן תגובות של גולשים.זאת אומרת שזה נובע מהסתה ! שנאה נטו !

ומה שמצחיק שהטענות שלו כנגד הרבנים היא כזאת דפוקה וילדותית,ממש כמו הנייר החתוך..

נכון שיש לרב חוש הומור קצת רדוד..לא כולם באים לשמוע אותו בשביל להחכים..יש כאלה שבאים לצחוק,וזה מה שהרב נותן-דופק הופעה מינימלית לפי הביקוש.כן,יש כאלה שיגידו "זה רב ?? " וילכלכו.

העניין שהוא מלכלך על עוד הרבה רבנים וסותר את התורה בכלל! (צפו בשאר הסרטונים).וסותם פיות של אנשים שרוצים להגיב.

הטמבל בודק לי כוכבים בחיפוש בגוגל... איזה טיפש נוראי! חכמולוג בלי עמוד שידרה..

הדביל המושלם! :s07:

אתה מוזמן לקרוא את כל הדיון, אחרי שתעשה את זה (זנ לא כאילו שלחתי אותך לקרוא את דיון "דת ואמונה" סך הכל שלושה עמודים) אתה מוזמן להגיב שוב, לא ממש בא לי לכתוב מחדש את מה שכבר כתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי שקראתי את כל הדיון, אני די מסכים עם מה שאמר רוניי, גם אם אתם חושבים שהמטרה שלכם רצויה ונכונה, הדרך, לפחות לדעתי, לוקה בחסר, הסרטונים האלה(כמו רוב סרטוני נו באמת) ערוכים בצורה ילדותית ומתנשאת, לא באמת מתמודדים עם השאלות שעולות אלא סתם מנגחים בהצגת חצאי אמיתות ועיוות הכתוב(כן כן בערך כמו הטענות שלכם על הרב אמנון יצחק)

אני רק מרגיש צורך בתור אדם דתי לסתור ולמחות על הזלזול שלכם ברבנים, אם אני אגיד לכם שאיזה פרופסור מאיזה אוניברסיטת חור כלשהי אמר משו, או עשה איזה מחקר, אתם תתייחסו בכבוד(לאו דווקא תקבלו - אבל כן תשמעו). אבל אם רב מביע דעה בנושאי , שומו שמיים, ישר קופצים בראש ואומרים שהוא לא מבין, ומי הוא בכלל, ובכלל שכל החינוך הדתי הוא כזה שהילדים החרדים האלה לומדים רק לזרוק אבנים(ציטוט מאחת התגובות פה).

אני אישית, לא חסיד של הרב אמנון יצחק ולמען האמת לא שומע את שיעוריו(למעט אחד או שניים), אותם אלו שכן הולכים לשיעוריו אלו חילונים וכאלו שמתחזקים בדת, אם אתם באמת פתוחים ורוצים לראות איך מתנהל שיעור תורני בנושאים כאלה, אני ממליץ לכולם לראות את השיעור הבא:

http://www.meirtv.co.il/site/archive_new.asp?cat_id=3742&rabbi=3988

כן, זה שיעור ארוך ולא קליפ מגמתי, אבל אני חושב שניתן להפיק ממנו דבר או שניים.

אגב, השיעור הוא של הרב ראובן פיירמן, אתם מוזמנים לקרוא אודותיו באתר של מכון מאיר, או לחילופין לגגל עליו.

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מין השקפת עולם זאת? זה לא השקפת עולם להתכחש למה שעומד לך מול הפנים, זה להיות מטומטם.

אפשר להיות דתי, אני אישית לא מאמין באלוהים אבל להאמין באלוהים זה לא השקפת עולם שלילית, אבל מה שאמנון יצחק עושה זה כן שלילי, זה למכור שקרים וטמטום לאנשים שלא יודעים יותר טוב, לשקר לאנשים בפנים זה כן שלילי.

אתה מוזמן לקרוא את כל הדיון, אחרי שתעשה את זה (זנ לא כאילו שלחתי אותך לקרוא את דיון "דת ואמונה" סך הכל שלושה עמודים) אתה מוזמן להגיב שוב, לא ממש בא לי לכתוב מחדש את מה שכבר כתבתי.

קראתי טוב את הדיון.לא רלוונטי.

אם אתה לא מאמין באלוקים אני חוסך את האנרגיה מלטחון מים.

רק דבר שמאוד מעניין אותי בדברים שלך..אני רוצה להגיע לשורש העניין בדברים שלך אם באמת יש להם יסודות.

איזה סוג של שקרים ? (תורת משה,אלוקים?)

הרב אמנון מכריח אנשים לבוא ולשמוע אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'Deddy'

לשקר בשביל חזרה בתשובה.

הבאת לינק לא למקור הלכתי וגם שלא מדבר על לשקר בשביל חזרה בתשובה.

בכל אופן ראית את תגובתו של 16 ? רצוי שתעבור עליו.

על פי הההלכה אסור לשקר בשום דבר הקשור לדברי תורה ,על כך מפורט בתלמוד על איסור לרב לומר דבר שאינו מכיר ויודע.

ביקורת זה אחד מאבני היסוד של היהדות , חז"ל לאורך הדורות עסקו בכך והראו שאפשר לשאול ולהקשות ללא חשש , מי שראה פעם בחיים שלו תלומד (גמרא )יכול לראות שם את זה בבירור - וגם שם הגמרא אינה חוששת להודיע למסקנה שאין הכרעה לשאלה במצב של "תיקו" בלשון התלמוד.

אז הגמראה מראה כי חז"ל מעולם לא העזו לומר דבר שאינו אמיתי , הם הודו בכל דבר ,והציגו ביקורתיות חריפה.

על פי ההלכה מותר "לשנות מהאמת" אך ורק במקרה אחד בלבד: שלום בית, ושלום בין אדם לחברו. בציבור הכללי זה נקרא בשם "שקר לבן". כך לדוגמה, אם גבר אומר על אשתו דבר לא יפה, מותר לך להסתיר את הדבר או אפילו לשנות מהאמת, כדי שלא יווצר ריב. אהרון הכהן היה הולך לאנשים שונאים ואומר לכל אחד מהם שחבירו בעצם אוהב אותו, וכך הוא היה מקרב את היהודים ביחד ומשרה שלום. זה למעשה המקום היחיד בכל ההלכה כולה שמתיר "שקר לבן": למטרת שלום. מכאן מבינים שאסור לשקר לכל מטרה אחרת, ובודאי שלא בשביל לקרב רחוקים .

הרי בתורה נאמר "וְיָדַעְתָּ הַיּוֹם וַהֲשֵׁבֹתָ אֶל לְבָבֶךָ כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת אֵין עוֹד." - התורה דורשת ידיעה ולא אמונה עיוורת ושיקרית.

וגם התורה דורשת "מדבר שקר תרחק".

....................

צריך קצת להכיר את הרב אמנון יצחק -בשביל להבין את ההומור שלו.

לידע כללי הוא באמת לא רב- רב הוא אדם שמוסמך ל'רב הלכה' . אך כיום כל אחד מקבל תואר של רב גם מורה בבית ספר דתי-מתוך כבוד.

לדוגמה:הקטע עם הסיני.

כמובן שמה שהר' אמנון זרק 'סיני שהלך לאפריקה' - זו לא אמירה מבוססת.

אבל צריך להכיר את הרב יצחק , כפי שלחלק מתומכי האבולוציה מתבססים על כל מיני פרשנות אישית שאין אלו יותר מאשר השערות ושיחזורים דמיוניים ,כך הוא מביא אותה בהפוכה של גם פרשנות אישית משל עצמו.

הרב פירש את דבריו כשהוא אומר בצחוק - זו התיאוריה שלי, וסינים מגיעים לכל מקום .

....................

הר' אמנון אכן בקיא בכלליות גם בנושא המדע, אתה לא יכול ללמוד עליו אך ורק מכמה סירטונים ערוכים שלוקחים מפה ומשם מתוך מאות הרצאותיו.

הרב למשל נשאל כיצד היהדות מתמודדת עם הטענה לאבולוציה בטבע, ולכן בהחלט היה זה רלוונטי לשאול רב המתמצא ביהדות.

.................

דינוזאורים:

קודם יש לשים לב שמדובר בהרצאה ישנה מאוד .

הר' אמנון לא טען שלא היו דינוזאורים בכלל, אלא טען שלא היו בהכרח דינוזאורים, כפי שהמדע מתאר אותם , מכיוון שהשיחזורים אינם אמינים,( שלא ניתן לדעת על פי עצמות כיצד נראה היצור עם עור וגידים, מה היה צבעו, מה הוא אכל, האם הוא חי בלהקות או לבד, להיכן נדד וכיצד התגורר וכו' ) כדבריו: "לבנות משהו שיתאים לעצמות האלה - זה נקרא שחזור. וכן נמצא דינוזאור של 15 מטר ושל 6 מטר בבריטיש מוזיאון - של בריטניה" . הר' מראה במפורש שהוא יודע על קיומם של שלדים כאלו, ועל הימצאותם במוזיאונים בעולם.

אם נרצה לפרש את דברי הר' שלא היו דינוזאורים בכלל, הרי מכל מקום הרב אמר זאת באחת מהרצאותיו הראשונות בהן עדיין לא עסק כמעט בטענות מסוג זה. אבל אין לאף אחד ספק שכיום הר' מתאר את הדינוזאורים כעניין של מה בכך, וגם בהרצאה המדוברת הזכיר הרב שלדי דינוזאורים במוזיאון בבריטניה. ומכאן נראה שהרב מכיר בקיומם, ולא ניתן עוד לפרש את דבריו בנושא זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה אתה חושב שהוא שורש הבעיה? הלו! אולי תתעורר ותתפכח? אין שום דת שמעוגנת במציאות, בכולם יש המון הבלים תוך הכחשתה הבוטה, זה מפתיע אותך?!

שמעת פעם על סינטולוגיה? הרב אמנון מאוד מתון לעומתם.

"לפני 75 מיליון שנה הגיע לכדור הארץ עריץ בשם זִינוּ‏[24] מהחלל. הוא שתל בהרי געש נשמות של חייזרים ואחר־כך הפציץ הרי געש אלו בפצצות מימן. אחרי חורבן החיים על־פני האדמה נותרו רוחות החייזרים שנהרגו בהפצצה ואלו נצמדו ונצמדות עד היום לבני אדם ומתנהגות כטפילים נפשיים. הם מכונים "תטאנים גופניים" (Body Thetans) והשלבים המתקדמים ביותר בטיפולים סיינטולוגיים עוסקים בסילוקם."

חפיפה בין אמונה למדע כבר מזמן איבדה את משמעותה.

אבל מה שאמנון יצחק עושה זה כן שלילי, זה למכור שקרים וטמטום לאנשים שלא יודעים יותר טוב, לשקר לאנשים בפנים זה כן שלילי.

כמו שכבר אמרתי אנשים הם יצורים אוטונומיים שיכולים לחשוב בכוחות עצמם, הוא לא עושה שום פסול. תאשים את הטבע האנושי אם תירצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סוף לפילוסופיה.. תמיד אפשר להתחכם.

אם באמת הייתם מנסים להבין את המסר של הרבנים,שבמקרה.... נלקח מהזוהר (תורת היסוד) -חמשת חומשי תורה..

הייתם מבינים שכל תורת האבולוציה זאת בדיחה עם שיפורים.תמיד יש את אלה שיתנגדו..אנחנו בני אדם.החוכמה היא להבין דבר מתוך דבר,

שזה נקרה בינה!. אם אתם בשלכם ולא מנסים להבין אז זאת אומרת שאתם לא מנסים מספיק.זה נקרה כסילות.

עריכה:

טבע זה מלשון טביעה.טביעה רוחנית בבריאה הגישמית.

בספר הזוהר יש תגליות לפני 1800 שנה(רבי שמעון),שרק עכשיו גילו..וממשיכים לגלות,כמו למשל מספר הכוכבים המדוייק.

על כן יש לחזק את הרבנים (גם הסטנדפיסטים למינהם) במקורות שלהם.ועל זה אי אפשר להתווכח...לפני שניוטון נולד וסבתא שלו,כבר רשום וחרוט ! בזוהר שכדור הארץ הוא עגול ושיש כח משיכה.מאיפה רבי שמעון ידע ? מעניין מאוד.וזאת רק הוכחה קטנה.

אף מפץ או תופעת טבע לא יכולים לברוא מח עם גוף מורכב שחושב וחולם.כמו שמסופת חול לא יווצר או ישות מסויימת.

נקודה למחשבה^..על קצה המזלג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

לא מסכים איתך בעליל.

המקרה שגרם לי להיות נגד האדם הזה הוא שמישהו מהישיבה שלי בא להרצאה שלו ופתח בשאלה על גיוס לצבא. הרב כמובן צחק עליו וניסה לענות על הטיעונים שלו, אבל כל מי שהיה שם הסכים שלרב לא היה יותר מדי מה להגיד חוץ מ "אני לא מפרש ככה את הרמב"ם"

אחרי שנתיים או שלוש [השנה] הרב הגיע לאותו מקום - וכמובן כל הצעירים באו לראות מה יהיה השנה כולל אותו אחד שהתווכח איתו שנה שעברה - ההפתעה: הוא ראה את עצמו בסרטון של הרב! אבל מסתבר שרק הרב דיבר וראו את מי שהתווכח איתו רק מגמגמם קצת.

קשה לי להגיד משהו טוב על המקרה הזה. לפני זה לא הייתה לי ביקורת כלפיו, אפשר להגיד [בקושי] שאין צורך להתגייס ואפשר לשבת בישיבה - אבל לא ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'Deddy'

לשקר בשביל חזרה בתשובה.

הבאת לינק לא למקור הלכתי וגם שלא מדבר על לשקר בשביל חזרה בתשובה.

בכל אופן ראית את תגובתו של 16 ? רצוי שתעבור עליו.

'מהו אמת ומהו שקר? בתחילת חינוכנו הבנו, שאמת הוא כשמספרים עובדות כמו שאירעו; ושקר, כשמשנים זאת. אך זהו רק באופנים פשוטים, אבל למעשה יש הרבה אופנים שבהם אין הדבר כן. לפעמים אסור לומר דברים כמו שהם... בלי תועלת והכרח, ולפעמים צריך דווקא לשנות, כשהאמת לא יועיל אלא יזיק, כי אז מה שנראה כאמת הוא שקר, שמוליד תוצאות של רע, ומה שנראה כשקר מביא לתכלית של אמת. נמצא, שאמת הוא מה שמביא לטוב ולרצון הבורא, ושקר הוא מה שנותן הצלחה לעסקיו של שר השקר, הסטרא אחרא (השטן)'

(ר' א.א. דסלר, 1953-1892, מכתב מאליהו, כרך א, עמ' צד).

'ואם כן, כיוון שעל ידי טעות זו אדם מכיר את השם-יתברך – מה איכפת לן שזה טעות? ... וכיוון שתכלית היוצא מטעות זו הוא אמת, ובאופן אחר בלעדיו אי אפשר שתצא ההכרה [של האלוהים], נמצא שטעות זו היא האמצעי היחידי להשיג התכלית האמיתית, ואם כן – הרי הוא באמת הדרך הנכון, ואי אפשר לקראו בשם "שקר". ההבדל בין שקר לאמת נמדד על-ידי תוצאת הדברים הנולדת מזה, ואם התוצאה אמת, גם האמצעים הממציאים אמת זו הם אמיתים'.

(ר' ירוחם ממיר, 1936-1873, דעת חכמה ומוסר, כרך א, עמ' קיג).

בכל מקרה, אנחנו סוטים מהנושא המקורי והופכים אותו להעתק של דיון "דת ואמונה", ממש אין לי רצון להיכנס לדיון דת ואמונה, אתה רוצה להאמין באמת שלא מעניין אותי - תאמין באלוהים ובמה שבא לך, אבל תשאיר את המדע למדענים, או לפחות תלמד מספיק על ביולוגיה לפני שאתה עושה מעצמך צחוק כשאתה מנסה לסתור אותה.

בבקשה מכם - הדיון הזה לא אמור להיות דיון "דת ואמונה" זה כבר דיון אחד כזה, הדיון הזה עוסק רק באמנון יצחק וחבריו שאני לא מאמין שהם יצוג רציני של היהדות, הם יותר כמו בדיחה טובה.

אם באמת הייתם מנסים להבין את המסר של הרבנים,שבמקרה.... נלקח מהזוהר (תורת היסוד) -חמשת חומשי תורה..

כל ההודעה הזאת לא שייכת לדיון אז בגלל זה אני מתעלם, אבל כן היה לי קשה שלא להגיב על זה, אתה מודע לכך שספר הזוהר נכתב לפני בערך 700 שנה ע"י רב כלשהו מספרד? הוא טען שהוא מצא את הספר המקורי והעתיק אותו מחדש, אך את המקור אף אחד חוץ מאותו רב לא ראה..

ומה אתה חושב שהוא שורש הבעיה? הלו! אולי תתעורר ותתפכח? אין שום דת שמעוגנת במציאות, בכולם יש המון הבלים תוך הכחשתה הבוטה, זה מפתיע אותך?!

לא אני זה שביקשתי שהוא ינסה לעגן את הדת במציאות, הוא זה שמנסה לעשות את זה (ולא מפתיע שהוא נכשל)

שמעת פעם על סינטולוגיה? הרב אמנון מאוד מתון לעומתם.

"לפני 75 מיליון שנה הגיע לכדור הארץ עריץ בשם זִינוּ‏[24] מהחלל. הוא שתל בהרי געש נשמות של חייזרים ואחר־כך הפציץ הרי געש אלו בפצצות מימן. אחרי חורבן החיים על־פני האדמה נותרו רוחות החייזרים שנהרגו בהפצצה ואלו נצמדו ונצמדות עד היום לבני אדם ומתנהגות כטפילים נפשיים. הם מכונים "תטאנים גופניים" (Body Thetans) והשלבים המתקדמים ביותר בטיפולים סיינטולוגיים עוסקים בסילוקם."

כן סינטולוגיה היא בדיחה טובה, מה הקשר? חוץ מזה שאתה מוכיח שאנשים מוכנים להאמין לכל בדיחה (אבל שוב אנחנו נגררים לדיון דת ואמונה)

כמו שכבר אמרתי אנשים הם יצורים אוטונומיים שיכולים לחשוב בכוחות עצמם, הוא לא עושה שום פסול. תאשים את הטבע האנושי אם תירצה.

סוף סוף הדיון שלנו..

אני כן מאמין שלשקר לאנשים ולספר להם מידע מוטעה הוא פסול, אתה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...