[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים] - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עדכון-ביקורת שלי] - תכנון ובחירת 4-5 מאווררים למארז P183 [תמונות בפנים]

ksn1981

Recommended Posts

מסתבר שהתמונה אינה מדוייקת כיוון שבאתר של SCYTHE השתמשו ביחידות שונות עבור

ה-SlipStream וה-GentleTyphoon

(ה-SS וה-GT)

צירפתי תמונה שמשווה את שניהם (ביצועים, שקט והיחס ביניהם) !

מה אתם אומרים?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כפי שאמרתי מקודם, יצרנים תמיד נוטים לייפה את המצב האמיתי... הנתונים של הSS הם שיקריים בוודאות, אין אף מאורר שמסוגל לתת מעל 100 CFM עם רמת שקט שכזו.

אתה רוצה אומדן אמיתי למאוררים?

http://supco.co.il/pl_product~DAVM~3~23.htm

בכל מקרה, כבר היה לי עשרות SlipStreams והם פשוט לא מתקרבים לרמת יחס שקט/CFM של הGT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אנשים :xyxthumbs:

אחרי שניסיתי את ה-SS/1200 (היה לי בסיס להשוואה), שקלתי רק את דגמי ה-Scythe בדיוק מסיבות אלה.. חשבתי שחברה שרוצה לייפה נתוני מוצר מסויים, לפחות תעשה זאת באותה הדרך (שראתה למייפה) לשאר המוצרים מאותה הקטגוריה..

עכשיו לך תבין אותם :nixweiss:

מצד אחד,

מעניין למה בחרו לזייף דווקא ב-SS.. אני דווקא חשבתי שבזה שהם בחרו עבור ה-GT יחידות m3h (המנפחות את המספר לעומת CFM), הם רצו "לטשטש" את ביצועיו החלשים יחסית ל-SS.. הרי שהיתרון שה-GT בא להציע זה אריכות ימים ללא תקלות (MTBF), בגלל ה- Double Ball Bearing‎ לעומת ה- Sleeve Bearing‎.

מצד שני,

נתוני ה-SS (מלבד ה-Sleeve Bearing‎) הם טובים בהרבה מכל שאר המאווררים, הכוונה לכל המאווררים מכל החברות (גם היקרים והחדשים ביותר) כך שזה דווקא הגיוני שנתונים אלה אינם "אמיתיים"..

מצד שלישי,

עצם זה ש-"שיקרו", למה לסמוך על הנתונים שלהם כשזה נוגע ל-GT :s05:

מצד רביעי,

להסתמך על ניסיונם האישי של אנשים? אין אמירה אחידה בנושא.. ממש לא!

ו-jclarkk, שלא תבין אותי לא נכון, אני מאמין לך (ומודה לך על העזרה) שאמרת שה-GT מתעלה ברמות מעל ה-SS.. אבל ישנם אחרים שאומרים בדיוק ההפך!!

מצד חמישי,

ניסיתי להסתמך על סיקורי אתרים.. וכל אתר/סיקור/פוסט ישלו את "הכוכבים" שלו.. וניחשת נכון גם הם שונים.. אבל יש להגיד שבכללי, ה-SS וה-GT הם "כוכבים" לא קטנים שם!

שמתי לב ל:

http://www.silentpcreview.com/

שאומנם לא מזכירים את ה-GT, אך מהללים את ה-SS (ה-1200 בהרודת מתח וה-800 במתח מלא):

http://www.silentpcreview.com/article832-page6.html

מה גם שמרכיבים מחשבים שקטים במיוחד (משתמשים ב- SS/800) ועוד עם המארז שלי (P183) ושאר רכיבים דומים (אך כנראה ללא OC):

http://www.silentpcreview.com/Serenity_i7_Sandy_Bridge_PC

מצד שישי,

אין לי.. חבל רציתי לסגור קוביה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל חברה מודדת את הנתונים שלה בדרך אחרת, ולכן התוצאות "בפועל" לא תמיד משקפות את המציאות..

כמובן שאפשר להתווכח עוד הרבה..למה הם לא מודדים כמו שצריך וכו..אבל זה מה יש..

אין שום מאוורר שבאמת עומד אחד לאחד עם נתוני היצרן..תמיד יש חריגות (לטוב ולרע)..ואפילו גדולות..

איך שלא תסתכל על זה הSS והGT של SCYTHE מאווררים מוצלחים ומובילים..שוב..תמיד יש לכאן ולכאן..

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,

נ.ב. נא ליידע אותי אם צריך לפתוח ת'רד חדש.

היות ואני מחליף את כל המאווררים (גם של המארז), אני מקווה שבמצב החדש אוכל לשלוט בזרימת האוויר בעזרת בחירת מאווררים מתאימים. כמו שכבר ציינתם, בחירה נכונה תחסוך לי (לא מתכוון לכסף) בקר מאווררים קדמי שישלוט בכולם! יחד עם זאת יש לציין שהלוח מאפשר לי שליטת PWM על המאוורר האחורי וניטור מהירות של ארבעה מאווררים (ז"א אם לא אבטל את העליון, אצטרך לחבר מאוורר אחד ישירות לספק - ללא ניטור מהירות).

המצב מתואר בתמונה המצורפת.. והשאלות:

------------------------------------------

-1?- מאוורר זה יהיה תלוי (אזיקונים).. יפריע?

-2?- אני שוקל לבטל (ולסתום פתח) מאוורר עליון זה, גם בגלל שהוא מקשה עלי להשוות אוויר נכנס ליוצא (מה שיצר את בעיית כניסת האוויר מהחירורים והחריצים האחוריים במארז).. וגם בגלל שהוא ממוקם בדיוק מעל מאוורר המעבד החשוף ואני חושב שהוא מפריע לו להסתובב "בטבעיות"!

-3?- האם האוויר אכן ייצא מחריצים אלה? זאת אחת הכוונות כמובן!

-4- החצים המודגשים בצהוב הם המאווררים שאני קונה.. איזה לבחור (לא SS, כנראה GT אך לא חייב)? ובאיזה מהירות יהיה כל אחד?

הכוונה שהזרימה המיוחלת תתאפשר אבל עם רעש נמוך ככל האפשר וקירור שיספיק ל-OC של 2600K מעל ל- 4.5GHz..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היתי משנה שום דבר במארז יש סיבה לכל פתח שקיים שם להוסיף מאווררים תמיד מומלץ,

המהירות של המאוורר תלויה האים אתה מחפש שקט תקח מאוורר עים פחות סיבובים, אים אתה מעוניין בנטו ביצועים תקח מאוורר עים

הרבה סיבובים בדקה, כמו בסירטוט שלך 3 מאווררים מקדימה יעשו מארז קריר במיוחד ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה עמית,

- אני חולק עליך בעניין הסל"ד אם מדובר בשני דגמים שונים.. אפילו של אותה חברה!

- אחרי הדיונים בנושא הספציפי שתיארתי, ברור לי שישנה קונפיגורציה מסוימת שתספק את הנדרש, אותה אני מנסה "לנחש" בעזרתכם בשביל לחסוך בקר מאווררים ששולט בכולם.. בקונפיגורציה זו, סביר להניח שהמאווררים לא יהיו זהים!

עוד הצעות? התייחסות לשאלות?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה בהבנה של המצג המכני של הזרימה

מאורר קידמי תחתון נמצא מעבר למחיצה מכאן שהזרימה שלו עוברת אל הספק והחוצה

מאוורר קדמי עליון (ממוקם במרכז) מכניס אויר פנימה אבל נגדו עובדים 2 מאווררים אחד עליון ואחד אחורי

היות והספיקה שלהם גבוהה יותר הם מאלצים את להבי המאוורר הקידמי להסתובב במהירות גבוהה יותר

הפתרון הוא להשבית את אחד המאוורים ואני חושב שהאחורי צריך להיות מושבת

היות וכאשר 2 המאוורירים הללו פועלים הם יוצרים יניקה (תת לחץ) באזור הקירור של המעבד ולכן היעילות של המעבד ירודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה מיכאל,

"יש בעיה בהבנה של המצג המכני של הזרימה"

זה כבר המחשב השני עם המארז הזה שאני לא מצליח לגרום לזרימה הרצויה.. הפעם אני לא מרים ידיים אבל ה-"ניחוש" הפעם צריך להיות מושכל יותר!

"...הם מאלצים את להבי המאוורר הקידמי להסתובב במהירות גבוהה יותר"

סוף סוף יש לי הסבר למה מאוורר 1200RPM רץ ב-1400RPM.. כנראה שאם אגיע למסקנה שאני צריך מאוורר (במקום מסוים) במהירות מסוימת, צריך לקחת קצת יותר כיוון שאולי מאוורר זה יאולץ להסתובב ביותר אז שיהיה לפחות בנוי לזה.. מחזק את התחושה שצריך בקר מאווררים (או נגד כמו של ZALMAN) לפני מאוורר כזה!

"מאורר קידמי תחתון נמצא מעבר למחיצה מכאן שהזרימה שלו עוברת אל הספק והחוצה"

אוקיי, רק לא יודע איזה מאוורר או RPM צריך.. אגב, הספק עובד רוב הזמן ללא המאוורר כך שאין לי למה לצפות כשיחליט לעבוד (אולי יאלץ את הקדמי לעבוד בהרבה יותר סל"ד)!

"...היות וכאשר 2 המאוורירים הללו פועלים הם יוצרים יניקה (תת לחץ) באזור הקירור של המעבד ולכן היעילות של המעבד ירודה"

"...הפתרון הוא להשבית את אחד המאוורים ואני חושב שהאחורי צריך להיות מושבת"

אתה לא חושב שהעליון הוא זה שמפריע למאוורר של המעבד? אולי צריך לבטל את העליון אם כך? האחורי יושב באותו קו עם זה של המעבד כך שאם יעבוד בסל"ד מתאים (יש לי את האפשרות בלוח שיהיה נשלט PWM כמו של המעבד), יוכל דווקא לתרום לזה של המעבד.. לא?

* בכל אופן, לא יודע איזה מאוורר PWM לקחת.

"מאוורר קדמי עליון (ממוקם במרכז) מכניס אויר פנימה אבל נגדו עובדים 2 מאווררים אחד עליון ואחד אחורי... היות והספיקה שלהם גבוהה יותר הם מאלצים את להבי המאוורר הקידמי להסתובב במהירות גבוהה יותר... הפתרון הוא להשבית את אחד המאוורים"

בנוסף לקדמי האמצעי, יהיה לי קדמי עליון (הכוונה במקום 3 חריצי 5.25").. אבל עדיין אני חושב שצריך לבטל אחד מהאחוריים (נניח העליון שדובר קודם).. המטרה המיוחלת בכלוב זה היא:

1. קדמי עליון -> מעבד -> אחורי

2. קדמי אמצעי -> כרטיס מסך -> חריצים וחירורים אחוריים (עד עכשיו האוויר נכנס משם - בעיית האבק)!

* שוב, לא יודע איזה קדמי עליון וקדמי אמצעי לקנות.. ואולי בדומה לקדמי תחתון יהיה צורך בנגד/בקר לפניהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,

נ.ב. נא ליידע אותי אם צריך לפתוח ת'רד חדש.

היות ואני מחליף את כל המאווררים (גם של המארז), אני מקווה שבמצב החדש אוכל לשלוט בזרימת האוויר בעזרת בחירת מאווררים מתאימים. כמו שכבר ציינתם, בחירה נכונה תחסוך לי (לא מתכוון לכסף) בקר מאווררים קדמי שישלוט בכולם! יחד עם זאת יש לציין שהלוח מאפשר לי שליטת PWM על המאוורר האחורי וניטור מהירות של ארבעה מאווררים (ז"א אם לא אבטל את העליון, אצטרך לחבר מאוורר אחד ישירות לספק - ללא ניטור מהירות).

המצב מתואר בתמונה המצורפת.. והשאלות:

------------------------------------------

-1?- מאוורר זה יהיה תלוי (אזיקונים).. יפריע?

-2?- אני שוקל לבטל (ולסתום פתח) מאוורר עליון זה, גם בגלל שהוא מקשה עלי להשוות אוויר נכנס ליוצא (מה שיצר את בעיית כניסת האוויר מהחירורים והחריצים האחוריים במארז).. וגם בגלל שהוא ממוקם בדיוק מעל מאוורר המעבד החשוף ואני חושב שהוא מפריע לו להסתובב "בטבעיות"!

-3?- האם האוויר אכן ייצא מחריצים אלה? זאת אחת הכוונות כמובן!

-4- החצים המודגשים בצהוב הם המאווררים שאני קונה.. איזה לבחור (לא SS, כנראה GT אך לא חייב)? ובאיזה מהירות יהיה כל אחד?

הכוונה שהזרימה המיוחלת תתאפשר אבל עם רעש נמוך ככל האפשר וקירור שיספיק ל-OC של 2600K מעל ל- 4.5GHz..

1. אם תעשה את זה כמו שצריך הכל יהיה בסדר, תוודא פשוט שהוא אכן מחוזק בכל קצותיו והאזיקונים לא מפריעים לתנועה של הסניפירים.

2. אכן עדיף לבטל את המאורר הזה.

3. בקושי אבל כן.

4. אני ממליץ ללכת על הGT1450, המחיר שלהם בארץ מאוד אטרקטיבי ואפילו זולים יותר מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה jclarkk,

- אתה חושב שכולם (בכלוב העליון שני קדמיים ואחד אחורי ובכלוב התחתון אחד קדמי) צריכם להיות באותו RPM?

- מה אפשר לקחת ברמה של ה-GT שהצעת אך 4 פינים (PWM)?

הכוונה לאחורי שכן על ידו יש לי את החיבור המתאים בלוח וכן אני חושב שיעבוד בהתאמה עם מאוורר המעבד שגם הוא PWM כמובן.

- הקדמי מהכלוב התחתון, לא יאולץ ע"י הספק להסתובב ביותר?

אם כן אז אולי ללכת עלי יותר RPM? ואולי לשים לפניו נגד (כמו של ZALMAN - יש לי כזה!) כך שאם יאולץ להסתובב יותר לפחות הוא יהיה בנוי לזה גם מבחינת הרעש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה jclarkk,

- אתה חושב שכולם (בכלוב העליון שני קדמיים ואחד אחורי ובכלוב התחתון אחד קדמי) צריכם להיות באותו RPM?

לא חובה

- מה אפשר לקחת ברמה של ה-GT שהצעת אך 4 פינים (PWM)?

הכוונה לאחורי שכן על ידו יש לי את החיבור המתאים בלוח וכן אני חושב שיעבוד בהתאמה עם מאוורר המעבד שגם הוא PWM כמובן.

GT הוא בליגה משלו, אם תרצה מאוררים של PWM אז לא תהיה לך ברירה ללכת על דגם של הSS

- הקדמי מהכלוב התחתון, לא יאולץ ע"י הספק להסתובב ביותר?

אם כן אז אולי ללכת עלי יותר RPM? ואולי לשים לפניו נגד (כמו של ZALMAN - יש לי כזה!) כך שאם יאולץ להסתובב יותר לפחות הוא יהיה בנוי לזה גם מבחינת הרעש?

אם יש אטימה מוחלטת של התא התחתון אז יכול לקרות מצב של לחץ שלילי, אין אפילו חריצים קטנים של איורור במתכת שמפרידה את התא המרכזי לתחתון?

במצב של לחץ שלילי המאורר לא ייאולץ להסתובב מהר יותר אך כן יכול להישחק עם הזמן, צריך לזכור גם שספק לא מפעיל את המאורר שלו על מצב מקסימלי כל הזמן אלא משנה את המתח של המאורר בהתאם לכמות הצריכה שמופעלת עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה יונתן,

- בעניין ה- PWM, יש את ה-SS רק עם שתי גרסאות PWM (אחת רגילה ואחת עם נוב שליטה שקובע את טווח העבודה של ה-PWM).. יש גם את AC-F12 וגם AC-F12PRO ו- Enermax-Cluster שגם הם PWM.. המחיר לא ממש משחק תפקיד אצלי כיוון שמדובר במאוורר אחד כזה (אם בכלל).. המלצה?

- בנוגע ל- סל"דים שונים.. איזה יותר ואיזה פחות מ- 1450RPM?

נ.ב. שבסה"כ יהיה שקט ככל הניתן ויאפשר OC של 2600K מעל 4.5GHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...