[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים] - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים]

ksn1981

Recommended Posts

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חבר'ה.. הכל טוב.. כמעט..

אני כותב לכם ביקורת (אקשר אליה כשאסיים) על כל המאווררים שניסיתי..

בינתיים לפי התמונה המצורפת:

1.

האיזור מתחת לכרטיס המסך עדיין מכניס אוויר.. האם ישנו הסבר אחר מזה שמאווררי כרטיס המסך הם אלה שאחראים לכך?

(כל כך הרבה אוויר נכנס.. אני משתגע..)

2.

אם אחליף את המאוורר האחורי (1450) בזה שליד כרטיס המסך (1150) האם זה יגרום בעיות? אני חושב על שתיים כאלה:

- האחורי לא יספיק להוציא את מה שמאוורר המעבד דוחף..

- "התעלה האמצעית" עם שני המאווררים, תסבול מחוסר שיווי משקל שבקצה אחד 1150 ובשני 1450? זה לא ייאלץ את ה-1150 להסתובב יותר? ואולי להתאמץ מעבר למה שתוכנן לו?

3.

המאוורר הקדמי העליון תלוי באוויר בעזרת אזיקונים מחורי הברגים..

אני הכי שומע אותו מבין כל ה-1150ים למרות שהוא דווקא יותר פנימה..

יש לכם טיפים לאיך ליישר אותו.. נראה לי זאת הסיבה לא?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב לא מבין למה אתה צריך 4 מאווררים שמכניסים אוויר..שחלקם תלוים בקומבינה..

בעוד יש לך מאוורר בודד שמוציא אוויר.. :-X אתה סתם הורג את הסירקולציה..

ולא הבנתי את השאלה ראשונה..מה זא אומרת האזור ? המאוורר של הכרטיס מסך לוקח אוויר מהמארז וזורק אותו החוצה..עובדתית..

אין שום מאוורר "באזור הזה" שמכניס אוויר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב לא מבין למה אתה צריך 4 מאווררים שמכניסים אוויר..שחלקם תלוים בקומבינה..

בעוד יש לך מאוורר בודד שמוציא אוויר.. :-X אתה סתם הורג את הסירקולציה..

ולא הבנתי את השאלה ראשונה..מה זא אומרת האזור ? המאוורר של הכרטיס מסך לוקח אוויר מהמארז וזורק אותו החוצה..עובדתית..

אין שום מאוורר "באזור הזה" שמכניס אוויר..

זה יותר הסירקולציה הורגת אותי מאשר אני הורג אותה..

תזכורת ממה שעברתי עם המארז:

א.

P183 + שני מאווררים (עליון ואחורי) שמגיעים איתו (TriCool על LOW) = אוויר יוצא יותר מאשר נכנס = אוויר נכנס ממקומות שלא אמור להיכנס מהם (חריצי ההרחבה וחירורים אחוריים - האזור מתחת לכרטיס המסך).

ב.

הוספת מאוורר אחד קדמי לא פתרה את הבעיה.

ג.

הוספת שני מאווררי SlipStream1200 קדמיים גם לא פתרה את הבעיה ואף הוסיפה רעש די מורגש.

ד.

בעקבות הדיון הארוך כאן (שהיה לך חלק נכבד ממנו).. הוחלט לבטל את המאוורר העליון (מעל למאוורר המעבד) ולהחליף את כל השאר.. הכל. ולהוסיף עוד.. תוך כדי שמירה על "שקט" ועל זה שיוכנס הרבה אוויר (שלא יצטרך להיכנס מחריצי ההרחבה)..

זה מה שנעשה לאחרונה.. ותתפלא.. למרות שזה נראה די הזוי.. בעיית הרעש נפתרה.. ויותר מכך (מה שמשגע אותי), האוויר היוצא, איכשהו, עדיין, יותר מאשר זה שנכנס! עובדה האוויר ממשיך להיכנס מאותו אזור מתחת לכרטיס המסך (חריצי הרחבה וחירורים)!

ההסבר היחידי שמצאתי (ושאלתי לאישורו), זה ששני המאווררים של כרטיס המסך כנראה חזקים מספיק גם בשביל לאזן את הפרש המאווררים המוציאים לעומת המכניסים.. ואפילו ליצור צורך בעוד הכנסה של אוויר (מתחתיהם - חירורי חריצי ההרחבה)..

זו היתה השאלה הראשונה, ויש עוד שתיים..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוויר תמיד יכנס דרך חורי האיוורר..בגלל זה הם שם !

בעיית רעש לא קשורה לסירקולציה..מאותה מידה יכולת להישאר עם אותה סירקולציה אבל להחליף מאווררים..

שורה תחתונה.אני באמת לא מבין מה הבעיה :s05: :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

taotao באמת שהייתי די פעיל בת'רד הזה :facepalm:

היו לי בעית רעש שנפתרה (למרות שהוספתי מאווררים) ובעית סיקרולציה שעוד לא..

- לא קישרתי בין רעש וסירקולציה.

- חריצי ההרחבה, יכולים להיות אטומים לגמרי, או מחוררים בשביל מעבר אוויר ואף אחד לא קבע כיוון.. יש שאומרים EXHAUST ויש שאומרים INTAKE וגם זה לא עניין מוחלט שכן זה אמור להיות תלוי בסירקולציה הכללית במארז..

אני עשיתי את כל מה שעשיתי, בין היתר על מנת שחריצים אלה יוציאו ולא יכניסו אוויר.. ולמרות שנסחפתי בכמות המאווררים המכניסים (במיוחד במקביל לאזור הזה) לעומת המוציאים על מנת להבטיח זאת, לא קיבלתי את מה שרציתי ונשארתי עם השאלות ששאלתי..

עדכון: [ביקורת השוואתית] מאווררי 120mm

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=498994.msg4270346#msg4270346

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה.. הכל טוב.. כמעט..

אני כותב לכם ביקורת (אקשר אליה כשאסיים) על כל המאווררים שניסיתי..

בינתיים לפי התמונה המצורפת:

1.

האיזור מתחת לכרטיס המסך עדיין מכניס אוויר.. האם ישנו הסבר אחר מזה שמאווררי כרטיס המסך הם אלה שאחראים לכך?

(כל כך הרבה אוויר נכנס.. אני משתגע..)

2.

אם אחליף את המאוורר האחורי (1450) בזה שליד כרטיס המסך (1150) האם זה יגרום בעיות? אני חושב על שתיים כאלה:

- האחורי לא יספיק להוציא את מה שמאוורר המעבד דוחף..

- "התעלה האמצעית" עם שני המאווררים, תסבול מחוסר שיווי משקל שבקצה אחד 1150 ובשני 1450? זה לא ייאלץ את ה-1150 להסתובב יותר? ואולי להתאמץ מעבר למה שתוכנן לו?

3.

המאוורר הקדמי העליון תלוי באוויר בעזרת אזיקונים מחורי הברגים..

אני הכי שומע אותו מבין כל ה-1150ים למרות שהוא דווקא יותר פנימה..

יש לכם טיפים לאיך ליישר אותו.. נראה לי זאת הסיבה לא?

1. תנמיך את המאורר שלך דרך Afterburner ותבדוק אם אכן זה המאורר של הכרטיס שיונק את האוויר מפתחי האוורור הללו, אם כן אז אל דאגה מפני שלא יישקף שום בעיית סירקולציה אם אכן המאורר של הכרטיס מסך אחראי לכך.

2. זה די פשוט, ככל שתקרב שני מאוררים לא זהים ובעלי CFM שונה יגבר הסיכוי לשריפת המנגנון הפנימי של המאורר, אמנם לא מדובר בסיכון ודאי אך הסיכוי לכך קיים. הפעולה בהתחלה לא תגרום להאצת RPM של אחד מהמאוררים, אך ברגע שזה יקרה המאורר פשוט ישחוק את המנגנון הפנימי לחלוטין.

3. כבר קיבעתי מאוררים בעבר עם אזיקונים ולא היה לי שום בעיית רעש, פשוט תוודא שהמאורר עצמו לא נוגע בשום אובייקט מתכתי של המארז אלא רק תלוי באוויר על ידי האזיקונים, כך זה אמור לפתור את הבעיה שיש לך.

אגב, לגבי זה שאמרת שאם מורידים את הRPM של הGT אז הרעש גובר זה ממש שטויות, כל הפורומים של מים בחו"ל מוצפים באנשים שמשתמשים בעשרות מאוררים כאלה במערכות שלהם עם הנמכת RPM ללא שום בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...